اگر قرار باشد منحصر به فردترین و جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در ایران را فهرست کنیم، بدون شک قشم جزو سه مقصد اصلی سفر در ایران است. جاذبه‌های طبیعی و تاریخی قشم به دلیل شرایط جغرافیایی، با اکثر شهرهای ایران متفاوت است. جاذبه‌های قشم آنقدر وسیع است که صحبت درباره تمام آن‌ها، به زمان بسیار زیادی نیاز دارد. در این نوشته ما قصد داریم به یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های جزیره یعنی بهترین اقامتگاه قشم بپردازیم.


بله، اقامتگاه های قشم به دلیل آن که معمولا در خانه‌های قدیمی و توسط اهالی بومی منطقه اداره می‌شوند، به تنهایی یکی از جاذبه‌های این جزیره زیبا است.


برای اقامت در جزیره قشم گزینه‌های متعددی پیش روی شما است. اقامتگاه بوم گردی یکی از بهترین و به یاد ماندنی‌ترین تجربه‌های شما در سفر خواهد بود.


علاوه بر اقامتگاه بوم گردی، ویلاها و اقامتگاه‌های نزدیک به دریا گزینه دیگر پیش روی شما است. و در نهایت همیشه می‌توانید در هتل‌های قشم لحظات و آرامی را تجربه کنید.


در این نوشته تلاش می‌کنیم تا مجموعه‌ای از بهترین اقامتگاه قشم را براساس ویژگی‌های مختلف به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید به راحتی و تنها با چند کلیک، از طریق سایت جاباما بهترین اقامتگاه قشم را رزرو کنید.


اقامتگاه های بوم گردی قشم


جزیره قشم به نوعی بهشت اقامتگاه های بوم گردی است. اقامتگاه بوم گردی در واقع خانه‌ای است که براساس معماری محلی و بومی منطقه ساخته شده و اهالی آن تصمیم گرفته‌اند تا تمام یا بخشی از خانه را به پذیرایی از مسافرین اختصاص بدهند.


مهمترین مزیت اقامتگاه بوم گردی این است که شما می‌توانید با بخش کمتر دیده شده از فرهنگ مردم منطقه و آداب و رسوم و سنت‌های آن‌ها آشنا شوید. در این اقامتگاه ها معمولا خبری از تخت و سرویس بهداشتی اختصاصی نیست و برای وعده صبحانه باید خودتان در آشپزخانه اشتراکی دست به کار شوید و یا صبحانه و غذاهای بومی را از قبل سفارش دهید تا برایتان تهیه کنند.


جزیره قشم نسبت به سایر شهرهای ایران دارای بیشترین اقامتگاه بوم گردی است. ساختار فرهنگی و جاذبه‌های فراوان باعث شده تا همه ساله مسافرین زیادی به قشم سفر کنند.


یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های قشم تجربه آشنایی با فرهنگ مردم است و اقامتگاه بوم گردی یکی از بهترین راه‌های آن. در حال حاضر چند ده اقامتگاه بوم گردی با کیفیت‌ و ویژگی‌های متعدد در جزیره قشم فعال هستند که هرکدام امکانات و ساختار متفاوتی دارند.


بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم معمولا در خانه‌هایی با بافت سنتی قرار دارند و توسط خانواده‌های محلی و بومی منطقه اداره می‌شوند.


اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیس قشم، اقامتگاه بوم گردی ناخدا قشم، اقامتگاه بوم گردی کاکا قشم، اقامتگاه بوم گردی کلودنگ قشم، اقامتگاه بوم گردی گاروم زنگی و اقامتگاه بوم گردی خالو منصور، از بهترین اقامتگاه بوم گردی قشم هستند.مقایسه بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم


برای انتخاب بهترین اقامتگاه بوم گردی قشم و ثبت تجربه‌ای به یاد ماندنی از زندگی در کنار اهالی بومی جزیره، لازم است تا اقامتگاه‌های بوم گردی را بر اساس ویژگی‌های مختلفی بررسی کنیم.


خوشبختانه در این قسمت کار شما را آسان کردیم و فهرستی ار بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم را که از از نظر معیارهای مختلف، کیفیت بسیار بالایی دارند، به تفصیل معرفی می‌کنیم.


اقامتگاه فردیس قشم


اقامتگاه بوم گردی فردیس قشم یکی از بهترین گزینه‌ها برای اقامت در نزدیکی ساحل جزیره است. این اقامتگاه که در 55 کیلومتری مرکز جزیره قشم قرار دارد، به دلیل معماری خاص و هیجان انگیز خود، می‌تواند تجربه به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند.


اقامتگاه فردیس قشم چندین اتاق و سالن برای اقامت دارد که می‌توانید بسته به تعداد نفرات و شرایط خود، هرکدام از این اتاق‌ها را رزرو کنید. تمامی اتاق‌های این اقامتگاه در ساحل دریا قرار دارند و درب هر اتاق رو به خلیج همیشه فارس باز می‌شود.


همین مسئله باعث شده تا هوای داخل اتاق‌ها در فصول گرم سال خیلی مرطوب نباشند و سیستم تهویه اتاق‌ها، هوای مطبوعی را ایجاد می‌کند.


فاصله اقامتگاه فردیس قشم تا اسکله تنها حدود 8 کیلومتر است و می‌توانید در مدت زمان حضور در اقامتگاه فردیس قشم سفری هم به جزیره هنگام داشته باشید.


همچنین اگر قصد داشته باشید تا از جنگل حرا، که یکی از جاذبه‌های طبیعی مهم ایران است، بازدید کنید، تنها 18 کیلومتر فاصله دارید. اقامتگاه فردیس قشم توسط اهالی بومی منطقه اداره می‌شوند و می‌توانید در مدت زمان حضور خود در این اقامتگاه، با فرهنگ و آداب و رسوم قشم آشنا شوید.


اقامت کودکان زیر 6 سال در این اقامتگاه رایگان خواهد بود. همچنین پذیرش صیغه نامه با مهر معتبر محضر و همچنین خانم‌ها تنها با همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر امکان پذیر خواهد بود. در اتاق‌های اقامتگاه فردیس یخچال وجود ندارد و بهتر است موادغذایی خود را به صورت روزانه تهیه کنید.


چطور اقامتگاه فردیس را رزرو کنیم؟


برای رزرو اقامتگاه فردیس قشم به عنوان بهترین اقامتگاه قشم می‌توانید به سایت جاباما مراجعه کنید و با تعیین زمان ورود و تعداد نفرات، تنها با چند کلیک، به راحتی اقامتگاه خود را رزرو کنید.


بهترین اقامتگاه قشم

اقامتگاه بوم گردی نخل ناخدا


یکی دیگر از گزینه‌ها در فهرست بهترین اقامتگاه بوم گردی قشم اقامتگاه بوم گردی نخل ناخدا است. این اقامتگاه که با نام هتل سنتی هم شناخته می‌شود، در یک فضای بسیار جذاب و صمیمی ساخته شده‌است.


اقامتگاه نخل ناخدا در مجاورت یک نخلستان بزرگ قرار دارد و نمای این اقامتگاه به منظره شگفت انگیز و وصف ناپذیر نخل‌های سر به فلک کشیده می‌رسد. این اقامتگاه در زمینی به مساحت بیش از  10 هزار متر ساخته شده و به دو بخش وی آی پی و سنتی تقسیم می‌شود.


اقامتگاه نخل ناخدا در بخش وی آی پی دارای 6 اتاق است که تمامی این اتاق‌ها تخت خواب دو نفره باکیفیت دارند. تلویزیون، یخچال، کولرگازی، سرویس بهداشتی، حمام و توالت فرنگی اختصاصی در تمام اتاق‌های بخش وی آی پی اقامتگاه بوم گردی نخل ناخدا قشم تعبیه شده‌اند.


