زیباترین بوتیک‌هتل‌های ایران را بشناسید


در سفر به شهرهای تاریخی ایران، بیش‌تر دنبال رد پای معماری سنتی و زندگی محلی‌ها می‌گردیم و اقامت در بناهایی که رنگ و‌بوی تاریخ دارند برای ما دلنشین‌تر از بناهای مدرن است. در شهرهایی مثل یزد، شیراز، کاشان و کندوان تبریز خانه‌های قدیمی که اغلب متعلق به دوران قاجار هستند بازسازی شده‌اند و تمام امکانات زندگی مدرن را در فضای سنتی و قدیمی به مهمانان ارائه می‌دهند؛ به این خانه‌های قدیمی با کاربرد جدید بوتیک‌هتل می‌گویند. بوتیک‌هتل‌ها می‌توانند بناهای جدیدی باشند که تم و سبک متفاوتی دارند، اغلب کوچک هستند و بین 10-100 اتاق دارند. در ادامه با 5 مورد از زیباترین بوتیک‌هتل‌های ایران آشنا می‌شویم.

هتل داد یزد

بوتیک‌هتل مشیرالممالک

وارد این بوتیک‌هتل که می‌شوید در واقع در یکی از زیباترین باغ‌های ایرانی قدم می‌گذارید که از دوران قاجار به یادگاره مانده است؛ به هر گوشه از این باغ نگاه بیاندازید می‌توانید فواره‌ها، گل‌های رنگارنگ و درختان سر به فلک‌ کشیده را ببینید. بنای هتل در مرکز باغ قرار دارد و چیدمان و دکوراسیون اتاق‌ها سنتی است و شما را به حال‌و‌هوای سال‌ها پیش می‌برد. زیبایی باغ آن ‌قدر زیاد است که احتمالا فقط برای خواب ترجیح می‌دهید به اتاق‌تان بروید، این‌جا می‌توانید عصرهای دنجی را روی تخت‌های سنتی کنار فواره‌ها بگذارنید، کتاب بخوانید، چای و دمنوش نوش جان کنید و با دیگران مهمانان معاشرت کنید. در عکاس‌خانه هتل عکس‌های یادگاری بگیرید و درانواع رستوران این بوتیک‌هتل لذیذترین غذاهای ایرانی را میل کنید و خاطرات خوشی از سفر را به همراه ببرید.

هتل مشیرالممالک یزد

بوتیک‌هتل داد


در همان ابتدای ورود معماری باشکوه و گودال باغچه‌‌ای این خانه شما را شیفته خود می‌کند. ساختمان هتل بنایی 80 ساله است که در بافت تاریخی شهر یزد قرار گرفته است و فاصله بسیار کوتاهی با اغلب جاذبه‌های تاریخی این شهر دارد. فرقی هم نمی‌کند که شما تنهایی سفر کنید یا خانوادگی، برای ماه عسل بروید یا کار هتل داد انواع اتاق‌ها را با امکانات کامل برای مهمان‌ها در نظر گرفته است. برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی که می‌خواهند همایش خود را در شهر تاریخی یزد برگزار کنند سالن همایش هتل داد گزینه‌ای ایده‌آل است و البته اتاق‌های آن مناسب‌ترین گزینه برای اقامت مهمانان‌شان. اگر دل‌تان می‌خواهد در خنکای شب‌های کویر و زیر آسمان پر ستاره شامی به یادماندنی نوش جان کنید حتما به رستوران بام هتل سر بزنید؛ در رستوران آیینه هتل هم انواع غذا برای هر سلیقه‌ای سرو می‌شود

بوتیک هتل داد یزد

بوتیک‌هتل سرای عامری‌ها


اگر بگوییم که اقامت در این بوتیک‌هتل 5 ستاره یک سفر باشکوه به گذشته است اغراق نکرده‌ایم. بنای هتل عامری‌ها یادگار دوران زندیه است و یکی از بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین خانه‌های تاریخی کاشان است. شاه‌نشین، سرداب، حوض‌خانه، بادگیرها، آینه‌کاری‌ها و گچ‌بری‌های ظریف از زیبایی‌های این هتل تاریخی هستند. در اتاق‌ها تمام امکانات لازم برای اقامتی دنج با چیدمان سنتی در اختیار مهمانان است. استخر، سالن ورزشی، فروشگاه، سالن بیلیارد، سونا و جکوزی از امکانات تفریحی هتل هستند. در کافی‌شاپ و رستوران هتل انواع نوشیدنی‌ها و غذاهای لذیذ و باکیفیت سرو می‌شود.

بوتیک هتل سرای عامری ها

هتل مهینستان راهب


به لوکس‌ترین بوتیک‌هتل کاشان خوش آمدید. این بوتیک‌هتل در واقع یک خانه قاجاری باشکوه است که با دقت تمام و کمال بازسازی شده و تمام امکانات دنیای مدرن در فضای تاریخی و سنتی آن گنجانده شده است. بوتیک‌هتل مهینستان راهب سه حیاط اندرونی، بیرونی و خدمه دارد. گچ بری‌های ظریف، حوض مرکزی، پنجره‌های ارسی از زیبایی‌های این بوتیک‌هتل هستند. در رستوران هتل می‌توانید انواع غذاهای لذیذ ایرانی را نوش جان کنید.

بوتیک هتل مهینستان راهب

هتل لاله کندوان


کندوان یکی از سه منطقه‌ در دنیاست که معماری صخره‌ای دارد و تفاوت آن با دو همتای دیگر این است که کاپادوکیا در ترکیه و داکوتا در آمریکا به منطقه‌های توریستی تبدیل شده‌اند اما در کندوان همچنان مردم محلی زندگی می‌کنند. کندوان در اسکو، نزدیکی شهر تبریز قرار دارد و بوتیک‌هتل لاله هم در مجموعه‌ای از خانه‌های کله قندی آن بنا شده است. هتل 5 ستاره کندوان تمام امکانات یک هتل لوکس را در اتاق‌های صخره‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد. سفره‌خانه سنتی، رستوران، کافی‌شاپ و سالن کنفرانس از امکانات این بوتیک‌هتل هستند.

بوتیک هتل لاله کندوان تبریز