رزرو هتل خارجی در 6 گام

رزرو هتل خارجی از جاباما

با توسعه فناوری‌های دیجیتال و در دسترس بودن اینترنت برای همه، دیگر خودمان می‌توانیم تمام کارهای‌مان را به راحتی و بدون نیاز به واسطه‌ها انجام دهیم. مثلاً اگر بخواهید به خارج از کشور سفر کنید، خودتان می‌توانید برای رزرو هتل خارجی اقدام کنید. برای این کار نیازی به کارت‌های اعتباری خارجی و امکاناتی از این دست هم ندارید. اینترنت پرسرعت، یک دستگاه کامپیوتر شخصی (تبلت یا تلفن همراه) و یک کارت شتاب کافی است تا بتوانید به راحتی از خانۀ خود، هتل‌های خارجی را در دورترین شهرهای جهان رزرو کنید. برای اینکه این فرایند آسان، باز هم ساده‌تر شود، می‌توانید راهنمایی که در ادامه آمده را مطالعه کنید.

1. اولین گام، حساب کاربری

برای اینکه بتوانید در جاباما هتل خارجی رزرو کنید، قبل از هر کاری باید حساب کاربری داشته باشید. برای این کار، در صفحۀ اول جاباما روی ورود/عضویت کلیک کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، اطلاعات‌تان (شامل ایمیل، رمز عبور، شماره تلفن همراه و در صورت داشتن، کد معرف) را وارد و در انتها روی ثبت‌نام کلیک کنید. حالا شما یک حساب کاربری در جاباما دارید.

رزرو هتل خارجی ثبت نام

2. هتل خارجی؛ کِی و کجا؟

برای رزرو هتل خارجی در جاباما، پس از باز کردن سایت، وارد قسمت هتل خارجی شوید. حالا چند پنجرۀ خالی وجود دارد که باید آنها را پر کنید. در اولین پنجره مقصد خود را تعیین می‌کنید؛ در این قسمت شما می‌توانید نام شهر یا هتل مدنظرتان را وارد کنید. سپس تاریخ شروع و پایان اقامت‌تان را مشخص کنید. همچنین تعداد اتاق، تعداد مسافران بزرگسال و کودک را تعیین می‌کنید. (اگر کودک همراه‌تان است، سن کودک را نیز باید مشخص کنید) پس از اینکه این اطلاعات را وارد کردید، روی دکمۀ جستجو کلیک کنید. در این مرحله یک لیست کامل و مفصل از هتل‌های شهر مورد نظرتان برای شما نمایش داده می‌شود.

رزرو هتل خارجی جستجو

3. مشاهده، مقایسه و انتخاب

در این لیست که عمدتاً پرتعداد و متنوع است، با هتل‌های متنوعی مواجه هستید که باید از میان آنها انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید به راحتی انتخاب کنید، می‌توانید صفحات چند هتل را به طور جداگانه باز کنید و پس از مطالعه اطلاعات و مشاهدۀ عکس‌ها، آنها را با هم مقایسه کنید.

رزرو هتل خارجی لیست

نکته: اگر بخواهید اطلاعات سفرتان (شامل مقصد، زمان سفر، تعداد اتاق‌ها، تعداد بزرگسالان و کودکان) را تغییر دهید، نیازی نیست به صفحۀ اول جاباما بازگردید؛ مثلاً اگر در صفحۀ هتل‌های استانبول هستید، در همین صفحه می‌توانید روی عنوان «رزرو هتل‌های استانبول» کلیک کنید تا همان پنجره‌ها مجدداً باز شوند و اطلاعات‌تان را تغییر دهید. 

رزرو هتل خارجی تغییر

البته در جاباما ابزارهای متعددی وجود دارد که به شما کمک می‌کند انتخاب دقیق‌تری داشته باشد. مثلاً در صفحه‌ای که عنوان هتل‌ها لیست شده، چند فیلتر وجود دارد. در یکی از این فیلترها، می‌توانید حدفاصل قیمتی هتل‌ها را مشخص کنید. در فیلتر دیگر می‌توانید هتل‌ها را بر اساس ستاره‌ها مشخص کنید. مثلاً اگر 5 ستاره را انتخاب کنید تنها هتل‌های پنج ستاره برای شما نمایش داده می‌شوند. (البته هم‌زمان می‌توانید دو گزینه را انتخاب کنید). فیلتر سوم بر اساس رتبه‌بندی سایت Tripadviser است. انتخاب هر کدام از رتبه‌بندی‌های این سایت معروف گردشگری هم می‌تواند راهنمای شما در انتخاب باشد.

اما یک شیوه دیگر هم برای انتخاب هتل وجود دارد؛ شما می‌توانید به جای اینکه هتل‌ها را از روی لیست انتخاب کنید، از روی نقشه انتخاب کنید. در صفحۀ هتل‌ها یک راهنمای نقشه وجود دارد که موقعیت هتل‌ها را مشخص کرده است؛ شما می‌توانید هر یک از فیلترهای بالا (قیمت، ستاره و رتبه‌بندی Tripadviser) را روی نقشه هم اعمال کنید و این بار موقعیت مکانی هتل‌ها را هم برای انتخاب‌تان مدنظر قرار دهید.

رزرو هتل خارجی نقشه

علاوه بر این، برای برخی از شهرها نظیر استانبول، دبی، بانکوک و... در زیر نقشه یک راهنمای سفر نیز وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا از سفرتان بیشترین بهره و لذت را ببرید.

4. صفحۀ هتل

در صفحۀ هتل، اطلاعات متنوعی در مورد هتل انتخابی در اختیارتان قرار می‌گیرد. آغاز قیمت برای هر شب اقامت، نقشه هتل و فاصله هتل تا اماکن مهم شهر از جملۀ این اطلاعات است. علاوه بر این، در همین صفحه می‌توانید عکس‌های هتل را نیز مشاهده کنید و دیدی کلی از آن داشته باشید.

رزرو هتل خارجی صفحه

کمی پایین‌تر هم باکس‌های مختلفی مشاهده می‌کنید که اتاق‌هایی با شرایط مختلفی را به شما معرفی می‌کنند. اطلاعاتی نظیر نوع اتاق، خدمات اتاق و قوانین کنسلی را در این باکس‌ها میابید. (اگر بخواهید رزروتان را کنسل کنید، مبلغ پرداختی شما بر اساس همین قوانین کنسلی بازگردانده می‌شود. بنابراین بهتر است همین ابتدا قوانین آن را مطالعه کنید). در این مرحله شما باید یکی از گزینه‌های ارائه شده را انتخاب کنید تا به مرحلۀ بعدی بروید.

رزرو هتل خارجی رزرو

5. تکمیل اطلاعات

در صفحۀ بعد باید اطلاعات‌تان را تکمیل کنید. نام و نام خانوادگی‌تان به لاتین، شماره موبایل، شماره پاسپورت، تاریخ تولد و جنسیت از جمله اطلاعاتی است که باید در این صفحه تکمیل شود. پس از تکمیل این اطلاعات، اگر کد تخفیف دارید، آن را هم در همین صفحه وارد کنید.

رزرو هتل خارجی اطلاعات

ضمناً چنانچه به واچر هتل برای ارائه به سفارت (به منظور اخد ویزا) نیاز دارید، در همین صفحه گزینۀ «درخواست پرینت مهر شده واچر برای ارائه به سفارت» را تیک بزنید. در نهایت روی ادامۀ رزرو کلیک کنید.     

رزرو هتل خارجی واچر

6. پرداخت هزینه‌ی اقامت

پس از اینکه روی ادامۀ رزرو کلیک کردید، وارد صفحۀ پرداخت آنلاین می‌شوید. برای پرداخت هزینه، دو شیوه وجود دارد؛ یک روش پرداخت از درگاه بانکی و دیگری پرداخت از اعتبار است. پیش از اینکه از این صفحه خارج شوید، باید تیک «قوانین جاباما را مطالعه و آن را می پذیرم. برای ادامه فرآیند رزرو لطفا قوانین جامابا را مطالعه و تایید نمایید.» را بزنید.

رزرو هتل خارجی پرداخت

در این صفحه پیش از پرداخت آنلاین، می‌توانید بار دیگر اطلاعات‌تان (مانند نام و نام خانوادگی، مدت اقامت، نام هتل و...) را چک کنید تا اشتباهی پیش نیامده باشد. سپس روی پرداخت کلیک کنید.

حالا وارد صفحۀ پرداخت آنلاین می‌شوید. برای پرداخت در این صفحه، مانند سایر خریدهای آنلاین، باید کارت بانکی داشته باشید. به ترتیب شمارۀ کارت، رمز اینترنتی (که قبلاً از بانک یا عابربانک دریافت کرده‌اید)، CVV2 (عددی 2 یا 3 رقمی که روی کارت بانکی نوشته شده است) تاریخ انقضای کارت و کد امنیتی را وارد کنید. در نهایت نیز روی پرداخت کلیک کنید.

رزرو هتل خارجی بانک

کنسل کردن هتل رزرو شده

اگر به هر دلیلی سفرتان کنسل شد یا خواستید هتل دیگری رزرو کنید، راه بازگشت برای شما وجود دارد. جاباما امکان کنسل کردن هتل رزرو شده را برای شما به وجود آورده است، فرایندی که بسیار ساده و سریع است. برای این کار باید وارد حساب کاربری‌تان بشوید. در بالای صفحه، کنار نام کاربری یا آدرس ایمیل‌تان یک مثلث کوچک مشاهده می‌کنید؛ روی آن کلیک می‌کنید و بک لیست برای شما نمایش داده می‌شود. حالا روی «رزروهای من» کلیک کنید تا پنجره‌ای باز شود. در این پنجره روی هتل خارجی کلیک کنید. در جدولی که به نمایش درمی‌آید، هتل‌های خارجی رزرو شده را مشاهده می‌کنید. در قسمت عملیات روی دکمۀ «کنسل» کلیک کنید تا رزروتان کنسل شود. پس از اینکه رزرو را کنسل کردید، ظرف 12 ساعت پول‌تان (با احتساب میزان جریمه بر اساس قوانین کنسلی) به حساب شما بازگردانده می‌شود.

رزرو هتل خارجی کنسل کردن

پشتیبانی 24 ساعته

فرایند رزرو هتل در جاباما بسیار ساده و سریع است، اما اگر در هر یک از مراحل سوالی داشتید یا با مشکلی مواجه شدید، خیال‌تان راحت باشد؛ تیم پشتیبانی جاباما در کنار شماست تا پاسخگوی سوالات شما باشد. ارتباط با واحد پشتیبانی جاباما به هر دو صورت آنلاین و تلفنی قابل انجام است. اگر بخواهید از پشتیبانی آنلاین استفاده کنید کافی است روی آیکون کوچکی که در پایین صفحه وجود دارد کلیک کنید تا ارتباط‌تان با کارشناس جاباما برقرار شود. اگر هم بخواهید می‌توانید با شماره‌گیری 43900900-021 با کارشناس جاباما صحبت کنید.