جاباما

۱۰ اشتباه در رزرو آنلاین هتل و پیشگیری از آن‌ها

اشتباه در رزرو آنلاین هتل می‌تواند باعث دردسرتان شود، مثلا اتاقی را که می‌خواهید به دست نیاورید یا هزینه‌های اضافه به شما تحمیل شود.

رزرو آنلاین هتل کار ساده و پیش پا افتاده‌ای به نظر می‌رسد؛ انتخاب مقصد، زمان اقامت و درنهایت پرداخت آنلاین. با این حال ممکن است هنگام رزرو دچار خطاهایی شوید که برایتان درسرساز شود. اشتباه‌هایی مانند رزرو هتل در ‌وب‌سایتی نادرست یا فراموش کردن کنترل برخی اطلاعات حیاتی می‌توانند در کیفیت سفرتان تاثیر بگذارند. می‌خواهیم اشتباهاتی را که ممکن است هنگام رزرو آنلاین هتل رخ بدهند بررسی کنیم و ببینیم چطور می‌شود از رخ دادنشان جلوگیری کرد.


برای رزرو آنلاین هتل، کلیک کنید.


وقتی انتظار بهترین اتاق را داریموقتی انتظار بهترین اتاق را داریم

هنگام انتخاب اتاق در سایت‌های رزرو آنلاین هتل با توجه به تصاویری که از اتاق منتشر شده، اقدام به رزرو می‌کنیم. بی‌شک همیشه تصاویری که به نمایش گذاشته می‌شوند از بهترین اتاق‌ها و سوییت‌ها هستند. با این حال گاهی اوقات فاصله‌ی بسیار زیادی میان اتاقی که تصویرش را دیده‌ایم و واقعیت اتاق وجود دارد.

این اختلاف به دلیل غیرحرفه‌ای بودن سایتی است که از آن هتل رزرو کرده‌اید، درواقع سایت مورد نظر برای ارائه‌ی قیمت‌های پایین‌تر برای جلب مشتری بیشتر، اتاق‌های نامرغوب‌تر را در الویت قرار داده است. تنها راه حل قطعی برای در امان ماندن از این اشتباه در رزرو آنلاین هتل، انتخاب سایتی تخصصی، حرفه‌ای و دقیق برای رزرو آنلاین است. وب‌سایت‌های حرفه‌ایِ رزرو آنلاین هتل، قیمت پایین را فدای اعتبار خود نمی‌کنند بنابراین اطلاعاتی دقیق درباره‌ی هتل در اختیارتان می‌گذارند. با مراجعه به این سایت‌ها می‌توانید با خیالی راحت، رزروتان را انجام دهید.

اطمینان از امکانات هتل‌ها

برای اقامتی آرام و آسوده در هتل می‌توانید گزینه‌هایی را که در امکانات هتل ذکر شده انتخاب کنید. مثلا اگر می‌خواهید دو نفره در یک اتاق اقامت داشته باشید اما تخت‌هایتان جدا باشد، می‌توانید از گزینه‌ی دو تخت یک‌نفره استفاده کنید. یا اگر تخت بزرگ‌تری می‌خواهید، می‌توانید «کینگ بِد» سفارش بدهید. به همین ترتیب گزینه‌هایی نظیر حمل‌ونقل از هتل، اتاق مخصوص سیگاری‌ها، صندلی چرخدار و مواردی از این دست را انتخاب کنید. اما در بسیاری از موارد دیده شده که متصدیان هتل این ریزه‌کاری‌ها را مد نظر قرار نمی‌دهند و می‌گویند این موارد تضمین شده نیست.

برای پرهیز از این اشتباه در رزرو آنلاین هتل باید به دو نکته توجه کنید، نخست این‌که هتل‌تان را از وب‌سایت‌های معتبر رزرو کنید، یعنی وب‌سایت‌هایی که اطلاعات دقیق را جمع‌آوری کرده و یک‌جا در اختیارتان قرار می‌دهند. دیگر این‌که، پس از انتخاب گزینه‌های دلخواه، با هتل مورد نظرتان تماس بگیرید و مطمئن شوید که موارد درخواستی شما را تامین می‌کنند، به‌خصوص گزینه‌هایی که از لحاظ پزشکی و سلامت اهمیت دارند.

اشتباه در تاریخ‌های ورود و خروجوارد کردن تاریخ اشتباه در زمان رزرو هتل

یکی از افراد پرسفر در خاطرات خود این طور نوشته بود: «سال‌ها قبل، یک سفر مهم پیش رو داشتم. روز پروازم چهاردهم ماه بود، بنابراین تاریخ اقامتم را از چهاردهم انتخاب کردم اما حواسم نبود که زمان فرود هواپیما پانزدهم بوده و به همین سادگی هزینه‌ی یک شب اقامت در هتلی گران‌قیمت را بدون استفاده از آن پرداخته بودم.»

برای این‌که دچار ین اشتباه در رزرو آنلاین هتل نشوید، تاریخ پرواز و رسیدن‌تان به مقصد را به دقت بررسی کنید. ساعت ورود به هتل و خروج از آن هم مهم است. در ۹۵درصد هتل‌های ایران اتاق ساعت ۱۴ به مسافر تحویل داده می‌شود و هنگام خروج مسافر هم ساعت ۱۲ باید اتاق را تخلیه کند. بنابراین ساعت ورود و خروج‌تان را هم در نظر بگیرید. برای اطمینان بیشتر از یکی از اطرافیان‌تان بخواهید یک بار دیگر تاریخ و ساعت رسیدن و بازگشت‌تان را چک کند.

رزرو هتل اشتباه

یک اشتباه کوچک در نام یا محل هتل، می‌تواند شما را مجبور کند در جایی غیر از هتلی که در ذهن داشتید، اقامت کنید. تشابه‌ اسمی بین هتل‌ها و محله‌ها مورد نادری نیست. اگر مرتکب چنین اشتباهی شوید، بعد از رسیدن به مقصد ممکن است به‌شدت توی ذوق‌تان بخورد و با هتلی با امکانات بسیار پایین‌تر مواجه شوید. البته عکسش هم صادق است، ممکن است هتلی با امکانات بسیار مطلوب و البته قیمتی بسیار بالاتر از بودجه‌‌ی شما در انتظارتان باشد و این‌جا تازه آغاز ماجرای جستجو برای یک هتل مناسب در خیابان‌های شهری (احتمالاً) ناشناخته است، در حالی که شما در انتظار استراحتی لذت بخش در یک هتل راحت بودید.

برای این‌که با این اشتباه در رزرو آنلاین هتل روبه‌رو نشوید، نشانی پستی هتل مورد نظرتان و محل دقیق آن را روی گوگل‌مپ پیدا کنید. حالا می‌توانید فاصله‌ی آن را با مراکز دیدنی، تفریحی، خرید و رستوران‌های مهم شهر بسنجید. بعد از سنجیدن تمام این جوانب دست به کار رزرو آنلاین شوید.


بیشتر بخوانید: نکات امنیتی برای اقامت راحت‌تر در هتل


چک نکردن درست شرایط هتل‌ها

اگر هتلی را دوستان و آشنایان به طور مستقیم به شما معرفی نکرده باشند، ممکن است برای شناخت شرایط هتل به سراغ اینترنت بروید، اما گاهی اوقات اطلاعات داده شده در سایت‌های اینترنتی کامل نیست و ویژگی‌های هتل‌ها را به درستی معرفی نمی‌کند.

بنابراین برای اطلاع دقیق‌تر از امکانات یک هتل بهتر است به نظرات کاربران درباره‌ی آن هتل مراجعه کنید. معمولا در وب‌سایت‌های رزرو آنلاین هتل، مسافران مختلف تجربیات شخصی‌شان را با ذکر جزئیات از اقامت در هتل می‌نویسند. این اطلاعات، مرجع بسیار خوبی برای تشخیص ویژگی‌های هتل‌های مورد نظر است. بد نیست شما هم کمی وقت بگذارید و نظرتان را درباره‌ی اقامت در هتلی که در جاباما رزرو کرده‌اید بنویسید تا دیگران هم هنگام رزرو آن هتل، نظرات شما را در نظر بگیرند. به این ترتیب از اشتباه در رزرو آنلاین هتل هم برای خود و هم دیگران جلوگیری می‌کنید.

بی‌توجهی به هزینه‌های جانبیبی توجهی به هزینه های جانبی

یکی از مشکلاتی که بعضی از مسافران با آن مواجه می‌شوند، بی‌توجهی به هزینه‌های جانبی هنگام رزرو هتل است. این هزینه‌ها مثلا شامل هزینه‌ی استخر، خشکشویی، اسپا، تحویل روزنامه در اتاق، سرویس خوشامدگویی و گل در اتاق و مواردی از این دست می‌شود. اگر هنگام رزرو به آنها دقت نشود، روز ترک هتل، مسافر با فهرست بلندبالایی از هزینه‌های عجیب و غریب مواجه خواهد شد.

بنابراین برای این‌که با چنین مشکلی مواجه نشوید، هنگام رزرو اتاق یا سوییت مورد نظرتان هزینه‌های جانبی را هم در نظر بگیرید یا این‌ گزینه‌ها را حذف کنید. اما برخی هزینه‌ها مانند هزینه‌های جانبی اجباری‌اند، بنابراین مبلغی را برای آن‌ها کنار بگذارید تا زمان ترک هتل، حساب‌وکتاب‌تان به هم نخورد.

رزرو در زمان اشتباه

اگر برای رزرو آنلاین هتل به موقع اقدام نکنید، ممکن است برای روزهای مورد نظرتان محلی برای اقامت پیدا نکنید، حتی ممکن است به هتل‌های بی‌کیفیت یا بسیار گران‌قیمت رضایت دهید که در هر صورت می‌تواند در سفرتان اختلال ایجاد کند. بنابراین توصیه می‌شود برای رزرو هتل در زمان مناسب اقدام کنید به‌خصوص برای سفرهایی که در ایام تعطیلات انجام می‌دهید.

به طور قطع نمی‌توان گفت چه مدت قبل از سفر باید هتل را رزرو کنید، درواقع این امر به عوامل مختلفی نظیر مقصد، فصل سفر، تعداد افراد و حتی آب‌وهوا بستگی دارد. اما به طور کلی کمتر از ۲۱ روز پیش از سفر به مقاصد محبوب گردشگری، احتمال پیدا کردن هتل بسیار گران‌قیمت افزایش می‌یابد. بنابراین طبق توصیه‌ی کارشناسان بهترین زمان برای رزرو آنلاین هتل ۴۰ روز پیش از سفر است.

مقایسه نکردن قیمت‌هامقایسه نکردن قیمت ها

حتما برای شما هم پیش آمده که در یک آگهی تبلیغاتی دیده باشید: «قیمت‌های فوق العاده!» بعد هم فوری اطلاعات کارت بانکی‌تان را وارد کرده و هتل را رزرو کرده‌اید. اما این شیوه کاملاً اشتباه است، شما پیش از هر کاری باید اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید.

زمانی که فهرست هتل‌ها با قیمت‌هایشان ردیف می‌شود، باید آن‌ها را با هم مقایسه کنید. بنابراین سراغ ‌وب‌سایت‌های رزرو آنلاینی بروید که اطلاعات هتل‌های مقصد شما را یک جا دارد و فهرست‌وار نشان‌ می‌دهد، در این صورت می‌توانید با توجه به امکانات هتل، تعداد ستاره‌های آن، فاصله‌اش تا مرکز شهر و غیره، قیمت‌ها را باهم مقایسه کنید.

از دست دادن اطلاعات

اگر پس از تمام مراحل رزرو آنلاین هتل، اطلاعات اقامت‌تان را به طور کامل ذخیره نکنید، ممکن است با مشکل مواجه شوید یا در مقصد سرگردان بمانید. بنابراین برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی، پس از پایان رزرو، واچر (رسید رزرو) هتل را که حاوی اطلاعات هتل و اتاق‌ است، چاپ کنید. اگر هم چاپگر در دسترس ندارید، از صفحه‌ی نمایشگر پرینت‌اسکرین بگیرید و آن را در قالب عکس ذخیره کنید. این آخرین اشتباه در رزرو آنلاین هتل در این مرحله است.

بی‌توجهی به هزینه کنسلیبی‌توجهی به هزینه کنسلی

هر هتلی بنابر آیین‌نامه‌های خود قوانین خاصی برای کنسلی رزرو هتل دارد، اما به هر حال بخشی از پرداخت شما به دلیل کنسلی پس داده نمی‌شود. در بهترین حالت اگر ۲۴ ساعت پیش از زمان تعیین‌شده اطلاع دهید، هزینه‌ی یک شب از پیش پرداخت‌تان کسر خواهد شد. اگرچه برخی هتل‌ها انعطاف‌پذیری بیشتری از خود نشان می‌دهند، با این حال باید با دقت کامل و اطمینان از شرایط سفر، هتل‌تان را رزرو کنید.

برای این‌که کمتر دچار مشکل و اشتباه در رزرو آنلاین هتل شوید، بهتر است کمی با شرایط و مقررات هتلی که می‌خواهید آنلاین رزرو کنید، آشنا شوید. همچنین سعی کنید در صورت لغو سفر، هر چه سریع‌تر هتل را در جریان بگذارید تا جریمه‌ی کمتری پرداخت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا