«بریم شمال!» این جمله کوتاه احتمالاً تکراری‌ترین پاسخ به پرسش «کجا سفر برویم» است. البته در میان شهرهای شمال هم چند شهر از جمله رامسر، برای سفر محبوب‌تر و پرطرف‌دارتر هستند. می‌توان شهر رامسر را حلقه اتصال دریا و جنگل و بهشتی در بین این دو نعمت الهی دانست.


همین موضوع باعث شده تا رامسر به جز زیبایی چشمگیر و کم‌نظیر، ویژگی‌های جذاب دیگری برای سفر داشته باشد. قرارگرفتن رامسر در مرز دو استان گیلان و مازندران، این شهر را به بهترین مکان برای آشنایی با ترکیبی از فرهنگ و آداب‌ورسوم این دو استان شمالی تبدیل کرده است.


سفر به ییلاقات رامسر مازندران همیشه جزو اصلی‌ترین انتخاب‌‌ها برای مسافران شمال ایران است. آب‌وهوای خوب، طبیعت جذاب، وجود کوه و دریا و البته غذاهای خوشمزه محلی از اصلی‌ترین انگیزه‌های مسافران برای سفر به رامسر زیبا هستند.


اگر قصد سفر به رامسر را دارید، باید بدانید که بهترین غذاهای این شهر در کدام رستوران‌‌ها سرو می‌شود. به همین دلیل ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با بهترین رستوران‌های رامسر، از محلی تا مدرن آشنا کنیم تا تجربه خوب و به‌یادماندنی از سفر به این شهر داشته باشید.


بهترین رستوران‌های محلی رامسر


بهترین رستوران‌های محلی رامسر

سفر به رامسر بدون چشیدن طعم غذاهای اصیل شمالی قطعاً چیزی کم دارد! در واقع می‌توان رامسر را بهترین مکان برای آشنایی بافرهنگ غذایی استان‌های گیلان و مازندران دانست.


البته برای ماندگاری طعم یک غذا در ذهن مسافران رامسر، بسیار مهم است که شما چه غذایی را به چه کیفیت و در چه رستورانی امتحان کنید.


پس برای این که بتوانید طعم بهترین غذاهای محلی رامسر را در محیطی تمیز و درجه یک بچشید، باید بهترین رستوران‌های محلی رامسر را بشناسید. در ادامه برخی از بهترین و معروف‌ترین رستوران‌های محلی رامسر را به شما معرفی می‌کنیم.


رستوران کشتی رامسر


رستوران کشتی رامسر

به جز طعم و کیفیت غذا، یکی از اصلی‌ترین نکاتی که تجربه غذاخوردن در یک رستوران را به‌یادماندنی می‌کند، فضای جذاب و چشم‌نواز آن است. این همان ویژگی منحصربه‌فردی است که رستوران کشتی را از دیگر رستوران‌های رامسر متمایز کرده است.


رستوران کشتی رامسر یکی از معروف‌ترین رستوران‌های این شهر است که با ظاهر کشتی‌مانند خود، توجه گردشگران را جلب می‌کند. شما با حضور در این رستوران احساس می‌کنید در یک کشتی واقعی مشغول غذاخوردن هستید.


وجود تزئینات خاصی مثل لنگر کشتی، آکواریوم و... هم به فضاسازی مناسب رستوران کمک کرده و حس و حالی دلنشینی به آن داده است.


البته کیفیت غذاهای محلی و ایرانی سرو شده در این رستوران هم عالی است و شما می‌توانید بهترین غذاهای محلی رامسر را در رستوران کشتی امتحان کنید.


غذاهای خوشمزه، برخورد خوب پرسنل و موزیک زنده از مهم‌ترین ویژگی‌های رستوران کشتی است که توانسته جای آن را در دل مسافران باز کند. پرسنل این رستوران هر روز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۱:۳۰ شب با سرو ناهار و شام از مشتریان پذیرایی می‌کنند.


آدرس رستوران کشتی رامسر: میدان شهید رجایی، روبه‌روی برج آفرینش


شماره تماس و رزرو رستوران کشتی رامسر: ۰۱۱۵۵۲۵۷۳۴۳


رستوران برادران رامسر


رستوران برادران رامسر

راز ماندگاری و محبوبیت رستوران‌های قدیمی در شهرهای توریستی مثل رامسر، به کیفیت غذاها و برخورد خوب پرسنل با مشتری‌ها وابسته است.


رستوران برادران رامسر  به‌عنوان قدیمی‌ترین رستوران‌ این شهر توانسته در طول سال‌ها، به پاتوق اهالی رامسر و مسافران این شهر تبدیل شده و جای خود را در دل آن‌ها باز کند.


این رستوران که حدود نیم‌قرن پیش تأسیس شد، حال و هوای قدیمی خود را همچنان حفظ کرده و به بهترین رستوران محلی برای چشیدن طعم غذاهای اصیل شمال در فضایی نوستالژیک تبدیل شده است.


این رستوران هر روز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۱ شب با ارائه بهترین غذاهای محلی رامسر به مشتریان خدمات می‌دهد. اگر سری به رستوران برادران رامسر زدید، حتماً مرغ ترش و ماهی سفید معروف آن را امتحان کنید و تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.


آدرس رستوران برادران رامسر: میدان بسیج، رمک، رو به روی بانک صادرات


شماره تماس و رزرو رستوران برادران رامسر: ۰۱۱۵۵۲۲۲۴۹۲


رستوران خاور خانم رامسر


رستوران خاور خانم رامسر

مگر می‌شود به رامسر سفر کنید و غذا خوردن در بالکن بی‌نظیر رستوران خاور خانم را از قلم بیندازید!؟ رستوران خاور خانم شهرتی فراتر از مرزهای ایران دارد و مشتریان آن حاضرند ساعت‌ها برای چشیدن طعم غذاهای محلی با ویوی چشم‌نواز طبیعت کوهستانی رامسر منتظر بمانند.


در رستوران خاور خانم خبری از زرق‌وبرق رستوران‌های لوکس و مدرن نیست؛ بلکه همه چیز در ساده‌ترین شکل خود قرار دارد.


تجربه چشیدن طعم غذاهای اصیل و خوشمزه شمالی درحالی‌که مشغول تماشای طبیعت بهشت‌گونه رامسر هستید، قطعاً خاطراتی به‌یادماندنی از این سفر در ذهن شما ثبت می‌کند.


در رستوران خاور خانم فقط ناهار سرو می‌شود و ساعت کاری آن هم هر روز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۵ عصر است. البته برای این که فرصت خوردن غذاهای خوشمزه در آن را از دست ندهید، بهتر است در ساعات اولیه باز شدن رستوران به آن مراجعه کنید.


آدرس رستوران خاور خانم: سرولات، روستای لیمه سرا


شماره تماس و رزرو رستوران خاور خانم: ۰۹۱۱۳۴۴۴۹۳۴


رستوران مظاهری رامسر


رستوران مظاهری رامسر

رستوران مظاهری رامسر از آن دست رستوران‌هایی است که با یک‌بار امتحان‌کردن غذاهایش، حتماً در سفرهای بعدی هم سری به آن می‌زنید.


این رستوران که با فضای نوستالژی و قدیمی خود خاطرات گذشته را بریتان زنده می‌کند، انتخاب مناسبی برای چشیدن طعم غذاهای محلی رامسر است.


انواع کباب به ویژه کباب ترش و مخلفات جذاب سفره‌های محلی شمالی از جمله زیتون پرورده این رستوران بسیار معروف و محبوب است. شما می‌توانید برای صرف ناهار از ساعت ۱۲ ظهر تا ۵ عصر و برای شام از ساعت ۸ تا ۱۱ شب به رستوران مظاهری رامسر بروید و انواع غذاهای خوش‌طعم تهیه شده از بهترین مواد اولیه را امتحان کنید.


آدرس رستوران مظاهری رامسر: خیابان شهید عباس منفرد، جنب دانشگاه آزاد اسلامی رامسر


شماره تماس و رزرو رستوران مظاهری: ۰۱۱۵۵۲۵۲۳۳۸- ۰۹۱۱۳۹۰۱۰۹۹


بهترین رستوران‌های مدرن رامسرش


بهترین رستوران‌های مدرن رامسرش

طبیعتاً غذاهای سنتی و محلی شمال باب‌طبع همه مسافران نیست. از سوی دیگر ممکن است خوردن غذاهای تکراری در روزهای سفر برای شما خوشایند نباشد.


پس بهتر است بهترین رستوران‌های مدرن رامسر را هم بشناسید تا بتوانید در طول سفر به رامسر، از فضای مدرن و غذاهای خوشمزه آن‌ها هم لذت ببرید. بعضی از معروف‌ترین رستوران‌های مدرن رامسر عبارت‌اند از:


پیتزا لومانا رامسر


پیتزا لومانا رامسر

پیتزا لومانا بهترین رستوران برای چشیدن طعم انواع غذاهای فرنگی به ويژه همبرگر، انواع پیتزا و پاستاهای خوشمزه است. باتوجه‌به این که شعبه یک این رستوران در یک مجتمع تجاری مرکز شهر قرار دارد، می‌تواند انتخاب مناسبی برای وقت‌گذرانی و رفع خستگی پس از گشت‌و‌گذار در رامسر باشد.


فضای دنج و خودمانی و دکوراسیون مدرن این رستوران باعث می‌شود تا از صرف غذا و گفت‌وگو با همسفرانتان در آن خسته نشوید و تجربه دلنشینی از سفر به رامسر داشته باشید.


پیتزا لومانا هر روز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب با ارائه بهترین ساندویچ‌ها، سالادها، استیک و سایر غذاهای فرنگی از مهمانانش پذیرایی می‌کند.


آدرس شعبه یک پیتزا لومانا رامسر: بلوار رزاقی، مرکز خرید آرامش، بخش فود کورت


شماره تماس و رزرو شعبه یک پیتزا لومانا: ۰۱۱۵۵۲۳۱۵۷۸


آدرس شعبه دو پیتزا لومانا رامسر: کمربندی فاز یک رامسر، نبش خیابان جنوبی ۳


شماره تماس و رزرو شعبه دو پیتزا لومانا: ۰۱۱۵۵۲۲۹۳۴۲- ۰۹۳۵۳۶۰۲۲۲۷


کافه رستوران ایتالیایی میلانو رامسر


کافه رستوران ایتالیایی میلانو رامسر

برای چشیدن طعم بهترین و خوشمزه‌ترین پیتزاها نیازی نیست تا ایتالیا بروید! بلکه تنها باید در سفر به رامسر سری به کافه میلانو این شهر بزنید. این رستوران ایتالیایی یکی از بهترین رستوران‌های رامسر است که هم بین اهالی شهر و هم مسافران رامسر طرفداران زیادی دارد.


اگر چه غذاهای کافه میلانو بسیار خوشمزه، متنوع و باکیفیت هستند، اما بخشی از محبوبیت این رستوران به موقعیت مکانی جذاب آن مرتبط است.


قرار گرفتن یکی از شعبه‌های آن در نزدیکی ساحل و داشتن فضای آزاد زیبا برای سرو غذا از مهم‌ترین نقاط قوت این رستوران است.


علاوه بر این، شما می‌توانید از ساعت ۱۱ صبح تا ۱ شب، هر وقت که دوست دارید با خانواده و دوستانتان به این رستوران بروید و علاوه بر صرف غذاهای عالی، از محیط دنج و صمیمی آن هم لذت ببرید.


غذاهای این رستوران از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه تهیه می‌شود و پیتزاهای خاص و متفاوت، برگر و سالاد سزار آن بسیار معروف است.


آدرس شعبه یک کافه رستوران میلانو رامسر: پلاژ شهرداری، مجتمع برلیان


شماره تماس و رزرو شعبه یک کافه رستوران میلانو رامسر: ۰۱۱۵۵۲۶۰۰۵۵- ۰۹۰۱۶۲۳۹۰۰۹


آدرس شعبه دو کافه رستوران میلانو رامسر: خیابان مطهری، جنب بانک رفاه


شماره تماس و رزرو شعبه دو کافه رستوران میلانو رامسر: ۰۱۱۵۵۲۲۶۹۹۹- ۰۱۱۵۵۲۲۸۷۷۷


کافه ژوان رامسر


کافه ژوان رامسر

اگر به دنبال یک کافه مدرن، دنج و جذاب برای صرف وقت و امتحان کردن غذاهای خوشمزه در رامسر هستید، کافه ژوان بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.


یکی از جذابیت‌های این کافه، داشتن منوی صبحانه است. چه چیزی بهتر از این که روزتان را در تراس کافه ژوان و در حال تماشای مناظر جذاب کوه شروع کنید؟


در این کافه بهترین نوشیدنی‌ها و غذاها با عالی‌ترین کیفیت به مشتریان عرضه می‌شود. منوی آن هم متنوع است و انواع غذاهای فرنگی و سالادهای جذاب برای مشتریان سخت‌پسند با سلیقه‌های مختلف وجود دارد.


این کافه هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب باز است و پرسنل خونگرم و مهربان آن با روی باز و بالاترین کیفیت از مهمانان کافه پذیرایی می‌کنند.


آدرس کافه ژوان رامسر: بلوار رزاقی، برج چشم انداز


شماره تماس و رزور کافه ژوان رامسر: ۰۱۱۵۵۲۳۰۴۴۵- ۰۹۱۱۱۹۴۲۹۵۸


کافه رستوران ایتالیایی گوستو


کافه رستوران ایتالیایی گوستو

رستوران گوستو یکی از بهترین رستوران‌های ایتالیایی رامسر و استان مازندران است که نزدیکی آن به هتل بزرگ رامسر باعث شده تا به پاتوق مسافران رامسر تبدیل شود. البته کیفیت غذا، چشم‌انداز زیبا و فضای دنج و گرم کافه هم در محبوبیت آن نقش زیادی دارد.


یک ویژگی مهم گوستو این است که فضای کافه و رستوران آن جدا از هم هستند و شما می‌توانید به راحتی علاوه بر صرف وقت، غذاهای خوش طعم و عالی آن را امتحان کنید.


این کافه از ساعت ۸ صبح باز است و به همین دلیل می‌تواند مکان مناسبی برای قرارهای کاری شما باشد. پرسنل کافه رستوران ایتالیایی گوستو با روی خوش تا ساعت ۱۲ شب به مشتریان خدمات می‌دهند. اگر به کافه گوستو رامسر رفتید، حتماً پاستاها، نان سیر و برگرهای خوشمزه آن را امتحان کنید.


آدرس کافه رستوران ایتالیایی گوستو رامسر: رمک، جنب مجتمع تجاری آرامش، نبش کوچه هفتم


شماره تماس و رزرو کافه رستوران ایتالیایی گوستو رامسر: ۰۱۱۵۵۲۲۸۵۵۲


معروف ترین غذاهای محلی رامسر


معروف ترین غذاهای محلی رامسر

پیش‌تر گفتیم که شهر زیبای رامسر در حدفاصل بین دو استان شمالی یعنی گیلان و مازندران قرار دارد. موقعیت جغرافیایی این شهر باعث شده تا فرهنگ غذایی آن شامل ترکیبی از غذاهای محلی این دو استان باشد.


در واقع در این شهر شما می‌توانید محبوب‌ترین غذاهای محلی گیلانی و مازندرانی را که با بهترین کیفیت طبخ شده‌اند، امتحان کنید.


غذاهای محلی رامسر معمولاً با استفاده از مواد اولیه گیاهی و پروتئین‌های سالم مثل تخم‌مرغ، مرغ، اردک و ماهی تهیه می‌شوند. همین موضوع باعث شده تا این غذاها شهرت جهانی پیدا کنند و طرفداران زیادی داشته باشند. معروف ترین غذاهای محلی رامسر که می‌توانید در سفر به این شهر امتحان کنید عبارت‌اند از:


باقلا وابیج


باقلا وابیج

این غذا که در استان گیلان با نام باقلا قاتق شناخته می‌شود، یکی از شناخته‌شده‌ترین غذاهای شمالی است. در رامسر برای پختن یک باقلا وابیج خوشمزه ابتدا باقلا پوست کنده، شوید و سیر را با هم تفت می‌دهند و با مقدار کمی آب می‌پزند.


پس از این که آب غذا کشیده شد، ادویه و تخم مرغ را به آن اضافه کرده و همراه با نان یا برنج خوش عطر شمال سرو می‌کنند. باقلا وابیج رامسری نسبت به باقلا قاتق گیلانی‌ها کمی کم‌آب‌تر است؛ اما عطر و طعمی مشابه دارد و غذایی سالم و مقوی است.


کئی پلا


کئی پلا

شمالی‌ها علاقه زیادی به کدو تنبل دارند؛ به همین دلیل از آن در پخت برخی از غذاهای خود استفاده می‌کنند. کئی یا کهی پلا به عنوان معروف ترین غذای مازندران، پای ثابت سفره اهالی این استان، به ویژه در فصل پاییز و زمستان است.


برای تهیه این غذا کدوی خرد شده را با گوشت چرخ کرده یا مرغ خرد شده، پیاز و ادویه می پزند و به برنج اضافه می‌کنند. در برخی مناطق مازندران به این ترکیب سبزیجات معطر هم اضافه می‌کنند.


آغوز مسما


آغوز مسما

شمالی‌ها به گردو آغوز می‌گویند. حتماً می‌دانید که گردو نقش پررنگی در پخت غذاهای محلی شمال دارد و از آن به شکل‌های مختلف در غذاها استفاده می‌کنند.


آغوز مسما هم غذایی شبیه به فسنجان است؛ با این تفاوت که پس از پخت گوشت اردک با گردو و رب انار، کمی دانه انار هم به آن اضافه می‌کنند.


این یک غذای بسیار مقوی و خوشمزه و بهترین انتخاب برای چشیدن طعم گوشت اردک برای کسانی است که تابه‌حال آن را امتحان نکرده‌اند.


مالابیج


مالابیج

ماهی شکم‌پر در استان‌های مختلف ایران به ویژه استان‌های شمالی جزو پرطرفدارترین غذاهای محلی است و در هر شهر به روشی متفاوت طبخ می‌شود.


برای تهیه این غذا به سبک رامسری ، داخل شکم ماهی سفید را بعد از تمیز کردن آن، با مواد مختلفی مثل سبزی‌های محلی، گردوی خرد شده، رب انار و ادویه‌های معطر پر می‌کنند و آن را درون فر یا روی اجاق می‌پزند.


اگر طرفدار غذاهای دریایی هستید، حتماً مالابیج رامسری را در یکی از رستوران های محلی این شهر امتحان کنید.


کدو بره


کدو بره

این غذای خوشمزه می‌تواند بهترین انتخاب در میان غذاهای محلی رامسر برای شمایی باشد که گیاهخوار هستید یا رژیم غذایی کم کالری دارید. برای پخت این غذا از مجموعه متنوعی از سبزیجات خوشمزه مثل کدو سبز، گوجه فرنگی، سیب زمینی، سیر و پیاز و... استفاده می‌کنند.


در نهایت برای این که ترکیب این سبزیجات کنار هم به شکلی زیباتر قرار بگیرد و مقوی‌تر شود، تخم مرغ به آن اضافه می‌کنند. شما می‌توانید این غذا را با نان یا به عنوان پیش‌غذا میل کنید و لذت ببرید.


بهترین زمان سفر به رامسر


بهترین زمان سفر به رامسر

رامسر در هر فصلی یک مقصد ایده‌آل برای سفر است. چه عصر تابستانی خود را در حال شنا در دریا بگذرانید یا روز پاییزیتان را به قدم زدن در طبیعت رنگارنگ جنگل رامسر، در هر صورت سفری دلچسب را تجربه خواهید کرد.


شهر زیبای رامسر در هر چهار فصل سال برای گروه‌های مختلفی از گردشگران که با هدف‌های مختلف به این شهر سفر می‌کنند، مقصدی مطلوب است.


هوای بهاری رامسر آکنده از عطر شکوفه‌های بهار نارنج و درختان شاداب و سرسبز پرتقال و نارنگی است که شکوفه باران هستند. تابستان‌های این شهر هم اگر چه گرم است، اما نزدیکی به دریا، امکان اسکان در ویلاهای ساحلی و شنا در دریای کاسپین را فراهم می‌کند.


از سوی دیگر، وجود چندین منطقه ییلاقی معروف مثل جواهرده، سرولات و... در نزدیکی رامسر باعث می‌شود تا مسافران بتوانند به راحتی برای بهره‌مند شدن از هوای باطراوت و خنک به این مناطق سفر کنند.


البته شهر رامسر در نیمه دوم سال هم جذابیت‌های زیادی برای مسافران دارد. قدم زدن در هوای خنک پاییزی و بر روی برگ‌های رنگارنگ که مثل یک فرش زیبا، زمین زیر پای شما را پوشانده‌اند، تصویری به‌یادماندنی از سفر به رامسر در خاطرتان خواهد ساخت.


شما می‌توانید در سردترین روزهای زمستان هم با سفر به رامسر، یک تجربه منحصربه‌فرد از سفر به این شهر زیبا داشته باشید. وجود اقامتگاه‌های متعدد و مجهز در این شهر باعث می‌شود تا در سفر به رامسر نگران گرما و سرمای هوا نباشید و بتوانید با خیال راحت برای سفر به این شهر در هر فصلی برنامه‌ریزی کنید.


بهترین روش اجاره اقامتگاه در رامسر


بهترین روش اجاره اقامتگاه در رامسر

اگر می‌خواهید یک سفر عالی و به‌یادماندنی به رامسر داشته باشید، بهتر است پیش از شروع سفر به فکر رزرو و اجاره ویلا شمال باشید. این موضوع به ویژه در ایام تعطیلات عمومی مثل نوروز و تعطیلات آخر هفته‌ای تابستان‌ها بیش از پیش مورد توجه است.


اگر چه رامسر یکی از بهترین شهرهای توریستی ایران از نظر تعدد اقامتگاه است، اما تعداد بالای مسافران و پیک سفر به رامسر ممکن است باعث شود تا نتوانید به راحتی در این شهر اقامتگاه مناسب پیدا کنید.


اجاره ویلا رامسر از طریق جاباما به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید پیش از رسیدن به شهر رامسر و بررسی حضوری اقامتگاه های این شهر، از طریق یک پلتفرم مطمئن و حرفه‌ای به بهترین اقامتگاه دسترسی داشته باشید.


شما در جاباما می‌توانید در هر روز و ساعتی که وقت آزاد دارید، به راحتی از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر خود به بررسی صدها اقامتگاه شهر رامسر بپردازید.


سپس بر اساس امکانات مورد نظر، قیمت و هزینه و سایر ویژگی‌های مطرح شده، اقامتگاه دلخواهتان را پیدا و اجاره کنید.


همه چیز در جاباما به سادگی چند کلیک برای شما فراهم می‌شود. این سامانه امکانات بسیار متنوعی دارد که مشاهده عکس‌های اقامتگاه، بررسی قوانین و مقررات و حتی نظر سایر مهمانان اقامتگاه از مهم‌ترین آن‌ها است.


پاسخ به سوالات متداول درباره بهترین رستوران‌های رامسر، از محلی تا مدرن


بهترین رستوران‌های رامسر کدام‌اند؟

انتخاب بهترین رستوران رامسر به نوع غذایی که می‌خواهید امتحان کنید بستگی دارد. اگر به دنبال چشیدن طعم غذاهای محلی رامسر هستید، رستوران‌های خاور خانم، مظاهری، برادران و کشتی بهترین انتخاب برای شما هستند. اما در صورتی که می‌خواهید غذای خود را در یک رستوران مدرن و لوکس میل کنید، بهتر است به کافه ژوان، رستوران میلانو، گستو و... بروید.

معروف‌ترین غذاهای محلی رامسر کدام‌اند؟

بهترین روش برای اجاره اقامتگاه در رامسر چیست؟