وقتی در جستجوی هتل خوب برای اقامت‌تان هستید، شاید بیشتر حواستان به رنگ و روی هتل و تمیزی و امکانات آن باشد و در نظرات مسافران دیگر دنبال اطلاعاتی مثل برخورد کارکنان و کیفیت غذا باشید. اما یکی از نکات بسیار مهم در رزرو هتل آرامش آن است. اگر شما در اتاق‌تان آرامش نداشته باشید و نتوانید خوب بخوابید، احتمالا با کلافگی روز بعد خوش گذراندن در مقصد و سر حال رفتن به کشف شهر جدید کمی سخت می‌شود.
در این مقاله نکاتی برای خواب راحت و آرام را در هتل  از زبان گردشگران حرفه‌ای می‌خوانید که ممکن است خیلی ساده به نظر برسند اما رعایت نکردن آن‌ها می‌تواند لذت اقامت خوب را از شما بگیرد.


برای رزرو هتل و اجاره اقامتگاه، کلیک کنید.


محل هتل را قبل از رزرو بررسی کنیدمحل هتل را قبل از رزرو بررسی کنید


همانطور که قبل از رزرو هتل موقعیت هتل را از نظر نزدیکی به مراکز خرید، جاذبه‌های تاریخی و نمایشگاه‌ها بررسی می‌کنید، بسیار مهم است که موقعیت هتل‌ را از لحاظ آرامش آن هم بررسی کنید. اگر برای سفر کاری هتل را انتخاب می‌کنید یا برایتان مهم است که هتل حتما در مرکز شهر باشد، هتل‌هایی را انتخاب کنید که در خیابان‌های فرعی ساخته می‌شوند تا نخواهید روزتان را با صدای ترافیک و بوق موتور و ماشین شروع کنید.

با دقت اتاق‌تان را انتخاب کنید


موقع رزرو هتل شما بیشتر عکس‌های فضای داخل اتاق را می‌بینید و عکس‌هایی هم از لابی و محوطه هتل برای شما نمایش داده می‌شود. اگر روی خواب‌تان حساس هستید حتما قبل از رزرو با پذیرش تماس بگیرید و ممطئن باشید که اتاق شما کنار آسانسور نیست چرا که رفت و آمد در طول شب خواب راحت را از شما خواهد گرفت.
بسیاری از هتل‌ها سوئیت و کانکت دارند و شما می‌توانید به جای اتاق به اقامت در آن‌ها فکر کنید. سوئیت‌ها وکانکت‌ها اتاق‌های جداگانه دارند و شما می‌توانید کودکان‌تان را درست مثل خانه در اتاق جداگانه بخوابانید تا فضای تنگ اتاق و فاصله کم تخت‌ها با یکدیگر برای هیچ کدام از شما آزاردهنده نباشد.


بیشتر بخوانید: اقامتی بهتر با نوزادان و کودکان در هتل


پرده‌های اتاق را چک کنیدپرده های اتاق را چک کنید


حتی اگر درعکس‌های هتل قبل از رزرو متوجه نشده‌اید که پرده‌های اتاق ایراد دارد و نور از اول صبح در اتاق می‌زند، حتما از کارمندان میز پذیرش بخواهید آن را برایتان درست کنند یا اتاق‌تان را عوض کنند. پرده‌های بعضی از هتل‌ها بیشتر برای رفع تکلیف آویزان شده‌اند تا کاربرد واقعی آن‌ها. دیدن طلوع آفتاب از پنجره‌های نورگیر لذت بخش است اما واقعا نه زمانی که شما قرار و جلسه‌ی کاری مهمی دارید و نیاز دارید با آرامش بخوابید و یا شب قبل تا دیر وقت بیدار بوده‌اید و دوست دارید از خواب شیرین دم صبح لذت ببرید.
برای این که اجازه ندهید این مساله به سادگی خواب شما را بر هم بزند و آرامش شما را در طول اقامت مختل کند چشم‌بندتان را فراموش نکنید.

گوش گیر و چشم بند، وسیله‌های ساده اما ضروریگوش گیر و چشم بند در هتل


این دو وسیله که تقریبا جایی هم نمی‌گیرند برای کسانی که خوابشان سبک است اندازه همراه داشتن مدارک در سفر ضرورت دارد؛ اگر هم فراموش کرده‌اید که آن‌ها را با خودتان بیاورید بهتر است روز اول و قبل از شب برای خودتان در مقصد تهیه کنید.
فرقی نمی‌کند که با یک غریبه هم اتاقی شوید یا با جمعی از دوستان‌تان، مسلما سلیقه‌های مختلف را نمی‌شود در طول چند روز اقامت هماهنگ کرد. بنابراین ممکن است زمانی که شما می‌خواهید بخوابید دوستان‌تان یا همسرتان بخواهد فیلم تماشا کند یا حتی ممکن است هم اتاقی‌تان خوابش نبرد و بخواهد مدام در گوشی‌اش باشد. در چنین حالتی برای اینکه نور اتاق و نور گوشی شما را اذیت نکند از چشم‌ بند استفاده کنید.
چنانچه به محض ورود متوجه شدید که اتاق شما کنار آسانسور و راهرو است و سر و صدا خیلی زیاد است یا اینکه اتاق کناری شما نوزاد و کودکی دارد که سر و صدای آن در طول اقامت شما را اذیت خواهد کرد، همان ابتدای کار به میز پذیرش بروید و اگر اتاق خالی در فضای دنج‌تری دارند اتاق‌تان را عوض کنید. اگر هم امکان جا به جایی اتاق نبود از گوش گیر استفاده کنید که تا حد زیادی جلوی سر و صدای بیرون را می‌گیرد و می‌توانید خواب دنج و راحتی داشته باشید.
مطالب مرتبط:
حقوق مسافران در هتل چیست؟
نکات امنیتی برای اقامت در هتل
راهنمای اقامت در هتل برای سفرهای حرفه‌ای