جاباما

نیم شارژ هتل چیست؟

طبق آنچه در تمام دنیا مرسوم است، ساعت ورود به هتل ۲ بعد از ظهر و ساعت خروج ۱۲ ظهر است. یعنی شما هنگام ورود (چک این) به هتل زودتر از ساعت ۲ نمی‌توانید وارد اتاق‌تان بشوید. از سوی دیگر روز خروج (چک اوت) هم باید تا ساعت ۱۲ اتاق را تحویل دهید. اما خب شرایط همیشه هم به این منوال نیست. گاهی اوقات شما زودتر از ساعت ۲ به هتل می‌رسید؛ گاهی هم باید دیرتر از ساعت ۱۲ هتل را ترک کنید. خب در این شرایط تکلیف چیست؟ راهکاری که در این موقعیت به شما پیشنهاد می‌شود، نیم شارژ هتل است. اما اینکه نیم شارژ هتل چیست و چه کارکردی دارد را در ادامه بخوانید.

نیم شارژ چه کمکی به ما می‌کند؟

نیم شارژ هتل اتاق

تصور کنید پرواز ورودی شما به مقصد ساعت ۶ صبح به زمین بنشیند و تا حدود ساعت ۷ در هتل باشید، در این شرایط تا زمان تحویل اتاق (چک این) ۷ ساعت باقی مانده است. بی‌شک در موقعیتی که خسته راه هستید، استراحت و گذاشتن چمدان‌ها در اتاق برای‌تان از هر کاری مهم تر است. عکس این موضوع هم اتفاق می‌افتد؛ مثلا ساعت ۹ شب باید از هتل خارج شوید تا به پرواز ۱۱ شب برسید اما اگر اتاق را ساعت ۱۲ (زمان چک اوت) تحویل دهید، باید ۹ ساعت سرگردان بمانید. آن هم در شرایطی که وسایل‌تان را جمع کرده‌اید و چند چمدان همراه‌تان است. در این شرایط می‌توانید از قانون نیم شارژ هتل استفاده کنید.


جستجو و رزرو هتل در جاباما


شما با پرداخت هزینه نیم شارژ می‌توانید مدتی بیشتر از اتاق‌تان استفاده کنید. (زودتر وارد اتاق شوید یا دیرتر اتاق را تحویل دهید). هزینه نیم‌ شارژ، نصف هزینه اتاق برای یک شب است. یعنی به طور مثال اگر هزینه یک شب اقامت در یک اتاق ۷۰۰ هزار تومان است، برای نیم شارژ باید ۳۵۰ هزار تومان پرداخت کنید.

برای نیم شارژ یک نکته مهم را در خاطر داشته باشید. نیم شارژ، نصف هزینه یک شب اتاق بدون تخفیف‌های مختلفی است که اعمال می‌شود. مثلا اگر هزینه یک شب اقامت در هتل ۷۰۰ هزار تومان است اما با تخفیف این هزینه به ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد، شما برای نیم شارژ باید نصف هزینه بدون تخفیف را بپردازید؛ یعنی ۳۵۰ هزار تومان.

روش‌های دیگر…

نیم شارژ هتل رستوران

البته راهکارهای دیگری هم برای به تعویق یا پیش انداختن ساعت چک این و چک اوت وجود دارد. در ادامه به برخی از این راهکارها اشاره می‌شود:

  1. در اولین گام می‌توانید از پرسنل هتل مشورت بگیرید. آنها گاهی اوقات راه‌حل‌های مناسبی برای شما دارند. مثلا بعضی وقت‌ها آنها می‌توانند تا ۱ ساعت زودتر وارد شدن یا ۱ ساعت دیرتر خارج شدن از هتل را نادیده بگیرند.
  1. راه‌حل دیگر این است که از امکانات هتل استفاده کنید، مثلا اگر ساعت ۱ به هتل رسیده‌اید، به رستوران بروید و پس از صرف ناهار تا ساعت ۲ همان جا بمانید.
  2. و در نهایت می‌توانید چمدان‌تان را به هتل بسپارید و در شهر به گردش بپردازید. سپس هر زمان که می‌خواهید به هتل بازگردید، چمدان‌تان را بردارید و راهی فرودگاه، ایستگاه قطار یا ترمینال اتوبوسرانی شوید.

نکته مهم دیگری نیز وجود دارد که باید درباره نیم شارژ بدانید. برخی از هتل‌ها قانون نیم شارژ را نمی‌پذیرند. بنابراین اگر می‌خواهید سرگردان نشوید، از پیش هماهنگی‌های لازم را با هتل انجام دهید.

زهرا علی‌دوست

من زهرا علی دوست هستم، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان فرانسه. به‌طورکلی به زبان، زبان‌شناسی، ادبیات و شعر ارادت خاصی دارم! با کار کردن در جاباما حالم خوب است؛ مخصوصاً با نوشتن برای جاباما. سفر، موسیقی، مطالعه و فیلم دیدن را هم دوست دارم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن