رشت، شهر باران‌های نقره‌ای یکی از مهم‌ترین و زیباترین شهرهای ایران است که با طبیعت چشم‌نواز و معماری خاص، گردشگران زیادی را مجذوب خود می‌کند. این شهر در طول یک قرن گذشته، فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته و امروز، در نهایت زیبایی در حاشیه خزر آرام گرفته است. اگرچه این کلانشهر زیبا روزهای پویایی را پشت سر می‌گذارد و قلب تپنده اقتصادی استان گیلان است، اما شب‌هایش آرامش عجیبی به جان گردشگران می‌ریزد. به همین دلیل بسیاری از مسافران، شهر رشت و آرامش بی‌نظیر شب‌های آن را برای رهایی از هیاهوی شهرهای شلوغ و روزهای پرمشغله خود انتخاب می‌کنند. اگر شما هم با هدف لذت بردن از طبیعت چشم‌نواز و بازدید از بناهای تاریخی و جاهای دیدنی رشت عازم سفر به این شهر هستید، بهتر است پیش از سفر برای دو چیز برنامه ریزی مناسبی داشته باشید: اقامتگاه و گشت‌وگذار شبانه! ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا تفریحات رشت در شب را به خوبی بشناسید و بتوانید تجربه خوبی از شب‌گردی در این شهر جذاب تاریخی داشته باشید. با ما در ادامه مطلب همراه شوید.

گشت‌وگذار شبانه در باغ محتشم

گشت‌وگذار شبانه در باغ محتشم بهتر است معرفی تفریحات رشت در شب را با قدیمی‌ترین پارک این شهر آغاز کنیم. باغ محتشم رشت که اهالی شهر به آن پارک شهر می‌گویند، یک باغ تاریخی سرسبز و زیبا متعلق به دوره قاجار است که تا امروز، زیبا و استوار در دل شهر باقی مانده است. وجود یک عمارت کلاه فرنگی با معماری سنتی و زیبا، امکانات رفاهی و تفریحی مناسب برای گردشگران، وجود زمین و تجهیزات ورزشی، مناظر طبیعی بکر و بی‌نظیر و آب و هوای خوش تنها بخشی از جذابیت‌های این باغ برای تفریح در شب هستند. اگر به همه این موارد، قرار گرفتن در جوار گوهر رود، یکی از پرآب‌ترین رودهای رشت را هم اضافه کنید، می‌توان گفت که این باغ قدیمی از زیباترین جاهای دیدنی رشت در بهار و سایر فصل‌های سال است. خیابان‌کشی و فضای مناسب برای پیاده روی دسته جمعی، عده زیادی از اهالی رشت و گردشگران را به سوی این باغ می‌کشاند. استراحت در محیط آرام پارک و گوش دل سپردن به نوای جریان آب می‌تواند جزو بهترین تفریحات رشت در شب برای پشت سر گذاشتن یک روز پرمشغله و آماده شدن برای فعالیت‌های فردا باشد. باغ محتشم در قسمت جنوبی شهر رشت و در خیابان حافظ قرار دارد. برای دسترسی به آن با وسیله نقلیه بهتر است از میدان شهرداری به سمت خیابان شریعتی و سپس خیابان مطهری بروید. اما یکی از بهترین تفریحات رشت در شب، پیاده روی در حد فاصل میدان شهرداری و پارک شهر است که حدود سه کیلومتر از هم فاصله دارند. این مسیر که از سبزه‌ میدان و خیابان لاکانی می‌گذرد، انتخاب خوبی برای کسانی است که می‌خواهند پیاده روی در شب‌های زیبای رشت را تجربه کنند.

قدم زدن در میدان شهرداری رشت، شب‌گردی در سن پترزبورگ ایران

قدم زدن در میدان شهرداری رشت، شب‌گردی در سن پترزبورگ ایران گشت‌وگذار در مجموعه شهرداری رشت با معماری بی‌نظیر و نورپردازی زیبا و چشم‌گیر، بخش مهمی از تفریحات رشت در شب را تشکیل می‌دهد. ساختمان‌های سفید جذابی که در زیر هاله‌ای از نور می‌درخشند و انعکاس تصویرشان در استخر بزرگ میان میدان شهرداری، تصویر دلنشینی برای گردشگران خواهد ساخت. میدان شهرداری و محوطه اطراف آن یکی از پررونق‌ترین و جذاب‌ترین تفریحات رشت در شب را تشکیل می‌دهد. اگر هوس قدم زدن شبانه و تفریح در محیطی باصفا و منحصربه‌فرد دارید، حتماً در ساعات پایانی شب سری به میدان شهرداری بزنید. در این بخش از شهر خبری از سکوت و خواب‌آلودگی شب نیست! مردم دسته‌دسته در حال قدم زدن، استراحت یا خوردن خوراکی‌های متنوعی هستند که در مغازه‌های اطراف یا توسط دستفروشان به فروش می‌رسد. بسته به فصل، شما می‌توانید خوراکی‌های جذابی را در شب‌های میدان شهرداری رشت تجربه کنید. خوردن لبوی داغ و تماشای بخار برخاسته از آن در یک شب سرد زمستانی یا تجربه خوردن فالوده و بستنی سنتی در حین گشت‌وگذار شبانه تابستانی در میدان شهرداری رشت بدون شک تجربه‌ای خاطره‌انگیز برای شما خواهد بود. ضمناً کباب خوری شبانه در این قسمت شهر، بخشی از فرهنگ شب‌گردی در رشت است که می‌تواند برای مسافران هم جذاب باشد. مجموعه شهرداری رشت قلب این شهر است و شما می‌توانید از طریق خیابان‌های مختلف مثل سعدی، نشاط، امام خمینی و...، به راحتی با خودروی شخصی، تاکسی یا پیاده خودتان را به آن در مرکز شهر برسانید.

گشت‌وگذار شبانه در خیابان علم الهدی، شانزه لیزه رشت

گشت‌وگذار شبانه در خیابان علم الهدی، شانزه لیزه رشت خیابان علم‌الهدی در رشت نزدیک به یک قرن قدمت دارد و یکی از خاطره‌انگیزترین خیابان‌های رشت برای اهالی این شهر و گردشگران است. این خیابان که در حدفاصل میدان شهرداری و سبزه میدان رشت قرار دارد، در واقع اولین پیاده راه مناطق شمالی ایران است و ويژگی‌های منحصربه‌فردی دارد. نزدیکی به مجموعه شهرداری، وجود مغازه‌های متعدد در دو سوی خیابان، داشتن فضای مناسب برای فعالیت دست‌فروش‌ها و وجود نمادهایی از گیلان مثل یک شالیزار کوچک واقعی و مجسمه‌های متعدد در آن باعث شده تا خیابان علم‌الهدی یکی از تفریحات رشت در شب برای اهالی شهر و گردشگران باشد. البته وجود دو سینمای بزرگ و مهم شهر در این خیابان و استقرار مکان کتابخانه ملی هم آن را به پاتوق فرهنگی رشت تبدیل کرده است. شما می‌توانید در طول گشت‌وگذار شبانه در خیابان علم‌الهدی رشت، از موسیقی نوازندگان خیابانی که در گوشه و کنار آن مشغول فعالیت هستند لذت ببرید یا کافه‌های آن را برای یک دورهمی شبانه با دوستانتان انتخاب کنید. قدم زدن در طول خیابان علم‌الهدی در شب‌های بارانی رشت و تماشای انعکاس نور چراغ‌ها در سنگ‌فرش خیس و باران خورده کف خیابان فرصت مناسبی برای لذت بردن از مناظر جذاب و ثبت عکس‌های خاطره‌انگیز برای شما خواهد بود. دسترسی به این خیابان از طریق میدان شهرداری و سبزه میدان رشت امکان‌پذیر است و فقط افراد پیاده می‌توانند وارد آن شوند.

بوستان مفاخر رشت، شب نشینی با بزرگان گیلان

 بوستان مفاخر رشت، شب نشینی با بزرگان گیلان بوستان مفاخر رشت یکی از زیباترین و مدرن‌ترین پارک‌های شهر رشت است و از نظر وسعت، دومین پارک بزرگ استان به حساب می‌آید. این بوستان زیبا و خرم که بیش از ۷۰ سال از تأسیس آن می‌گذرد، نخستین نمونه جنگلداری شهری در ایران است و به همین دلیل، انواعی از درختان بومی استان از جمله توسکا، افرا، اوجا و... در آن کاشته‌ شده‌اند. این پارک را می‌توان یکی از بهترین جاهای دیدنی رشت در بهار دانست. با این حال محیط آرام، دنج و خوش آب و هوای بوستان مفاخر رشت باعث شده تا گردشگران زیادی در تمام طول سال از آن بازدید کنند. زیبایی این باغ در فصل بهار با باز شدن گل‌های رنگارنگ، در فصل پاییز با درختان هزار رنگ و در تمام طول سال در زیر نم‌نم باران‌ریزه مخصوص رشت در مقابل چشمان بینندگان جلوه‌گری می‌کند. این پارک به دلیل فرم معماری و پوشش گیاهی به کار رفته در آن، از سکوت و آرامش خاصی برخوردار است و همین موضوع آن را به مکانی ایده‌آل برای گشت‌وگذار شبانه و دوری از هیاهوی کلانشهر رشت تبدیل کرده است. شما در طول گشت‌وگذار در بوستان مفاخر رشت می‌توانید از تندیس‌های بزرگان استان گیلان که در پارک نصب شده بازدید کنید و با آن‌ها آشنا شوید. دسترسی به این پارک زیبا و دنج از طریق میدان یخ سازی و میدان رازی رشت امکان‌پذیر است. در واقع این پارک در حدفاصل این دو میدان مهم رشت قرار دارد و شما می‌توانید با خودروی شخصی یا تاکسی و اتوبوس خود را به آن برسانید.

قصر بازی رشت، لذت تفریح و هیجان در شب‌های رشت

قصر بازی رشت، لذت تفریح و هیجان در شب‌های رشت رشت شهر باران است و همین موضوع ممکن است دسترسی به برخی از تفریحات رشت در شب را محدود کند. به همین دلیل یک مرکز تفریحی مدرن سرپوشیده در این شهر راه‌اندازی شده تا امکان دسترسی به انواع تفریحات جذاب، مدرن و سرگرم‌کننده در تمام شب‌های سال برای گردشگران فراهم شود. قصر بازی شهر رشت با انواع بازی‌های کامپیوتری جذاب، بولینگ، بیلیارد، ماشین سواری، فوتبال دستی و بازی‌های هیجان انگیز دیگر آماده ارائه خدمت به اهالی شهر و مسافران آن است. ضمناً وجود رستوران، کافی‌شاپ، آمفی‌تئاتر و چایخانه سنتی در محوطه قصر بازی، زمینه خوشگذرانی و سرگرمی خانواده‌ها را در آن فراهم می‌کند. پس اگر هوس استفاده از تفریحات رشت در شب را دارید، می‌توانید بدون نگرانی در مورد بارش باران، سرما یا گرمای هوا به قصر بازی بروید و تا نیمه‌های شب حسابی خوش بگذرانید. قصر بازی رشت در کیلومتر ۵ جاده رشت به انزلی قرار دارد و شما می‌توانید برای رسیدن به آن از خودروی شخصی یا تاکسی استفاده کنید. ضمناً داشتن پارکینگ بزرگ با ظرفیت جا دادن صدها خودرو هم از ویژگی‌های مثبت قصر بازی رشت است که خیال شما را در مورد امنیت خودروها در محیط خرج شهر راحت می‌کند.

گردش شبانه در محله گلسار و تجربه‌ای متفاوت از رشت‌گردی

گردش شبانه در محله گلسار و تجربه‌ای متفاوت از رشت‌گردی اگر به دنبال پیاده روی و گشت‌وگذار در یک محله جذاب، لوکس و خوش آب و رنگ در شهر رشت هستید، حتماً سری به خیابان گلسار بزنید. این خیابان مدرن و شیک که جزو محلات شمالی شهر رشت است، با انواع فروشگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های شیک و جذاب، پذیرای مسافرانی است که به منظور پیاده‌روی و شب‌ گردی راهی این بخش از شهر شده‌اند. شما می‌توانید در بهترین کافه‌های گلسار رشت انواع غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه را امتحان کنید و سپس به سراغ خرید در مراکز خرید متنوع آن بروید. برج گلسار یکی از جذاب‌ترین مجتمع‌های این محله است که انتخاب بسیار خوبی برای استفاده از تفریحات رشت در شب خواهد بود. این برج با داشتن سالن بدنسازی، فودکورت، رستوران و واحدهای تجاری متنوع در شش طبقه می‌تواند تا ساعات پایانی شب شما و همسفرانتان را سرگرم کند. علاوه بر این، شما می‌توانید در کنار شب‌نشینی با دوستانتان در کافی‌شاپ برج گلسار که در بالاترین طبقه آن (طبقه دوازدهم) قرار دارد، زیبایی شب‌های رشت را از بالا تماشا کنید. این برج در میدان توحید گلسار قرار دارد. مرکز خرید گلسار رشت هم که در بلوار اصلی آن قرار گرفته، یکی از بزرگ‌ترین پاساژهای این شهر است و به شما امکان می‌دهد تا از خرید و گردش شبانه در رشت لذت ببرید.

پاساژگردی و تجربه خرید در شب‌های رشت

پاساژگردی و تجربه خرید در شب‌های رشت خرید و گشت‌وگذار در مراکز خرید این روزها به یک تفریح جذاب و همیشگی تبدیل شده است. مخصوصاً این روزها که بسیاری از مراکز خرید مدرن به وسایل سرگرمی کودکان و شهربازی، کافی شاپ و فودکورت و... مجهز هستند، پاساژ گردی می‌تواند یک تفریح و سرگرمی تمام عیار باشد. شهر رشت هم با داشتن مراکز خرید جذاب و متعدد، مقصد خوبی برای گشت‌وگذار شبانه در پاساژها و مراکز خرید است. پاساژ پله برقی از قدیمی‌ترین بازارهای شهر رشت است که طرفداران زیادی دارد. اگر قصد دارید در طول گشت‌وگذار شبانه در رشت به خرید لباس هم بپردازید، حتماً سری به این بازار خوش آب و رنگ بزنید. ضمناً مراکز خرید سبزه میدان هم به دلیل نزدیکی به مراکز تفریحی مرکز شهر از جمله میدان شهرداری، همیشه پررونق هستند و گردشگران زیادی در فروشگاه‌ها و مراکز خرید آن تردد می‌کنند. جمعیت انبوهی که همیشه در اطراف این مراکز حضور دارند باعث رونق کسب و کار اغذیه فروش‌ها در اطراف آن‌ها شده‌اند. اگر در طول خرید شبانه در پاساژها و مراکز خرید رشت گرسنه شدید، اصلاً نگران نباشید. بهترین غذافروشی‌ها و کباب خوری‌های رشت تنها چند قدم با شما فاصله دارند!

پیست کارتینگ فرودگاه، تجربه هیجان در شب‌های رشت

پیست کارتینگ فرودگاه، تجربه هیجان در شب‌های رشت یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین تفریحات رشت در شب، پیست کارتینگ فرودگاه است. شما می‌توانید در روزها و شب‌های غیر بارانی رشت از ساعت ۲ بعد از ظهر تا یک شب در این پیست حضور داشته باشید و از ماشین سواری و کلاس‌های آموزشی آن لذت ببرید. این پیست با داشتن امکانات تخصصی و حرفه‌ای برای علاقه‌مندان به ماشین سواری، تجربه جذابی از لذت و هیجان را ایجاد می‌کند. پیست کارتینگ فرودگاه رشت در جاده رشت به انزلی و قبل از بیمارستان آریا قرار دارد. حضور در این پیست و لذت بازی و مسابقه با دوستان می‌تواند یک تجربه لذت‌بخش و خاطره‌انگیز از گشت‌وگذار شبانه در رشت باشد.

بوستان کشاورز رشت، تجربه ورزش در گردش شبانه

بوستان کشاورز رشت، تجربه ورزش در گردش شبانه پارک یا بوستان کشاورز رشت یکی از بهترین و زیباترین پارک‌های این شهر است که فضای سبز چشم‌نواز و دلنشینی دارد. علاوه بر این، بهره‌مندی از تجهیزات ورزشی متعدد در این پارک باعث شده تا دوست‌داران ورزش‌های همگانی، آن را برای تفریح به خصوص در ساعات ابتدایی روز و پایان شب انتخاب کنند. اگر شما هم دوست دارید در طول شب‌ گردی در رشت به انجام فعالیت ورزشی بپردازید، حتماً سری به بوستان کشاورز رشت بزنید. این پارک که در بلوار رسالت رشت واقع شده، دارای پله ها و پل‌های جذابی است که فضای مناسبی برای ورزشکاران پارکورکار فراهم کرده است. شما می‌توانید در طول گشت‌وگذار شبانه و پیاده روی در این پارک، به تماشای حرکات هیجان‌انگیز این ورزشکاران بنشینید و لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به رشت برای تفریحات شبانه

بهترین زمان سفر به رشت برای تفریحات شبان رشت شهری با آب و هوای معتدل است و وجود رطوبت زیاد در طول سال باعث تعادل دمایی آن می‌شود. به همین دلیل، شب‌های رشت حتی بعد از پشت سر گذاشتن گرم‌ترین روزهای سال، نسبتاً خنک است و شما می‌توانید از طراوت هوای آن استفاده کنید. مکان‌های دیدنی رشت برای تفریحات شبانه معمولاً در نیمه اول سال شلوغ‌تر است؛ چون وجود تعداد زیادی مسافر و فراغت اهالی رشت از درس و مدرسه و دانشگاه و امکان گشت و گذار بیش‌تر در شهر به تعداد علاقه‌مندان به شب‌ گردی در رشت اضافه می‌کند. به طور کلی رشت شهری مطلوب برای گشت‌وگذار شبانه است. قدم زدن در خیابان‌های دنج و آرام، صحبت کردن با دستفروش‌های محلی و خرید از آن‌ها، دیدن بناهای جذاب با معماری روسی و عظمت رازآلود آن‌ها در شب و... تنها بخشی از تفریحات رشت در شب است. شب‌ گردی در رشت شبیه به گشت‌وگذار در شب‌های سن پترزبورگ است و این کار به حدی جذاب است که حتی بارش باران و برف هم مانع گردشگران نمی‌شود. آیا می‌توانید منظره‌ای رؤیایی‌تر از پیاده روی در سکوت میدان شهرداری رشت، درحالی‌که دانه‌ها برف به آرامی بر روی موها و شانه‌هایتان می‌نشیند را تصور کنید؟! گشت‌وگذار در شب‌های مه‌آلود رشت با حال و هوای خاص و بی‌نظیر خود یک تجربه منحصربه‌فرد برای مسافران خلق می‌کند. پس انتخاب بهترین زمان سفر به رشت برای تفریحات شبانه کاملاً به شما و هدفتان از سفر بستگی دارد. با توجه به این که رشت که مقصد چهار فصل و همیشگی برای مسافران مشتاق و علاقه‌مند به گیلان‌ گردی است، پس تمام فصل‌ها را می‌توان زمان مناسبی برای شب‌ گردی در رشت دانست.

بهترین روش اجاره اقامتگاه در رشت

بهترین روش اجاره اقامتگاه در رشت بخشی از جذابیت سفر به رشت، آب‌وهوای متغیر آن است. فرقی نمی‌کند در چه فصلی به رشت سفر می‌کنید؛ درهرصورت باید انتظار بارش باران را داشته باشید! پس به جز چتر که جزو ملزومات سفر به رشت است، پیدا کردن اقامتگاه مناسب در سفر به این شهر هم بسیار مهم به نظر می‌رسد. داشتن یک اقامتگاه خوب و مطمئن در رشت کیفیت سفر شما را به این شهر افزایش می‌دهد و باعث می‌شود تا بتوانید با خیال راحت از دیدنی‌های رشت لذت ببرید. اما این اقامتگاه ایده‌آل را از چطور می‌توان پیدا کرد؟! اگر به دنبال پیدا کردن جواب این سؤال هستید، حتماً سری به سایت یا اپلیکیشن جاباما بزنید. جاباما به عنوان حرفه‌ای‌ترین پلتفرم تخصصی اجاره اقامتگاه در کشور، به شما این فرصت را می‌دهد تا بتوانید با خیال راحت و از میان صدها اقامتگاه معتبر که در شهر رشت و اطراف آن وجود دارد، بهترین اقامتگاه را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. مشاهده و مقایسه اقامتگاه‌ها، مطالعه قوانین، امکانات و نظرات سایر کاربران، امکان فیلتر کردن امکانات، هزینه و دیدن تصاویری از زوایای مختلف اقامتگاه تنها بخشی از امکاناتی است که جاباما برای رسیدن به بهترین اقامتگاه در اختیار شما قرار می‌دهد. امکان پیدا کردن بهترین اقامتگاه در رشت و اجاره ویلا یا اقامتگاه بوم گردی در این شهر تنها در چند ثانیه برای شما فراهم می‌شود و این کار در تمام ساعت‌های شبانه روز و هر روز هفته قابل انجام است. پس بهتر است برای این که یک سفر خوش و خاطره‌‌انگیز به رشت را تجربه کنید، به عنوان اولین گام سفر به سراغ اجاره اقامتگاه در رشت از طریق جاباما باشید.

پاسخ به سوالات متداول درباره تفریحات رشت در شب

معروف‌ترین تفریحات رشت در شب کدام‌اند؟

بافت قدیمی شهر رشت با معماری کلاسیک و حال و هوای جذاب خود جزو بهترین مناطق این شهر برای شب‌ گردی است. به طور کلی قدم زدن در میان نورپردازی‌های دیدنی میدان شهرداری، گشت‌وگذار در پارک‌های زیبا و خوش آب و هوای رشت مثل بوستان مفاخر و پارک کشاورز، پاساژ گردی و خرید از این مراکز در نقاط مختلف شهر و رفتن به مراکز سرگرمی مثل قصر بازی، بخشی از تفریحات رشت در شب هستند.

بهترین زمان برای گشت‌وگذار شبانه در رشت چه فصلی است؟

بهترین روش برای اجاره اقامتگاه در رشت چیست؟