جاباما

خدمات بهداشتی و سلامت هتل‌ ها

اگر تصمیم گرفته‌اید برای سفر آینده‌تان هتل رزرو کنید، بهتر است از خدمات هتل‌ ها اطلاع پیدا کنید. شما با توجه به این خمات، می‌توانید آنها را برای انتخاب در اولویت قرار دهید. و بر اساس این اولویت‌ها دست به انتخاب بزنید. خدمات بهداشتی و سلامت هتل‌ ها، یکی از اصلی‌ترین ارکان خدمات هتل ‌ها است. میزان و سطح این خدمات هم به تعداد و ستاره هتل بستگی دارد. گاهی اوقات برخی از ما حاضریم بسیاری از امکانات را نداشته باشیم اما خدمات هتل ها در زمینه بهداشت و سلامت کامل باشد.
اگر دلتان می‌خواهد از این خدمات آگاهی پیدا کنید و بر اساس آن رزرو هتل را انجام دهید، آنچه در ادامه می‌آید را مطالعه کنید.

۱٫ لاندری

 خدمات هتل یکی از خدمات هتل ها، لاندری است. در برخی از هتل‌ها به جای لاندری از واژه لباسشویی استفاده می‌شود. شما می‌توانید لباس‌های‌تان را که کثیف شده به لاندری بدهید؛ بعد از مدتی کوتاه لباس‌ها را شسته و اتوشده تحویل خواهید گرفت.
به خصوص اگر برای سفر کاری در هتل اقامت کرده‌اید، لاندری به طور خاص به کارتان می‌آید. شما با استفاده از این امکان، همیشه سر و وضع مرتب و آراسته‌ای خواهید داشت.
در زمینه استفاده از لاندری، به برخی نکات توجه کنید. مثلا اگر فرزند کوچک همراه‌تان است، لباس‌هایش را به لاندری ندهید. زیرا در لاندری از شوینده‌های قوی استفاده می‌شود و ممکن است این شوینده‌ها، روی پوست کودک حساسیت ایجاد کند.

۲٫ خدمات خانه‌داری

خدمات خانه‌داری، یکی دیگر از خدمات هتل هاست. در صورتی که اتاق یا سوئیت‌تان در هتل کثیف شود و نیاز به پاکیزگی داشته باشد، از خدمات خانه‌داری استفاده کنید. برخی از پرسنل خدمات هتل مسئولیت تمیز کردن اتاق‌ها را برعهده دارند. جارو کردن اتاق‌، مرتب کردن، تختخواب‌ها، شستشو و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی بخشی از خدماتی است که توسط خانه‌داری انجام می‌شود.
برای استفاده از خدمات خانه‌داری، یک روش مناسب وجود دارد. هرگاه که می‌خواهید از هتل بیرون بروید، آویز «لطفا اتاق تمیز شود» را به در آویزان کنید. نیروهای خدماتی هتل در غیاب شما اتاق‌ یا سوئیت‌تان را تمیز و مرتب خواهند کرد.

۳٫ آرایشگاه

 خدمات هتلیکی دیگر از خدمات بهداشتی هتل‌‌ها، آرایشگاه است. کم پیش می‌آید که افراد در سفرهای تفریحی معمولی نیازی به آرایشگاه داشته باشند. اما در سفرهای کاری احتمال این نیاز بیشتر است. خصوصا اگر پرمشغله هستید و در شهر خود فرصت نداشته باشید به آرایشگاه بروید، هتل شرایط را فراهم کرده است.
 علاوه بر این بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند پیش از قرارهای کاری سر و وضع مرتبی داشته باشند. از این رو می‌توانند در هتل به آرایشگاه بروند و ظاهر مرتبی به خود بگیرند. اگرچه آرایشگاه جز خدمات هتل به شمار می‌آید اما تمام هتل‌ها آرایشگاه ندارند. در بیشتر هتل‌های ۵ ستاره و برخی از هتل‌های ۴ ستاره، آرایشگاه وجود دارد.

۴٫ سالن ورزشی

 خدمات هتلبرخی از هتل‌ها، سالن ورزشی دارند. در واقع فراهم آوردن امکانات ورزشی بخشی از خدمات هتل هاست. سالن بدنسازی با دستگاه‌های مختلف، سالن بیلیارد، سالن بولینگ و… از جمله امکانات ورزشی هتل‌هاست. اگر می‌خواهید در سفر هم تناسب اندام خود را حفظ کنید و فعالیت فیزیکی داشته باشید، حتما سری به این سالن‌های ورزشی بزنید.
برخی افراد تصور می‌کنند می‌توانند در سفر از ورزش صرف نظر کنند. اما به دلیل تغییر سبک زندگی و شیوه خورد و خوراک احتمال افزایش وزن در سفر وجود دارد. با این اوصاف اهمیت ورزش کردن در سفر، بیشتر می‌شود.

 

۵٫ مجموعه آبی

 خدمات هتلمجموعه آبی عمدتا شامل استخر، سونای خشک و بخار، جکوزی و سالن اسپا می‌شود. اکثر هتل‌های ۵ ستاره، این مجموعه آبی را کمابیش کامل دارند. هر چه هتل لوکس‌تر باشد، مجموعه آبی‌اش شیک‌تر و مجلل‌تر است. علاوه بر هتل‌های ۵ ستاره، برخی از هتل‌های ۴ ستاره هم مجموعه آبی دارند.
شما با حضور در این مجموعه آبی می‌توانید حال خود را خوب کنید. مثلا اگر زمان زیادی در راه بوده‌اید تا به مقصد رسیدید، می‌توانید به مجموعه آبی هتل بروید و تنی به آب بزنید. علاوه بر این پس از گردش‌های روزانه هم می‌توانید به مجموعه آبی بروید و بانشاط شوید.
مطالب مرتبط

زهرا علی‌دوست

من زهرا علی دوست هستم، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان فرانسه. به‌طورکلی به زبان، زبان‌شناسی، ادبیات و شعر ارادت خاصی دارم! با کار کردن در جاباما حالم خوب است؛ مخصوصاً با نوشتن برای جاباما. سفر، موسیقی، مطالعه و فیلم دیدن را هم دوست دارم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن