اگر ساکن تهران باشید، حتماً‌ یک‌بار نمای برج میلاد تهران را از دور دیده‌اید و یا به تماشای این جاذبه شهر رفته‌اید. اگر هم تهرانی نیستید، نام این برج به گوشتان خورده است و تصویر آن را در اخبار و برنامه‌های مختلف، دیده‌اید.


برج میلاد تهران که ششمین برج مخابراتی بلند دنیا است، یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی استان تهران به شمار می‌آید. این برج علاوه بر وظایف مخابراتی که بر عهده دارد، امکانات گردشگری و تفریحی و برنامه‌های متنوعی نیز در طول سال دارد. در این مطلب قرار است به داخل برج میلاد تهران برویم و شما را با گوشه‌گوشه آن آشنا کنیم.برج میلاد تهران چطور سر از زمین برآورد؟


برج میلاد تهران حالا به نماد اصلی شهر تبدیل شده است که نقش مهمی در تسهیل و تسریع ارتباط‌های بی‌سیم شهری ایفا می‌کند.


این برج مهم و مرتفع که زبانزد همه مردم است، چگونه به وجود آمد و ایده اولیه طراحی آن از کجا نشئت می‌گیرد؟ راستش را بخواهید، حقایق موجود نشان می‌دهند که دو حکایت محتمل برای ایده و طراحی برج میلاد وجود دارد و نمی‌توان گفت کدام یکی قطعاً درست است.


حکایت اول برمی‌گردد به زمان حکومت پهلوی دوم، گفته می‌شود که در این زمان، قرار بود که طرحی به وسعت ۵ میلیون مترمربع به نام طرح شهستان پهلوی اجرا شود.


ساختن یک برج مخابراتی بلند نیز بخش مهمی از این طرح بوده است. در واقع، ایده اصلی این برج مخابراتی متعلق به ژاکلین رابرتسون بوده که یک طراح شهری آمریکایی بسیار معروف و حرفه‌ای بوده است.


جاهای دیدنی برج میلاد تهران
برخی معتقدند ایده طراحی و ساخت چنین برحی به پیش از انقلاب باز می‌گردد

روایت دوم اما نزدیک‌تر است و گویا طرفداران بیشتری هم دارد. این روایت برمی‌گردد به سال ۱۳۷۲. در این سال‌ها، تهران و مردم آن با مشکلی جدی در زمینه ارتباطات بی‌سیم مواجه بوند و وجود یک برج مخابراتی که این ارتباطات را تسریع کند، لازم به نظر می‌رسید.


به همین دلیل بود که بعد از بررسی تمام مناطق تهران، تپه‌های کوی نصر تهران برای ساخت چنین برجی انتخاب شد. حالا می‌دانیم که تقریباً برج میلاد کجاست. بعد از نهایی شدن طرح برج و انتخاب شرکت مسئول برای ساخت چنین برج پیشرفته مخابراتی، سال ۱۳۷۶  و در روز میلاد رهبر انقلاب اسلامی، پروژه ساخت برج میلاد تهران آغاز شد.


این پروژه را شرکت یادمان سازه بر عهده گرفت و همه چیز زیر نظر دکتر رضا حافظی، یکی از اساتید دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه شهید بهشتی، صورت گرفت.


ساخت این برج، حدود ۱۱ سال طول کشید و در نهایت در سال ۱۳۸۷، برج میلاد تهران، افتتاح شد.


ارتفاع برج میلاد، ۴۳۵ متر است و ساخت آن باعث شد که ارتباطات مخابراتی در سطح استان، بسیار پیشرفت کنند و تسریع یابند.


حالا این برج، کاربردهای گردشگری نیز پیدا کرده است و در محوطه‌های اطراف آن، رستوران‌ها، شهربازی، موزه، سالن‌های همایش، مراکز تجاری و خدمات تفریحی متنوع دیگری نیز وجود دارند.اگر ساکن بخش غربی تهران هستید، علاوه بر اینکه برج میلاد به شما نزدیک است می‌توانید به سایر مکان های تفریحی غرب تهران هم سر بزنید و یک آخر هفته جذاب را برنامه‌ریزی کنید.


مسیر دسترسی به برج میلاد


برای رسیدن به برج میلاد خودتان را به بزرگراه همت شرق به غرب برسانید، از خروجی شیخ فضل الله جنوب خارج شوید و از مسیر اختصاصی برج میلاد به این برج برسید.


نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به برج میلاد،  ایستگاه اتوبوس بیمارستان میلاد است و اگر با مترو قصد رفتن به برج میلاد را دارید باید بدانید که نزدیک‌ترین ایستگاه های مترو به این برج ایستگاه های میدان صنعت و هفت تیر است.


اگر نمی‌خواهید در خطوط پیچیده مترو تهران راهتان را گم کنید، این جدیدترین نقشه مترو تهران را در جیب داشته باشید!حقایقی جالب درباره برج میلاد


 • برج میلاد تهران، ۱۵۰ هزار تن وزن دارد و ۱۷ هزار مترمربع شیشه در ساخت این برج استفاده شده است.
 • ساختمان بالای برج میلاد یا در واقع همان بدنه برج، رأس البرج نام دارد که ۱۲ طبقه است و ۱۲ هزار مترمربع مساحت دارد.
 • بالاترین قسمت برج، یک دکل مخابراتی ۱۲۰ متری است که تنها رفت و آمد تکنسین‌ها از طریق آسانسور دونفره به آن امکان‌پذیر است.
 • برای ساخت دکل مخابراتی از ۳۵۰ تن فولاد و ۳۰ هزار قطعه فولادی استفاده شده است.
 • قاعده دکل مخابراتی، یک ۱۶ ضلعی به قطر ۶ متر است و نوک آن، یک مربع به قطر ۶۰ سانتی‌متر است.
 • برج میلاد تهران با ۴۳۵ متر ارتفاع، بلندترین برج تهران، سومین برج بلند خاورمیانه و ششمین برج مرتفع مخابراتی جهان است.
 • پنجمین برج مرتفع جهان، برج مروارید خاور در شهر شانگهای چین است که تنها ۳۲ متر از برج میلاد تهران، بلندتر است.
 • برج میلاد، نوزدهمین سازه بلند نامتکی جهان است. یعنی سازه‌ای که استوار بودن آن به هیچ نگهدارنده‌ای مانند سیم و دکل، وابسته نیست.
 • نام اولیه برج، یادمان بوده است که در سال ۱۳۸۰ به میلاد تغییر پیدا کرد.
 • برج میلاد، کاملاً در برابر زلزله، صاعقه و خطرات احتمالی، ایمن است.
 • برج میلاد، ۱۶۹۳ پله دارد و رکورد پیمودن پله‌های برج، حدود ۱۱ دقیقه است.
 • رستوران گردان برج میلاد تهران، بزرگترین رستوران گردان دنیا است.

حقایقی جالب درباره برج میلاد
بزرگترین رستوران گردان جهان در بالای این برج قرار دارد

دیدنی ها و تفریحات برج میلاد


پیش‌تر گفتیم که هم‌اکنون برج میلاد تهران، یک مجموعه تفریحی کاملاً مجهز است که امکانات متنوعی برای گردش و تفریح در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. گردشگری در برج میلاد،‌ می‌تواند یک روز کامل شما را مشغول کند و در نهایت، خاطرات پرماجرا و شیرینی را برایتان به یادگار بگذارد.


رستوران‌ ها و کافه های برج میلاد


مگر می‌شود که به نماد شهر تهران بروید و هیچ رستوران و کافه‌ای وجود نداشته باشد که از شما پذیرایی کند؟ در مجموعه برج میلاد تهران، چندین رستوران و کافه وجود دارند که برخی از آن‌ها داخل ساختمان برج و برخی دیگر، در محوطه بیرونی قرار گرفته‌اند.


شناخته‌شده‌ترین رستوران برج میلاد، رستوران گردان آن است که در ادامه، به‌تفصیل به آن می‌پردازیم. داخل برج، رستوران دیگری نیز وجود دارد که رستوران ویژه برج میلاد نام دارد. ظرفیت این رستوران، تنها ۱۰۰ نفر است و صرفاً‌ برای پذیرایی از مهمانان و اشخاص ویژه از آن استفاده می‌شود.


 در داخل ساختمان رأس البرج و در ارتفاع ۲۶۶ متری نیز، کافه تریای ویونا قرار دارد که مرتفع‌ترین کافه تریای دنیا است. کمی پایین‌تر در برج و در طبقه چهارم ساختمان پایین برج، رستورانی به نام خوراکده قرار دارد. در این رستوران، می‌توانید انواع غذاهای اصیل ایرانی و یا غذاهای بین‌المللی مانند غذاهای ایتالیایی و یا غذاهای مکزیکی را نوش جان کنید.


خارج از ساختمان برج  در قسمت غربی تپه‌های نصر، رستوران سنتی ایوان ساخته شده است. فضای این رستوران همان‌طور که از نامش پیداست، فضایی سنتی و صمیمی است که در آن، احساس راحتی خواهید کرد. در اینجا نیز بدون نگرانی از کیفیت، می‌توانید همه غذاهای ایرانی را سفارش دهید.


البته لیست رستوران های برج میلاد و کافه های جذابش طولانی‌تر از این حرف‌ها است.


رستوران‌ ها و کافه های برج میلاد
یکی از تفریحات جذاب برای کسانی به که شکم‌گردی علاقه‌مندند رفتن به کافه و رستوران‌های این برج است

رستوران گردان برج میلاد


رستوران گردان برج میلاد، در ارتفاع ۲۷۶ متری برج قرار گرفته است و موقعیت آن به صورتی است که چشم‌اندازی از تمام شهر تهران را می‌توانید در آن مشاهده کنید. ظرفیت این رستوران ۴۰۰ نفر است و بزرگ‌ترین رستوران گردان دنیا شناخته می‌شود. این رستوران در هر یک ساعت، یک دور کامل می‌چرخد.


باید بدانید که اگر قصد دارید به این رستوران بروید، باید ۴۸ ساعت قبل، میزی داخل این رستوران رزرو کنید. رزرو رستوران گردان برج میلاد از طریق تماس با شماره تلفن آن، امکان‌پذیر است. هزینه‌ای که در رستوران گردان پرداخت می‌کنید، تنها هزینه غذای سفارش داده شده نیست؛ بلکه باید مبلغ ۹۰۰۰۰ تومان ورودی پرداخت کنید. این مبلغ بابت استفاده از منوی اردور و سوپ از شما گرفته می‌شود.


منوی رستوران گردان، سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام را شامل می‌شود؛ اما باید بدانید که سرو صبحانه، فقط در روزهای پنج‌شنبه و جمعه انجام می‌شود. صبحانه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۰:۳۰، ناهار از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۶:۳۰ و شام نیز از ساعت ۲۰ تا ۲۴ در رستوران سرو می‌شوند.


برای صرف هرکدام از این وعده‌ها، باید ابتدا هزینه بوفه آن وعده را پرداخت کنید و سپس، می‌توانید از غذاهای بوفه رستوران استفاده کنید. در کنار غذاهای بوفه، میز اردو شامل دسرها و سالادهای مختلف نیز وجود دارد که استفاده از آن‌ها، محدودیتی ندارد.


یکی از بهترین خاطرات شما از برج میلاد‌، می‌تواند صرف وعده صبحانه در رستوران گردان باشد. منوی صبحانه این رستوران، بسیار متنوع است و علاوه بر صبحانه‌های معمولی مانند نان و پنیر، انواع صبحانه‌های انگلیسی، اسپانیایی، پنکیک‌های مختلف، پنیرهای محلی و مرباهای متنوع و دسرهایی مانند شله زرد و شیربرنج، در منوی صبحانه این رستوران وجود دارد.


در بین بهترین کافه های تهران، اینجا می‌توانید یکی از کامل‌ترین منوهای صبحانه را پیدا کنید.


قیمت رستوران گردان برج میلاد ۱۴۰۰ برای وعده صبحانه، ۲۷۰۰۰۰ تومان برای هر نفر، برای وعده ناهار، ۱۳۰۰۰۰ تومان برای هر نفر و برای وعده شام، ۶۵۰۰۰۰ تومان برای هر نفر است.


اگر عاشق غذا خوردن در چنین فضاهای لوکسی هستید یا دوست دارید غذایتان را با یک منظره زیبا از شهر نوش جان کنید، رستوران اسکای لانژ هم گزینه خوب دیگری است.


رستوران گردان برج میلاد
این رستوران گردان هم برای قرارهای دوستانه جای مناسبی است و هم برای قرارهای کاری

سالن کنسرت برج میلاد


خارج از ساختمان برج و در محوطه، مرکزی به نام مرکز همایش‌های برج میلاد وجود دارد که سالن‌ها و تالارهای مختلفی را در خود گنجانده است. سالن کنسرت برج میلاد، بزرگ‌ترین سالم این مرکز است. برای این سالن، نام تالار حافظ را انتخاب کرده‌اند.تالار حافظ، سالنی است که ظرفیت حدود ۱۶۰۰ نفر را دارد و محوطه آن به سه بخش تقسیم‌بندی شده است، سالن همکف و دو بالکن. تالار حافظ، مکانی مناسب برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی مدرن و متنوع است؛ چراکه امکانات صوتی و تصویری گسترده‌ای دارد که بتواند برنامه‌ای طولانی و باکیفیت را مدیریت کند.


در سرتاسر این سالن، ۱۱ صفحه نمایشگر وجود دارند و صفحه‌نمایش اصلی روی سن نیز قابلیت اتصال به اینترنت و پخش زنده نیز دارد.


سالن کنسرت برج میلاد
از کنسرت‌های پاپ تا سنتی در این سالن برگزار می‌شوند

سالن همایش برج میلاد


سالن همایش برج میلاد، مجموعه‌ای وسیع است که چندین تالار و سالن بزرگ را در خود جای‌داده است. این سالن در خارج از ساختمان برج میلاد ساخته شده است.


مهم‌ترین و اصلی‌ترین سالن این مجموعه، همان سالن کنسرت و یا تالار حافظ است که ظرفیت حدود ۱۶۰۰ نفر را دارد.


اتاق‌های تشریفات، استودیوهای تصویر و صدا، تالارهای همایش‌ها و سالن‌‌های پذیرایی مختلف، دیگر اجزای این مجموعه هستند. تالارهای این مرکز، برای برگزاری مناسبت‌ها و همایش‌ها و جشن‌های مختلف، مناسب هستند و امکانات کاملی در این زمینه دارند.


معمولا در طول هفته برنامه‌های متعددی در سالن کنسرت و سالن همایش برج میلاد برگزار می‌شود، اما اگر هیچ کدام باب طبعتان نبود، ما برای تهران گردی پیشنهادهای فراوانی داریم!


سالن همایش برج میلاد
بسیاری از مراسم رسمی در حوزه فرهنگ و سینما در این سالن برگزار می‌شوند

شهربازی برج میلاد تهران


یکی از مجموعه‌های تازه تأسیس و در عین حال جذاب برج میلاد تهران، شهربازی آن است که در محوطه بیرونی برج ساخته شده. شهربازی برج میلاد، بازی‌های متنوع و هیجان‌انگیزی دارد که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالانی که به دنبال هیجان هستند، مناسب است.


بازی‌هایی مانند ترن شارک، فریزبی کودک، آبشار توپ، یوفو، قطار کودک، تاب دلقک، برای کودکان بازی‌های مفرح و هیجان‌انگیزی هستند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر به این شهربازی رفتید، حتماً سوار چرخ و فلک شوید؛ چراکه می‌توانید چشم‌اندازی زیبا از تهران را ببینید که زیر پایتان گسترده شده است.


بجز بازی‌های هیجانی، شهربازی بخش‌ دیگری نیز دارد که بازی‌های متنوع دیگری در خود جای‌داده است. بازی‌هایی مانند بولینگ، بیلیارد، فوتبال دستی و ایرهاکی، بازی‌های این بخش از مجموعه هستند.


رفتن به این شهربازی، فرصت مناسبی است که بازدیدتان از برج میلاد، به یک بازدید هیجان‌انگیز و به‌یادماندنی تبدیل شود. قیمت بلیط‌ بازی‌های شهربازی برج، بین ۱۵ تا ۴۰ هزار تومان است.


شهربازی برج میلاد یکی از جذاب‌ترین تفریحات تهران است، فرقی نمی‌کند در چه سن و سالی باشید اینجا به شما خوش می‌گذرد.


شهربازی برج میلاد
اینجا یکی از کامل‌ترین و جذاب‌ترین مجموعه‌های تفریحی تهران است

گنبد آسمان


گنبد آسمان، در آخرین طبقه از رأس البرج و در ارتفاع ۳۰۲ متری برج قرار گرفته است. این نقطه، جایی است که بخش‌های تفریحی برج به پایان می‌رسد و دکل مخابراتی، آغاز می‌گردد. گنبد آسمان برج میلاد، همان جایی از برج است که می‌توانید منظره زیبایی از تهران را تماشا کنید.


جایی با سقف و دیوارهای شیشه‌ای که ستونی با نقش و نگارهای افسانه‌های ایرانی در وسط آن قرار گرفته است. ستون وسط گنبد آسمان، نقطه مرکزی این مکان است که نقش‌های آن، الهام گرفته از تاریخ باستان و افسانه‌های قدیمی ایرانی است.


این نقش‌ها، کار دست هنرمند عزیز، رضا یحیایی است. عناصر چهارگانه آب، آتش، خاک و باد و هم‌چنین مفاهیم اخلاقی  و انسانی مانند صلح، عدالت، عشق و مبارزه، در این نقش‌ها دیده می‌شوند.


اگر عاشق دیدن آسمان شب تهران هستید، بام تهران هم می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد!


گنبد آسمان از جاذبه های برج میلاد
آخرین نقطه تفریحی - دیدنی برج میلاد

سینمای شش بعدی


سینما گیم برج میلاد، یک مجموعه هیجان‌انگیز است که در آن، دو سینمای ۶ و ۷ بعدی وجود دارند. با تهیه بلیط این سینماها، در شرایطی که مشابه شرایط واقعی فیلم شبیه‌سازی شده است، به تماشای یک فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز می‌نشینید.شبیه‌سازی شرایط با تکان خوردن صندلی،‌ سیستم صوتی سه بعدی، افکت‌های صاعقه و باران و چندین مورد مشابه دیگر انجام می‌شود. قیمت بلیط سینما گیم برج میلاد، ۵۰ هزار تومان است. در صورتی که بعد از تهیه بلیط و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا، سینما مجبور به تعطیلی شد، وجه بلیط شما برگردانده خواهد شد.


سینمای شش بعدی برج میلاد تهران

زیپ لاین و پل معلق


از تفریحات جدید دیگری که در محوطه برج میلاد اضافه شده است، زیپ‌لاین و پل معلق است. ترکیب این دو تفریح، تجربه جذابی از هیجان و دلهره را برای شما به ارمغان می‌آورد. شما می‌توانید ابتدا بلیط زیپ‌لاین را تهیه کنید. قرار است در ارتفاع ۳۰ متری از سطح زمین، مسیری به طول ۱۵۰ متر را با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت طی کنید.


بعد از طی این مسیر و رسیدن به آن طرف پل معلق، می‌توانید برای برگشت به محوطه، از روی پل معلق چوبی عبور کنید. بانوان محترم نیز می‌توانند از زیپ‌لاین بهره‌مند شوند. قیمت بلیط زیپ‌لاین، ۳۵۰۰۰ تومان است.


اگر اهل چنین تفریحات مهیجی هستید، پیشنهاد ویژه ما به شما این است که سری هم به این بهترین پارک آبی های تهران بزنید.


سکوی دید باز برج میلاد


در طبقه هفتم رأس البرج و در ارتفاع ۲۸۰ متری، بخشی به نام سکوی دید باز وجود دارد که توجه اکثر بازدیدکنندگان را جلب می‌کند. در این قسمت، گرداگرد برج، سکویی در نظر گرفته شده که مردم با مراجعه به آن، می‌توانند از طریق دوربین‌های موجود، افق‌های مختلفی از تهران را تماشا کنند. برای حفظ امنیت این بخش نیز، فنس‌هایی دورتادور سکو را پوشانده‌اند.


علاوه بر سکوی دید باز که خارج از فضای طبقه هفتم قرار گرفته است، در این طبقه، آثار هنری متنوع و صنایع‌دستی گوناگون نیز به نمایش درآمده‌اند. اینجا می‌توانید در آرامش و سکوت، آثار هنری هنرمندان مختلف را تماشا کنید. ماکت‌های مختلفی از برج‌های مخابراتی سرتاسر دنیا، در این طبقه، به نمایش درآمده‌اند.


زیپ لاین و پل معلق تهران

مجموعه سرزمین افسانه‌ های ایرانی


تم پارک سرزمین افسانه‌های ایرانی در برج میلاد تهران، بهترین جای برج برای کودکان و یا حتی بزرگسالان علاقه‌مند به داستان‌ها و افسانه‌های ایرانی است. تم پارک افسانه‌های ایرانی، مجموعه‌ای به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع است که در نوروز ۱۴۰۱ به‌صورت آزمایشی افتتاح شد؛ اما حالا، برای بازدید عموم باز است.


این پارک، به بخش‌های مختلفی تقسیم‌بندی شده است که هر بخش‌، روایتگر یکی از افسانه‌ها و داستان‌های قدیمی ایرانی است. در بخش‌های مختلف، شخصیت‌های افسانه‌ها، به‌صورت آثار هنری مومی شکل به نمایش درآمده‌اند. این آثار با استفاده از حجم‌سازی، نورپردازی و صداسازی پیشرفته  تکنولوژی‌هایی مانند ویدئو مپینگ و پانوراما، جان گرفته‌اند و فضایی شبیه به واقعیت، ایجاد کرده‌اند.


 قسمت‌های مختلف این پارک عبارت‌اند از: تونل زمان، تالار جهان نما، سرسرای بینهایت، دالان بیم، تالار شاهنامه، ایوان معلق، گذر آرش، آلونک غول‌ها، تالار هزار و یک شب، تالار شهر قصه و نمایش ویژه پایان. برای بازدید از یکی از تالارهای بخش شاهنامه و یا بخش قصه‌ها و افسانه‌ها، باید ۹۰ هزار تومان پرداخت کنید. در صورت بازدید از هر دو بخش، هزینه بلیط شما، ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود.


این همه جاذبه باعث می‌شود که برج میلاد را بتوانیم در صدر لیست جاهای دیدنی تهران قرار دهیم!


مجموعه سرزمین افسانه‌ های ایرانی

صبحانه در برج میلاد، تفریح جذاب آخر هفته


آخرهفته‌ها، تفریح دیگری نیز به برج میلاد اضافه می‌شود که مناسب افراد سحرخیز است. پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها که دیگر خبری از کار و دوندگی نیست، می‌توانید روز تعطیل‌تان را با صرف صبحانه در یکی از رستوران‌های برج میلاد، آغاز کنید. بهترین و محبوب‌ترین رستوران برای صرف صبحانه، همان رستوران گردان برج است.


سرو صبحانه در این رستوران، از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۰:۳۰ انجام می‌شود و هزینه بوفه صبحانه نیز به ازای هر نفر، ۲۷۰ هزار تومان است. در منوی صبحانه این رستوران، هرچه بخواهید، پیدا می‌شود. فرقی نمی‌کند به دنبال یک نان و پنیر ساده هستید که دوست دارید در کنار چشم‌انداز زیبای برج میلاد نوش جان کنید یا می‌خواهید صبحانه‌های جدید تجربه کنید.


دسرهای متنوعی مانند وافل، پنکیک،‌ شیربرنج و شله زرد، انواع خامه و مربا در منو وجود دارند. املت‌های مختلف مانند املت گوجه، املت نرگسی، املت اسپانیایی، املت گسوا نیز در منو مشاهده می‌شوند.


اگر می‌خواهید صبحانه کم‌خرج‌تری در برج میلاد داشته باشید، می‌توانید به سایر رستوران‌های آن مراجعه کنید. مثلاً، کافه تریای ویونا، گزینه مناسبی برای صرف یک فنجان قهوه و یک وافل شکلاتی خوشمزه است.


در این حالت نیز می‌توانید از چشم‌انداز بی‌نظیر برج لذت ببرید. کافه رستوران سنتی ایوان برج میلاد و کافه ن، دیگر رستوران‌های برج هستند که برای صرف صبحانه برج میلاد، می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.


البته که اگر اهل شکم‌گردی و امتحان کردن طعم‌های متنوع هستید، در کنار اینجا باید لیست تفریح آخر هفته‌ایتان را با این بهترین رستوران های تهران کامل کنید، لیستی که چه اهل کباب باشید و چه پاستا شما را راضی می‌کند.


صبحانه برج میلاد
یکی از کامل‌ترین بوفه های صبحانه در تهران

شب گردی در برج میلاد


برج میلاد تهران با قامت بلند و رعنایش، شب‌ها، زیباتر و جذاب‌تر نیز می‌شود. میلاد، مانند یک نگین درخشان بر فراز تپه‌های نصر خودنمایی می‌کند و به تمام اهل شهر، چشمک می‌زند. شب‌های برج میلاد، جذابیت‌های خاص دیگری دارد که شب‌گردان شهر را به سمت خود جذب می‌کند.


اگر شب‌ها به برج میلاد بروید، در همان ابتدا، نورپردازی‌های خلاقانه و رنگارنگ برج، نظر شما را به سمت خود جلب می‌کند. حال و هوای اطراف برج، متفاوت است و شور و انرژی بیشتری بین مردم بازدیدکننده موج می‌زند. رفتن به شهربازی برج میلاد در این ساعات روز و تجربه هیجان زیر سایه نورهای رنگارنگ، تجربه منحصربه‌فردی است.


وقتی در این زمان، سوار چرخ و فلک شهربازی شوید، شب‌های تهران را زیر پای خود مشاهده می‌کنید که همچنان زنده و در حال تکاپو است.


چشم‌انداز شب‌های تهران از ارتفاع، همان چیزی است که شما را به برج میلاد می‌کشاند. می‌توانید به سکوی دید باز برج بروید و تمام شهر را زیر پای خود مشاهده کنید. می‌توانید برای صرف شام، به رستوران گردان و یا هر رستوران دیگری بروید و یک وعده غذایی رمانتیک را در کنار مناظر دوست‌داشتنی تهران، تجربه کنید.


برج میلاد یکی از زیباترین جاهای دیدنی تهران در شب است، جایی که شما را در نهایت عاشق این پایتخت شلوغ و درهم می‌کند!


شب گردی در برج میلاد

جاهای دیدنی اطراف برج میلاد


از آنجایی که برج میلاد، در قسمت غربی استان قرار گرفته است به جاذبه‌هایی که در این بخش از شهر وجود دارند، نزدیک‌تر است. برای مثال، پارک پردیسان تا برج میلاد، فاصله بسیار کمی دارد و شما می‌توانید بعد از رفتن به برج میلاد و سر زدن به بخش‌های آن، به پارک پردیسان بروید. در اینجا می‌توانید خستگی ناشی از شلوغی و همهمه فضای برج میلاد را از تن به در کنید.


درست در کنار پارک پردیسان، بوستان نهج‌البلاغه قرار گرفته است که آن هم یکی از زیباترین پارک های تهران است. اینجا نیز مکان بسیار مناسبی برای پیاده‌روی و یا تجربه بازی‌های هیجان‌انگیز آن است. بوستان نهج‌البلاغه، هم برای قرارهای رمانتیک دونفره و هم برای یک گردش خانوادگی دسته‌جمعی، مکان مناسبی است.


یکی از جذاب‌ترین مناطقی که در اطراف برج وجود دارد، شهرک غرب است. با رفتن به این منطقه، می‌توانید در چندین و چند مرکز خرید بگردید و چند ساعت باقی‌مانده را به خرید سپری کنید. لیدوما، مرکز خرید میلاد نور و مرکز خرید پلاتین، فروشگاه‌هایی هستند که در این منطقه وجود دارند.


علاوه بر خرید، کافه‌ها و رستوران‌های متنوعی نیز در اطراف مراکز خرید وجود دارند که می‌توانند یک وعده غذایی خوب در اختیار شما قرار دهند.


جاهای دیدنی اطراف برج میلاد

اجاره روزانه خانه و آپارتمان در تهران


برای اقامت‌های کوتاه و راحت در تهران، نیازی نیست حتماً به هتل‌ها و مسافرخانه‌های گران بروید. خانه‌ها و آپارتمان‌های مبله زیادی در شهر وجود دارند که با ارائه امکانات مناسب، آماده اقامت هستند.


برای پیدا کردن خانه‌ای مناسب شرایط خود، باید خانه را به‌صورت آنلاین رزرو کنید. سایت جاباما، تمام گزینه‌های اقامتی مختلف در تهران را گردهم آورده است تا انتخاب هم برای شما ساده‌تر شود. با مراجعه به سایت، می‌توانید ویژگی‌های هر خانه را مطالعه کنید و نظرات سایر افراد را نیز بخوانید.


اگر هم ساکن تهران هستید و به دنبال جایی برای خوش‌گذرانی و خستگی‌درکردن، برای اجاره ویلا در اطراف تهران هم بهترین گزینه‌ها در دسترستان است.


اجاره روزانه خانه و آپارتمان در تهران

پاسخ به سوالات متداول درباره برج میلاد تهران


برج میلاد تهران چند طبقه است؟

برج میلاد تهران، ۱۲ طبقه است که این طبقات، در واقع، همان طبقه‌های تفریحی رأس البرج هستند.

صاحب برج میلاد تهران کیست؟

برج میلاد چند متر است؟

برج میلاد چند پله دارد؟

برج میلاد تهران امروز باز است؟