جاباما

رزرو سریع و مطمئن هتل

گسترش دسترسی به اینترنت و کاربری ساده در فضای مجازی، بسیاری از افراد را به این واداشته است که کارهای روزمره خود را از طریق این شبکه و بصورت الکترونیکی انجام دهند. این فعالیت ها، تمامی صنایع از جمله صنعت گردشگری را هم تحت تاثیر قرار داده است. یکی از فعالیت هایی که امروزه مرسوم شده است، خرید بلیط هواپیما بصورت آنلاین و پس از آن رزرو آنلاین هتل است.

رزرو  آنلاین هتل  یکی از پرطرفدارترین و آسان ترین روش‌های انتخاب مراکز اقامتی در سراسر دنیا است. رزرو هتل بصورت جداگانه، باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه رزرواسیون هتل، اقدام به راه اندازی سامانه ای راحت‌تر و بهتر برای ارائه سرویس رزرو هتل کرده و با پیشنهاد قیمت‌های رقابتی مشتریان بیشتری جذب کنند. سیستم رزرو هتل، به هتل‌ها این امکان را می دهد تا مشخصات، پیشنهاد‌های ویژه، تخفیفات، در دسترس بودن و تعداد اتاق‌های خالی، موقعیت مکانی هتل، قیمت و … را به راحتی در اختیار مشتری قرار گیرد. سیستم آنلاین رزرو هتل برای افرادی که لحظه آخر تصمیم به سفر میگیرند، بسیار کارآمد خواهد بود.


برای رزرو هتل،کلیک کنید.


رزرو هتل در سراسر دنیا به شکل های مختلف انجام می گیرد. تعدادی از هتل‌ها بصورت مستقیم در وب سایت خود امکان رزرو اتاق را فراهم کرده اند. این بخش از هتل ها، با ارائه سرویس مستقیم به مشتری و همچنین از طریق همکاری با سایت های رزرو هتل ، سعی در فروش بیشتر اتاق های خود دارند. این هتل ها در واقع کاملترین و بهترین روش را در رزرو هتل را اجرا می کنند که این روش، رزرو آنلاین نام دارند.

برخی دیگر از هتل ها با ارائه قیمت هفتگی، ماهانه و یا فصلی به آژانس های مسافرتی و یا موسسات رزرو هتل آنلاین، به ارایه اتاق های خود فکر میکنند که این روش رزرو هتل ، نیمه آنلاین نام دارد. دسته آخر این هتل ها بصورت آفلاین با آژانس ها و موسسات کار میکنند که این روش نیز آفلاین نام دارد. این گونه هتل‌ها، ازهمان روش های قدیمی رزرو هتل (از طریق هماهنگی های تلفنی) و یا به اصطلاح انگلیسی “Mom & Pop Hotels” استفاده می کنند. این روزها بیشتر هتل های سراسر دنیا استفاده از اینترنت و روش های آنلاین را به داشتن ارتباط تلفنی با مشتریان و آژانس های هواپیمایی ترجیح می دهند. این ترجیح باعث شده تا سازمان ها به سمت نوآوری و ارائه خدمات بهتر الکترونیکی در زمینه رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما سوق پیدا کنند.

عوامل تاثیر گذار در تغییر قیمت هتل هاعوامل تاثیر گذار در تغییر قیمت هتل ها

به نظر شما چه عواملی باعث تغییر قیمت رزرو هتل‌ها در زمان های مختلف می شوند و چگونه می توان هزینه های مربوط به هتل را کاهش داد؟ چگونه هتل‌داران با تغییر قیمت اتاق‌هایشان بر تعداد مشتریان تاثیر می‌گذارند؟

زمان

افرادی که بسیار در سفر هستند مانند پزشکان و تاجران کاملا می دانند که در چه فصولی، کدام یک از شهرها و کشورها به اصطلاح High Season (فصل پرسفر) هستند. در این فصل تعداد سفر‌ها ، قیمت تورها ، پروازها و هتل ها افزایش یافته، تعداد اتاق های زیادی از هتل ها رزرو شده و تعداد زیادی از افراد به سفرهای تفریحی و خانوادگی در این فصل می پردازند. گاهی مناسبت های مختلف در هر شهر یا کشور بر تعداد توریست‌های آن بخش تاثیر گذار است. بعنوان مثال تولد امام رضا(ع) یکی از مناسبت‌هایی است که در آن تعداد مسافران شهر مشهد را افزایش می‌یابد. در کشورهای خارجی، تعدادی از مسافران تمایل به رزرو هتل در زمان تعطیلات، همانند کریسمس دارند.

در برخی از هتل های دنیا متداول است که قیمت رزرو هتل در ایام پیک افزایش نیابد ولی در ایام غیر پیک، تخفیف قابل توجهی به مشتریان خود برای ترغیب به سفر ارائه می‌دهند. این نوع از پیشنهادات، یکی از روش های کارآمد مشتری مداری است. یکی دیگر از عوامل تغییر قیمت هتل ها، بازسازی ساختمان هتل و یا ایجاد امکانات جدید در هتل است که مسئولان هتل را مجبور به افزایش قیمت رزرو هتل می نماید. یک هتل ممکن است با ایجاد یک زمین تنیس بتواند فروش سالیانه خود را به طور قابل توجهی بالا ببرد. این تغییر قیمت ممکن است از تعداد مشتریان هتل بکاهد و یا در برخی موارد باعث ورود گروه جدیدی از مسافران شود.


بیشتر بخوانید: ۶ سوال متداول در رزرو هتل‌های داخلی


موقعیت مکانی

موقعیت مکانی هتل نیز در قیمت رزرو هتل تاثیر به سزایی دارد. عوامل مهمی مانند امکانات، مشخصات و منطقه قرارگیری هتل از نکاتی است که مشتریان برای انتخاب یک هتل مناسب به آن‌ها توجه می‌کنند. برای شهرهای زیارتی مانند مشهد، هتل های نزدیک به حرم امام رضا (ع) و یا در شهرهای توریستی، هتل هایی که نزدیک به مرکز شهر و مراکز تجاری هستند آمار رزرو بیشتری دارند که طبیعتا قیمت بیشتری هم دارند.

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود برخی از هتل ها پرمشتری تر از هتل های دیگر باشند امکان رزرو قطعی اتاق های آن هتل برای برخی مشتریان خود است. بعنوان مثال در تاریخی که نمایشگاه در یک کشوری برگزار می شود، هتل ها یک سری از اتاق های خود را برای مشتریان ویژه خود محفوظ نگه میدارند تا در هنگام مراجعه آن افراد، اتاق برای ارائه در دسترس داشته باشند. بعنوان مثال گروهی از هتل های زنجیره ای با فروش تعدادی کارت اعتباری سالیانه برای رزرو هتل مشتریان ویژه خود، کار را راحت ساخته اند. این افراد با ارائه کارت اشتراک خود به یکی از هتل های زنجیره ای در هر زمانی از سال، اتاق مشتریان خود را گارانتی میکنند. این سری هتل ها با سیاست در دسترس بودن همیشگی اتاق برای مشترکین خود، باعث افزایش اعتبارشان می شوند.

رزرو هتل به صورت آنلاین و خارج از حالت رزرو تور، مزایایی را به دنبال دارد. از ویژگی های این روش آن است که شما در هر شهر از ایران و یا در هر کشوری که حضور داشته باشید میتوانید بصورت رایگان و یکجا تمامی هتل ها و مشخصات و ویژگیهایشان از جمله : موقعیت، دسترسی، ویژگی های اتاق و … مشاهده نمایید. پس از دریافت تمامی اطلاعات اعم از قیمت هتل و درجه بندی (ستاره) و شرایط لغو آن، امکان انتخاب اتاق و پرداخت هزینه های هتل فراهم میگردد. شما میتوانید با در دست داشتن کارت بانکی خود و داشتن رمز دوم به رزرو و پرداخت هزینه رزرو هتل تان بصورت الکترونیکی در سایت هایی که آماده ارائه خدمات رزرو هتل آنلاین ایران و خارج از کشور هستند، اقدام کنید.


بیشتر بخوانید: ۷ سوال متداول در رزرو هتل خارجی


با این روش خرید و رزرو شما خیالتان از هر جهت راحت است چرا که پشتیبانی در اینگونه خرید ها توسط سایت رزرو کننده انجام می گردد و این مزیت برای جلب اعتماد مسافران از اهمیت زیادی برخوردار است. شما در صورت بروز هر گونه مشکل و مانع با سایتی که هتل را رزرو کرده اید در تماس خواهید بود. در واقع شما مسافر عزیز با یک پشتیبانی قوی به سفر می پردازید.

با این روش شما مسافرین عزیز می توانید هرگونه مشخصاتی را که برای رزرو هتل‌تان مهم است را بصورت کاملا رایگان مشاهده و در برخی موارد مقایسه موردی کنید. در این حالت، شما با خرید بلیط هواپیما و در دست داشتن برگه تایید رزرو هتل مورد نظرتان می توانید یک سفر خاطره انگیز را تجربه کنید.

زهرا علی‌دوست

من زهرا علی دوست هستم، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان فرانسه. به‌طورکلی به زبان، زبان‌شناسی، ادبیات و شعر ارادت خاصی دارم! با کار کردن در جاباما حالم خوب است؛ مخصوصاً با نوشتن برای جاباما. سفر، موسیقی، مطالعه و فیلم دیدن را هم دوست دارم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا