با هر انگیزه‌ای که به سفر می‌رویم، دل‌مان می‌خواهد هم خوش بگذرانیم و هم از وقت‌مان به بهترین نحو استفاده کنیم. در سفرهای حرفه‌ای که با هدف کار، مأموریت، شرکت در نشست‌ها و جلسات و... انجام می‌شود، هم این موارد اهمیت دارد. به خصوص اینکه در سفرهای کاری و حرفه‌ای، مسافران دوست دارند ضمن اینکه سفری آرام و بی‌دردسر داشته باشند، دل‌شان می‌خواهد از وقت‌شان به بهترین نحو بهره ببرند. زمانی که هتل با امکانات مناسب خود آسایش و رفاه کامل را برای میهمانان فراهم می‌آورد، آنها می‌توانند سرحال و با ظاهری مرتب به کارها و مأموریت‌های‌شان برسند. بنابراین دقت در رزرو هتل اهمیت ویژه‌ای می‌یابد.
غذاهای سالم هم می‌توانند انرژی مورد نیاز برای میهمانان حرفه‌ای را تأمین کنند. علاوه بر این نزدیک بودن هتل به مراکز مهم شهر از جمله شرکت‌ها، نمایشگاه‌ها و مجتمع‌های تجاری از دیگر امتیازات یک هتل مناسب برای سفرهای کاری و حرفه‌ای به شمار می‌آید. در ادامه به نکاتی اشاره می‌شود که با رعایت آنها می‌توانید اقامتی ایده‌آل و یک سفر حرفه‌ای پربازده و خوشایند را پشت سر بگذارید.

انتخاب هتل


پیش از سفر و پس از اینکه از بلیط و قطعیت سفرتان مطمئن شدید، هتل‌تان را انتخاب و رزرو کنید. بهترین راه برای رزرو هتل، مراجعه به سایت‌های معتبر رزرو اینترنتی هتل و رزرو آنلاین است. با این روش شما اطلاعات مورد نیاز را در همان سایت به دست می‌آورید، و در همان جا رزروتان را هم انجام می‌دهید.
برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید، اولویت‌های‌تان را در جایی یادداشت کنید، سپس این اولویت‌ها را با امکانات هتل‌ها مقایسه کنید و در نهایت دست به انتخاب بزنید. طبیعی است که اگر هزینه هتل برای‌تان مهم نیست، می‌توانید هتل‌های باکیفیت‌تر و پرستاره‌تر انتخاب کنید اما در صورتی که می‌خواهید هزینه‌تان کمتر تمام شود، مقایسه هزینه‌ها را هم در کنار سایر عوامل انتخاب هتل‌تان قرار دهید.


برای رزرو آنلاین هتل، کلیک کنید.
امکانات هتل


برای اینکه سفر حرفه‌ای شما کامل و بی‌نقص باشد و بتوانید با خیال راحت به کار و امور شغلی‌تان برسید، باید امکاناتی را در اختیار داشته باشید. مثلاً اگر می‌خواهید در قرارهای کاری ظاهرتان مرتب و دلنشین باشد، می‌توانید لباس‌های‌تان را (در صورتی که کثیف شده) به قسمت لاندری بدهید و سپس آنها را تمیز و اتوشده تحویل بگیرید.
وجود یک آرایشگاه در ساختمان هتل هم نکته مثبتی است که به شما کمک می‌کند پیش از رفتن به قرار کاری، ظاهرتان را بهتر کنید. علاوه بر این اگر برای انجام کارهایی مانند چک کردن ایمیل به اینترنت نیاز دارید، می‌توانید از وای‌فای هتل استفاده کنید.
در ادامه می‌توان به وجود رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایی اشاره کرد که با غذاهای سالم خود انرژی لازم را برای شما تأمین می‌کنند. ضمن اینکه این هتل‌ها و رستوران‌ها اگر از شرایط مناسبی برخوردار باشند می‌توانند محل مناسبی برای برگزاری قرارهای کاری و حرفه‌ای باشند. و در نهایت اگر از آن دست افرادی هستید که برای سرحال بودن نیاز به ورزش کردن دارید، باید در هتلی اقامت کنید که سالن بدنسازی یا مجموعه آبی (یا هر دو را) داشته باشد. با این اوصاف بهتر است پیش از رزرو هتل وجود این امکانات و خدماتی از این دست را چک کنید

امنیت هتل


از آنجایی که اکثر سفرهای کاری و حرفه‌ای به تنهایی انجام می‌شود، موضوع امنیت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مخصوصاً اگر خانوم هستید و برای شغل‌تان باید سفر کنید، موارد امنیتی هتل را در نظر بگیرید.
از جمله این موارد می‌توان به موقعیت مکانی هتل اشاره کرد؛ بهتر است هتل‌هایی را انتخاب کنید که در مناطق امن و محلات پررفت و آمد واقع شده‌اند. ضمناً اگر می‌خواهید پول‌تان را در هتل نگه دارید، آن را در صندوق امانات هتل بگذارید تا خیال‌تان آسوده باشد.
نکته دیگر این است که برای رفت و آمد، از تاکسی سرویس هتل استفاده کنید؛ تاکسی‌هایی که با ماشین‌های سالم و راننده‌های شناخته شده‌، امنیت شما را تضمین می‌کنند.


بیشتر بخوانید: با ۵ هتل در مرکز پایتخت آشنا شوید


موقعیت مکانی هتل


یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در انتخاب هتل برای سفر کاری در نظر گرفته شود، موقعیت مکانی هتل است. در سفرهای کاری زمان اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد؛ شما باید در زمانی محدود به تمام کارها، مأموریت‌ها و قرارهای‌تان برسید و ضمناً در صورتی که توانستید به گردش در شهر بپردازید.
بنابراین هر چه هتل به مراکزی نظیر شرکت‌ها و ادارات، نمایشگاه‌ها، فرودگاه و... نزدیکتر باشد، بهتر است. فاصله کم به مرکز شهر، دسترسی مناسب به ایستگاه اتوبوس، مترو، تاکسی و نزدیک بودن به مراکز خرید از ویژگی‌های مهم هتل‌ها در زمینه موقعیت مکانی برای سفرهای کاری است.

اعتبار هتل


شاید از خود بپرسید چطور می‌توانید این موارد را درباره هتلی که می‌خواهید رزرو کنید، بدانید و درباره آنها مطمئن شوید. یکی از روش‌ها، همان طور که گفته شد، اطلاعاتی است که در سایت‌های معتبر رزرو آنلاین هتل آمده است.
مورد دیگر، ریویوهایی است که در سایت‌های مختلف نوشته شده است؛ شما با کمی جستجو می‌توانید یادداشت و ریویوهای افرادی را که در هتل مورد نظر شما اقامت داشته‌اند بیابید و بخوانید. توجه داشته باشید که آن افراد هم با اهدافی مشابه شما به سفر رفته‌اند و در آن هتل اقامت کرده‌اند زیرا ممکن است هتلی برای یک سفر خانوادگی بسیار مناسب باشد در حالی که شرایط قابل‌توجهی برای پذیرایی از مسافران حرفه‌ای را نداشته باشد.


بیشتر بخوانید: چطور در هتل‌های معمولی اقامتی لوکس داشته باشیم


زیبا، لوکس یا کامل؟


شاید هنگام رزرو هتل، با دیدن هتل‌های شیک و لوکس وسوسه شوید که مدت اقامت‌تان در سفر کاری را در آنها بگذرانید، اما این زیبایی‌ها می‌تواند برای شما آسیب‌زننده باشد. زیرا برخی از سفرهای کاری و حرفه‌ای می‌توانند نقش مهمی در سرنوشت شما داشته باشند؛ از سوی دیگر اقامت در هتلی که امکانات مناسبی برای سفر حرفه‌ای ندارند می‌تواند مشکلاتی جدی برای شما به وجود بیاورد؛ بنابراین به دنبال هتلی باشید که بیشتر از اینکه زیبا و لوکس باشد، کامل و معتبر باشد تا در مدت اقامت‌تان با معضلی مواجه نشوید. اگرچه زیبایی با کارآمدی در تضاد نیست اما چنانچه مجبور به انتخاب میان این دو هستید، بی‌شک کارآمدی در اولویت قرار می‌گیرد.
مطالب مرتبط
۶ ویژگی هتل‌ها که خوشایند مسافران نیست
بهترین هتل‌ها برای سفرهای کاری در تهران
بهترین هتل‌های کاری مشهد کدام‌ها هستند؟