۶ سوال متداول کاربران در رزرو هتل‌های داخلی

رزرو آنلاین

برای بعضی افراد، سفر به منزله اقامت در یک محیط مناسب و استفاده از امکانات آن است. این روزها با افزایش تعداد برندها در فضای آنلاین کمتر کسی برای رزرو هتل و اتاق در انواع اقامتگاه‌ها به مشکل برمی‌خورد. اما ممکن است سوالاتی در این خصوص برای افراد وجود داشته باشد. در اینجا به برخی از این سوالات پاسخ می‌دهیم:

آیا اطلاعات ثبت شده بر روی وب‌سایت‌های رزرو آنلاین قابل اعتماد هستند؟

در صورتی که وب‌سایت مورد نظر قابل اعتماد باشد،‌ اطلاعاتی که بر روی آن قرار می‌گیرد هم درست است. این اطلاعات عمدتا  توسط کارشناسان گردآوری شده و به تایید هتل‌ها یا اقامتگاه‌ها می‌رسند. در بسیاری از موارد نمایندگان وب‌سایت‌ها در محل هتل حاضر شده و امکانات آن را تایید می‌کنند یا عکس‌های اختصاصی گرفته و بر روی خروجی وب‌سایت‌ خود قرار می‌دهند.

چرا قیمت‌های اعلام شده از سوی وب‌سایت‌های معتبر رزرو اقامتگاه گاهی از قیمتی که هتل‌ها و اقامتگاه‌ها اعلام می‌کنند،‌ کمتر است؟

اصولا رزرو اقامتگاه از طریق سامانه­های آنلاین معتبر می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد،‌ از‌ آنجا که این وب‌سایت­ها سهم بزرگی از رزرو سالانه هتل‌ها را در اختیار دارند، می‌توانند این اتاق­ها را با قیمت پایین پیش خرید یا به اصطلاح گارانت کنند. در نتیجه اغلب، قیمت اعلامی آنها از قیمت پیشنهادی‌ای که اقامتگاه­ها اعلام می­کنند بسیار پایین­تر است. از طرف دیگر بیشتر سایت­های معتبر کارمزد خود را تا حد امکان پایین می‌آورند تا قیمت نهایی­شان از سایر رقبا پایین­تر باشد و مشتری بیشتری را به سوی خود جلب کنند.

قیمت اتاق هتل‌ها و اقامتگاه‌ها بر اساس تعداد شب‌های اقامت محاسبه می‌شود یا تعداد نفرات؟

این قیمت براساس تعداد شب­های اقامت و همچنین تعداد افراد اعلام شده و شامل مواردی است که در قسمت امکانات در وب‌سایت به آنها اشاره شده است. قیمت­های مربوط به کودکان در هر هتل متفاوت است و باید پیش از رزرو، این اطلاعات را در قسمت قوانین هتل مطالعه کنید.

رزرو آنلاین به چه ترتیب انجام می‌شود؟

در سفرهای چند نفره، یک نفر به عنوان سرپرست می‌تواند برای سایرین عملیات رزرواسیون را انجام دهد. پس از انتخاب هتل مورد نظر و وارد کردن تاریخ ورود و خروج و مدت اقامت رزرو اولیه انجام شده و افراد در لیست مسافران هتل وارد می‌شوند. با پرداخت هزینه هتل و دریافت وچر، رزرو قطعی و تمام می‌شود. مبلغی که در زمان رزرواسیون پرداخت خواهد شد کل هزینه‌ای است که باید  پرداخت شود و در زمان ورود به هتل لازم نیست مبلغ دیگری پرداخت کنید.

وچر چیست؟

رسید پرداخت و تایید رزرو اتاق هتل را وچر می‌گویند و فقط بعد از اینکه پرداخت نهایی می‌شود از سوی سیستم پرداخت آنلاین صادر شده و در اختیار مسافر قرار می‌گیرد. هنگام ورود به هتل علاوه بر مدارک شناسایی مثل کارت ملی یا شناسنامه برای افراد مقیم ایران و پاسپورت برای افراد خارجی، حتما باید وچر را همراه  داشته باشید.

آیا بعد از نهایی شدن رزرو،‌ امکان تغییر تاریخ ورود و خروج از هتل یا تغییر مشخصات مسافران وجود دارد؟

اگر به دلایلی ناچار شوید سفرتان را جلو بیندازید یا خروج تان از هتل را به تعویق بیندازید، می‌توانید موضوع را با بخش رزرواسیون هتل درمیان بگذارید. در این شرایط اگر اتاق در دسترس باشد یا لازم باشد هزینه اضافی‌ای پرداخت شود، اتاق را برای زمان مورد نظر مسافر در اختیار او قرار می‌دهند. اگر تاریخ سفر به کلی تغییر کند باید رزرو قبلی را لغو کرده و رزرو جدیدی برای تاریخ مورد نظر انجام دهید. برای تغییر مشخصات مسافران نیز لازم است با بخش پشتیبانی سیستم رزرواسیون تماس گرفته تا تغییرات صورت بگیرد.