رامسر همان شهری است که همه ما آن را به عروس شهرهای ایران می‌شناسیم. شهری که چنین لقب زیبایی دارد، حتماً جاذبه‌های منحصربه‌فردی دارد که  مانند آن‌ها در شهرهای دیگر پیدا نمی‌شوند، پس پاسخ به سوال رامسر کجا بریم خیلی هم سخت نیست!


در این مطلب قرار است سری بزنیم به این عروس زیبا. سفر کوتاهی داشته باشیم به این شهر دوست داشتنی که در طی آن، با تمام جاهای دیدنی رامسر آشنا می‌شویم. زمستان یا تابستان، شب یا روز تفاوتی نمی‌کند. هر زمانی که می‌خواهید به رامسر سفر کنید و در آن به گشت و گذار بپردازید، خواندن این مطلب قرار است حسابی به شما کمک کند از کجا شروع کنید.تابستان رامسر کجا بریم؟


همیشه تابستان، فصل محبوبی برای سفر به شهرهای شمالی بوده است. تعطیلی مدارس و کمتر شدن کار خانواده‌ها در این فصل، باعث می‌شود که همیشه رامسر در ماه‌های گرم سال، شلوغ و پر از مسافر باشد. از میان تمام مکان های دیدنی رامسر، کدام‌ها در تابستان زیباتر و مناسب‌تر هستند؟


رامسر یکی از بهترین مقصدها برای سفر به شمال در تابستان است.


مکان های دیدنی رامسر در تابستان
تابستان بهترین فصل سفر به رامسر است

روستای جواهرده


جواهرده، یکی از بهترین روستاهای دیدنی اطراف رامسر است. برای عاشقان جنگل‌نوردی، ابر و آسمان، رفتن به جواهرده، بهترین اتفاقی است که می‌تواند برای آن‌ها بیفتد.


جدای از طبیعت و مناظر سحرآمیز خود روستا، مسیر رفتن به آن نیز بسیار زیبا و پر از دیدنی‌های شگفت‌انگیز است. این روستا در ارتفاع بالایی از سطح شهر قرار دارد و همین باعث شده آب و هوایی خنک داشته باشد.


در مسیر رفتن به آن، در دریای ابر غوطه‌ور شوید و در خود روستا نیز غرق در مهی رازآلود شوید.


روستای جواهرده، طبیعتی دست‌نخورده و زندگی سنتی دارد که بهترین جا برای تماشای سنت‌های دوست‌داشتنی مردم روستا است. در این روستا می‌توانید منظره افق دریا و جنگل‌های زیر پایتان را که در مه فرورفته‌اند، تماشا کنید و در کنارش، طعم بی‌نظیر نان‌ها و شیرینی‌های محلی را نیز بچشید.


اصلا اگر می‌پرسید برای دیدن اقیانوس ابر رامسر کجا بریم، لازم است چند شبی را در جواهرده بگذرانید!


روستای جواهرده
صبح‌های زود جواهرده معمولا غرق در اقیانوس ابری است که همه جا را فرامی‌گیرد

ییلاق گرسماسر


در ۴۰ کیلومتری غرب رامسر و در ارتفاعات کوه‌های بلند این شهر زیبا، روستایی ییلاقی وجود دارد که در تابستان هم آب و هوایی خنک و سرد دارد.


نام کوهی که در این روستا وجود دارد، دزکول است که در همان ابتدای ورودتان به روستا، با قامت بلندش به شما خوش آمد می‌گوید. با رفتن به قله دزکول، می‌توانید چشم‌اندازی بی‌نظیر از رامسر، تنکابن و شهرهای اطراف داشته باشید و به افق دریا چشم بدوزید


کوه دزکول، تنها جاذبه گرسماسر نیست. در این روستا، چشمه‌ها و رودخانه‌های متنوعی وجود دارند که همگی در دل طبیعت سرسبز روستا پنهان شده‌اند.رستم سر، تله بن، راه کنار، مسجد آبجی و فولاد چشمه، نام چندتا از این جاذبه‌ها هستند که می‌توانید به‌راحتی در روستا پیدایشان کنید. برای رفتن به روستا، باید از جاده تنکابن به سمت رامسر، وارد جاده هریس شوید و مسیر خود را یک ساعت و نیم به سمت ارتفاعات روبه‌روی خود، ادامه دهید.


اگر می‌پرسید یک جای دنج و زیبا در رامسر کجا بریم، بهترین پیشنهاد همین جا است!


گرسماسر رامسر
کوه‌‌ها، دشت‌ها و آبشارها و ... زیبایی‌های اینجا تمام‌نشدنی است

دهستان جنت رودبار


روستای جنت رودبار رامسر یکی دیگر از مناطق گردشگری رامسر است که در تابستان، جزو مقاصد ایده‌آل از نظر آب و هوا برای سفر کردن به‌حساب می‌آید. جنت رودبار رامسر به بهشت پنهان نیز معروف است. علت این نام جادویی، موقعیت قرارگیری این روستا در شمال کشور است.


جنت رودبار رامسر در میان‌کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده و دره‌های عمیق محاصره شده است و به همین دلیل، مکانی رویایی برای علاقه‌مندان به کوهنوردی است.


جنت رودبار در آغوش کوه‌های پرصلابت قرار گرفته است و به همین علت، آب و هوای آن، خنک و معتدل است. بهترین مکان با آب و هوایی خنک برای گذراندن یک سفر تابستانی کوتاه.


این روستای رازآلود، در بسیاری از روزهای سال در مه فرو رفته است و مناظری خیال‌انگیز دارد. علاوه بر کوه‌هایی که دور تا دور روستا وجود دارند، رودخانه‌هایی نیز از میان روستا عبور می‌کنند رودخانه‌ای که از کنار روستا عبور می‌کند، در نهایت به رودخانه چالک‌رود می‌رسد. اگر پا به این روستا بگذارید متوجه می‌شوید که اینجا یکی از زیباترین روستاهای ایران است.


برای رسیدن به روستا ابتدا باید به رامسر بروید. فاصله جنت رودبار تا رامسر، ۵۵ کیلومتر است که مسیری کاملاً در دسترس و آسفالته این روستا را به رامسر متصل می‌کند. باید توجه داشته باشید که به دلیل پیچ و خم مسیر، ‌پیمودن ۵۵ کیلومتر قرار است چیزی حدود ۲ ساعت طول بکشد.


دهستان جنت رودبار
از یک مسیر پرپیچ‌وخم که عبور کنید به جایی می‌رسید که حسابی ارزش دیدن دارد

غار گرگر لوکا


بخشی دیگر از جاهای دیدنی رامسر که می‌توان در تابستان به آن‌ها سر زد، غارهای این شهر هستند. غار گرگر لوکا یکی از غارهای شهر رامسر است که در دل جنگل قرار گرفته و به همین دلیل،‌ مسیر رسیدن به آن، بسیار زیبا است.


با رسیدن به غار، چشم‌اندازی زیبا از شهر را می‌بینید و خود غار نیز شگفتی‌های فراوانی برایتان خواهد داشت.غار گرگر لوکا
چه بیرون غار و چه داخل آن بسیار زیباست

غار بام بامه


غار بام بامه جزو آن دسته از دیدنی های رامسر است که در نگاه اول به نظر رازآلود و ترسناک می‌آید. این غار در میان جنگل مخفی شده است و ۴۰ متر بیشتر عمق ندارد.


در کنار هتل رامسر و در جنوب غربی محله رمک می‌توانید این غار را در فاصله ۲۰۰ متری دامنه کوه قلعه بند پیدا کنید. رفتن به این غار می‌تواند تجربه طبیعت‌گردی خوبی در فصل تابستان و در هوای خنک جنگل باشد.


جاذبه های رامسر
شاید کمی ترسناک به نظر برسد، اما عمق زیادی ندارد

شب های رامسر کجا بریم؟


اگر اهل شب‌گردی هستید و دوست دارید بخشی از تفریح و خوش‌گذرانی سفرتان، شب‌ها سپری شود، رامسر همچنان می‌تواند شهری ایده‌آل برای سفر شما باشد.


هرجای شمال ایران که بروید، می‌بینی که مردم شهر، شب‌ها نیز در شهر هستند و شور و نشاط زندگی شب‌ها نیز در شهر جریان دارد. حالا در میان تمام جاهای دیدنی این شهر، شب رامسر کجا بریم؟


پیش از همه اگر اقامتگاهی که در رامسر اجاره می‌کنید، جایی مانند اقامتگاه بوم گردی کوکه رامسر باشد، دیگر نگرانی اینکه با شب‌های طولانی سفر چه کار کنید، نخواهید داشت! در این اقامتگاه بساط شب‌نشینی کنار آتش جور است!


شب رامسر کجا بریم
رامسر شهر شب‌های بیداری در ساحل و گردش در شهر خنک است

ساحل رامسر در شب


خوشبختانه موقعیت قرارگیری رامسر به‌گونه‌ای است که هم در حاشیه جنگلی کوهستان‌های البرز قرار گرفته است و از طرفی دیگر به دریای خزر می‌رسد. همین موهبت است که باعث شده رامسر، لایق لقب عروس شهرهای ایران شود. یکی از جاذبه‌های سحرآمیز رامسر، ساحل‌های نورانی و رنگارنگ آن در طول شب است.


شما می‌توانید برنامه خود را طوری تنظیم کنید که هنگام غروب آفتاب، در کنار ساحل باشید. تماشای این منظره جادویی با رنگ‌های آتشین سرخ و نارنجی در حالی که روی تکه سنگی نشسته‌اید و یک لیوان چایی در دست دارید، باعث می‌شود حس و حالی بی‌نظیر تجربه کنید.پس از غروب آفتاب است که می‌توانید شروع زندگی شبانه شهر را به تماشا بنشینید. زمانی که مغازه‌ها نیز چراغ‌های رنگارنگ خود را روشن می‌کنند و با انرژی بیشتر، تلاش می‌کنند مسافران را به سمت خود جذب کنند.


تمام مرز رامسر در کنار دریا قرار گرفته است. شما می‌توانید به‌راحتی، ساحلی شنی و آرام و به دور از شلوغی پیدا کنید و پیاده‌روی شبانه آرامی را در کنار سکوت و عظمت دریا تجربه کنید.


ساحل رامسر در شب
بعد از اینکه چند عکس جذاب از غروب گرفتید، لب ساحل بنشینید به یک گپ‌وگفت دلچسب یا نوشیدن یک چای خوب

خیابان گردی در بلوار معلم


مکان‌های دیدنی رامسر تنها به کوه‌ها و جنگل‌هایش خلاصه نمی‌شود. بافت شهر نیز زیبایی‌هایی دارد که شب‌ها چندین برابر زیباتر می‌شوند. یکی از جاذبه‌های معروف شهر که اتفاقاً در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است، بلوار معلم رامسر یا همان بلوار کازینو است.


این بلوار در دهه ۵۰ و به‌قصد عبور و مرور اتومبیل‌ها ساخته شد؛ اما روزگار سرنوشت دیگری برای آن رقم زد و در نهایت به یکی پیاده‌روی جذاب تبدیل شد.آنچه این بلوار را منحصربه‌فرد می‌کند، درختکاری‌های مرتب و ظریف دو طرف آن است که انگار با شاخه‌های خمیده خود از شما استقبال می‌کنند. مهم‌ترین نکته درباره بلوار معلم این است که این بلوار در آخر به ساحل دریا و یک سفره‌خانه سنتی می‌رسد. اگر به دنبال شب‌گردی در کنار دریا هستید، می‌توانید از میان این بلوار دوست‌داشتنی به مقصد خود برسید.


شبهای رامسر کجا بریم
این بلوار روز و شب و بهار و پاییز دیدنی است

برای تفریح در رامسر کجا بریم؟


شهری مانند رامسر که جاهای دیدنی فراوانی دارد، امکانات رفاهی و گردشگری متنوعی نیز برای مسافران خود در نظر گرفته است. رامسر در سال‌های اخیر پیشرفت بسیاری در این زمینه کرده و می‌توانید مطمئن باشید که سفرتان به این شهر، سفری همراه با تجربه‌های جدید و هیجان‌انگیز خواهد بود.


تفریحات رامسر
تفریحات رامسر تمامی ندارند!

تله کابین رامسر


تله کابین رامسر، گل سرسبد تفریحات رامسر است که هر مسافری که به این شهر می‌رود، حتماً باید رفتن به آن را امتحان کنید. کافی است خود را درون اتاقک تله کابین تصور کنید که از میان کوه‌های سرسبز و مرتفع شهر در حال عبور هستید.


یک طرف دره‌ها و کوه‌های بلند را خواهید دید و روبه‌رویتان نیز افق دریای آبی خزر گسترده شده است. این تنها، مناظری است که در طول مسیر تله کابین خواهید دید. به نظر شما تله کابین رامسر بهتر است یا نمک آبرود؟


بعد از این اینکه از تله کابین پیاده شدید، در قلب جنگل‌های کوهستانی رامسر و در ارتفاع ۸۰۰ متری از دریا خواهید بود. اینجا می‌توانید به خیالی راحت در میان جنگل‌های ساکت و آرام قدم بزنید. به نزدیکی قله بروید و منظره شهری که زیر پایتان گسترده شده و دریایی که در انتهای آن قرار دارد را به تماشا بنشینید.


تله کابین رامسر
اصلا مگر می‌شود رامسر رفت و تله‌کابین سوار نشد؟

پلاژ لیدو رامسر


پلاژ لیدو رامسر، مجموعه‌ای تفریحی اقامتی است که در بخشی از سواحل این شهر برپا شده است. اگر شما قصد اقامت در هتل‌ها و یا مسافرخانه‌های شهر را ندارید، می‌توانید با خیال راحت در پلاژ لیدو چادر بزنید و شب را در آنجا سپری کنید. اتاقک‌هایی نیز در این مجموعه وجود دارند که با امکانات قابل قبول و هزینه کم برای اقامت اجاره داده می‌شوند.وارد شدن به پلاژ لیدو، هزینه‌ای ندارد؛ اما اگر قصد اقامت دارید، باید قوانین مربوط به ساعت‌های ورود و خروج را رعایت کنید. علاوه بر امکانات اقامتی، پلاژ لیدو،‌ امکانات تفریحی فراوانی نیز در دریا در اختیار شما قرار می‌دهد. قایق‌سواری، اسب‌سواری در ساحل، شاتل، جت‌اسکی و پاراسل، تفریحاتی است که در این ساحل وجود دارند.


برای هر گونه تفریحی وقتی می‌پرسید رامسر کجا بریم، اینجا بهترین انتخاب است!


پلاژ لیدو رامسر
اینجا همه جور تفریحی برای هر سن و سالی جور است

پل معلق و زیپ لاین رامسر


حالا که بر ترس خود غلبه کرده‌اید و سوار تله کابین شده‌اید، تفریحات هیجان‌انگیز دیگری درست در دل جنگل، به انتظار شما نشسته‌اند. زیپ لاین و پل معلق، دو تا از تفریحاتی هستند که بعد از پیاده شدن از تله کابین، می‌توانید تجربه کنید.


زیپ لاین رامسر، مسیری به طول ۴۵۰ متر است که در قلب دره‌های سرسبز جنگل‌های مرتفع رامسر قرار گرفته است. اگر وزنتان از ۹۰ کیلو بیشتر نباشد، اجازه دارید زیپ لاین سوار شوید.


پل معلق رامسر، تفریح دیگری است که درست در کنار زیپ لاین قرار گرفته است. بعد از اینکه مسیر زیپ لاین را طی کردید، برای برگشت باید از پل معلق عبور کنید. تجربه ترکیب دو تفریح زیپ لاین و پل معلق در جنگل، می‌تواند هیجانی همراه با لذتی شیرین برای شما به ارمغان بیاورد.


اگر بیشتر از جاهای تفریحی و توریستی محبوب و معروف، طرفدار جاهای خلوت و بکر هستید، در این مطلب خلوت ترین جاهای شمال برای سفر و تفریح را معرفی کرده‌ایم.


زیپ لاین تله کابین رامسر
اگر اهل هیجان هستید یا کمی آدرنالین بالا می‌خواهید تجربه کنید، اینجا جای مناسبی است

شهربازی رامسر


شهربازی رامسر که نام آن سرزمین رویاها است، در مجموعه تفریحی شهر سبز یا همان تله کابین رامسر قرار دارد. این شهربازی، بازی‌های متنوع و هیجان‌انگیزی در خود دارد که می‌تواند هم کودکان و هم بزرگسالان را سرگرم کند.


در واقع شاید بتوان گفت که بخش عمده بازی‌های آن، مناسب افراد بزرگسال است؛ البته بخشی از شهربازی نیز به بازی‌های مناسب کودکان اختصاص داده شده است.


اگر دوست دارید در این سفر حسابی بهتان خوش بگذرد، پس سراغ اجاره ویلا استخردار در رامسر بروید.


شهربازی تله کابین رامسر
برای وقتی از جنگل و دریا حسابی سیر شدید، اینجا خوشگذرانی کنید

جنگل رامسر کجا بریم؟


بخش مهمی از مناطق دیدنی رامسر را جنگل‌ها و طبیعت بی‌نظیر آن تشکیل می‌دهد. سرسبزی بی‌همتایی که شما را به خیال‌های زیبا وامی‌دارد. بیایید باهم کمی در این طبیعت سحرآمیز قدم بزنیم.


مناطق دیدنی رامسر

جنگل دالخانی


جنگل دالخانی یا همان دالان بهشت، جنگل زیبای رامسر است که با رفتن به آن، گویی وارد دنیای دیگری می‌شوید. هنگام رفتن به این جنگل رامسر، از مسیرهای درختی رؤیایی عبور خواهید کرد. سرسبزی و نشاط تمام اطراف شما را محاصره خواهد کرد طوری که کاری جز خیره شدن به این همه زیبایی نمی‌توانید بکنید.


در این جنگل‌، می‌توانید با رعایت احتیاط و مراقبت از طبیعت و درختان، پیک نیک برپا کنید و یا یک پیاده‌روی طولانی در میان درختان انبوه آن داشته باشید.جنگل دالخانی در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق رامسر و در روستایی به همین نام قرار گرفته است. با رفتن به این جنگل در ارتفاع ۸۰۰ متری سطح دریا خواهید بود. این ارتفاع باعث می‌شود که قدم در هوایی مه‌آلود بگذارید که مناظر پیش رویتان را بیش از پیش، عجیب و دل‌نشین می‌کند.


جنگل دالخانی
می‌توان گفت دالخانی یکی از رویایی‌ترین جنگل‌های شمال است

بوستان جنگلی صفارود


در مسیر شهر رامسر به جواهرده و در فاصله ۹ کیلومتری از آن، یک بوستان جنگلی قرار دارد که بهترین مکان برای دورهمی‌های خانوادگی در مسافرت‌های دسته‌جمعی است.


بوستان صفارود در واقع یک پارک بزرگ در دل جنگل‌های شهر رامسر است. در این پارک، امکانات رفاهی متنوعی برای مسافران وجود دارد که برخی از آن‌ها در راستای حفظ بافت طبیعی این محیط ساخته شده‌اند.


بوستان صفارود به آب معدنی نیز مشهور است؛ چراکه در این بوستان، یک چشمه آب معدنی نیز وجود دارد که جزو جاذبه‌های اصلی بوستان به‌حساب می‌آید.


این بوستان در کنار یک دره و رودخانه واقع شده است و فاصله کمی نیز تا آبشار صفارود دارد. جایی که مقصد بسیاری از مسافران در سفرهای تابستانی است.


می‌توانید با اجاره اقامتگاه سپیدار رامسر ساعت‌ها در تراس رو به جنگل‌های دنج و باصفا بنشینید و حسابی پرانرژی شوید!


مناطق گردشگری رامسر
به چشمه آب معدنی صفارود هم سر بزنید

برای غذا خوردن در رامسر کجا بریم؟


غذا خوردن و امتحان کردن غذاهای محلی شهری که به آن سفر می‌کنید، بخش جذاب و غیرقابل چشم‌پوشی سفرهای همه ما ایرانیان است. رامسر که مردم محلی بسیار هنرمندی دارد، از این نعمت محروم نیست و غذاهای بسیار خوشمزه‌ای در این شهر انتظار شما را می‌کشند.


رستوران معروف رامسر
اینجا به جای جوجه و کوبیده، غذای شمالی اصل بخورید!

رستوران خاور خانم


خاور خانم یکی از بانوان هنرمند و موفق شمالی است که توانسته با استفاده از دست‌پخت فوق‌العاده‌اش و هنر بی‌نظیرش، کسب و کاری موفق راه بیندازد. حالا نام رستوران خاور خانم به نامی آشنا در شهرهای شمالی تبدیل شده است.


در این رستوران می‌توانید با خیالی راحت، انواع غذاهای محلی شمالی را سفارش دهید. غذاهایی مانند ترش کباب، مرغ شکم پر، میرزاقاسمی و ماهی شکم پر از جمله غذاهای شمالی معروفی است که در بهترین و اصیل‌‌ترین حالت خود در این رستوران سرو می‌شوند.


اگر عاشق میرزاقاسمی و کباب ترش هستید، به شما گفته‌ایم خوشمزه ترین غذاهای شمالی را کجا باید بخورید!


رستوران خاور خانم
اصلا برای شروع سفر به خاورخانم بروید و یک دل سیر غذای شمالی مرغوب بخورید

رستوران اکبر جوجه رامسر


یکی از رستوران های معروف رامسر، نام آشنای اکبرجوجه است که ممکن است در شهرهای مختلف نامش را شنیده باشید. رستوران اکبر جوجه رامسر، جایی است که انواع مختلف جوجه را برای شما سرو می‌کند.


رستوران اکبرجوجه رامسر در بلوار امام خمینی‌شهر قرار گرفته است. در رستوران اکبر جوجه رامسر، مزه بهترین جوجه‌ها و خوراک‌های مرغ را خواهید چشید که تا مدت‌ها فراموش نخواهید کرد.


رستوران اکبر جوجه رامسر
یکی از شعب اصلی اکبر جوجه

رستوران دوستان رامسر


در بلوار امام خمینی و درست در چند قدمی رستوران اکبرجوجه، یکی دیگر از رستوران‌های خوب رامسر قرار گرفته است. این رستوران نیز غذاهای محلی شمال را در بهترین کیفیت برای شما آماده می‌کند.


مکان های دیدنی رامسر
طعم ماهی‌های اینجا را بچشید

زمستان رامسر کجا بریم؟


عروس شهرهای ایران، در تمام فصل‌ها جذابیت خاصی دارد و هر زمانی که بروید، زیبایی‌های فراوانی به استقبال شما خواهند آمد. در زمستان، آب و هوای شهر خنک‌تر می‌شود و در بسیاری از شهرهای اطراف، هوا بسیار سرد و غیرقابل تحمل می‌شود. با این وجود، جاهای دیدنی رامسر در زمستان همچنان ارزش تماشاکردن دارند و برای سفر به شمال در زمستان می‌تواند یک مقصد جالب باشد.


زمستان رامسر کجا بریم

آبشار ایج


آبشار ده قلو یا همان آبشار ایج یکی دیگر از جاذبه های گردشگری رامسر است که نشان‌دهنده قدرت جادویی طبیعت منحصربه‌فرد این منطقه است. این آبشار در نزدیکی روستای ایج اشکور علیا قرار گرفته است. آب این آبشار از آب شدن برف‌های روی قله کوه خشم چال و ارتفاعات اشکوعلیا سرچشمه می‌گیرد و در تمام فصول، پرآب است.


دره اشکور مقصد نهایی این آبشار است. ترکیب ارتفاعات بلند اطراف این آبشار و دره‌های سرسبزی که آن را محاصره کرده‌اند، باعث می‌شود مناظری دیدنی ایجاد شوند و یک طبیعت‌گردی به‌یادماندنی برایتان ایجاد کنند.جاذبه های گردشگری شهر رامسر
اینجا هر چهار فصل سال پرآب است

قلعه مارکوه


تا اینجا از طبیعت رامسر و روستاهای مرتفع اطراف آن گفتیم. این بار می‌خواهیم به سراغ مکانی برویم که به بام رامسر مشهور است. قدمت قلعه مارکوه به قرن سوم اسلام در ایران برمی‌گردد.


بررسی‌هایی که درباره این قلعه صورت گرفته،‌ نشان می‌دهد که این مکان درگذشته، کاربرد نظامی داشته است. حالا قلعه مارکوه که بر فراز ارتفاعات رامسر واقع شده است، یکی از جاذبه‌های شهر رامسر است که با رفتن به آن، می‌توان چشم‌انداز بی‌نظیر شهر و افق دریا را تماشا کرد.


قلعه مارکوه
از این بالا شهر و دریا زیر پایتان است

دریاچه قو


در نزدیکی جواهرده و در کنار جنگل‌های اطراف رامسر، دریاچه‌ای مصنوعی ساخته شده است که در سال‌های اخیر توانسته مسافران و گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کند. در ابتدای ورود به مجموعه، باید مبلغی بابت ورودی پرداخت کنید.


باید بدانید که این مبلغ، صرف هزینه‌های جمع‌آوری زباله خواهد شد. اگر آدم کنجکاوی هستید و دوست دارید در دل جنگل به ماجراجویی بپردازید، بعد از کمی پیاده‌روی در جنگل‌های اطراف دریاچه قو به آبشار صفارود می‌رسید.


برای دیدن طبیعت زیبا و آرامش در زیر یک آسمان همیشه زیبا، پاسخ رامسر کجا بریم شما همین دریاچه است!


با اجاره کلبه و کلبه چوبی در رامسر می‌توانید هر ثانیه از سفر را در یک جای واقعا دنج و کاملا اختصاصی با آب‌وهوای عالی این چنینی بگذرانید.


جاهای دیدنی رامسر در زمستان
کفش پیاده‌روی بپوشید و به جای نشستن در کنار دریاچه در جنگل‌های اطراف قدم بزنید

کاخ مرمر رامسر


کاخ مرمر رامسر یکی از دیدنی‌های تاریخی رامسر است که در دل این شهر زیبا، حسابی خودنمایی می‌کند. این کاخ در سال ۱۳۱۲ به دستور رضاخان به عنوان استراحتگاه ساخته شد. پس از رضاخان،‌ این کاخ به محمدرضا پهلوی رسید که از آن برای اقامت‌های چندروزه استفاده می‌کرد. علت نام‌گذاری این کاخ، استفاده از سنگ مرمر در ستون‌ها و دیوارهای آن است.


بعد از انقلاب، این کاخ به مدت ۲۱ سال منزوی شد و درب آن جهت بازدید عمومی به روی مردم بسته بود. سرانجام در اسفندماه سال ۱۳۷۹ و بعد از اینکه این مکان در فهرست آثار ملی ثبت شد و مورد مرمت قرار گرفت، برای بازدید عموم در دسترس قرار گرفت.


هم‌اکنون با پرداخت مقداری هزینه ورودی، می‌توانید به تماشای این کاخ زیبای محصور میان باغی با گیاهان متنوع بروید. با رفتن به کاخ مرمر هم از معماری تاریخی شهر لذت می‌برید و هم از تماشای طبیعت زیبای آن لذت خواهید برد.


کاخ مرمر رامسر
دیدن این کاخ هم لذت‌بخش است

برای خرید بازار رامسر کجا بریم؟


سوغاتی خریدن و سر زدن به بازارهای سنتی شهر، قسمت جذاب سفر به شمال است. رامسر هم که صنایع دستی متنوع و مردم هنرمندی که دارد، بازارهای شهری بسیار متنوعی دارد که رفتن به آن‌ها، می‌تواند شما را با سنت‌های زندگی مردم آشنا کند.


بازار رامسر
خوراکی تازه محلی و دستچین‌شده بخرید

بازارهای محلی و هفتگی رامسر


روزهای شنبه و سه‌شنبه، روزهایی هستند که تمام مردم محلی گردهم جمع می‌شوند و محصولات دستی خود و خوراکی‌های خوشمزه را برای فروش می‌گذارند. اگر می‌خواهید سوغاتی‌هایی با بهترین کیفیت تهیه کنید، رفتن به بازار هفتگی رامسر بهترین راه برای این کار است. در این بازار تمام ترشی‌ها و خوراکی‌های خوشمزه و رنگارنگ کنار هم جمع شده‌اند که نمی‌توان به‌راحتی از کنار آن‌ها عبور کرد.


بدون سوغات شمال و دست خالی از این بازارهای هفتگی بازنخواهید گشت!


سه شنبه بازار رامسر
اصلا بازارهای پرشور و حرارت شمالی دیدن دارند

بازارهای صنایع دستی رامسر


برای تهیه صنایع دستی می‌توانید به فروشگاه‌های متنوعی در سطح شهر سر بزنید. یکی از صنایع دستی محبوب و سوغات رامسر، صنعت همجوشی شیشه است. برای تهیه محصولات این هنر زیبا، می‌توانید به کارگاه همجوشی شیشه در شرکت کوه‌سبز که در روستای لات قرار دارد، بروید.


در این محله، فروشگاه‌های دیگری نیز وجود دارند که لباس‌های محلی و سنتی مردم رامسر را می‌فروشند. محصولات نمدی را نیز می‌توانید از فروشگاه موجود در محله لپاسر تهیه کنید.


بازارهای صنایع دستی رامسر
از اینجا سوغات بخرید

مرکز خرید آرامش


درست در مقابل هتل قدیم رامسر، یکی از مراکز خرید مهم و مدرن شهر قرار دارد.


مرکز خرید آرامش جایی است که معماری مدرنی دارد و هرجور محصولی در آن پیدا می‌شود.


در این فروشگاه، رستوران‌ها و فست فودهای متنوع و امکانات تفریحی مانند سالن بیلیارد و پینگ پونگ وجود دارند.مرکز خرید آرامش
اگر دنبال جای مدرنی برای خرید می‌گردید، اینجا خوب است

اجاره انواع ویلا در رامسر


در آخر اگر مسافر رامسر هستید، یکی از سوالاتی که زیر مجموعه رامسر کجا بریم مطرح می‌شود شاید این باشد که در رامسر کجا بمانیم؟ در این صورت طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها پیش روی شما است و پاسخ بستگی به حال و هوای شما دارد. شاید ترجیحتان اجاره ویلا لب دریا رامسر باشد و بخواهید در طول شبانه‌روز هر ساعتی که اراده کردید خود را به دریا برسانید.


ممکن است از آن دسته افرادی باشید که هوای مه‌آلود جنگلی را به شرجی نزدیک دریا ترجیح می‌دهند و در این صورت اجاره ویلا جنگلی در رامسر برایتان بهترین انتخاب است.


به هر حال هر انتخابی که داشته باشید، جاباما بهترین سایت برای اجاره ویلا در رامسر است؛ چرا؟ طیف گسترده انتخاب‌ها، امکان اجاره آنی و قطعی اقامتگاه، دسته‌بندی، توضیحات و تصاویر دقیق و امکان مشاهده نظرات دیگر مسافران و مهمانان کار را برای پیدا کردن بهترین گزینه راحت می‌کند.


پاسخ به سوالات متداول درباره رامسر کجا بریم؟


مناطق دیدنی تنکابن و رامسر کجاست؟

قلعه مارکوه، جنگل‌های دو هزار و سه هزار و آبشارهای کوهسر از دیدنی‌های تنکابن و رامسر هستند.

دریاچه قو رامسر کجاست؟

بهترین تفریحات رامسر چیست؟

فاصله رامسر تا چالوس چقدر است؟