جاباما

۶ کلاهی که در رزرو هتل نباید سرتان برود

تا حالا برای‌تان اتفاق افتاده که موقع رزرو هتل، روی وب‌سایت شیک و تر‌و‌تمیز هتل عکس‌های خوش آب‌و‌رنگ اتاق‌های بزرگ را ببینید که در توضیحات آن‌ها هم به شما اطمینان خاطر داده‌اند این هتل در چند قدمی موزه و بازار و مرکز شهر است؟ اما وقتی می‌رسید می‌بینید که هتل فقط برای شما و چمدان‌تان جا دارد و برای دیدن همان موزه باید تاکسی دربست بگیرید و آن بازار هم نزدیک است فقط یک ساعت پیاده‌روی دارد! اینجا از ۶ اشتباه در رزرو هتل که باعث می‌شود سرتان کلاه برود، می‌گوییم.

البته نمی‌توان گفت که هتل‌ها این اطلاعات غیر واقعی را مستقیم به شما می‌گویند، نه! تا وقتی که امکان گرفتن عکس از زوایای خاص و فریب‌دهنده و نوشتن متن‌های تبلیغاتی قانع کننده وجود دارد چرا باید این واقعیت‌ها مستقیم به شما گفته شود. در ادامه به ۶ مورد از مهم‌ترین امکانات غلط انداز هتل‌ها اشاره شده است. این نکات رزرو هتل را برای سفرهای بعدی‌تان به خاطر بسپارید.


برای رزرو هتل و اجاره اقامتگاه، کلیک کنید.


اتاق شامل صبحانه است

وقتی هتلی به شما وعده‌ صبحانه آن هم سلف سرویس را می‌دهد طبیعتا انتظار شما از صبحانه از نان و پنیر و آب جوش و چای کیسه‌ای فراتر می‌رود و به انواع املت، رولت، کره، شکلات، پنکیک، کرپ و مربا و قهوه و آبمیوه فکر می‌کنید. اما متاسفانه منظور آن‌ها از سلف سرویس و صبحانه‌ کامل همان چیزی است که شما انتظار ندارید یعنی در حد نان و پنیر. اولین اشتباه در رزرو هتل اطمینان محض به این اطلاعات است.

حتی گاهی اوقات ممکن است در اقامتگاه‌های « صبحانه و تخت‌خواب» که بیشتر در اروپا و کانادا رایج است و به ” B&B” معروف هستند برای صبحانه از شما هزینه‌ اضافی بگیرند و این در حالی است که سرو صبحانه آنقدر بدیهی است که کلمه‌ صبحانه بخشی از نام این اقامتگاه‌ها شده است.اتاق شامل صبحانه است

موقعیت هتل!

اگر زیاد اهل سفر کردن باشید حتما این جمله‌ها برای‌تان خیلی آشناست: دریا و ساحل فقط در چند قدمی شماست. این هتل در مرکز شهر است و پای‌تان را از هتل بیرون بگذارید خودتان را در وسط مراکز خرید و فروشگا‌ه‌های اصلی شهر می‌بینید. تا جاذبه‌های تاریخی شهر فقط یک پیاده‌روی کوتاه فاصله دارید.

دومین اشتباه در رزرو هتل این است که خودتان موقعیت مکانی هتل را روی نقشه چک نکنید.

این‌ها همه برمی‌گردد به قدرت واژه‌پردازی در توصیف هتل‌ها. اگر موقعیت هتل خیلی برای‌تان مهم است باید حواستان باشد و قبل از رزرو این اطلاعات را روی گوگل مپ چک کنید تا فاصله‌های اصلی و دقیق هتل با مراکز خرید، جاذبه‌های تاریخی و دیگر اماکن مهم شهر را به ‌دست بیاورید. شاید از نظر نویسنده‌ توصیف هتل پیاده‌روی کوتاه یک پیاده روی یک ساعته باشد و مرکز شهر هم در نزدیکی شما باشد اما به شرط گرفتن تاکسی دربست.


بیشتر بخوانید:اصطلاحات متداول در هتل به چه معناست؟


اتاق‌هایی با ویو دریا

شاید دریا مهم‌ترین دلیلی باشد که شما را به شهرهای ساحلی می‌کشاند و در سفر به جزیره‌ها و شهرهای ساحلی چه چیزی بهتر از دیدن غروب آفتاب از بالکن اتاق و بیدار شدن با صدای مرغ‌های دریایی. اما اگر دارید اتاقی را رزرو می‌کنید که در توصیف آن ادعا شده این اتاق رو به دریاست بهتر است خیلی روی دیدن منظره‌های رویایی حساب نکنید.

ممکن است به شما بگویند که ویو این اتاق رو به دریاست اما منظورشان یک تکه از دریا از لابه‌لای ساختمان‌های بلند و سر به فلک کشیده باشد که باید سرتان را با هزار درد سر بچرخانید تا دیده شود. بنابراین اگر می‌خواهید دریا در نزدیکی شما باشد و مرتب برای شنا بروید خیلی روی اینکه می‌گویند این اتاق رو به دریاست حساب نکنید و برای اطمینان خاطر با هتل تماس بگیرید و چک کنید.

اتاق های رو به دریا

اینترنت رایگان

این روزها که اینترنت بخش جدانشدنی زندگی ما شده هتل‌ها هم از این فرصت استفاده می‌کنند و برای نشان دادن کامل و مجهز بودن هتل‌شان مدعی می‌شوند که اینترنت رایگان در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

بعضی مواقع منظور هتل‌ها از اینترنت رایگان لابی است. یعنی باید لباس‌های‌تان را بپوشید و برای چک کردن شبکه‌های اجتماعی یا ایمیل‌تان به لابی بروید. ممکن است اینترنت محدودی را برای اتاق شما در نظر بگیرند و هر کدام از شما تا بخواهید صفحه‌ای را باز کنید حجم‌تان تمام می‌شود یا این‌که سرعت اینترنت آن‌قدر پایین است که شما از آن صرف نظر می‌کنید.

این یک اشتباه در رزرو هتل است که در طول سفر خودتان را به خاطرش نخواهید بخشید!

اگر راهی سفرهای خارجی شوید مدل جدیدی از خدمات اینترنت خواهید دید که در آن اینترنت در اختیار شما قرار می‌دهند اما با سرعت خیلی پایین و برای ارتقا سرعت و برای اینکه برای باز کردن هر صفحه از گوگل و اینستاگرام چند دقیقه منتظر نمانید از شما هزینه‌ اضافی دریافت می‌کنند.


بیشتر بخوانید: نکات کلیدی در رزرو هتل ارزان


هزینه‌ خدمات اضافی

فکرش را بکنید شما فقط یک هزینه‌ معقول و منطقی پرداخت می‌کنید و به ازای آن قرار است یک اقامت لوکس را تجربه بکنید؛ از ترانسفر فرودگاهی، نوشیدنی و پذیرایی خوشامدگویی، اینترنت رایگان و مینی‌بار گرفته تا استخر و دیگر خدمات.

گرفتن هزینه‌ اضافی از مهمانان هنگام تحویل هتل و یا در مرحله‌ نهایی رزرو از راه‌کارهای مورد علاقه‌ هتل‌ها برای شارژ کردن مهمانان است بدون این‌که نیازی به افزایش قیمت پایه داشته باشند. ممکن است در توضیحات هتل به شما نگفته باشند که استخر هتل و استفاده از مینی‌بار و اینترنت رایگان نیست و شما بعد از پشت سر گذراندن صفحات رزرو و هنگام پرداخت ببینید که مبلغ پرداختی با آن قیمتی که در صفحه‌ اصلی دیده‌اید خیلی فرق دارد و این‌جاست که هتل‌ها برای هر خدمت اضافه‌ای از شما پول دریافت می‌کنند.

هزینه خدمات اضافی

وقتی بین عکس‌هایی که می‌بینید و واقعیت فرسخ‌ها فاصله است

کلمات تنها ابزار هتل‌ها برای نشان دادن خودشان فراتر از واقعیت نیستند، نقش مهم عکس‌ها را هم نباید نادیده گرفت. با استفاده از لنزهای چشم ماهی می‌توان یک اتاق کوچک را آن‌قدر بزرگ و خوب جلوه داد که مسافر در اولین نگاه سراغ رزرو هتل برود و یا ممکن است یک اتاق مجهز به وسایل بدن‌سازی را با استفاده از آینه‌ها به اندازه‌ یک سالن بدن‌سازی جلوه دهند. البته استخر هتل هم هیچ وقت مثل عکس‌ها تمیز و خلوت نیست و واقعا کارشان در مخفی کردن آن همه کودکی که دراستخر هتل با جیغ و داد آب بازی می‌کنند، حرف ندارد.

یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان پیدا کردن از وضعیت واقعی هتل چک کردن عکس‌های هتل روی وب‌سایت tripadvisor.com هست که عکس‌ها را مسافران خودشان می‌گیرند و روی وب‌سایت بارگذاری می‌کنند. می‌توانید عکس‌های واقعی بدون تکنیک‌های بازاریابی را ببینید و نظرات کاربران را هم بخوانید تا از صحت و سقم تمام اطلاعات پیشنهادی هتل‌ها مطمئن شوید.

اینکه پیش از رزرو هتلی که خیلی با آن آشنایی ندارید، بخش نظرات کاربران و مسافران دیگر را نخوانید و در مورد آن هتل به اندازه کافی تحقیق نکنید، یک اشتباه در رزرو هتل است که می‌تواند سفر را به کامتان تلخ کند.

شما چه تجربه‌هایی از هتل‌های بی‌کیفیت دارید؟ هتل‌هایی که با عکس و توضیحاتشان گول خورده‌اید یا هتل‌هایی که بابت خدمات عادی از شما هزینه اضافی گرفته‌اند؟ فکر می‌کنید خودتان چه اشتباهی در رزرو هتل مرتکب شده‌اید؟

بیشتر بخوانید:

نکات امنیتی برای اقامت در هتل

۶ هتل با تم فیلم‌های معروف

۵ ریزورت هتل خاص در مقاصد گردشگری پر سفر ایرانیان

مینا عبدی

من مینا عبدی، کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی دارم و عاشق یادگرفتن زبان‌های مختلف و نوشتن هستم. کار کردن با واژه‌ها را دوست دارم و می‌توانم به زبان انگلیسی، فارسی و ترکی واژه‌ها را کنار هم بچینم و مطلب بنویسم.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. کاش راجع به یخچال هتل هم صحبت می کردید
    اقلامی که توی یخچاله جزو رزرو هست یا باید هزینه اضافی پرداخت کرد؟
    مورد بعدی سرویس هتل هست ! اگر سرویس بخواهیم برای اتاق چی ؟ اون هم شامل هزینه است ؟

    1. سلام دوست عزیز.
      هزینه مینی بار و سرویس اتاق علاوه بر هزینه رزرو توسط مسافر باید پرداخت بشه و اگه مسافر درخواست سرویس اضاقه رو داره باید به پشتیبانی اعلام کنه تا با هتل هماهنگ کنن وهزینه اش رو هم پرداخت کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن