جاباما

لوکس ترین هتل های تهران؛ راهنمای کامل بهترین هتل های ۵ ستاره تهران

لوکس ترین هتل های تهران یکی از ویژگی‌های این شهر است. در تمامی شهرهای بزرگ دنیا، هتل‌های لوکس و مجلل از اولین مواردی هستند که خودنمایی می‌کنند. مخصوصا اگر به عنوان مسافر بخواهید وارد آن شهر شوید. اگر آن شهر پایتخت هم باشد که انتظار بیشتری از هتل‌های آن وجود دارد. این بار می‌خواهیم سری به لوکس‌ترین هتل‌های تهران بزنیم. هتل‌های قدیمی تا مدرن تهران که از سال‌های گذشته تا حالا میزبان مسافران زیادی بوده‌اند. ببینیم این هتل‌ها کجای پایتخت واقع شده‌اند و چه امکاناتی را در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

گراند هتل تا اسپیناس پالاس

تهران‌ از دوران قاجار تا امروز، با هتل‌های سبک اروپایی خوب توانسته است، امتحانش را در این زمینه پس بدهد. گراند هتل، اولین هتل تهران به سبک اروپایی بود که در دوران قاجار تاسیس شد و به عنوان یکی از بهترین و لوکس ترین هتل های تهران در آن زمان به‌شمار می‌رفت.

پس از گذشت سال‌ها، هتل‌های زیادی در تهران ساخته شد‌ه‌اند که هر یک حرفی برای گفتن داشتند. از گراند هتل که بگذریم هتل هیلتون، هتل شرایتون و هتل هما جای خود به عنوان هتل‌های لوکس تهران در دوره‌های مختلف باز کردند.

تا چند سال پیش که چند هتل معروف دیگر کار را در پایتخت تمام کردند و به عنوان ستاره هتل‌ها می‌درخشند؛ هتل اسپیناس پالاس و هتل ویستریا که از مجلل‌ترین هتل‌های تهران و البته ایران هستند و در اول لیست مسافران برای اقامت قرار می‌گیرند.

گرچه حالا تهران با این هتل‌ها خود را معرفی می‌کند ولی همچنان هتل‌های لوکس دیگری در لیست قرار دارند.

هتل اسپیناس پالاس

یکی از لوکس ترین هتل های تهران که در چند سال اخیر نام آن به پایتخت گره خورده، هتل اسپیناس پالاس است. هتلی شیک و مجلل که با سفر به تهران اگر قصد اقامت در این هتل را هم نداشته باشید، سخت می‌توانید از رستوران لوکس آن صرف نظر کنید.

هتل اسپیناس پالاس با موقعیت قرارگیری خود و همچنین امکانات لوکس و بی‌نظیری که ارائه کرده است، گران‌ترین و لاکچری‌ترین هتل تهران به‌شمار می‌رود. این هتل ۵ ستاره در منطقه سعادت آباد قرار دارد و از طرفی مشرف به‌کوه‌های تهران و از طرف دیگر مشرف به شهر است.

اسپیناس پالاس در سال ۱۳۹۴ در ۲۱ طبقه احداث شد. این هتل دارای بیش از ۴۰۰ اتاق و سوئیت در کلاس‌های مختلف است.

به محض ورود به لابی می‌توانید تصور کنید این هتل، چیزی از هتل‌های ۵ستاره دنیا کم نخواهد داشت و امکانات لاکچری و طراحی بی‌نظیر آن اقامت فراموش‌نشدنی را برای شما رقم خواهد زد.

هتل اسپیناس پالاس و دسترسی به شهر

با اقامت در هتل اسپیناس پالاس می‌توانید کمی هوای تازه رشته کوه‌های البرز را تنفس کنید. منظره کوه‌های تهران آنقدر تماشایی است که می‌توانید ساعت‌ها بی‌وقفه آن را نظاره کنید. در طرف دیگر هم چشم‌انداز بی‌نظیری از شهر خواهید داشت.

جدای از چشم‌انداز بی‌نظیر هتل اسپیناس پالاس، شما با برج میلاد و نمایشگاه بین‌المللی تهران نیز فاصله زیادی ندارید. یعنی با حدود ۱۵ دقیقه رانندگی می‌توانید خود را به آنجا برسانید. البته که همیشه زمان بیشتری را برای ترافیک تهران در نظر داشته باشید.

اسپیناس پالاس با پارک پرواز و پارک ژوراسیک فاصله خیلی کمی دارد و می‌توانید با ۱۰ دقیقه پیاده‌روی از فضای پارک لذت ببرید.

نزدیکی این هتل به مسیرهای کوهنوردی تهران هم یکی از نکات قابل توجه آن است. اگر اهل کوهنوردی یا کوه‌پیمایی هستید و مسافر تهران شدید، بد نیست برای آخر هفته خودتان را به یک کوهنوردی عالی در بهترین مسیرهای کوهنوردی در تهران مهمان کنید.

لوکس ترین هتل های تهران
هتل اسپیناس پالاس یکی از لوکس ترین هتل های ایران است

هتل ویستریا

اگر بخواهیم لیست لوکس ترین هتل های تهران را در اختیار شما قرار داریم، دومین گزینه حتما با هتل ویستریا می‌رسد. هتلی لوکس و مجلل که از هتل‌های ۵ ستاره تهران به‌شمار می‌رود.

در سال ۱۳۹۶ هتل ویستریا افتتاح شد و در سال ۱۳۹۸ شروع به کار کرد.  این هتل بیش از سایر هتل‌های لوکس تهران با استانداردهای جهانی فعالیت می‌کند.

چرا که در ساخت این هتل کانادایی‌ها هم دستی بر آتش داشتند. سبک ساخت و طراحی آن هم به شیوه نئوکلاسیک و کانادایی است.

این مجموعه شیک و مجلل در ۱۹ طبقه ساخته شده است. البته که اگر نمای هتل را از روبه‌رو نگاه کنید، یک سازه ۱۰ طبقه خواهید دید. دلیل این موضوع هم ۹ طبقه هتل است که در زیر زمین طراحی شده است.

هتل ویستریا با بیش از ۱۰۰ سوئیت و اتاق به‌خوبی توانسته است، رضایت مسافران داخلی و خارجی را جلب کند. سوئیت و اتاق‌های مجللی که در انواع مختلف و با امکانات بی‌نظیر آماده پذیرایی از میهمانان هستند.

اینجا می‌توانید از سه رستوران بی‌نظیر، کافی شاپ و امکانات دیگر مثل خدمات حوزه سلامت بهره‌مند شوید.

هتل لوکس تهران
هتل مجلل ویستریا

هتل ویستریا و دسترسی به شهر

با اقامت در هتل ویستریا هم مانند اسپیناس پالاس هوای تازه تهران را به واسطه نزدیکی  به کوه‌ها در اختیار خواهید داشت. اینجا هم چشم‌انداز طبیعی از یک سو و نمای شهر به‌ویژه در شب، دل شما را می‌برد.

ویژگی اختصاصی موقعیت جغرافیای این هتل، نزدیکی آن به جاذبه‌های توریستی شهر است. از دربند و درکه تا کاخ‌های تماشایی تهران مثل کاخ سعدآباد، محله باغ فردوس و موزه سینما را هم باید به این مجموعه اضافه کرد.

برای دسترسی به سایر مناطق شهر هم اتوبان چمران فاصله بسیار کمی با هتل دارد.

هتل پارسیان آزادی

لیست لوکس ترین هتل های تهران را با یکی از شیک‌ترین‌ هتل‌ها پیش می‌بریم. هتل پارسیان آزادی یکی از آن هتل‌هاست که چندین و چند سال است که به عنوان یکی از شیک‌ترین هتل‌های تهران معرفی شده است؛ البته که با نام سابق خود یعنی هتل هایت.

حالا هم بعد از این همه سال و با وجود ساخت هتل‌های لوکس و مجلل می‌توان در اوایل لیست، عنوان یکی از هتل های مجلل تهران را به هتل پارسیان آزادی داد.

هتل پارسیان آزادی روزگاری از جمله هتل‌های زنجیره‌ای هایت بود که خدمات خود را در سطح عالی به مسافران ارائه می‌کرد. تا اینکه در سال ۱۳۷۰ یکی از هتل‌های پارسیان شد و همان‌طور باکیفیت و لوکس در شمار هتل‌های لاکچری تهران باقی ماند.

سابقه بلند و بالای این هتل و خدمات بی‌نظیر آن باعث شده است که یکی از گزینه‌های اصلی در بین هتل‌های لوکس تهران به‌شمار برود.

هتل پارسیان آزادی در ۲۶ طبقه دارای بیش از ۴۷۵ اتاق و سوئیت با چشم‌انداز فوق‌العاده به کوه‌های تهران و منظره بی‌نظیر از شهر است.

ویژگی طلایی این هتل را باید سیستم BMS یعنی سیستم یکپارچه صرفه‌جویی در انرژی دانست. ویژگی که عنوان اولین هتل دوستدار محیط زیست را به آن داده است. به همین دلیل است که این هتل را با عنوان هتل سبز هم می‌شناسند.

هتل لاکچری در تهران
هتل پارسیان آزادی

هتل پارسیان آزادی و دسترسی به شهر

موقعیت جغرافیایی هتل پارسیان آزادی هم مثل هتل ویستریا با همان ویژگی‌های بی‌نظیر است. دسترسی به اتوبان چمران، نزدیکی به کوه‌های تهران و جاذبه‌های گردشگری شمال شهر، این هتل را بسیار شاخص کرده است. اینجا هم می‌توانید ریه‌های خود را از هوای تازه تهران پر کنید.

نمی‌شود به تهران سفر کرد و از رستوران های متنوع آن غذا نخورد. اگر برنامه رستوران گردی در پایتخت را دارید، آدرس بهترین رستوران های تهران در هر منطقه و متناسب با هر سلیقه‌ای را در این مطلب در مجله جاباما پیدا کنید.

هتل پارسیان استقلال

با گذشت سال‌ها، برخی از هتل‌های قدیمی و لوکس تهران، نه تنها چیزی از شکوه و البته کیفیت آن‌ها کم نشده بلکه هنوز هم از جمله لوکس ترین هتل های تهران به‌شمار می‌روند.

هتل پارسیان استقلال یکی از شاخص‌ترین این هتل‌هاست که با عمری بیش از ۵۰ سال هنوز هم در لیست هتل‌های ۵ ستاره تهران با کیفیت عالی به‌شمار می‌رود.

این هتل در گذشته با نام رویال هیلتون فعالیت می‌کرد تا اینکه به مجموعه هتل‌های پارسیان پیوست. هتل پارسیان استقلال یکی از بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین هتل‌های تهران است که بیش از ۵۵۰ اتاق و سوئیت با امکانات لوکس و فوق‌العاده دارد.

به این مجموعه باید سالن هتل با گنجایش ۱۰۰۰ نفری را هم اضافه کرد که برای مراسم‌های مختلف طراحی شده است. از دیگر امکانات دیگر هتل هم می‌توان به ۷ رستوران، ۲ کافی شاپ، انواع فروشگاه‌ها و…اشاره کرد و که رزرو این هتل را حتی دلنشین تر هم می‌کند.

بهترین و لوکس ترین هتل های تهران
هتل ۵ ستاره پارسیان استقلال تهران

هتل پارسیان استقلال و دسترسی به شهر

هتل  پارسیان استقلال در شمال تهران قرار گرفته و این در درجه اول به معنی اقامت در بهترین نقطه از نظر آب و هوایی است. ضمن اینکه در ساختمان مرتفع هتل هم می‌توانید چشم‌انداز تماشایی کوه‌های تهران و شب‌های شهر را هم تجربه کنید.

این هتل در تقاطع چمران و ولیعصر قرار گرفته و این به معنی دسترسی ساده شما به تمام تهران از مرکز تا شمال و جنوب است.

هتل پارسیان اوین تهران

گاهی می‌توانید حس نوستالژی را با مدرنیته ترکیب کنید. اتفاقی که در هتل‌های قدیمی اما مجلل تهران قابل تجربه کردن است. هتل پارسیان اوین فرصت چنین تجربه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هتلی که بیش از نیم قرن از فعالیت آن می‌گذرد و حالا بعد از گذشت این همه سال از جمله هتل‌های لوکس تهران به‌شمار می‌رود. ۱۵۰ واحد اقامتی متنوع این هتل ۴ ستاره تجربه بی‌نظیری از اقامت در منطقه خوش آب و هوای تهران برای شما به جا خواهد گذاشت.

رستوران‌های هتل، سالن مخصوص برگزاری مراسم، کافی شاپ و… هم از جمله امکاناتی هستند که می‌توانید در هتل پارسیان اوین از آن بهره‌مند شوید.

این هتل با سابقه با گذشت این همه سال و تجربه بالایی که در صنعت هتلداری دارد، به خوبی توانسته رضایت مسافران را جلب کند. هتل پارسیان اوین همیشه توانسته نامش را در لیست لوکس ترین هتل های تهران نگه دارد.

مجلل ترین هتل تهران
هتل لوکس پارسیان اوین تهران

هتل پارسیان اوین تهران و دسترسی به شهر

لذت دور بودن از هیاهوی و شلوغی مرکز شهر، لذت کمی نیست. به‌ویژه زمانی که به شهر شلوغی مثل تهران سفر می‌کنید و برای اقامت به دنبال هتلی در منطقه آرام و البته خوش آب و هوا هستید.

هتل پارسیان اوین در شمال تهران و در فاصله کمی از اتوبان چمران قرار گرفته است که در مدت زمانی کمی می‌توانید خود را به نقاط مختلف شهر برسانید. البته اگر حساب ترافیک را همیشه داشته باشید.

با اقامت در هتل پارسیان اوین، نمایشگاه بین‌المللی، منطقه ولنجک و بام تهران، کوه‌های دربند و درکه فاصله چندانی با شما نخواهد داشت و در مدت زمان کوتاهی می‌توانید خود را به آن‌ها برسانید.

هتل نووتل تهران

به نام قدیمی‌اش، هتل نووتل و در عنوان جدید هتل رکسان، زیر مجموعه هتل‌های اکور فرانسه است. این هتل بین‌المللی یکی از لوکس‌ترین هتل‌های تهران است که از در نزدیکی فرودگاه امام خمینی قرار دارد.

هتل نووتل تهران در واقع یک هتل فرودگاهی با امکانات تمام و کمال است که برای استراحت بین پرواز‌ها طراحی شده است. پس می‌توانید از مزیت اقامت ساعتی اینجا استفاده کنید.

این هتل ۵ ستاره آنقدر مزایا دارد که بتواند شما را برای اقامت راضی نگه دارد. بیش از ۳۰۰ اتاق و سوئیت لوکس هتل نووتل با انواع امکانات و خدمات و رفاهی، این هتل را به یکی از لاکچری ترین هتل های تهران تبدیل کرده است.

هتل لاکچری تهران
هتل ۵ ستاره نووتل تهران

هتل نووتل تهران و دسترسی به شهر

هتل رکسان یا همان نووتل، یک هتل فرودگاهی و در نتیجه خارج از شهر است. اما شما می‌توانید در حدود ۱ ساعت با ماشین، خود را به مرکز شهر تهران برسانید. بعضی از جاذبه‌های گردشگری هم فاصله بسیار کمی با هتل دارد. دریاچه نمک قم و همچنین باغ پرندگان کرج از جمله جاهایی هستند که می‌توانید با اقامت در این هتل دسترسی ساده‌تری به آن‌ها داشته باشید.

مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب هم کمتر از ۳۰ دقیقه با هتل فاصله دارد.

تهران جاذبه های زیادی دارد. پس به هر دلیل اگر مسافر تهران شدید، وقتی را برای بازدید از جاهای دیدنی تهران در نظر بگیرید.

هتل لاله تهران

در لیست لوکس‌ترین هتل‌های تهران، نوبتی هم باشد نوبت یکی از قدیمی‌ترین و البته مجلل ترین و لوکس ترین هتل های تهران درست در قلب پایتخت است. هتل ۵ ستاره لاله که به واسطه موقعیت قرارگیری خود سال‌های سال است که به عنوان یکی از معتبرترین هتل‌های تهران به شمار می‌رود.

مجموعه‌ هتل‌های بین‌المللی لاله که در شهرهای مختلف ایران می‌توانید در آن‌ها اقامت کنید، یکی از قدیمی‌ترین هتل‌های خود را در مرکز شهر تهران معرفی کرده است.

هتل لاله تهران با قدمت بیش از ۵۰ سال توسط یک شرکت آمریکایی ساخته شده و پس از انقلاب به مجموعه هتل‌های لاله پیوست.

این هتل ۱۳ طبقه بیش از ۳۸۰ واحد اقامتی متنوع دارد. در رستوران‌های این هتل هم می‌توانید انواع غذاهای ملل را نوش جان کنید.

هتل مجلل تهران
هتل ۵ ستاره لاله تهران

هتل لاله تهران و دسترسی به شهر

هتل لاله تهران یکی از قدیمی‌ترین و البته مرتفع‌ترین هتل‌های تهران است که در مرکز شهر قرار گرفته است. به همین جهت می‌توانید به راحتی به تمامی خیابان‌های تهران در شمال و جنوب، شرق و غرب دسترسی داشته باشید.

پارک لاله درست روبه‌روی هتل قرار دارد و بخشی از چشم‌انداز هتل را همین پارک قدیمی و زیبا تشکیل می‌دهد. از سوی دیگر چشم‌انداز قله دماوند شما را محو خود خواهد کرد.

خیابان ولیعصر و خیابان کارگر در دو طرف هتل قرار دارند و می‌توانید با پیاده‌روی به هر یک از آن‌ها برسید.

دسترسی ساده به مترو، تاکسی‌های شهری و سایر وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مزیت‌های این هتل است.

هتل اسپیناس بلوار کشاورز

تا قبل از افتتاح هتل اسپیناس پالاس، برای چندین سال متوالی هتل اسپیناس بلوار کشاورز به عنوان یکی از لوکس‌ترین هتل‌های تهران شناخته می‌شد.

هتلی که عنوان اولین هتل ۵ ستاره بعد از انقلاب را به خود اختصاص داده بود. طراحی شیک و منحصر به‌فرد، این هتل را تبدیل به یکی از هتل‌های لاکچری تهران کرده است.

هتل اسپیناس بلوار در مرکز شهر تهران یعنی بلوار کشاورز در سال ۱۳۸۹ افتتاح شد.

این هتل ۱۸ طبقه بیش از ۲۷۴ واحد اقامتی لوکس و شیک دارد که چشم‌‌انداز بسیاری از آن‌ها به بلوار قدیمی و زیبایی تهران یعنی بلوار کشاورز و پارک لاله است.

اصلا همین موقعیت و زیبایی ساختمان هتل اسپیناس خلیج فارس است که باعث می‌شود در فهرست لوکس ترین هتل های تهران قرار گیرد.

هتل های 5 ستاره تهران
هتل اسپیناس بلوار کشاورز

موقعیت قرارگیری این هتل هم مزیت دیگری است که همچنان بعد از ۱۰ سال، آن را تبدیل به یکی از گزینه‌های اصلی برای مسافران کرده است. خیابان ولیعصری که در چند قدمی این هتل است و نگرانی از بابت رفت و آمد در تمامی شهر برای شما باقی نخواهد گذاشت.

این هتل لوکس و مجلل علاوه بر اقامت، با وجود رستوران‌های متنوع، کافی شاپ و همچنین انواع سالن‌ها برای برگزاری مراسم، امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هتل اسپیناس بلوار و دسترسی به شهر

با اقامت در هتل اسپیناس بلوار، بخش زیادی از آنچه را می‌خواهید، در نزدیکی شما قرار دارد. خیابان ولیعصر و خیابان کارگر در چند قدمی شما خواهد بود. به همین دلیل به سادگی می‌توانید به شمال تا جنوب تهران دسترسی داشته باشید.

پارک لاله، موزه هنرهای معاصر، خیابان انقلاب، انواع مراکز تجاری و اداری هم در نزدیکی هتل هستند و می‌توانید با پیاده‌روی خود را به آن‌ها برسانید.

حمل و نقل عمومی هم در اطراف هتل به سادگی قابل دسترسی است. از مترو تا خطوط بی آر تی و تاکسی‌های شهری در ساعت‌های مختلف شبانه‌روز دغدغه‌ای بابت جابه‌جایی در سطح شهر برای شما باقی نخواهد گذاشت.

اقامت در بهترین و لوکس ترین هتل های تهران

تهران به عنوان شهری که پایتخت است، بهترین هتل ها را در دل خود جای داده است. از هتل هایی که سابقه بیش از ۵۰ سال در صنعت هتلداری دارند تا هتل‌های مدرن کمتر از ۵ ساله‌ای که تنه به تنه هتل های ۵ ستاره دنیا می‌زنند.

به همین دلیل برای اقامت در تهران گزینه‌های متنوعی پیش روی خود خواهید داشت. اگر قصد اقامت در هتل‌های لوکس‌ تهران را دارید، مهم‌ترین آن‌ها را به شما معرفی کردیم. گرچه که این لیست بلند و بالا به همین‌جا ختم نمی‌شود. ضمن اینکه هتل‌های اقتصادی هم در تهران فراوان هستند.

برای اقامت در تهران می‌توانید روی جاباما حساب باز کنید. در سایت جاباما انواع هتل و اقامتگاه‌ها را با هم مقایسه و بعد هتل مورد نظر خود را انتخاب کنید. تمامی هتل‌ها همراه با عکس و امکانات ارائه شده قابل دسترسی است.

البته تهران هتل‌ های ارزان قیمت هم دارد که می‌توانید در سفرهای اقتصادی خود از آن‌ها استفاده کنید.

پاسخ به سوالات رایج در مورد لوکس ترین هتل های تهران

محبوب‌ترین هتل‌های تهران کدامند؟

در بین هتل‌های لوکس و مجلل تهران، هتل اسپیناس پالاس و هتل ویستریا از جمله محبوب‌ترین هتل‌های تهران هستند.

معروف‌ترین هتل‌های تهران کدامند؟

هتل اسپیناس پالاس، هتل لاله، هتل پارسیان آزادی و هتل اسپیناس بلوار از جمله معروف‌ترین هتل‌های تهران هستند.

بهترین هتل‌های نزدیک مرکز شهر تهران کدامند؟

هتل ۵ ستاره اسپیناس بلوار و هتل لاله در دل پایتخت و بلوار کشاورز قرار دارند و از جمله بهترین هتل‌های تهران هستند.

سرویس دهی در لوکس ترین هتل های تهران به چه شکل است؟

در لوکس‌ترین هتل‌های تهران صبحانه با تنوع بالا ارائه می‌شود و در انواع رستوران‌ها می‌توانید منوی متنوعی را در اختیار داشته باشید. سایر امکانات رفاهی و تفریحی هم در این هتل‌ها مهیا است.

آیا غذا در هتل‌های لوکس رایگان است؟

غذا در هتل‌ها معمولا با هزینه جداگانه قابل سرو است ولی می‌توانید در زمان اقامت از گزینه‌هایی مثل all استفاده کنید تا علاوه بر اقامت، غذا هم نوش جان کنید.

گران‌ترین هتل‌های تهران کدام است؟

هزینه هتل‌ها علاوه بر خود هتل، به نوع واحد اقامتی شما هم بستگی دارد. در بین هتل‌های تهران، هتل اسپیناس پالاس و هتل ویستریا گران‌ترین واحدهای اقامتی را دارند.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. سرکار خانم عبدی،
    باعرض سلام مایلم تایید کنم که استفاده از کلمات شما در متن توصیف هتل ها در بالا بسیار بجا و دلنشین است.
    امیدوارم مطالب بیشتری از شما در آینده بخوانم.

    1. سلام آقای خسروانی عزیز. خوشحالم که متن مورد پسند شما بوده. تلاش می‌کنیم که هر روز محتوای بیشتر و پربارتری در اختیار شما و مخاطبان خوب مجله جاباما بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا