رزرو هتل ارزان

چطور هتل ارزان رزرو کنیم؟

با اینترنتی شدن خرید بلیط هواپیما و قطار و رزرو آنلاین هتل و دسترسی آسان به انتخاب از میان هزاران پیشنهاد، سفرکردن برای ما خیلی راحت‌تر از گذشته شده است. هر لحظه که تصمیم به سفر بگیرید کافی است تلفن همراه‌تان را به دست بگیرید و شروع کنید به جست‌و جو در میان وب‌سایت‌های سفر. در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی رزرو هتل ارزان صحبت کنیم و البته راه و چاه‌هایی که حتما باید قبل از رزرو به آن‌ها توجه داشته باشید. هرچند در برخی سفرها میزان بودجه حرف اول و آخر را می زند اما توجه نکردن به نکات ریز می‌تواند خوشی‌های یک سفر خوب را از شما بگیرد و همان هزینه‌ی کم هم خیلی زیاد به چشم بیاید.

نکات مهم برای رزرو هتل ارزان

اگر قرار است سفر مقرون به صرفه‌ای داشته باشید، باید در رزرو هتل ارزان به نکات ریزی توجه کنید که شاید در هنگام رزرو هتل با قیمت های عادی توجه به آن‌ها آن‌قدر مهم و پر رنگ نباشد :

 

خوب جست‌و جو کنید

برای پیدا کردن و رزرو هتل ارزان باید خوب وقت بگذارید و در سایت‌های مختلف جست‌و‌جو کنید. از معتبرترین این وبسایت­ها که در سطح بین المللی اقدام به ارائه خدمات رزرو هتل بصورت آنلاین کرده اند، میتوان به سایت هایی مانند Booking ، TripAdvisor ، Agoda و غیره اشاره کرد. بیش‌تر اوقات قیمت هتل‌ها با توجه به قراردادی که وب‌سایت‌ها با هتل می‌بندند و کمیسیون‌هایی که تعریف می‌کنند متفاوت است. 
فصل مناسب سفر کنید

اگر می‌خواهید هم در زیباترین فصل شهرِ مقصد سفر کنید و هم هتل ارزان پیدا کنید، کمی کارتان را سخت می‌کنید. برای پیدا کردن هتل ارزان بهتر است در فصل پر مسافر به آن مقصد سفر نکنید، در چنین مواقعی تقاضای زیاد و نبود فضای کافی برای اقامت باعث افزایش قیمت هتل‌ها می‌شود و پیدا کردن هتل ارزان تقریبا غیر ممکن است. بهترین زمان برای سفر بین فصل پر مسافر و کم مسافر است؛ یعنی زمانی که قیمت‌ها تعدیل شده و هوا هم هنوز آن قدری خوب هست که بتوان از شهر مقصد لذت برد.


هتل‌های محلی را جایگزین کنید

برای رزرو هتل ارزان بهتر است دنبال هتل‌های بوتیک بروید. هتل‌های بوتیک یا بوتیک‌هتل‌ها، هتل‌های محلی کوچکی هستند که اغلب تم سنتی دارند. مثلا در شهر تاریخی یزد هتل‌های بوتیک و سنتی زیادی هستند که برای اقامت قیمت‌های بسیار مناسبی دارند. این هتل‌ها اغلب در بافت تاریخی شهر هستند و شما می‌توانید پیاده به دیدن بسیاری از جاذبه‌های گردشگری بروید. در این هتل‌ها می توانید غذاهای محلی را با قیمت‌های بسیار مناسب میل کنید، در واقع با رزرو هتل ارزان دو نشان را با یک تیر می‌زنید. همچنین برای رزرو هتل خارجی در شهرهایی مثل استانبول و آنتالیا هم که مقصد سفر بسیاری از ایرانیان است می‌توانید به راحتی هتل ارزان رزرو کنید. در منطقه‌ی کاله‌ایچی آنتالیا خانه‌های قدیمی که از دوران عثمانی به یادگار مانده‌اند به هتل‌های با کیفیت محلی تبدیل شده‌اند و گزینه‌ی بسیار مناسبی برای اقامتی ارزان در نزدیکی جاذبه‌های گردشگری هستند. 

فاصله‌ی هتل تا جاذبه‌های گردشگری

موقعیت هتل شما خیلی مهم است. حواستان باشد که قیمت هتل در نگاه اول شما را وسوسه نکند تا بلافاصله اقدام به رزرو هتل کنید. حتما موقعیت هتل را با دقت بررسی کنید تا به جاذبه‌های تاریخی و تفریحی شهر نزدیک باشد. در بسیاری از شهرها هزینه‌ی حمل‌و نقل داخل شهر بسیار بالاست و رزرو هتلی که خارج از شهر است و یا فاصله ی زیادی با جاذبه‌های گردشگری و مرکز شهر دارد اصلا مقرون به صرفه نخواهد بود. حواستان به ادبیات بازاریابی باشد. بسیاری از هتل‌ها در توصیف امکانات و موقعیت هتل کمی اغراق می‌کنند و ممکن است به شما بگویند که فاصله‌ی شما تا مرکز شهر فقط یک پیاده‌روی است و نگویند که این پیاده‌روی ممکن است یک ساعته باشد. بهترین کار این است که روی گوگل مپ موقعیت هتل را نسبت به جاذبه‌های گردشگری بررسی کنید و مطمئن شوید که لازم نیست هر روز برای رسیدن به مرکز شهر هزینه‌ی گزافی را بپردازید.


حواس‌تان به عکس‌ها باشد

اگر می‌خواهید بعد از وارد شدن به هتلی که فکر می‌کنید نسبت به امکاناتی که دارد با قیمت فوق‌العاده ای رزرو کرده اید، شوکه نشوید عکس‌هایی را ببینید که مسافران گرفته‌اند نه عکس‌های تبلیغاتی را. البته این قضیه در مورد هتل‌های لاکچری و گران قیمت صدق نمی‌کند چرا که معماری و دکور آن‌ها حتی در عکس‌های معمولی هم متفاوت بودنشان را به رخ می‌کشند. اما در مورد هتل‌های ارزان قیمت باید بسیار مواظب این نکته بود. عکس‌هایی که وب‌سایت‌های رزرو آنلاین هتل به شما نشان می دهند شاید از زاویه‌هایی گرفته شده باشند که یک اتاق کوچک دو نفره را برای اقامت چند نفر مناسب نشان دهد. همچنین ادیت‌هایی که روی عکس‌ها انجام می‌شود آن‌ها را از آن‌چه که هستند دور می‌کند. با مراجعه به سایت‌هایی که خود مسافران عکس‌های واقعی را به اشتراک می‌گذارند در یک انتخاب موفق به شما کمک خواهد کرد. 

تجربه‌ی مشتریان دیگر

در بخش نظرات وب‌سایت‌های رزرو آنلاین هتل شما می‌توانید تجربه‌ی مسافران دیگر را از اقامت در این هتل‌ها بخوانید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید. وب‌سایت‌هایی مثل tripadvisor.com بستری هستند که مسافران از تجربه‌های خودشان برای دیگر مسافران می‌گویند. در توصیف هتل‌ها از ادبیاتی استفاده می‌شود که اغلب اغراق آمیز است. مثلا ممکن است شما در سایت بخوانید که هتل به شما صبحانه‌ی رایگان ارائه می‌دهد و شما پیش خودتان انواع پنکیک‌ها، آب‌میوه‌های تازه، قهوه و املت‌های متنوع با نان‌های فرانسوی تصور کنید اما در مقصد با چای‌شیرین و نان و پنیر روبه رو شوید. اگر از قبل نظر مسافران را بخوانید این‌گونه سورپرایز نمی‌شوید.

به‌ویژه اگر مقصد شما شهری ساحلی است خیلی حواس‌تان باشد. هدف ما از سفر به شهرهای ساحلی استفاده از دریا و فضای فوق‌العاده‌ی آن است و هتل‌ها این را می دانند و ممکن است به شما بگویند که ویوی اتاق شما روبه دریاست. شما می‌روید و می‌بینید که از فرسخ‌ها فاصله از لابه‌لای ساختمان‌های سر به فلک کشیده یک لکه‌ی آبی رنگی می‌بینید که احتمالا دریاست. بله آن‌ها درست گفته‌اند اتاق شما رو به دریا بود اما با کلی فاصله.

این‌ها نکاتی است که باید قبل از رزرو هتل در نظر داشته باشید اما بعد از رزرو هتل هم نکاتی که باید توجه کنید کم نیستند. این نکته‌ها را از زبان افرادی به شما می‌گوییم که مدام در سفر هستند و در طول سفر و اقامت‌های مختلف به این نکته‌ها رسیده‌اند.

گاهی اوقات شما رزرو ارزان هتل دارید و مواقعی دیگر رزرو هتل ارزان. تفاوت این دو در این است که در رزرو ارزان هتل شما در واقع دارید هتلی خوب را ارزان رزرو می‌کنید چون ممکن است فصل پرمسافری نباشد و یا هتل برای جلب مشتری بیش‌تر پیشنهاد و تخفیف ویژه داشته باشد. اما در رزرو هتل ارزان شما می‌دانید که هتلی با امکانات محدود رزرو می‌کنید و نمی‌توانید انتظار هتلی لوکس را از یک هتل ارزان و معمولی داشته باشید اما می‌توانید چند نکته‌ی ساده را رعایت کنید و از اقامت‌تان در هتل ارزان اندازه‌ی یک هتل لاکچری و گران قیمت لذت ببرید.

نظرات کاربران در مورد هتل ها

اتاق‌تان را خوب چک کنید

هر چند که شما از یک اتاق در هتل ارزان انتظار امکانات هتل 5 ستاره را ندارید، بازهم ارزان تمام شدن قیمت به این معنا نیست که هتل شما حداقل استانداردها را نداشته باشد. قبل از آن‌که چمدان‌های‌تان را باز کنید و در اتاق اقامت داشته باشید، حتما ملافه‌ها را چک کنید تا از تمیز بودن و نداشتن حشرات موذی اطمینان حاصل کنید. اگر ملافه‌ها آن‌طور که باید تمیز نبودند باید با خانه‌داری هتل برای تعویض آن تماس بگیرید. برای اطمینان خاطر همیشه ملافه و روبالشی تمیز با خودتان به همراه داشته باشید تا بعد از خستگی‌های گشت و‌گذار در شهر خواب راحت و بی دردسری داشته باشید.

وضعیت بهداشتی و آب گرم حمام و سرویس بهداشتی را چک کنید تا موقع دوش گرفتن غافل گیر نشوید. اگر فصل سفر شما تابستان است حتما کولر را چک کنید و اگر درزمستان سفر می کنید از فعال بودن سیستم گرمایشی اطمینان حاصل کنید وگرنه همین نکته‌ی کوچک برای شما اقامت پر دردسری را رقم خواهد زد.

فراموش نکنید که رزرو هتل ارزان به معنای کنار آمدن با هر نوع اقامتی در سفر نیست. حتما به محض رسیدن سر‌و صدای آن را چک کنید و ببینید که آیا موقعیت اتاق شما طوری است که صدای راهرو یا آسانسور آرامش شما را می‌گیرد؟ اولین کاری که در این مواقع باید انجام دهید این است که با پذیرش تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید که اتاق شما را عوض کنند. چنان‌چه ظرفیت هتل پر باشد و امکان رفتن به اتاق دیگری نباشد گوش‌گیر بخرید تا این مساله‌ی ساده اما جدی آرامش شما را برهم نزند.

تابلوی «نظافت شود» را جدی بگیرید

اگر آدم حساسی هستید و برای‌تان مهم است که اتاق هتل هر روز تمیز شود بهتر است این کار را موقعی انجام دهید که خودتان در اتاق هستید. چرا؟ چون این علامت نشان می‌دهد که شما در اتاق نیستید و اگر اشیای گران قیمت همراه‌تان داشته باشید، این اصلا به نفع شما نیست. به جز خدمه‌ی هتل افراد دیگری هم این تابلو را می‌بینند و بعد از آن‌که خیال‌شان از نبودن شما راحت شد ممکن است وارد اتاق شما شوند و شما بعد از برگشت ببینید که اتاق‌تان از اشیای گران قیمت تمیز شده است.

تابلوی نظافت اتاق هتل

وسایل بهداشتی‌تان را فراموش نکنید

هرچند هتل‌های سه ستاره هم شامپوی سر و بدن و صابون در اختیار مسافران می‌گذارند اما کیفیت آن‌ها در مقایسه با وسایل بهداشتی شخصی شما قطعا متفاوت است. ممکن است بدن شما نسبت به شامپوی بدن هتل واکنش نشان دهد یا شامپوی آن با موی شما نسازد. برای جلوگیری از این دردسرها بهتر است نمونه‌های مسافرتی وسایل آرایشی و بهداشتی‌ای که همیشه مصرف می‌کنید را همراه خودتان داشته باشید.

بوی نامطبوع اتاق را از بین ببرید

ممکن است به محض ورود به اتاق، بوی نامطبوع آن شما را آزار دهد یا اگر خیلی حساس هستید بوی عطر یا سیگار مسافر قبلی را هم احساس کنید. از آن‌جایی که هتلی که رزرو کرده‌اید یک هتل معمولی است و نمی‌توانید انتظار داشته باشید مانند هتل‌های لاکچری موقع ورود عطر اسانس‌های گران قیمت مشام‌تان را پر کند، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که خوشبو کننده‌ی هوا، شمع‌های خوشبو کننده یا عود همراه‌تان داشته باشید و به محض ورود پنجره‌ها را باز کنید و با اسپری خوشبو کننده بوی اتاق را عوض کنید. توجه داشته باشید که عودهایی که بوی سنگین دارند نمی‌توانند مناسب باشند و ممکن است بیش‌تر باعث سر درد شما شوند.

وسایل الکترونیکی مهم را از قلم نیندازید

این نکته‌ی کوچک می‌تواند شما را به دردسر بزرگی بیاندازد، یعنی همراه نداشتن پاور بانک. تصور کنید که شارژ تلفن همراه‌تان تمام شده و لازم است برای گرفتن عکس و سلفی در موقعیت‌های مختلف سفر آن را شارژ کنید. اگر پریز بالای تخت‌تان نباشد شاید مجبور شوید بین دراز کشیدن روی تخت و سرپا ایستادن در گوشه‌ی دیگر اتاق یکی را انتخاب کنید.

عکس‌های هتل و نظرات‌تان را با دیگران به اشتراک بگذارید

در نهایت برای این که تجربه‌ی واقعی‌تان را از رزرو هتل ارزان و اقامت در هتل ارزان در اختیار کسانی دیگری که می‌خواهند با قیمت مناسب سفر خوبی را تجربه کنند بگذارید، بهتر است نظر واقعی خودتان را در مورد هتل و امکانات آن در سایت‌های مرتبط بنویسید. عکس‌هایی که گرفته‌اید را هم به اشتراک بگذارید تا راهنمای خوبی برای مسافران دیگر باشد در یک انتخاب موفق.