جاباما

هتل نووتل و هتل ایبیس، هتل های فرودگاهی تهران

تعداد هتل های تهران بسیار زیاد است. تنوع قابل توجه در خدمات و ستاره‌های هتل‌ها، باعث تمایز میان آنها می‌شود. اگرچه این تنوع انتخاب‌های متفاوت‌تر و گسترده‌تری پیش روی مهمانان می‌گذارد، اما همین تعداد زیاد انتخاب و رزرو هتل در تهران را دشوارتر می‌سازد. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به رزرو هتل در پایتخت، بدانید برای اقامت در هتل به چه نیاز دارید و چه امکاناتی را از هتل‌تان می‌خواهید. در میان هتل‌های تهران دو هتل خاص وجود دارد؛ هتل نووتل و هتل ایبیس. این دو هتل، هتل‌ های فرودگاهی تهران هستند که در مقایسه با سایر هتل‌ها، ویژگی‌ها و امکانات متفاوتی دارند. با خواندن این متن، به شناخت مطلوبی درباره این دو هتل دست می‌یابید تا در هنگام نیاز، آنها را رزرو کنید.

هتل فرودگاهی به چه هتلی می‌گویند؟

هتل فرودگاهی

همان طور که اشاره شد، هتل نووتل و هتل ایبیس، هتل‌های فرودگاهی تهران هستند. اما هتل فرودگاهی دقیقا به چه معناست؟ هتل‌های فرودگاهی، هتل‌هایی هستند که در سراسر جهان در نزدیکی فرودگاه‌ها ساخته می‌شوند. این هتل‌ها به دلیل فاصله کم‌شان تا فرودگاه‌ها، به بسیاری از نیازهای مسافران پاسخ می‌دهند. مثلا تصور کنید مسافری از یک مسیر دور به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی می‌رود تا به پرواز خارجی‌اش برسد. اما به دلیل بدی آب و هوا یا عوامل دیگر، پرواز چندین ساعت تاخیر خواهد داشت. مسافر هم برای اینکه این چند ساعت را استراحت کند می‌تواند به هتل نووتل یا هتل ایبیس برود.

به دلیل نیاز مسافران، هتل‌های فرودگاهی نزدیک به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی یعنی هتل نووتل و هتل ایبیس، برنامه‌های زمانی ویژه‌ای درنظر گرفته‌اند. اقامت ۳ ساعته و اقامت ۶ ساعته، برنامه‌ای است که این هتل‌ها علاوه بر اقامت روزانه به مهمانان خود پیشنهاد می‌دهند.

هتل نووتل تهران

هتل ۵ ستاره نووتل در فاصله زمانی کمتر از ۱۰ دقیقه‌ای از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی واقع شده است. این هتل فرودگاهی بسیار لوکس، نوساز و مجهز است. مهمانان خارجی یا ایرانی می‌توانند اوقات دلپذیر و خوشایندی را در این هتل سپری کنند.


رزرو هتل نووتل تهران در جاباما


اقامت موقت در هتل نووتل

اقامت موقت در هتل نووتل

مسافران بنابر نیازشان می‌توانند اقامت ۶ ساعته یا یک روز کامل در هتل نووتل داشته باشند. اما انتخاب‌ها در این هتل به برنامه زمانی محدود نمی‌شود و امکانات را نیز دربر می‌گیرد.

مثلا یکی از گزینه‌ها این است که شما (۱ یا ۲ نفر) اقامت ۶ ساعته صرف را انتخاب کنید.

سه گزینه دیگر اقامت ۶ ساعته به همراه صبحانه بوفه، ناهار بوفه یا شام بوفه است.

اما مهمانان می‌توانند به جای غذا، از امکانات ورزشی هتل نیز استفاده کنند. بنابراین نوع دیگر، اقامت ۶ ساعته به همراه استفاده از استخر، سونا، جکوزی و باشگاه ورزشی خواهد بود.

اقامت ۶ ساعته در کنار ماساژ هم می‌تواند برای به در کردن خستگی جسمی بسیار لذت‌بخش باشد؛ بنابراین هتل به این انتخاب هم فکر کرده است.

در صورتی که مسافر بخواهد از دغدغه‌های کارهای پرواز هم فارغ باشد، می‌تواند این مسئولیت‌ها را به هتل بسپارد. کسی که از اقامت ۶ ساعته به اضافه این گزینه استفاده کند، بدون ایستادن در صف بارشان را تحویل می‌دهد، کارت پرواز می‌گیرد و به بخش کنترل گذرنامه هدایت می‌شود.

در کنار گزینه‌های ذکر شده، مهمانان می‌توانند اقامت روزانه کامل هم در اتاق‌های هتل داشته باشند. اتاق‌هایی که طراحی داخلی لوکس و آرام‌بخشی دارند. از امکانات این اتاق‌ها می‌توان به تختخواب‌هایی راحت، سرویس بهداشتی و حمام تمیز، میز و صندلی، یخچال، تلویزیون و… اشاره کرد.

رستوران های هتل نووتل

رستوران های هتل نووتل

هتل نووتل دو رستوران مجلل و زیبا دارد. در رستوران گالکسی هتل مهمانان می‌توانند انواع غذاهای بین‌المللی را نوش جان کنند. در این رستوران برای افرادی که رژیم غذایی خاصی دارند، برنامه‌های ویژ‌ه‌ای در نظر گرفته است.

اما اگر طرفدار غذاهای خوشمزه ایرانی هستید، رستوران وادی، در انتظار شماست. رنگ‌های آرام‌بخش و اشعار خیام بر دیوارهای رستوران، فضای دلپذیری را برای مهمانان فراهم آورده است. ساعت سرو غذا در این دو رستوران از ۱۲ ظهر تا ۶ عصر برای نهار و ۶ عصر تا ۱۱ و نیم شب برای وعده شام است.

صبحانه هتل نووتل در کافی‌شاپ سرو می‌شود. اما از آنجایی که هتل مخصوص مسافران پروازها است، برنامه صبحانه هتل انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ای دارد. اگر پرواز شما صبح بسیار زود باشد، می‌توانید از صبحانه ساعات اولیه صبح لذت ببرید. این صبحانه شامل چای، قهوه، آبمیوه، کیک صبحانه و مافین می‌شود. اما برای سایر مسافران صبحانه از شنبه تا چهاشنبه بین ساعات ۶ تا ۱۰ صبح و پنجشنبه و جمعه از ۶ تا ۱۱ صبح سرو خواهد شد. این صبحانه متنوع انواع کیک‌ها و شیرینی‌ها، نان‌های صبحانه، املت، میوه، لبنیات، چای، قهوه و… را در خود دارد.

امکانات رفاهی و ورزشی هتل نووتل

امکانات رفاهی و ورزشی هتل نووتل

مسافران، خصوصا آنهایی که از سایر شهرها به فرودگاه امام خمینی آمد‌ه‌اند و خسته هستند، می‌توانند برای رفع خستگی به اتاق ماساژ هتل بروند و به آرامش برسند. مجموعه آبی شیک هتل شامل استخر، سونا و جکوزی هم پذیرای مهمانان است. از دیگر خدمات عالی هتل فرودگاهی نووتل می‌توان به سالن ورزشی، سالن آرایش و مراکز خرید اشاره کرد.

هتل ایبیس تهران

هتل ایبیس تهران

دیگر هتل فرودگاهی تهران هتل ایبیس است. این هتل ۴ ستاره هم فاصله بسیار کمی با فرودگاه بین‌المللی امام خمینی دارد. به غیر از اینکه هتل ایبیس ۴ ستاره است، یک تفاوت دیگر هم با هتل نووتل دارد. و آن برنامه زمانی است. در هتل ایبیس علاوه بر امکان اقامت روزانه و ۶ ساعته، مهمانان می‌توانند اقامت ۳ ساعته هم داشته باشند. و طبیعی است که با ساعات کمتر اقامت و به دلیل ۴ ستاره بودن، هزینه اقامت در هتل ایبیس ارزان‌تر از هتل نووتل تمام می‌شود.


رزرو هتل ایبیس در جاباما


اقامت موقت در هتل ایبیس

اقامت موقت در هتل ایبیس

بنابر آنچه اشاره شد، گزینه‌های رزرو اتاق در هتل ایبیس طبق برنامه زمانی از این قرار خواهد بود:

مهمانان می‌توانند ۳ ساعت یا ۶ ساعت اقامت معمولی داشته باشند.

گزینه دیگر این است که اقامت ۳ ساعته یا ۶ ساعته می‌تواند همراه با صبحانه بوفه، نهار بوفه یا شام بوفه باشد.

در صورتی که مسافر بخواهد می‌تواند اقامت موقت ۳ ساعته یا ۶ ساعته خودش را با لذت سپری کند، می‌تواند انتخاب جذاب‌تری داشته باشد. در این انتخاب مسافر می‌تواند از مجموعه آبی هتل شامل استخر، سونا، جکوزی و سالن ورزشی استفاده کند.

اما اگر مهمان بخواهد در مدت اقامت موقت ۳ یا ۶ ساعته خود، خستگی‌هایش را برطرف کند، می‌تواند گزینه‌ای را انتخاب کند که علاوه بر اقامت ماساژ را هم دربرمی‌گیرد.

مهمانانی که می‌خواهند دردسرهای کارهای پرواز را نداشته باشند، می‌توانند این امور را به هتل ایبیس بسپارند. به این ترتیب مهمانان دیگر لازم نیست در صف انتظار بایستند، کارت پرواز بگیرند، بار خود را تحویل بدهند یا… تمام این اقدامات توسط هتل انجام می‌شود. برای این منظور کافی است گزینه اقامت ۳ یا ۶ ساعته و خدمات پرواز هتل را انتخاب کنند.

انتخاب پایانی نیز این است که مهمانان اتاق‌های هتل را برای یک یا چند روز کامل رزرو کنند. اتاق‌هایی که طراحی داخلی شیک و امکانات رفاهی کاملی نظیر تختخواب، سرویس بهداشتی و حمام، یخچال، تلویزیون و… دارند.

رستوران هتل ایبیس

هتل نزدیک فرودگاه امام

رستوران اُپن هتل ایبیس با انواع غذاهای خوشمزه ایرانی و فرنگی، آماده پذیرایی از مهمانان هتل است. این رستوران از ساعت ۱۲ ظهر تا ۶ عصر در وعده نهار از مهمانان پذیرایی می‌کند. وعده شام رستوران نیز بین ساعات ۶ عصر تا ۱۰ و نیم شب سرو می‌شود.

کافی‌شاپ هتل نیز از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب با انواع خوراکی‌ها، نوشیدنی‌ها و میان‌وعده‌های تازه و خوشمزه از مهمانان پذیرایی می‌کند.

ترانسفر فرودگاهی

ترانسفر فرودگاهی

در هر دو هتل فرودگاهی نووتل و هتل ایبیس، ترانسفر فرودگاهی مهمانان در دسترس است. به این تریتیب مهمانان می‌توانند فاصله کمتر از ۱۰ دقیقه بین هتل‌ها تا فرودگاه را با وسایل نقلیه تعیین‌شده طی کنند. گفتنی است ماشین‌ها هر ۲۰ دقیقه مسافران را به فرودگاه می‌رسانند.

زهرا علی‌دوست

من زهرا علی دوست هستم، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان فرانسه. به‌طورکلی به زبان، زبان‌شناسی، ادبیات و شعر ارادت خاصی دارم! با کار کردن در جاباما حالم خوب است؛ مخصوصاً با نوشتن برای جاباما. سفر، موسیقی، مطالعه و فیلم دیدن را هم دوست دارم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا