با اعلام خبر وقوع سیل در استان گیلان، تیم جاباما در سریع‌ترین زمان ممکن طرح «اسکان فوری» برای سیل‌زدگان را به صورت رایگان در این منطقه آغاز کرده است.


در پی بارش‌های سیل‌آسایی که از بامداد امروز، یکشنبه، ۳۰ شهریور ماه، در غرب گیلان آغاز شده بود و تا ساعت 5 صبح ادامه داشت، متاسفانه بخش‌های زیادی از شهر تالش دچار آب‌گرفتگی شده و در وضعیت بحرانی قرار دارد.


جاباما، با پشتیبانی ۲۴ساعته در کنار هم‌وطنانی است که به‌دلیل وقوع این سیل، نیاز به اسکان فوری دارند.


اکنون، تیم‌های پشتیبانی و مرکز تماس ما در وضعیت آماده‌باش هستند تا شرایط اسکان را برای افرادی که نیاز به اقامت دارند مهیا کنند.
اگر در مناطق مذکور هستید و نیاز به اقامتگاه دارید، هرچه سریع‌تر از طریق راه‌های ارتباطی ذیل با ما تماس بگیرید. اگر بستگان، آشنایان و دوستان‌تان در این مناطق هستند از آن‌ها بخواهید تا با ما ارتباط برقرار کنند تا بتوانیم هرچه سریع‌تر میزبان عزیزان‌تان باشیم.


راه‌‌های ارتباطی


ما امیدواریم تمام همو‌طنان‌مان همواره از بلایای طبیعی مسون بوده و در سلامت و آرامش باشند، اما چنانچه نیاز به استفاده از طرح اسکان فوری جاباما پیدا کردید، تنها کافی است با شماره 02143900900 (داخلی 2) از طریق تلفن و شماره 09039002353 از طریق پیامک و پیام‌رسان‌های‌ واتسپ و تلگرام با ما در تماس باشید. همکاران ما در تیم پشتیبانی جاباما سریعا اقدامات لازم را برای اسکان موقت شما پیگیری خواهند کرد.


زلزله استان گلستان


طبق اعلام مرکزی زلزله‌نگاری کشور در دوشنبه، 17 شهریور در ساعت ۲:۰۴ بامداد، زلزله‌ای با بزرگی‌ 5.1 ریشتر در عمق ‌9‌ کیلومتری زمین، شهرستان رامیان در استان گلستان را لرزاند . این زلزله تحت پوشش کامل طرح اسکان فوری جاباما قرار گرفت.


زلزله استان آذربایجان غربی


در روز پنجشنبه، 5 تیر در ساعت 14 و 33 دقیقه، زلزله‌ای با بزرگی‌ 5.3 ریشتر در عمق ‌۱۰‌ کیلومتری زمین، منطقه قطور در استان آذربایجان غربی را لرزاند. این زلزله تحت پوشش کامل طرح اسکان فوری جاباما قرار گرفت.


زلزله استان فارس


پیش از این و در روز سه‌شنبه، ‌۲۰‌ خرداد ‌۱۳۹۹‌، از ساعت ‌۲۰‌ تا بامداد چهارشنبه، ‌۴‌ زلزله با بزرگی‌های ‌۵.۱‌، ‌۵.۷‌، ‌۴‌ و ‌۳‌ ریشتری در اعماق ‌۱۰‌ تا ‌۲۰‌ کیلومتری زمین، مناطق بیرم و خنج در استان فارس را لرزاند.


تیم جاباما برای پشتیبانی از افراد آسیب دیده‌ از این زلزله که نیاز به اسکان فوری داشته‌اند نیز اعلام آمادگی کرده و مراتب را از طریق این رسانه و شبکه‌های اجتماعی مختلف به اطلاع عموم رساند.


معرفی طرح اسکان فوری


با توجه به زلزله‌خیز بودن بسیاری
از مناطق کشور و همچنین احتمال بالای وقوع رخدادهای طبیعی دیگر در نقاط مختلف
ایران که متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد چندین مورد از آن‌ها بوده‌ایم، ما هم در
جاباما، خود را مسئول می‌دانیم تا در حد بضاعت و با تکیه بر ظرفیت‌های فعلی خود،
قدمی در راستای تسهیل شرایط در زمان این وقایع برداریم.


متاسفانه در هنگام  بروز حوادثی همچون زلزله، سیل، آتش‌سوزی و ...،
بارها شاهد آسیب و یا تخریب منازل مسکونی هم‌وطنان خود بوده‌ایم و فراهم کردن
شرایط اسکان موقت برای این عزیزان به یکی از دغدغه‌های اصلی افراد بدل شده‌است.


با توجه به این‌که جاباما در حال حاضر، موفق به پوشش حداکثری انواع اقامتگاه در شهرها و روستاهای ایران شده‌است، تصمیم گرفته‌ایم تا از این امکان در جهت امدادرسانی به افراد متضرر در جریان حوادث طبیعی استفاده کنیم.


در این راستا، طرح اسکان فوری جاباما
جهت انجام پشتیبانی‌های لازم شکل گرفته‌است. در این طرح، چنانچه محل سکونت افراد
بر اثر وقایعی مانند زلزله، سیل، آتش‌سوزی و سایر حوادث غیرمترقبه در هرکدام از
شهرها و روستاهای کشور آسیب ببیند، تنها کافی‌است تا با جاباما تماس بگیرند.


در اولین اقدام، ما اطلاعات تمامی واحدهای اقامتی قابل سکونت را در شهر محل حادثه و یا نزدیک‌ترین شهر به آن جمع‌آوری می‌کنیم. بعد از آن هتل‌ها، میزبانان محترم و صاحبان اقامتگاه‌ها که عضوی از خانواده بزرگ جاباما هستند، با دراختیار گذاشتن حداکثر ظرفیت پذیرش خود، با ما در امر امدادرسانی همکاری می‌کنند.


تیم جاباما به سرعت شرایط اقامت افراد آسیب دیده را در این واحدهای اقامتی فراهم کرده و تمامی هزینه‌های  این امر را متقبل خواهد شد.


با آرزوی سلامتی