جاباما

۳۰ مورد از جذاب‌ترین جاهای دیدنی کیش + عکس

وقتی صحبت از مسافرت در ایران می‌کنیم، قطعا یکی از گزینه‌های اول که به میان می‌آید جزیره کیش است. جزیره حاشیه خلیج فارس که شاید آن‌قدر بزرگ نباشد و حتی در یک هفته می‌توانید تمامی آن را پیاده راه بروید اما آن‌قدر جذابیت دارد که از آن سیر نخواهید شد. در ادامه این مقاله به معرفی جاهای دیدنی کیش خواهیم پرداخت. با جاباما همراه باشید.

جاهای دیدنی تاریخی جزیره کیش

کیش جزیره مدرنی است اما جاهای دیدنی آن به مراکز خید و سواحلش ختم نمی‌شود! در کنار این بافت مدرن، جزیره کیش بافت تاریخی جذابی هم دارد که دیدنش را نباید به هیچ عنوان از دست بدهید، به ویژه اگر برای اولین بار عازم سفر به کیش می‌شوید.

۱- خانه مردم‌شناسی بومیان کیش

یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی این جزیره، خانه مردم‌شناسی بومیان است که در قدیمی‌ترین محله کیش یعنی سفین قدیم قرار گرفته است و تا به امروز یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کیش محسوب می‌شود. دلیل جذابیت این خانه به خاطر تاریخچه جذاب آن است. شاید جالب باشد بدانید که این خانه متعلق به یکی از ثروتمند‌ترین شهروندان کیش بوده و از این منزل به عنوان مکتب و مدرسه برای اهالی کیش استفاده کرده است و امروزه از این منزل به عنوان مکان گردشگری برای همگی استفاده می‌شود تا به عموم سنت و پیشینه کیش را آموزش بدهند.

اگر از همین ابتدای لیست به فکر داشتن یک سفر دلچسب به کیش افتادید، ما در این مطلب بهترین راه برای سفر اقتصادی به کیش را معرفی کرده‌ایم که ممکن است به کارتان بیاید.

جاهای دیدنی کیش

۲- شهر زیرزمینی کاریز

کاریز نه تنها یکی از مهم‌ترین جذابیت‌ها و جاهای دیدنی کیش محسوب می‌شود بلکه در تمام ایران شاید نظیر آن را نداشته باشیم و در چند سال اخیر شهر زیرزمینی کاریز یکی از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی و توریستی بوده است که چه در داخل و چه در خارج ایران همیشه افراد زیادی را مجذوب خود کرده است. این شهر حدود ۱۶ متر زیرزمین قرار دارد که بعد از وارد شدن به آن معماری خارق‌العاده آن نظرتان را جلب خواهد کرد و دو چشمه کوچکی که در آن جریان دارد در تمام کیش و خصوصا شهر باستانی حریره در جریان است و همین موضوع باعث می‌شود تا این شهر زیرزمینی ارزش بسیار خاصی بین تمام جاهای دیدنی کیش پیدا کند. سقف مرجانی که حدود ۵۷۰ میلیون سال قدمت دارد و قبلا توسط دریا احاطه شده بود به قدری زیباست که هوش از سر هر گردشگری می‌برد.

جاهای دیدنی تاریخی کیش

۳- کشتی یونانی

یکی دیگر از جاهای لاکچری و دیدنی کیش کشتی یونانی است. این کشتی در سال ۱۳۴۵ در نزدیک روستایی در جزیره کیش به گل نشسته است و از آن پس تا به امروز به یکی از مکان‌های تفریحی جزیره کیش تبدیل شده است. بعد از تخریب این کشتی، مباحثی بر سر مالکیت این کشتی صورت گرفته بود که باعث شده بود تا چند سال مالکیت آن در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. به همین دلیل چند سال کسی به سراغ آن نرفت. اما امروزه از این کشتی به عنوان یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری کیش یاد می‌کنند و می‌توانند با تهیه بلیط ورودی وارد این کشتی شوید.

کشتی یونانی کیش

۴- روستای باغو

این روستای جذاب که در بخش جنوب غربی جزیره کیش قرار دارد، از قدیمی‌ترین روستاهای این جزیره است و نام آن از روی پیرزنی ۱۰۰ ساله به نام باغو برداشته شده است که قدیمی‌ترین ساکن این روستا بوده است و از روی احترام به این پیرزن نام آن باغو گذاشته شد. درخت معروف «لور» نیز در این روستا وجود دارد که میوه انجیر خروجی آن است و یکی از جذابیت‌های گردگشری این روستا و جزیره محسوب می‌شود. سعی کنید که حتما به روستای باغو و البته خانه باغو سر بزنید و این روستا را هم در فهرست جاهای دیدنی کیش که در سفر به این جزیره می‌بینید، قرار دهید.

برای اینکه به کیش سفر کنید، می‌توانید سراغ یکی از اقامتگاه‌ها یا هتل هایش بروید و برای اینکه بهترین هتل های کیش را بشناسید، خواندن فهرست کاملی از آن‌ها در مجله جاباما کافیست!

جاهای دیدنی کیش

۵- شهر باستانی حریره

از جاهای دیدنی تاریخی جزیره کیش می‌توان به شهر باستانی حریره اشاره کرد که در بندرلنگه، جزیره کیش و استان هرمزگان قرار دارد. تماشای معماری این شهر باستانی به تنهایی انقدر شگفت‌انگیز است که قطعا تماشای آن خالی از لطف نیست. این شهر باستانی در حقیقت در سده چهارم شکل گرفت و مکانی مناسب برای تجار بود چرا که در نزدیکی بندر قرار داشت و تاجران می‌توانستند از این بندر به راحتی به تجارت و مبادله بپردازند. به خاطر اینکه این تجار در شهر باستانی حریره زندگی می‌کردند مجبور به ساخت مکان‌هایی همچون حمام، فروشگاه و خانه اعیانی شدند که امروزه هرکدام از آن‌ها تبدیل به جاذبه‌های گردشگری شده‌اند.

جاهای دیدنی تاریخی کیش

۶- خانه اعیانی

اگر دوست دارید که به مکان‌ها و جاهای دیدنی تاریخی کیش بروید، خانه اعیانی می‌‌تواند یکی از آن گزینه‌هایی باشد که به آن سر بزنید. خانه اعیانی در زمان قدیم به خانه‌هایی می‌گفتند که در آن چند خانواده زندگی می‌کردند که این نوع خانه‌ها بیشتر در مناطقی مثل اصفهان، کاشان و یا شیراز رایج بود. با توجه به نوع ساخت این خانه اعیانی در کیش، می‌توان حدس زد که این خانه در زمان ایلخانی‌ها ساخته شده است چرا که معماری آن شباهت زیادی به معماری کاخ‌های سلطنتی ایلخانی‌ها دارد. این خانه اعیانی در روستای باستانی حریره قرار دارد.

جاهای دیدنی تاریخی کیش

۷- آب‌انبار و پنج بادگیر

در سال ۱۳۷۲ و برای تهیه آب‌انبارهایی بهداشتی و با نگه‌داری آب خنک، آب‌انبار دوگنبد و پنج بادگیر در کیش ساخته شد که طرح و شکل آن دقیقا بر اساس بادگیرهای یزد ساخته شده بود. البته حالا که آبی در این انبار نیست، اگر وارد انبار شوید خنکی هوایی که در این انبار جریان دارد را به وضوح لمس خواهید کرد. با این که مدت زمان خیلی زیادی از ساختنش نمی‌گذرد اما بدون شک یکی از جاذبه‌های گردشگری و معماری کیش محسوب می‌شود که نمونه‌اش را کمتر در جاهای دیگر مشاهده کرده‌ایم.

جاهای دیدنی تاریخی کیش

بهترین ساحل‌ها و جاذبه‌های طبیعی کیش

کیش جزیره شگفتی‌هاست! از ساحل‌های تمیز و جذاب برای پیاده‌روی و شنا تا درختان و شگفتی‌های آبی و خاکی باورنکردنی. اگر برای سفر به کیش برنامه‌ریزی می‌کنید، این موارد را هم در فهرست جاهای دیدنی کیش قرار دهید.

برای اینکه یک لذت کامل از سواحل و جاهای دیدنی تفریحی کیش ببرید، لازم است کیش را در بهترین فصل آن تجربه کنید. در این مطلب در مجله جاباما بهترین فصل برای سفر به کیش با هر قصد و هدفی را گفته‌ایم.

۸- جزیره هندورابی

جزیره در جزیره‌ای دیگر! به هیچ‌وجه نمی‌توان کتمان کرد که جزیره هندورابی یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی است که در کیش قرار دارد. این جزیره حدود ۲۵ کیلومتر طول دارد و برای رفتن به آن حتما باید از جزیره کیش سوار قایقی شوید تا به آن برسید. البته دو سال قبل نیز فرودگاه هندورابی تاسیس شد و مسافران این جزیره را طی ۱۲ دقیقه از کیش به آنجا می‌رساند. با این که شاید فکر کنید در هندورابی کسی زندگی نمی‌کند، اما حدود ۲۰۰ نفر در این جزیره زندگی می‌کنند و این جزیره یک ایستگاه پلیس، یک سوپرمارکت و پارک تفریحی دارد. البته اگر دوست دارید در این جزیره شنا کنید بهتر است در قسمت شمالی به این کار بپردازید چرا که در بخش‌های دیگر عمق آب بسیار زیاد است.

جاهای دیدنی جزیره کیش

۹- ساحل مرجانی

مرجان‌ها بعد از مردن به سنگ‌هایی تبدیل می‌شوند که روی آن‌ها حفره‌هایی ایجاد می‌شود؛ مرجان‌ها می‌توانند اکسیژن آب را تامین کنند و به همین دلیل نیز باعث شفافیت بیش از حد آب می‌‌شوند. اگر در شرق جزیره کیش، سری به ساحل مرجانی بزنید قطعا به یکی از جذاب‌ترین مناظر زندگیتان رو به رو خواهید شد. آب ساحل مرجانی به قدری ذلال است که هر موجود زنده‌ای را در آب می‌توانید مشاهده کنید. هم‌چنین این ساحل در کنار بازار مرجان قرار گرفته است که بعد از تماشای این منظره زیبا می‌توانید کمی در این بازار گشت بزنید و خرید موردنظر خود را انجام دهید.

ساحل مرجانی، از جمله جاهای دیدنی کیش است که به خصوص در اولین سفر به این جزیره باید به آن سر بزنید.

ساحل مرجانی کیش کجاست

۱۰- درخت سبز

احتمالا نام درخت سبز کیش را شنیده باشید. در این مجموعه تفریحی یکی از قدیمی‌ترین درخت‌های ایران قرار گرفته است که حدود ۶۰۰ سال عمر دارد و به قدری تنومند و سرسبز است که وقتی اولین بار از آن دیدن می‌کنید قطعا شگفت‌زده خواهید شد. جالب است بدانید که مجموعه درخت سبز، به دو منطقه دیدنی آب انبار و شهر باستانی حریره متصل است و پیاده روی در مجموعه درخت سبز در نهایت به یکی از این دو منطقه منتهی خواهد شد. پس سعی کنید حتما از درخت قدیمی و مجموعه جذاب درخت سبز که البته آلاچیق‌هایی برای استراحت خانواده‌ها و مسافران در آن قرار داده شده است دیدن کنید. این مورد یکی از جاهای دیدنی کیش برای کسانی است که به طبعیت علاقه‌مندند.

پارک های معروف کیش

۱۱- ساحل هور

اگر به غربی‌ترین بخش جزیره بروید با ساحل هور مواجه خواهید شد که در حقیقت یکی از عجایب حیرت‌انگیز این جزیره است. یک صخره بزرگ مانند یک سقف بر روی مردم پوشیده می‌شود و زیر آن مقدار زیادی سنگ‌های جذاب دریایی وجود دارد و هم‌چنین لک‌پشت‌ها برای تخم‌گذاری اغلب به این مکان می‌آیند که به خطار همین موضوع خیلی از گردشگران و مسافران در این نقطه جمع می‌شوند. همین‌طور اگر بخواهید غواصی کنید، به خاطر آب‌های شفاف و ذلال این منطقه، شنا کردن بسیار لذت بخش خواهد بود. این ساحل یکی از جاهای دیدنی کیش به خصوص برای کسانی است که به عشق دریا و ساحل به این جزیره می‌روند.