بخش سنتی اقامتگاه نخل ناخدا هم از 6 اتاق مجزا تشکیل شده‌است. هم چنین 2 سوئیت خانوادگی هم در این بخش از اقامتگاه قرار دارد. اتاق‌های بخش سنتی تجربه زندگی ساکنین بومی این منطقه در سال‌های گذشته و در دل تاریخ را برای شما تداعی می‌کنند.


در اقامتگاه نخل ناخدا قشم می‌توانید صبحانه ناهار و شام را میل کنید و از خدماتی مانند صندوق امانات، ترانسفر فرودگاهی، گشت در جزیره به همراه تورلیدر بومی و آشنا به منطقه، ورزش‌های آبی مانند جت اسکی، قایق سواری، غواصی، موج سواری، پاراگلایدر و پاراموتور و سایر تفریحات ساحلی را تجربه کنید. اقامتگاه نخل ناخدا قشم یکی دیگر از گزینه‌ها در فهرست بهترین اقامتگاه بوم گردی قشم است.


بهترین اقامتگاه بوم گردی قشم

چطور اقامتگاه نخل ناخدا را رزرو کنیم؟


برای رزرو هتل سنتی و اقامتگاه نخل ناخدا قشم کافی است روی این لینک بزنید و رزرو خود را مشخص کنید و پس از پرداخت هزینه، رزرو اقامتگاه بوم گردی نخل ناخدا را تکمیل کنید.


اقامتگاه بوم گردی خانه دوست قشم


اگر بخواهیم درباره زیباترین اقامتگاه بوم گردی قشم صحبت کنیم، بدون شک اقامتگاه بوم گردی خانه دوست قشم یکی از زیباترین آن‌ها خواهد بود. این اقامتگاه که در شهر سوزا جزیره قشم قرار دارد، با قدمت بیش از 80 سال، در یک فضای کاملا سنتی و قدیمی واقع شده‌است.


این اقامتگاه که تا سال‌ها متروکه بوده‌است، در سال 1396 به صورت کامل بازسازی شد و آماده پذیرایی از مهمانان جزیره قشم شده‌است. اقامتگاه خانه دوست دارای بیش از 10 اتاق و سوئیت است که تمامی آن‌ها در یک حیاط سرتاسری واقع شده‌اند.


یکی از مهمترین ویژگی‌های اقامتگاه خانه دوست قرارگیری در شهر سوزا است که باعث شده تا فاصله شما با بخش زیادی از مراکز دیدنی و تفریحی قشم بسیار کوتاه باشد. فاصله اقامتگاه بوم گردی خانه دوست تا ساحل در حدود 700 متر است.


تمامی اتاق‌های اقامتگاه بوم گردی خانه دوست قشم برای حفظ بافت سنتی و تاریخی خود، بدون تخت خواب هستند. همچنین سرویس بهداشتی به صورت مشترک در حیاط اقامتگاه قرار دارد. همچنین حمام‌های اقامتگاه به صورت مجزا برای خانم‌ها و آقایان در بخش عمومی قرار دارند.


اگر تمایل دارید تا در یک فضای کاملا سنتی و تاریخی برگرفته از بافت تاریخی قشم اقامت داشته باشید، بدون شک اقامتگاه بوم گردی خانه دوست قشم یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم است.


اقامتگاه بوم گردی خانه دوست در قشم

چطور اقامتگاه خانه دوست را رزرو کنیم؟


برای رزرو اقامتگاه خانه دوست قشم می‌توانید پس از تعیین اتاق و زمان ورود و خروج، می‌توانید هزینه رزرو را پرداخت کنید و در هنگام ورود به اقامتگاه، به راحتی اتاق خود را دریافت کنید.


اقامتگاه بوم گردی صفا آباد


اقامتگاه بوم گردی صفا آباد قشم در روستای صفا آباد واقع در جاده لافت، یکی از آرام ترین اقامتگاه بوم گردی قشم است.


این اقامتگاه در منطقه‌ای واقع شده که کاملا از شلوغی‌های شهری به دور است و می‌توانید آرام‌ترین لحظات سفر خود را در این اقامتگاه بوم گردی تجربه کنید. آرامش بخش بودن این اقامتگاه در عین دسترسی بسیار خوب آن به نقاط دیدنی و اسکله و فرودگاه قشم است.


اقامتگاه بوم گردی صفا آباد قشم 16 اتاق متنوع دارد که هرکدام از این اتاق‌ها ظرفیت متفاوتی دارند. نکته بسیار جذاب درباره این اتاق‌ها این است که تمامی آن‌ها دارای سرویس بهداشتی و حمام مستقل هستند.


همچنین اتاق‌های این اقامتگاه بسته به ظرفیت، مجهز به تخت‌های تک نفره و دو نفره هستند. اگر به دنبال یک اقامتگاه بوم گردی جذاب و مناسب استراحت و آرامش در جزیره قشم هستید، اقامتگاه بوم گردی صفا آباد گزینه بسیار مناسبی است.


بهترین بوم گردی قشم

چطور اقامتگاه بوم گردی صفا آباد را رزرو کنیم؟


بهترین راه برای رزرو اقامتگاه بوم گردی صفا آباد قشم ثبت درخواست و پرداخت هزینه رزرو در همینجا است. در این حالت می‌توانید پس از ورود به جزیره، به راحتی اتاق خود را دریافت کنید.


اقامتگاه بوم گردی گاروم زنگی


جزیره هنگام یکی از زیباترین جزیره‌های اطراف قشم است. اگر قصد اقامت در جزیره هنگام را داشته باشید، اقامتگاه بوم گردی گاروم زنگی بهترین گزینه شما خواهد بود.


این اقامتگاه با معماری سنتی خود دارای 8 اتاق و سوئیت است که تمامی آن‌ها دارای سرویس بهداشتی و حمام مستقل هستند. فضای داخلی اقامتگاه دارای نشیمنگاه مستقل در مقابل هر اتاق است و شما می‌توانید لحظات بسیار جذابی را در هوای این جزیره تجربه کنید.


یکی از ویژگی‌های جذاب اقامتگاه بوم گردی گاروم زنگی رستوران غذاهای محلی است که می‌توانید انواع غذاهای محلی را سفارش دهید. همچنین شما می‌توانید از خدمات تور گردش جزیره به همراه تور لیدر آشنا به منطقه استفاده کنید.


تمامی اتاق‌های اقامتگاه بوم گردی گاروم زنگی هنگام دارای تخت خواب، سرویس بهداشتی و حمام مستقل، یخچال، کتری و وسایل رفاهی هستند. نزدیکی به ساحل زیبای جزیره هنگام، از مهمترین ویژگی‌های اقامتگاه بوم گردی گاروم زنگی است.


بوم گردی گاروم زنگی در قشم

چطور اقامتگاه بوم گردی گاروم زنگی را رزرو کنیم؟


برای رزرو اقامتگاه بوم گردی گاروم زنگی که به دلیل نزدیکی می‌توان آن را در فهرست بهترین اقامتگاه بوم گردی قشم قرار داد، کافی است از طریق وب سایت جاباما، زمان و تعداد نفرات خود را وارد کنید و به راحتی اتاق خود را رزرو کنید.


چرا در قشم در اقامتگاه بوم گردی بمانیم؟


اقامتگاه های بوم گردی قشم همگی به عنوان بخشی از خرده فرهنگ اهالی قشم محسوب می‌شوند. اقامت گاه های بوم گردی در قشم به نوعی بخشی از جاذبه‌های این جزیره شده‌اند. تعامل با اهالی بومی منطقه که به عنوان اداره کننده اقامتگاه بوم گردی فعالیت می‌کنند، می‌تواند امکان آشنایی به فرهنگ عمیق قشم را برای شما فراهم کند. همچنین برنامه‌های مختلف، موسیقی محلی، تورلیدرهای محلی آشنا به منطقه و اتفاقات جذاب از مهمترین ویژگی‌های اقامتگاه های بوم گردی در قشم است.


از طرف دیگر معمولا هزینه اقامتگاه های بوم گردی قشم نسبت به هتل و ویلا بسیار پایین است و اگر قصد دارید تا به صورت هیچ هایک و با یک کوله پشتی سفر کنید، اقامتگاه بوم گردی می‌تواند تا حد بسیار زیادی از هزینه‌های سفر شما کم کند.


بهترین ویلاها و سوئیت ها در قشم

ویلا و سوئیت در قشم


علاوه بر اقامتگاه بوم گردی همچنان ویلاها و سوئیت‌های متعددی در سطح شهر قشم وجود دارند. این ویلاها معمولا در ساحل دریا قرار دارند و می‌توانید لحظات آرامش بخشی را در آن تجربه کنید.


مجموعه متعدد و متنوعی از ویلاهای روبه دریا و سوئیت در جزیره قشم وجود دارد که شما می‌توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و به راحتی اتاق خود را رزرو کنید.رزرو هتل در قشم


همانطور که در اکثر بخش‌های این مقاله اشاره کردیم، جزیره قشم بهشت اقامتگاه های بوم گردی است اما این به آن معنا نیست که در قشم هتل باکیفیت وجود ندارد.


تعداد هتل‌های با کیفیت و چند ستاره در قشم بسیار زیاد است و شما می‌توانید بسه به میزان انتظار خود در قشم، هتل مورد نظر خود را پیدا کنید.بهترین هتل های قشم

بهترین هتل های قشم


هتل‌های بسیار زیادی در قشم وجود دارند که خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند. از هتل‌های لوکس و پنج ستاره گرفته تا هتل های ارزان و متوسط که خدمات خوبی را با قیمت مناسب ارائه می‌کنند.


به عنوان مثال هتل خلیج فارس قشم یکی از هتل‌های باکیفیت و استاندارد در نزدیکی ساحل دریا است که می‌توانید لحظات بسیار مفرحی را در آن تجربه کنید. هتل فولتون قشم یکی از هتل‌های لوکس و گرانقیمت است که بدون شک یکی از کامل‌ترین و شیک ‌ترین هتل‌های جزیره به شمار می‌رود.


هتل ژئو پارک که یک هتل 3 ستاره بازسازی شده است، یکی دیگر از هتل‌های باکیفیت شهر قشم است که قدمت بسیار زیادی دارد. از دیگر هتل‌های با کیفیت قشم می‌توان به هتل آپادانا، هتل ایرمان و هتل ارم قشم اشاره کرد.


در این مطلب در همین مجله می‌توانید با بهترین و معروف ترین هتل های قشم که از نظر مسافران امتیاز بالایی داشتند، آشنا شوید.


رزرو انواع مختلف بهترین اقامتگاه های قشم


انتخاب بهترین اقامتگاه قشم در بین گزینه‌های متعدد موجود کار بسیار دشواری است. شما می‌توانید در صفحه اختصاصی وب سایت جاباما مجموعه متنوعی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم را مشاهده کنید، امتیاز و نظرات مسافرین قبلی را در مورد هر اقامتگاه مطالعه کنید، با توجه به قیمت و امکانات تصمیم گیری کنید  با انتخاب تاریخ ورود و خروج و تعداد نفرات، هزینه را پرداخت کنید و به راحتی بهترین اقامتگاه بوم گردی قشم را رزرو کنید.


پاسخ به سوالات رایج در مورد پیدا کردن بهترین اقامتگاه قشم


بهترین و معروف ترین اقامتگاه های بوم گردی قشم کدامند؟

اقامتگاه های بوم گردی متعددی در قشم وجود دارند که از جمله بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم می‌توان به اقامتگاه بوم گردی نخل ناخدا، اقامتگاه بوم گردی صفا آباد و اقامتگاه بوم گردی خانه دوست اشاره کرد.

چطور در قشم بهترین اقامتگاه ها را رزرو کنیم؟

بهترین اقامتگاه های بوم گردی ساحلی قشم کدامند؟

چطور در قشم خانه محلی رزرو کنیم؟

بهترین هتل های قشم کدامند؟