بهتر است همیشه برای سفرتان برنامه‌ریزی داشته باشید. این برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا به بهترین نحو از وقت‌تان استفاده کنید. یکی از موضوعاتی که در برنامه‌ریزی‌های سفر به چشم می‌خورد ناهماهنگی ساعت چک اوت هتل و ساعت بازگشت از سفر است. اگر فاصله زمانی ساعت خروج یا چک اوت هتل و پرواز هواپیما یا حرکت قطار یا اتوبوس طولانی باشد، می‌تواند مشکل‌ساز باشد. در بیشتر هتل‌های داخلی و خارجی، ساعت چک اوت 12 ظهر است.
حال تصور کنید مسافر باید اتاقش را ساعت 12 تحویل بدهد اما زمان پروازش 10 شب است. اگر می‌خواهید بدانید چه طور می‌توانید زمان چک اوت هتل را به تأخیر بیندازید، این متن را بخوانید:

درخواست ساعت اضافه کنید


 چک اوت هتلیکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای به تاخیر انداختن ساعت چک اوت هتل، درخواست ساعت اضافه از هتل است. بسیاری از هتل‌ها این امکان را دارند که با دریافت مبلغی برای چند ساعتی که شما می‌خواهید، مبلغی دریافت کنند. در واقع شما می‌توانید زمان حضورتان در هتل را برای ساعت یا ساعاتی تمدید کنید. البته همیشه روی این گزینه حساب نکنید. در ایام پرسفر سال، احتمال انجام این کار کمتر است. زیرا هتل در این ایام شلوغ هستند و تمام روزهای‌شان رزرو شده است.
طبیعی است که هتل بخواهد زمانی را به نظافت و مرتب کردن اتاق به میهمان بعدی اختصاص دهد. از این رو امکان تمدید ساعت حضور شما در اتاق‌تان وجود نخواهد داشت.


برای رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه کلیک کنید.
با پرسنل هتل مشورت کنید


 چک اوت هتلبرای اینکه راه درست را بروید، با پرسنل هتل مشورت کنید. مسئول پذیرش یا برخی دیگر از کارمندان هتل می‌توانند گزینه‌های مناسب برای به تاخیر انداختن ساعت چک اوت هتل را به شما معرفی کنند. گاهی اوقات برخی کارمندان ساده راه و روش‌هایی را می‌دانند که کارشناسان ورزیده از آن خبر ندارند.
راه دیگرش هم این است که نزدیک به زمان چک اوت وسایل‌تان را جمع کنید و آماده شوید. سپس با مسئول پذیرش تماس بگیرید و به‌راحتی از او بپرسید که می‌توانید کمی بیشتر بمانید یا خیر. در بسیاری از موارد شاید 1 ساعت به تاخیر انداختن ساعت چک اوت، مشکل چندانی برای هتل پیش نیاورد. البته همان طور که در مورد قبل گفته شد، امکان تمدید حضور در اتاق در فصل‌های پرسفر کمتر ممکن است.

از امکانات هتل استفاده کنید


 چک اوت هتلراه حل دیگر این است که از امکانات هتل استفاده کنید تا بتوانید ساعت چک اوت را به تاخیر بیندازید. اگر هتل‌تان مجموعه آبی، سالن اسپا، ماساژ و... دارد، می‌توانید سری به آنها بزنید. سالن بیلیارد، سالن بازی کودکان و... هم می‌تواند محل مناسبی برای سپری کردن وقت باشد.
روش دیگر هم این است که باز هم چمدان‌ها را ببندید و آماده شوید. سپس به رستوران هتل مراجعه کنید، ساعت 12 ظهر زمان مناسبی برای ناهار خوردن است. شما می‌توانید حدودا 1 ساعت برای غذا خوردن زمان بگذارید. پس از آن هم می‌توانید از امکانات عمومی هتل مثل سرویس بهداشتی استفاده کنید تا زمان بگذرد. البته این شیوه در مواردی پاسخگو است که شما تنها 1 یا 2 ساعت زمان اضافه دارید.
ضمنا شما می‌توانید زمانی را هم در لابی هتل سپری کنید، اما طبیعی است که این زمان نمی‌تواند خیلی طولانی باشد. چک کردن ایمیل‌ها، چرخ زدن در شبکه‌های مجازی و جدول حل کردن هم راه‌هایی برای گذراندن زمان در لابی هستند.


بیشتر بخوانید: امکانات هتل‌ها برای سرگرم شدن


بخواهید چمدان‌تان را نگه دارند


 چک اوت هتلروش دیگر برای به تاخیر انداختن ساعت چک اوت هتل، گردش در بیرون هتل است. شما می‌توانید بخشی از گردش‌های سفرتان را در زمان پس از 12 آخرین روز اقامت در هتل انجام دهید. برای این کار، در زمان نزدیک به چک اوت چمدان‌ها را ببندید و لباس‌ مناسب بپوشید. سپس به لابی بروید و از مسئول پذیرش هتل بخواهید چمدان‌های‌تان را نگه دارند. بسیاری از هتل‌ها این امکان را دارند و چمدان‌ها را برای شما جای امنی می‌گذارند.
بعد از اینکه چمدان‌ها را تحویل دادید، راهی گردش‌تان شوید. و در نهایت در زمان مناسب به هتل برگردید، چمدان‌های‌تان را بردارید و راهی فرودگاه، ایستگاه قطار یا ترمینال شوید.

به باشگاه مشتریان هتل بپیوندید


 چک اوت هتلیکی دیگر از روش‌ها، این است که به باشگاه مشتریان هتل بپیوندید. شما در باشگاه مشتریان از برخی امتیازات برخوردار می‌شوید؛ ممکن است به تاخیر انداختن زمان چک اوت هتل هم از جمله امکانات این باشگاه باشد. البته تنها برخی از هتل‌ها باشگاه مشتریان دارند.
مطالب مرتبط
۱۰ نکته برای انتخاب و رزرو هتل
خدمات بهداشتی و سلامت هتل‌ ها
اقامتی بهتر با نوزادان و کودکان در هتل