سواحل زیبای کیش از معروف‌ترین جاهای دیدنی این جزیره و از محبوب‌ترین سواحل کشور به شمار می‌آیند، اگر اهل شنا هستید یا از دیدن غروب و طول آفتاب در کنار ساحل لذت می‌برید، پس باید لیست کاملی از تمام سواحل کیش برای شنا یا قدم زدن را داشته باشید! ما در مجله جاباما این لیست کامل از سواحل جذاب کیش را یکجا جمع کرده‌ایم!

سواحل دیدنی کیش

۱۲- لاک‌پشت‌های دریایی

اگر به سواحل معروف کیش و به خصوص به جاهای دیدنی کیش در پاییز دقت کنید، متوجه می‌شوید که در این فصول خیلی از لاک‌پشت‌های دریایی به ساحل می‌آیند تا عمل تخم‌ریزی را انجام دهند و لحظه‌ای که آن‌ها به سطح می‌آیند قطعا یکی از قشنگ‌ترین اتفاقاتی است که می‌توان شاهد بود و توصیه می‌کنم تماشای لاک‌پشت‌های دریایی را به این راحتی از دست ندهید.

جاهای دیدنی کیش

بهترین پارک‌های جزیره کیش

۱۳- پارک ساحلی سیمرغ

بین دو جاده جهان و دوچرخه‌سواری، پارک ساحلی سیمرغ کیش قرار دارد که یکی از مناطق مهم کیش است و مهم نیست با این پارک آشنایی داشته باشید یا خیر، اگر به کیش بروید یکی از پیشنهادات اولیه کیشوندان است و به هر حال گذرتان به آن سمت می‌افتد. چرا که این پارک یکی از بزرگ‌ترین جاهای دیدنی کیش است. از تفریحات موجود در این پارک می‌توان به مجتمع ورزشی، زمین تنیس، میز پینگ پونگ، زمین والیبال شنی، تفریحات آبی، استخر، کافه و رستوران اشاره کرد که به راحتی می‌توانید چند ساعت از وقت در روز را در این مکان بگذرانید.

جاهای دیدنی کیش

۱۴- باغ پرندگان کیش

اگر به جزیره کیش رفتید، حتما به مجموعه دلفیناریوم سر بزنید که این مجتمع خود به تنهایی چند جاذبه گردشگری خارق‌العاده را در خود جا داده است. باغ پرندگان شاید در خیلی از شهرها و استان‌های ایران دیده باشید اما جالب است بدانید که در باغ پرندگان کیش حدود ۵۷ گونه پرنده کمیاب وجود دارد که حتی شاید در قاره‌های دیگر نیز یافت نشوند. پس حتما به باغ پرندگان کیش سر بزنید. این باغ به دو بخش تقسیم شده است که در بخش اول پرندگان توسط قفس‌هایی از یکدیگر جدا شده‌اند و در قسمت دوم یک فضای بزرگی وجود دارد که پرندگان می‌توانند در کنار یکدیگر و آزادانه پرواز کنند.

باغ پرندگان هم از جمله جاهای دیدنی جذاب کیش است که شما را به یاد دیگر کشورهای همسایه می‌اندازد.

باغ پرندگان کیش چیست

۱۵- پارک دلفین‌ها

حالا که به باغ پرندگان کیش سر زدید، این مکان را ترک نکنید و در غرب مجتمع دلفیناریوم، حتما به پارک دلفین‌ها سر بزنید! البته برعکس باغ پرندگان کیش که از صبح تا شب در دسترس عموم است، پارک دلفین‌ها تنها در ساعات خاصی در دسترس است و اگر واقعا قصد تماشای پارک دلفین‌ها را دارید پس حتما باید سانس مورد نظر را انتخاب و در ساعت مشخصی آنجا باشید. رقص دلفین‌ها در آب و کارهای جالب و شگفت‌انگیزی که انجام می‌دهند یکی از دلایلی است که حتما باید پارک دلفین‌ها را از نزدیک ببینید. پارک دلفین‌ها یکی از مناسب‌ترین جاهای تفریحی و دیدنی کیش برای کودکان است.

اگر به کیش سفر می‌کنید، نمی‌توانید دست خالی از این جزیره زیبا بازگردید! پس حالا که به میانه لیست بهترین جاهای دیدنی کیش رسیدید، شاید وقت آن باشد که نگاهی هم به سوغات کیش از صنایع دستی تا خوراکی بزنید.

دلفیناریوم کیش

۱۶- پارک ماهی‌گیر

اگر به بخش شرقی جزیره کیش بروید، قطعا مجسمه ۱۲ متری مرد ماهی‌گیر را خواهید دید. مجسمه‌ای که در مشهد توسط چند هنرمند ایرانی ساخته شده است و تا به امروز یکی از بزرگ‌ترین مجسمه‌های فیگوراتیو در ایران است. این مجسمه در حقیقت یادآور شیوه معیشتی مردمان ساحل‌نشین است که چجوری زندگی خود را می‌گذراندند. البته باید اشاره کرد که ساحل مجسمه ماهیگیر نیز بسیار جذاب و زیباست و اطراف آن پر از کافه و رستوران‌های ساحلی است که می‌توانید در کنار آن نشسته و از جذابیت محیط لذت ببرید.

ساحل های خوب کیش و جاهای دیدنی

۱۷- باغ‌راه ایرانی کیش

با این که جزیره کیش برخلاف تصور خیلی‌ها جزیره بزرگی نیست، اما بدون شک تمامی آن را جذابیت‌هایی دربرگرفته است که تا ساعت‌ها می‌توانید در محیط بچرخید و از آن لذت ببرید. باغ راه ایرانی نیز از آن دسته جاهای دیدنی است که به هیچ‌وجه نباید از دست داد. این باغ راه که حدود ۳۲هکتار به طول می‌انجامد بزرگ‌ترین باغ راه ایرانی است و در آن ۹ ماکت از شهرهای مختلف مانند پل قرآن شیراز، سی و سه پل اصفهان و خانه ملت تهران قرار دارد. بدون شک باغ راه ایرانی کیش یکی از مهم‌ترین و بهترین گزینه‌ها در راهنمای گردشگری و فهرست جاهای دیدنی کیش است.

جاهای دیدنی کیش برای سفر

۱۸- پارک ساحلی میرمهنا

اگر به جزیره کیش سفر کنید، بدون شک پارک ساحلی میرمهنا را حداقل ۲ یا ۳ بار می‌بینید؛ چرا که این پارک بزرگ‌ترین پارک ساحلی در جزیره کیش و جاهای دیدنی پرطرفدار این جزیره است. تقریبا می‌توان گفت اکثر بازارها و رستوران‌های مهم و جذاب کیش نیز در این منطقه قرار گرفته‌اند. نکته جالب دیگر پارک ساحلی میرمهنا نزدیک بودن آن به محل زندگی مردم اصیل کیش است و اگر کمی در این پارک ساحلی راه بروید اکثر مردم بومی این جزیره را خواهید دیدم که وقت خود را در آنجا سپری می‌کنند.

پارک های دیدنی کیش

۱۹- گذر هنرمندان

اگر به خیابان سنایی در این جزیره سر بزنید، سردیس‌هایی از هنرمندان مشهور و مطرح ایرانی خواهید دید که تماشای این مجسمه‌ها کنار یک‌دیگر بسیار جذاب و دیدنی است. از هنرمندان معروف می‌توان به پروین اعتصامی، عزت‌الله انتظامی، مرتضی ممیز و حسین بهزاد اشاره کرد و طراحی‌های آن‌ها به قدری شبیه به واقعیت است که نظر هر کسی را به خود جلب می‌کند و بعد از تماشای این فیگوراتیوها به هنر ایران و ایرانی افتخار خواهید کرد.

گذر هنرمندان یکی از جاهای دیدنی کیش است که به ویژه اگر مهمان خارجی داشتید، آن را باید در برنامه سفرتان قرار دهید.

جاهای دیدنی جزیره کیش

۲۰- بوستان آهوان

در سال ۱۳۸۰، باغ وحشی در این جزیره تاسیس شد که به آن بوستان آهوان می‌گفتند. دلیل اصلی آن‌ هم این بود که تمامی حیوانات این باغ‌وحشی به جز آهوان در قفس قرار داشتند اما آهوان می‌توانستند آزادانه در محیط چرخ بزنند و مردم می‌توانستند به رعایت نکات ایمنی نزدیک آهوان شوند، به آن‌ها غذا بدهند و آن‌ها را لمس کنند. هر چند حدود ده سال بعد، این باغ وحش به مرحله تخریب رسید و به جای آن یک مجتمع تجاری بزرگ شروع به ساخته شدن کرد؛ در حال حاضر تنها یک منطقه کوچکی از بوستان آهوان سالم باقی مانده است که هنوز آهوان در آنجا حضور دارد. تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست.

بوستان آهوان کیش کجاست

فعالیت‌ها و تفریحات محبوب در جاهای دیدنی جزیره کیش

۲۱- پارس سافاری کیش

پارس سافاری کیش از آن دسته مکان‌هایی است که اگر دوست دارید تفریحات مختلفی را در یک روز انجام دهید، می‌تواند مناسبتان باشد. پارس سافاری کیش یکی از مجتمع‌های تفریحی ورزشی است که رویدادها و فعالیت‌های متفاوت‌تری را نسبت به دیگر جاهای دیدنی کیش ارائه می‌دهد. ماشین سواری در شن و آف رود، پینت‌‌بال، کارتینگ، تئاتر و … از جمله فعالیت‌هایی است که در پارس سافاری کیش انجام می‌شود. برای ورود به این مجتمع هر نفر باید حدود ۱۰۰هزار تومان پرداخت کنند.

اگر به تفریحات پرهیجان علاقه دارید، پارس سافاری باید حتما در لیست جاهای دیدنی کیش در سفر بعدی‌تان قرار بگیرد.

سافاری کیش

۲۲- پارک آبی اوشن

اگر به مشهد و سرزمین موج‌های آبی رفته باشید، حتما با خود گفته‌اید که این دهکده آبی قطعا در ایران لنگه ندارد، اما این در حالی است که شاید پارک آبی اوشن را قبل از این ندیده باشید! پارک آبی اوشن یکی از رویایی‌ترین دهکده آبی‌های خاورمیانه است که نظیر آن را حتی در کشورهای همسایه هم ندیده‌اید و این مکان تفریحی که البته کمی بلیط‌های گرانی نیز دارد پر از تفریحات خارق‌العاده است که حتی یک بار تجربه آن تا همیشه در یادتان خواهد ماند. جاباما توصیه می‌کند که حتما پارک آبی اوشن را در فهرست جاهای دیدنی کیش که حداقل یک بار باید ببینید، قرار دهید.

پارک آبی کیش

۲۳- اسکله تفریحی کیش

یکی از جاهای دیدنی کیش در شب که شاید اولین جایی باشد که هر کس وارد آن می‌شود اسکله تفریحی کیش است که یکی از جذاب‌ترین اسکله‌ها در بین تمام اسکله‌های ایران است و با توجه به نورکاری‌های فوق‌العاده‌ای که در این منطقه صورت گرفته است، تا ساعت‌ها می‌توانید در این مکان بمانید اما هرگز از تمشای رقص نورها و شنیدن صدای آب و ترکیب این دو لذت ببرید.  هم‌چنین کافه‌ها و رستوران‌هایی اطراف این اسکله قرار دارند که به راحتی می‌توانید در آن‌ها نشسته و نوشیدنی و غذای مورد علاقه خود را میل کنید. توصیه کردن این اسکله فایده‌ای ندارد چرا که قطعا مقصد اول همگی مسافران کیش خواهد بود. اگر نزدیکی به اسکله تفریحی برای شما از اولویت‌های انتخاب اقامتگاه است، بهترین از بدانید که هتل شایان کیش نزدیک ترین هتل به این اسکله زیبا است.

اسکله تفریحی کیش

۲۴- مرکز تجاری کیش

نمی‌توان کتمان کرد که یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها در این جزیره خرید کردن است چرا که اجناسی که در کیش پیدا می‌کنید در شهرهای دیگر ایران پیدا نمی‌کنید و به خاطر اهمیت تجاری کیش، اجناس قابل‌فروش در کیش نیز اهمیت خاص خود را دارند. جزیره کیش تعداد زیادی مجتمع تجاری و فروشگاه دارد اما شاید معروف‌ترین آن مرکز تجاری کیش باشد که در سال ۱۳۷۹ و در ۴ طبقه ساخته شد و از آن روز تا به حال یکی از مهم‌ترین قطب‌های تجاری استان هرمزگان بوده است.

اگر اهل خرید کردن هستید، کیش بهشت شماست! مخصوصا اگر در زمان جشنواره‌های تخفیف و فروش به کیش بروید. اینجا در مجله جاباما، مراکز خرید کیش را برایتان یکجا جمع کرده‌ایم تا هنگام سفر راهنمایی‌تان کند!

خرید و مراکز خرید کیش

۲۵- پلاژ و کلاب بانوان

همان‌طور که از عنوان این مکان پیداست، این مورد فقط مربوط به بانوان مسافر کیش است. اگر می‌خواهید به کیش سفر کنید و نگران این هستید که در طول اقامت خود نتوانید به خوبی از سواحل لذت ببرید و یا شنا کنید، پس حتما به پلاژ و کلاب بانوان سر بزنید چرا که این پلاژ مخصوص شما ساخته شده است. اسلکه‌ای کروی شکل که دور تا دور آن را دیوارهایی پوشانده است باعث شده تا بانوان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند و از این ساحل جذاب نهایت لذت را ببرند. هم‌چنین این پلاژ مجهز به رختکن، رستوران، زمین والیبال ساحلی، فوتبال و سالن بدنسازی است.

برای خانم‌ها پلاژ بانوان کیش از جمله جاهای دیدنی است که هرگز از لیست دیدنی‌های این جزیره خط نمی‌خورد.

شنا بانوان در کیش

۲۶- کشتی‌سواری در خلیج فارس

فراموش نکنید که در سواحل کیش، کلی کشتی وجود دارد که می‌توانید سوار آن شده و به تورهای گردشگری چند ساعته و یا چند روزه بروید و از تفریحات روی آب لذت ببرید. در این کشتی‌های تفریحی معمولا جشن‌های مختلفی برگزار می‌شود و بستگی به درجه کیفی که دارد، کلی تفریح مختلف داخل کشتی مانند استخر، ورزش، رستوران‌های لوکس، سالن‌های بزرگ تئاتر و … در خود جای داده است.

۲۷- غواصی در کیش

حتما نباید کلاس‌های غواصی رفته باشید تا بتوانید در جزیره کیش به غواصی بپردازید! تنها کافی است قبل از این که لباس غواصی خود را می‌پوشید کاملا به حرف‌های مربی خودت دقت کنید. وقتی با قایق موتوری از ساحل دور شوید و به عمق آب‌های خلیج فارس رفته و زیرآب را ببینید، تازه می‌توانید جذابیت‌های خلیج همیشگی فارس را درک کنید و متوجه می‌شوید که حقیقتا کیش تکه‌ای از بهشت روی زمین است.

تفریحات جزیره کیش

۲۸- تفریحات آبی کیش

شاید نام جت اسکی و یا پاراسیلینگ به گوشتان خورده باشد و آن‌ها را تجربه کرده باشید اما اگر نکرده‌اید حتما سری به مجتمع‌های تفریحی ساحلی بزنید و پاراسیلینگ فوق‌العاده را تجربه کنید چرا که حس پرواز کردن و یا راه رفتن روی آب‌ها چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت و در پاراسیلینگ نزدیک و مشابه به چنین چیزی را حس خواهید کرد. جت اسکی و یا موج‌سواری نیز از دیگر تفریحات آبی هستند که می‌توانند جذابیت و هیجان زیادی را برای سفر شما به ارمغان بیاورند.

به طور کلی ساحل جزیره کیش از جمله جاهای دیدنی است که در آن می‌توانید تفریح از هر نوعی را تجربه کنید.

ساحل دیدنی کیش

۲۹- مسیر دوچرخه‌سواری

در حاشیه خلیج فارس و در اکثر سواحل‌ها، جاده‌ها و مسیرهای دوچرخه‌سواری وجود دارد که می‌توانید تمام طول این مسیر را با دوچرخه سپری کنید. از آنجایی که این جزیره آن‌چنان بزرگ نیست، می‌توانید با کمی دوچرخه‌سواری ساده اکثر جزیره را بگردید و مطمئنا دوچرخه سواری در حاشیه آب‌های نیلگون خلیج‌فارس فرصت خارق‌العاده‌ای است تا بتوانید از طبیعت کیش لذت ببرید و در حال ورزش هم انجام دهید.

