رزرو آنی و قطعی جاباما
مورد علاقه‌ها
تصویر کاربر
ورود یا ثبت‌نام

اجاره انواع اقامتگاه بوم گردی

۱۸۵۲ اقامتگاه
اقامتگاه‌های آنی و قطعی

اقامتگاه‌های ۱ تا ۱۲ از ۱۸۵۲ اقامتگاه
پیدا شده

راهنمای اجاره انواع اقامتگاه بوم گردی از جاباما

اگر شما آدم ماجراجویی باشید و همسفرانی داشته باشید که مانند شما برای ماجراجویی خود را آماده کرده باشند، اجاره اقامتگاه بوم گردی بهترین انتخاب خواهد بود. علاوه بر آن گذراندن زمان در اقامتگاه های بوم گردی به کاهش هزینه‌های شما در سفر کمک شایانی می‌کند. بنابراین قبل از بستن کوله‌ها و آماده شدن برای زدن به دل جاده بهتر است با مراجعه به سایت جاباما اقامتگاه مورد نظرتان را پیدا کنید و برای اطمینان از اینکه حتما در آن اقامتگاه برای شما جا باقی خواهند ماند؛ آن را رزرو کنید. بیش از 450 اقامتگاه بوم گردی را در این سایت پیدا خواهید کرد. این اقامتگاه‌ها تنوع و گستردگی فراوانی دارند. برخی در نزدیکی دریا و برخی دیگر در دل جنگل‌ها و مناطق کوهستانی این منطقه زیبا از کشورمان قرار دارد.همچنین اجاره ویلا از این سایت به راحتی قابل انجام است.

بودن و ماندن در این اقامتگاه‌ها می‌تواند حسی چون ماندن در خانه اقوام را به شما بدهد. محیطی ساده و صمیمی که البته باید بدانید در ارائه امکانات برای آسودگی مسافران کم گذاشته نمی‌شود.


اقامتگاه بوم گردی چیست؟

در سفرهای معمولی، اقامتگاه و هتل تنها به عنوان محلی برای آرامش و استراحت شناخته می‌شود و فرقی نمی‌کند که شما در جنوب ایران باشید، یا پهنه دریای خزر و یا مناطق بکر شرق و غرب کشور؛ وقتی که وارد هتل محل اقامت خود می‌شوید، ارتباط شما با فرهنگ و مردم آن منطقه تا زمانی که مجددا به دیدن آثار تاریخی و طبیعی بروید، قطع می‌شود. اما چه بهتر می‌شود اگر اقامتگاه شما، بخش مهمی از سفر باشد و بتوانید به صورت مستقیم با فرهنگ و آداب و رسوم مردم محلی آشنا شوید و به معنای کلمه، چند روزی براساس فرهنگ مردم آن منطقه، زندگی کنید. اقامتگاه بوم گردی معمولا بخشی از یک خانه سنتی است که توسط مردم محل همان منطقه و به صورت محدود، برای پذیرایی از مسافران و گردشگران اداره می‌شود. فضا و امکانات اقامتگاه بوم گردی براساس فرهنگ و مدل زندگی مردم همان منطقه تجهیز می‌شود.

لذت طعم غذاهای سنتی در اقامتگاه بوم گردی

بسیاری از افراد در سفرهای خود به دنبال پیدا کردن غذا و خوراکی‌های سنتی همان منطقه هستند که معمولا به دلیل وجود رستوران‌های بزرگ با غذاهای ببین المللی، پیدا کردن غذای سنتی منطقه کار آسانی نخواهدبود. خبر خوب این که در اقامتگاه بوم گردی شما می‌تواند انواع غذاهای سنتی را که به صورت خانگی طبخ شده‌اند امتحان کنید و لذت سفر خود را دوچندان کنید. علاوه بر این موارد، تورهای محدود بازدید از مناطق مختلف روستا، شما را بخش کمتر دیده‌ شده و جذاب هر منطقه یا شهر و روستا آشنا می‌کند. تجربه حضور در اقامتگاه بوم گردی علاوه بر لذت کشف جذابیت‌های پنهان هر منطقه، به توسعه پایدار و رشد اقتصادی مناطق مختلف کمک می‌کند. استان گیلان به دلیل جاذبه‌های طبیعی و جنگل‌های بی‌نظیر و همچنین تنوع در فرهنگ و آداب و رسوم در منطاق مختلف، یکی از بهترین مقاصد برای تجربه اقامتگاه بوم گردی است.

قیمت اجاره بوم گردی

بر اساس اینکه اقامتگاه های بوم گردی چه امکاناتی به شما ارائه کنند اجاره بوم گردی متفاوت خواهد بود. علاوه بر امکانات محل قرارگیری اقامتگاه ها، دسترسی آن‌ها به مراکز تفریحی، جنگل و دریا می‌تواند بر قیمت اجاره آن‌ها تاثیر می‌گذارد. از اتاق‌هایی ساده و صمیمی تا مکان‌های شیک و با امکانات، در بین این اقامتگاه‌ها دیده می‌شود. برای اطلاع دقیق‌تر قیمت‌های روز اقامتگاه های بوم گردی در شمال به سایت جاباما مراجعه کنید و با انتخاب روزهای سفرتان و اقامتگاه مورد نظر از قیمت آن مطلع شوید.
قیمت اجاره اقامتگاه بوم گردی گیلان و اقامتگاه بوم گردی قشم را می توانید ببینید.

انواع اقامتگاه های بوم گردی

ویژگی اصلی و اساسی اقامتگاه بوم گردی نزدیکی اقامتگاه به طبیعت است. این اقامتگاه ها که توسط افراد محلی اداره می‌شود، برای پذیرایی از مهمانان داخلی و حتی توریست‌ها آماده می‌شوند. جالب اینجاست که به این اقامتگاه‌ها نمی‌توان تنها به چشم یک اقامتگاه نگاه کرد. بسته به میزبان اقامتگاه بومگردی گاه خود به محل جذب مهمان تبدیل می‌شوند. ذوق و سلیقه میزبان گاهی به جذب افراد به این اقامتگاه ها خواهد شد. در برخی از اقامتگاه‌ها با پخت انواع غذاهای محلی و یا معرفی صنایع دستی، میزبان نقش مهمی در انتقال فرهنگ محلی خود ایفا می‌کند. علاوه بر آن جذب توریست خود به خود بر اقتصاد یک منطقه تاثیری مثبت خواهد داشت.

از ابتدای به وجود آمدن اقامتگاه های بوم گردی رسالت اصلی اقامتگاه ها حفظ و نگهداری طبیعت بوده است. با این شعار، بوم گردی در طی سالیان اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است و هر روز در حال پیشرفت است.

اقامتگاه های بوم گردی انواع مختلفی دارند:

کمپ‌های طبیعی

معمولا در مناطق بکر و دور، کلبه‌های کوچک یا خانه‌های روستایی وجود دارد که از آن به عنوان اقامتگاه بوم گردی استفاده می‌شود. افراد ماجراجویی که قصد سفر به مناطق کوهستانی و یا جنگل‌ها را دارند در چند سال اخیر با پیدا کردن این اقامتگاه‌ها تا حدی توانسته‌اند از سختی سفرشان کم کنند. این کمپ‌ها اصولا امکانات کمی نسبت به سایر اقامتگاه‌ها دارند و ممکن است محل زندگی افراد محلی باشند.

روستاها

برای افرادی که در شهر متولد شده و هیچ کدام از اقوامشان در روستا زندگی نمی‌کنند، تجربه چند روزه زندگی روستایی ممکن است بسیار جذاب باشد. در این نوع بوم گردی اقامتگاه‌ها در داخل روستا قرار دارد؛ یا خانه افراد روستایی به اقامتگاه تبدیل شده و این امکان برای مهمانان فراهم می‌شوند که از نزدیک با این سبک از زندگی آشنا شوند.

سختی زندگی روستایی خصوصا برای افرادی که کشاورزی هم می‌کنند و پیوندی که این افراد با طبیعت دارند، بی‌شک می‌تواند دید تازه‌ای به افرادی که چنین تجربه‌ای را از سر می‌گذرانند، ببخشد.

مجموعه گردشگری

این نوع از اقامتگاه معمولا در کنار دریا در مجموعه‌ای که امکانات رفاهی لازم را در آن می‌توان پیدا کرد ساخته می‌شوند. در این نوع اقامتگاه بومگردی علاوه بر مکانی برای استراحت و گذراندن شب، امکانات تفریحی مانند رستوران، پارکینگ و ... وجود دارد.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این منطقه می‌توان به تمرکز مراکزی نام برد که افراد در سفر به ان‌ها مراجعه می‌کنند. خصوصا این نوع اقامتگاه برای افرادی که با وسیله نقلیه شخصی سفر نکرده و جابه جایی در شهر برایشان کار مشکلی خواهد بود.

مناطق حافظت شده بوم گردی

مناطق حفاظت شده بوم گردی شامل مناطقی می‌شود که برای حفظ اکوسیستم موجود در منطقه شکار در آن ممنوع است. این مناطق به احتمال زیاد جز مناطقی هستند که دارای جوامع گیاهی و حیوانی خاصی بوده که شکار و استفاده بی‌رویه از پوشش گیاهی آن‌‌ها به اکوسیستم آسیبی جدی رسانده است.

سوالات متداول اجاره بومگردی