جاباما

با این ۷ راهکار در یک هتل معمولی و ارزان یک سفر لوکس داشته باشید!

خیلی از ما فکر می‌کنیم که سفر رفتن پول درشتی می‌خواهد و تا پس‌اندازی درست حسابی نداشته باشیم نمی‌توانیم به سفرهای خوب فکر کنیم . در حالی که فقط کافی است هنر سفر کردن را داشته باشیم تا بتوانیم با حداقل هزینه حداکثر لذت را از سفرمان ببریم. یکی از این هنرها رزرو هتل‌‌های ارزان قیمت است و این‌که بدانیم چه کار کنیم تا در هتل‌هایی با امکانات کم، کیفیت اقامتمان را در حد یک سفر لوکس افزایش دهیم.

البته قبل از همه‌ی این ها لازم است که موقع رزرو هتل در کنار قیمت حواسمان به تمیزی و امکانات هر چند کم هتل‌های معمولی باشد. در ادامه شما با چند ترفند آشنا می‌شوید که می‌توانید اتاق هتل‌تان را مثل اتاق خواب‌تان راحت کنید طوری که بتوانید در ادامه راه یک سفر لوکس را تجربه کنید.

اتاق‌تان را خوب چک کنید

سفر لوکس در هتلبعد از ورود به هتل اولین کاری که باید قبل از باز کردن چمدان‌هایتان انجام دهید این است که اتاق‌تان را خوب چک کنید. اگر موقع اقامت شما فصل تابستان باشد حتما سیستم تهویه و خنک‌کننده را چک کنید و اگر فصل زمستان است سیستم گرمایشی را کنترل کنید.

حتی تصور نداشتن کولر در تابستان و یا خراب بودن رادیاتور در زمستان هم در آغازسفر آزار دهنده است چه برسد به تجربه‌ی واقعی.

تمیز بودن سرویس بهداشتی و حمام را چک کنید و اگر بعد از تحویل مسافر قبلی تمیز نشده است برای خدمات خانه داری با پذیرش تماس بگیرید. اگر موقع رزرو به شما گفته‌اند که حوله در اختیارتان قرار می‌دهند آن را هم چک کنید، چون ممکن است شما به اعتبار حرف مسئول رزرو حوله همراهتان نیاورید و خدمه هم فراموش کنند که در اتاق شما حوله بگذارند، اگر همین ابتدا چک نکنید، بعد از گرفتن دوش و بدون حوله ماندن دچار دردسر می‌شوید.

شاید چک کردن آب گرم حمام مساله‌ی خیلی جدی به نظر نرسد. ولی این مساله وقتی اهمیتش را نشان می‌دهد که شما بعد از جابه‌جا کردن چمدان‌هایتان بخواهید برای رفع خستگی دوش بگیرید و با آب یخ حمام مواجه شوید. حتی  هتل‌های ارزان قیمت هم باید برخی استانداردها را داشته باشند.

یک دوش آب گرم و یک اتاق با دمای مناسب شما را برای اینکه یک سفر لوکس را در ادامه برنامه‌ریزی کنید، آماده می‌کند.


برای رزرو اینترنتی هتل، کلیک کنید.


سر و صدای اتاق را چک کنید

لوکس ترین سفر با هزینه کمهرچند موقع رزروآنلاین هتل با دیدن عکس‌ها می‌دانیم که قرار است در یک اتاق معمولی اقامت داشته باشیم اما با این حال نکته‌ای که لازم است خیلی حواسمان باشد سر و صدای اتاق است که در عکس‌ها دیده نمی‌شود.

اگر خیلی به سر وصدا حساس هستید بهتر است موقع رزرو با پذیرش تماس بگیرید. و از دنج بودن اتاق خیال‌تان را راحت کنید. اگر این کار را نکردید و موقع ورود به اتاق‌تان متوجه سر و‌صدای سرسام‌آور خیابان شدید و یا اگر آسانسور درست کنار اتاق شما بود و نمی‌توانید صدای رفت و‌آمدهای مکرر را تحمل کنید، بهتر است اول کار به پذیرش بروید و اتاق‌تان را عوض کنید.

برای مواقعی که تنها سفر می‌کنید و ممکن است اتاق‌تان را با مسافر دیگری شریک شوید حتما گوش‌گیر همراهتان باشد و گرنه صدای خر‌و‌پف هم‌اتاقی‌تان خواب خوش را برای شما رویا می‌کند.

به علاوه داشتن گوش گیر یک اقدام پیشگیرانه است برای مواقعی که نتوانید اتاق‌تان را عوض کنید.

چمدان‌های‌تان را باز کنید

مسافرت با هزینه کمبعد از این‌که اتاق‌تان را خوب چک کردید و خیال‌تان از همه چیز راحت شد نوبت به چمدان‌هایتان می‌رسد.

بی‌توجهی به این نکته می‌تواند تا روز آخر به شما حس آشفتگی بدهد. در صورتی که خیلی راحت می‌توانید با گذاشتن وسایل‌های‌تان در داخل کمد و آویزان کردن آن‌ها احساس راحتی بیش‌تری در اتاق‌تان داشته باشید.

اگر خودتان اتاقتان را در هتل مرتب و منظم بچینید، لباس‌ها را مرتب آویزان کنید و هر کدام را به طرفی نیاندازید، می‌توان گفت بخش مهمی از راه را برای یک سفر لوکس طی کرده‌اید.


بیشتر بخوانید: نکات امنیتی برای اقامت راحت‌تر در هتل


وسایل بهداشتی‌تان را همراه داشته باشید

وسایل لازم برای سفر لوکسممکن است در  برخی از هتل‌‌های ارزان قیمت  وسایل بهداشتی مثل شامپوی سر و بدن و خمیر دندان در اختیار مسافران قرار ندهند.  در این صورت حتما باید این وسایل را با خودتان ببرید.

اما مسئله‌ی دیگر این است که ممکن است شما بوی صابون و یا لوسیون بدن آن‌جا را دوست نداشته باشید، بدن‌تان به آن‌ها حساسیت نشان دهد و یا شامپوی آن با موهای شما نسازد.

برای جلوگیری از تمامی این اما و اگرها بهتر است نمونه‌های مسافرتی و اشانتیون‌های وسایل بهداشتی را که در منزل استفاه می‌کنید و حمل‌شان هم راحت‌تر است با خودتان به همراه داشته باشید.

می‌توانی این وسایل را همان اول کار در حمام و روی میز توالت بچینید، درست انگار قبل از ورود شما آنجا بوده‌اند، همین کار باعث می‌شود حس یک سفر لوکس را به خودتان منتقل کنید.

وسایل خواب را همراهتان داشته باشید

لوکس ترین هتلبیشتر ما به بالش خودمان عادت داریم طوری که هر بالش دیگری که به ما بدهند یک جورهایی از استانداردهای ما پایین است. اگر با ماشین خودتان سفر می‌کنید بهترین راه این است که بالشتان را هم ببرید.

بعضی از هتل‌ها امکان تغییر بالش را به مسافران می‌دهند، هرچند در هتل‌های ارزان قیمت این گزینه کمی عجیب به نظر می‌رسد اما شما با یک تماس ساده با پذیرش شانس‌تان را امتحان کنید.

از آن‌جایی که در هتل‌های ارزان قیمت رو بالشی و رو‌تختی ممکن است آن قدر تمیز نباشند که با خیال راحت روی ‌آن‌ها بخوابید، بهتر است روبالشی و ملحفه‌ی خودتان را همراه داشته باشید تا به همین سادگی یک خواب راحت را برای خودتان تضمین کنید.

و البته یکی از وسایلی که به خواب راحت می‌تواند کمک بکند چشم بند است. به هم ریختن خواب خیلی راحت اتفاق می‌افتد، نور موبایل هم‌اتاقی می‌تواند چشم‌های شما را اذیت کند و به همین سادگی شما را بد خواب کند. پس قبل از این که این اتفاق‌ها بیافتد به فکر باشید و چشم‌‌بند را در چمدان‌تان جا بدهید.

تغییر ملحفه‌ها و روبالشی‌ها هم از آن کارهایی است که در همان ابتدای ورود به اتاق باید انجام دهید. اینطوری خیالتان راحت است که تخت مرتب و تمیزی دارید، درست انگار در یک سفر لوکس در یک اقامتگاه گران‌قیمت هستید.


بیشتر بخوانید: اصطلاحات متداول در هتل به چه معناست؟


به بوی نامطبوع اتاق رسیدگی کنید

بوی نامطبوع اتاقلطفا توجه داشته باشید که شما اتاقی لوکس و رو به دریا رزرو نکرده‌اید که به محض ورود محو تماشای صحنه‌های رویایی و عطرهای لوکس شوید.

پس اگر به بو حساس هستید و نمی‌توانید در اتاقی اقامت کنید که هنوز هم در آن بوی مسافر قبلی پیچیده یا به شدت بوی سیگار می‌دهد ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما خوشبو کننده هوا، شمع خوشبو کننده و یا عود همراهتان داشته باشید.

فقط در انتخاب عود دقت کنید که بوی غلیظ و سنگینی نداشته باشد که بیشتر باعث سردردتان بشود تا این‌که بخواهد به شما آرامش بدهد. اما اینکه اقامت خود را با یک عود سبک و ملایم خوشبو کنید، عین ساختن یک سفر لوکس است.

سرگرمی‌های‌تان را فراموش نکنید

سرگرمی‌های‌تان را فراموش نکنیداز آن‌جایی که امروزه تلفن هیچ کسی از او جدا نمی‌شود بهتر است پاور بانک هم همراهتان باشد. چرا؟ چون ممکن است در اتاق شما پریز کنار تخت‌تان نباشد. آن وقت شما مجبور باشید بین دراز کشیدن روی تخت و سرپا ایستادن کنار پریز و کار کردن با گوشی‌تان در گوشه‌ دیگر اتاق یکی را انتخاب کنید.

هر چند در طول سفر شما وقت خیلی زیادی برای فیلم دیدن و بازی کردن ندارید اما باز هم موقعیت‌هایی پیش خواهد آمد که کلافه شوید و بخواهید خودتان را مشغول کاری بکنید.

لپ‌تاپ برای همین مواقع است و البته فراموش نکنید که فیلم‌های مورد علاقه‌تان را هم قبل از سفر به لپ‌تاپ‌تان کپی کنید. مخصوصا اگر اتاق شما تلوزیون نداشته باشد و یا در کشوری باشید که زبان آن را متوجه نمی‌شوید لپ‌تاپ و آی پاد و تبلت بیشتر اهمیت‌شان را نشان می‌دهند.

شما اهل سفر لوکس هستید؟ برای یک سفر لوکس چقدر هزینه می‌کنید؟ ما اینجا در هزینه هتل برایتان صرفه‌جویی کردیم تا بتوانید از بقیه بخش‌های سفر لذت بیشتری ببرید.

مینا عبدی

من مینا عبدی، کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی دارم و عاشق یادگرفتن زبان‌های مختلف و نوشتن هستم. کار کردن با واژه‌ها را دوست دارم و می‌توانم به زبان انگلیسی، فارسی و ترکی واژه‌ها را کنار هم بچینم و مطلب بنویسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + بیست =

دکمه بازگشت به بالا