۳۰- رستوران گردی

یکی از مواردی که در کیش در بیشترین حد ممکن پیدا می‌شود، رستوران‌های مختلف در این جزیره است. خیلی از رستوران‌های خارجی معروف نیز در این جزیره شعبه دارند و انقدر تنوع آن‌ها زیاد است که هر نوع غذایی را هوس کنید، به راحتی در رستوران‌های کیش پیدا خواهید کرد. اما دقت داشته باشید که غذاهای دریایی در کیش معمولا بهتر و خوشمزه‌تر هستند؛ پس رستوران‌گردی و غذاهای دریایی کیش را فراموش نکنید.

یادتان نرود که کیش رستوران‌های متنوع و جذاب زیادی دارد که ممکن است شما را در انتخاب کمی گیج کند! اینجاست که فهرست رستوران های کیش به کارتان می‌آید، این مطلب را در مجله جاباما بخوانید و برای سفرتان ذخیره کنید.

رستوران ها خوب کیش

پاسخ به سوالات متداول در مورد سفر به کیش:

چه ماهی برای سفر به کیش مناسب است؟

این که بهترین زمان برای سفر به کیش چه موقع است، بیشتر به اهداف شما از سفر بستگی دارد. اگر می‌خواهید سفر ارزان‌تری داشته باشید، قطعا فصل تابستان و ماه‌های گرم سال بهترین موقع است. از طرفی در این ماه‌ها بازارا آفتاب گرفتن در سواحل کیش و برنزه شدن هم داغ‌تر است و بعضی از جشنواره‌های فروش و تخفیف برندهای معروف در کیش هم در همین زمان برگزار می‌شود.

اما اگر می‌خواهید کیش را در یک آب و هوای متعادل و مطلوب تجربه کنید، از دی تا فروردین بهترین زمان سفر به کیش است. در این ماه‌ها هوای کیش خنک و مطبوع‌تر است اما در عین حال هزینه سفر شما افزایش پیدا می‌کند، چون سفر به کیش در زمستان پرطرفدارتر است، احتمالا با خیابان و مراکز خرید و سواحل شلوغ‌ترین نسبت به تابستان روبه رو می‌شوید.

مهمترین جاهای دیدنی کیش کجاست؟

شاید در یک سفر کوتاه به کیش نتوانید به همه جذابه‌ها و جاهای دیدنی کیش سر بزنید. اما اگر برای اولین بار به این جزیره زیبا می‌روید به هیچ عنوان دیدن اسکله تفریحی، پارک دلفین‌ها، باغ پرندگان و ساحل مرجانی را از دست ندهید و اگر اهل تفریح و فعالیت هستید، سری به سافاری کیش و پارک آبی جذاب این جزیره بزنید و حتما غواصی در کیش حداقل یک بار تجربه کنید.

چگونه به جزیره کیش برویم؟

سفر به جزیره کیش از اکثر شهرهای بزرگ ایران با هواپیما امکان‌پذیر است. اما می‌توانید از بندر چارک با کشتی هم به کیش بروید که این مسیر هم یک تجربه هیجان‌انگیز است!

برای سفر به کیش چه لوازمی همراهمان داشته باشیم؟

علاوه بر مدارک شناسایی، لوازم ضروری و دفترچه بیمه، یادتان باشد که کیش هوای گرم و آفتاب سوزانی دارد! پس باید لباس‌های خنک و وسایل شنایتان را حتما همراهتان داشته باشید. کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید و اگر قصد آفتاب گرفتن دارید، یک ژل آلوئورا برای کاهش التهاب سوختگی هم داشته باشید.

بهترین سواحل کیش کدامند؟

ساحل میرمهنا، ساحل درختان نارگیل، ساحل مرجان و ساحل سیمرغ از پرطرفدارترین سواحل جزیره کیش هستند.

در این مطلب راهنمای گردشگری کیش جاباما به شما ۳۰ مورد از بین دیدنی‌ها و تفریحات کیش را معرفی کرد که توصیه می‌کنیم آن‌ها را از دست ندهید و اگر عازم کیش هستید، این مکان‌ها را در لیست سفر خود قرار دهید. هم‌چنین اگر به دنبال رزرو هتل در کیش هستید، می‌توانید از طریق جاباما اقامتگاه موردنظرتان را رزرو کنید.

در ضمن اگر نظر خاصی راجع به جزیره کیش دارید و یا مکان دیدنی از جزیره کیش که از لیست ما جا مانده است را دیده‌اید، حتما در بخش نظرات اعلام کنید.

امیرحسین والی

شب و روز من به نوشتن می‌گذرد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن