جاباما

۱۹ اپلیکیشن کاربردی سفر که باید در گوشی خود داشته باشید

فکر نکنم نیازی به توضیح باشد که امروزه چقدر اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی اهمیت ویژه‌ای در زندگی روزمره ما دارند. نرم‌افزارهایی که بیش از چیزی که فکرش را می‌کنیم، در جریان زندگی ما تاثیرگذار شده‌اند و بدون آن‌ها انگار بخشی از جریان روزمان مختل خواهد شد. حال در ادامه این مطلب به معرفی چند اپلیکیشن کاربردی سفر خواهیم پرداخت که برای مسافرت‌هایتان، حتما باید در گوشی‌های هوشمند خود نصب داشته باشید. با جاباما و راهنمای تکنولوژی سفر همراه باشید.


اپلیکیشن جاباما

از بهترین اپلیکیشن های سفر ایرانی که باید در سفرهایتان هرماه خود داشته باشید، اپلیکیشن جاباما است. به کمک این اپلیکیشن، می‌توانید اجاره ویلا، اقامتگاه و هتل خود را در هر لحظه و از هرکجا که هستید به آسانی انجام دهید و از یک اقامت به یادماندنی و مطمئن لذت ببرید. این اپلیکیشن اطلاعات کامل اقامتگاه‌های شهر مقصد شما را به همراه عکس‌ها و نظرات دیگر کاربران را در اختیارتان قرار می‌دهد که انتخاب شما را برای یک اقامت مناسب بسیار راحت‌تر خواهد کرد. اپلیکیشن جابما را حتما و از طریق لینک زیر نصب کنید.

اپلیکیشن علی‌بابا

اگر با ماشین شخصی خود به مسافرت نمی‌روید و دوست دارید که به وسیله قطار، اتوبوس و یا حتی هواپیما به شهر مقصد خود بروید، می‌توانید به راحتی بلیت خود را از اپلیکیشن علی‌بابا تهیه کنید. اپلیکیشن علی‌بابا با ارایه خدمات کامل خرید بلیط برای مسافرت‌هایتان می‌تواند بهترین انتخاب ممکن برای خرید بلیت باشد. پس نصب این اپلیکیشن سفر را فراموش نکنید.


اپلیکیشن‌های مسیریابی

بدون شک وقتی به سفری خارج از محل اقامت خود می‌روید، همیشه نگران این موضوع هستید که شاید پیدا کردن مکان‌های مختلف و جاهای دیدنی شهرهای دیگر، برایتان مشکل‌ساز باشد. اما با نصب کردن این برنامه های سفر در گوشی هوشمند خود، می‌توانید خیال خود را از بابت مسیریابی و پیدا کردن درست راه خود مطمئن باشید.

گوگل مپس

هیچ شکی نیست که یکی از کامل‌ترین نرم‌ افزارهای مسیریابی در تمام اینترنت، نرم افزار گوگل مپس است که از طریق این نرم افزار می‌توانید برای همیشه خیال خود را از بابت پیدا کردن راه و البته خیلی از موارد حیاتی راحت کنید. به عنوان مثال اگر بنزنین ماشینتان رو به اتمام است و هیچ ایده‌ای ندارید که نزدیک‌ترین پمپ بنزین کجاست، یا اگر به دنبال خرید وسایلی برای راهتان هستید و نمی‌دانید سوپرمارکت نزدیک به شما کدام است و یا حتی اگر گرسنه هستید و به دنبال رستورانی در نزدیکی خود هستید، به راحتی و با یک جستجوی ساده در برنامه Google Maps می‌توانید مکان مورد نظر خود را پیدا کنید.

Waze

برنامه Waze یکی دیگر از بهترین برنامه‌های مسیریابی و از بهترین نرم افزارهای سفر محسوب می‌شود که البته فرق چندانی با Google Maps ندارد اما خیلی از کاربران ایرانی، حس راحت‌تری با کار کردن این نرم‌افزار دارند. این نرم‌افزار با داشتن دستیار صوتی حتی به زبان فارسی، می‌تواند بهترین کمک راننده شما در راه باشد و تنها با انتخاب مبدا و مقصد، این نرم افزار سفر  به شما بهترین راه پیشنهادی برای گیر نکردن در ترافیک را نشان خواهد داد. اگر مسیر پیشنهادی «ویز» را دوست نداشتید، تنها کافی است که دیگر مسیرهای پیشنهادی را انتخاب کنید. قطعا Waze یکی از بهترین نرم افزارهای مناسب سفر است.

اپلیکیشن کاربردی سفر
اپلیکیشن کاربردی سفر 1
اپلیکیشن کاربردی سفر 2

اپلیکیشن‌های پرداخت بانکی

قطعا برایتان در سفر پیش می‌آید که نیازمند برنامه‌های بانکی و پرداختی هستید که توسط آن بتوانید کارهای مختلفی همچون کارت به کارت پول، مشاهده موجودی، خرید شارژ همراه، خرید اینترنت و حتی دریافت پول از شخص دیگری را انجام دهد. اما چه نرم‌افزارهایی برای انجام این کار مناسب هستند؟

همراه کارت

شاید یکی از بهترین نرم‌افزارهای حال حاضر برای انجام امور پرداخت بانکی، اپلیکیشن همراه کارت باشد. رابط کاربری و تجربی جذاب این اپلیکیشن باعث می‌شود که بعد از تنها یک بار استفاده از این نرم‌افزار، به راحتی یکی از کاربران ثابت این نرم‌افزار شوید. برای اضافه کردن کارت‌های بانکی خود به این اپلیکیشن نیازی به مراجعه بانک ندارید و تنها به این نکته توجه کنید که نام صاحب کارت بانکی باید با نام صاحب سیم‌کارت یکی باشد و بعد از آن می‌توانید هر کدام از ۳۰ بانکی که اپلیکیشن همراه کارت پشتیبانی می‌کند را، به لیست کارت‌هایتان اضافه کنید.

اپلیکیشن کاربردی سفر 4
اپلیکیشن کاربردی سفر 5
اپلیکیشن کاربردی سفر 6

آسان پرداخت

آسان پرداخت، از قدیمی‌ترین و اولین اپلیکیشن‌های پرداخت بانکی محسوب می‌شود که به مرور و با ارایه خدمات فوق‌العاده به کاربران خود نشان داده است که می‌تواند انتخاب قابل اطمینان و خوبی برای شما باشد. این اپلیکیشن به جز پرداخت‌های بانکی، خدمات دیگری همچون خرید بلیت اتوبوس نیز ارایه می‌دهد که البته آسان پرداخت را در این زمان، بیشتر به خاطر امور پرداخت بانکی‌اش حائز اهمیت است. قطعا اپلیکیشن «آپ» یک نرم افزار سفر خوب و کاربردی است.

اپلیکیشن کاربردی سفر 7
اپلیکیشن کاربردی سفر 8
اپلیکیشن کاربردی سفر 9

اسنپ یا تپسی

اگر بدون ماشین شخصی خود به شهر دیگری رفتید، قطعا بهتر است که این اپلیکیشن‌ها را روی گوشی خود نصب داشته باشید. این اپلیکیشن‌ها با داشتن سفیرهای متعدد در سطح شهر به شما کمک خواهند کرد که به مقصد خود برسید. درگاه پرداخت این اپلیکیشن‌ها به صورت نقدی و اینترنتی است که دست شما را برای گشت‌وگذار در شهر باز می‌گذارند. هم‌چنین این اپلیکیشن‌ها قابلیت شخصی‌سازی دارند که به شما اجازه می‌دهند چند مقصد مختلف را برای گشتن انتخاب کنید و با قرار دادن یک سری از عناصر امنیتی در خود، سفر ایمنی را برای شما می‌سازند. قطعا اسنپ و تپسی از اپلیکیشن کاربردی سفر هستند.

دانلود اسنپ:

اپلیکیشن کاربردی سفر 10
اپلیکیشن کاربردی سفر 11
اپلیکیشن کاربردی سفر 12

دانلود تپسی:

اپلیکیشن کاربردی سفر 13
اپلیکیشن کاربردی سفر 14
 اپلیکیشن کاربردی سفر 14

اپلیکیشن‌ های عکاسی

یکی از کارهایی که همیشه در سفرهایمان انجام می‌دهیم، عکاسی در سفر است که از تفریحات همیشگی در مسافرت‌هایمان محسوب می‌شود. نمی‌توان کتمان کرد که همه ما دوست داریم در مناظر جذاب و زیبا و البته برای ثبت کردن خاطرات سفرهایمان، عکاسی کنیم؛ حال چه بهتر که از اپلیکیشن‌های عکاسی حرفه‌ای برای این کار استفاده کنیم که فیلترهای جذابی را در اختیار ما قرار می‌دهد. البته، پیش از هر چیز بهتر است که مقاله «۱۷ نکته کلیدی که هنگام عکاسی در سفر باید رعایت کنید» را بخوانید.

Retrica

اپلیکیشن کاربردی سفر رتریکا از آن دسته اپلیکیشن‌هایی است که شاید اکثر کاربران گوشی‌های هوشمند در ایران با آن آشنایی داشته باشند. دلیل اهمیت این اپلیکیشن را می‌توان فیلترهای متنوع آن به همراه رابط کاربری بسیار راحتی دانست که ترکیب این دو با یک‌دیگر به مزاج کاربران ایرانی بسیار خوش می‌آید. بنابراین در سفرهایتان به راحتی می‌توانید از این اپلیکیشن برای گرفتن عکس‌ّای جذاب استفاده کنید.

اپلیکیشن کاربردی سفر 15
 اپلیکیشن کاربردی سفر 16
اپلیکیشن کاربردی سفر 17

B612

مانند رتریکا، اپلیکیشن بی ۶۱۲ نیز محبوبیت خاصی بین کاربران ایرانی گوشی‌های هوشمند دارد. البته این اپلیکیشن از حجم دیتای بیشتری نسبت به رتریکا برخوردار است و اگر گوشی همراه شما از سخت‌افزار قدرتمندی برخوردار نباشد، شاید نتواند به خوبی این نرم‌افزار را اجرا و برای شما عکس‌های جذاب خروجی بگیرد. اما فیلترهای متنوعی که این اپلیکیشن برای کاربرانش ارایه می‌دهد باعث می‌شود که این اپلیکیشن نسبت به رتریکا کمی خواستنی‌تر و بهتر باشد.

اپلیکیشن کاربردی سفر 18
اپلیکیشن کاربردی سفر 19

ادوبی لایت‌روم

فکر نکنم این ماجرا بر کسی پوشیده باشد که کمپانی ادوبی، بهترین نرم‌افزارها و درگاه‌های ممکن برای عکاسی و ویرایش عکس را در اختیار کاربرانش قرار داده است و یکی از بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی همراه نیز، برنامه ادوبی لایت‌روم است. با کمک این اپلیکیشن می‌توانید به راحتی در سفر خود عکاسی کنید و عکس گرفته شده را به مرحله ویرایش برده و خروجی‌های بسیار جذابی با کمک ابزارهای این برنامه به دست آورید. البته باید به این نکته اشاره کرد که نرم‌افزار ادوبی لایت‌روم حجم بسیار بیشتری در مقایسه با رتریکا و B612 دارد و این نرم‌افزار بیشتر مناسب کسانی است که بسیار در گرفتن و ویرایش عکس‌های خود سخت‌پسند هستند و توانایی کار با اپلیکیشن پیچیده‌ای همچون Adobe Lightroom را دارند. قطعا این نرم‌افزار یکی از بهترین اپلیکیشن کاربردی سفر است.


اپلیکیشن‌های کاربردی سفر

در ادامه به معرفی چند اپلیکیشن کاربردی سفر خواهیم پرداخت که در دسته‌بندی خاصی قرار ندارند اما بهتر است آن‌ها را در گوشی همراه خود نصب داشته باشید.

اپلیکیشن مدیریت سیم‌کارت: ایرانسل من یا همراه من

فرقی نمی‌کند که کاربر کدامیک از اپراتورهای تلفن همراه در ایران باشید، اما بهتر است که اپلیکیشن همراه سیم‌کارت خود را در گوشی موبایل خود نصب داشته باشید که در صورت به وجود آمدن مشکلی برای سیم‌کارت خود بتوانید به کمک این نرم‌افزارها این مشکلات را حل کنید. به کمک این نرم‌افزارها می‌توانید به بررسی این موضوع برپازید که چقدر از حجم داده اینترنت شما باقی مانده و یا چقدر از شارژ سیم‌کارت کم شده است. البته به کمک این نرم‌افزارها می‌توانید اینترنت و یا شارژ نیز خریداری کنید.

دانلود ایرانسل من:

دانلود همراه من:

اپلیکیشن اسکن مدارک: آفیس لنز

از بهترین اپلیکیشن کاربردی سفر مایکروسافت برای گوشی‌های همراه که نه تنها برای مسافرت، بلکه برای کارهای روزمره نیز بسیار کاربردیست، می‌توان به اپلیکیشن آفیس لنز اشاره کرد. با کمک این نرم‌افزار می‌توانید به راحتی از هر سندی اسکن و عکس بگیرید و با توجه به ویرایش‌های خودکاری که روی سند شما انجام می‌دهد، می‌توانید یک سند ادیت شده و با کیفیت داشته باشید. اگر در سفرهایتان نیازمند داشتن یک اسکن از مدارک شناسایی و … داشته باشید، این اپلیکیشن به راحتی به شما کمک خواهد کرد.

اپلیکیشن سفارش غذا: اسنپ فود

شکی نیست که اپلیکیشن اسنپ‌فود، از آن دسته نرم‌افزارهایی است که امروزه خیلی از کاربران ایرانی از آن استفاده می‌کنند و به پاس ارایه خدمات بسیار خوب این برند، می‌توان به کارایی بودن آن در سفر اعتماد کرد. تصور کنید که در ویلا یا اقامتگاه خود ساکن شده‌اید اما هنوز غذا میل نکرده‌اید و یا نیازمند خرید از سوپرمارکت هستید. در این صورت تنها به کمک این اپلیکیشن می‌توانید رستوران‌ها و سوپرمارکت‌های اطراف و تحت پشتیبانی این اپلیکیشن را شناسایی کرده و به راحتی خرید خود را انجام دهید. اسنپ‌فود نیز می‌تواند نرم افزار پر کاربرد در سفر باشد.

اپلیکیشن اسنپ فود گوگل پلی

اپلیکیشن راهنمای شهرگردی: FourSquare

این اپلیکیشن جذاب را شاید کمتر کسی در ایران بشناسد. اگر دوست دارید که جاهای دیدنی اطرافتان که شاید از آن‌ها تا به امروز خبر نداشته‌اید را بشناسید و مقایسه آن با دیگر مکان‌های جذاب و دیدنی را در یک اپلیکیشن مشاهده کنید، حتما این اپلیکیشن جذاب و البته کاربردی را نصب کنید. علاوه بر این که FourSquare اپلیکیشن کاربردی سفر است و به کمک شما می‌آید، می‌توانید از آن در روزمره‌ها و برنامه‌های دیگر داخل شهر خودتان نیز استفاده کنید.

اپلیکیشن FourSquare گوگل پلی
اپلیکیشن FourSquare کافه بازار
اپلیکیشن FourSquare سیب اپ

تقویم فارسی

کمی عجیب است که این برنامه را در گوشی خود نصب داشته باشید اما خب، کار از محکم‌کاری که عیب نمی‌کند! خصوصا برای افرادی که در سفر بلیت هواپیما، قطار یا اتوبوس خریده‌اند و بهتر است که سر زمان و تاریخ موجه به حرکت خود برسند، این اپلیکیشن می‌تواند یادآور همیشگی و مناسبی باشد که به یادتان بیاورد که چند روز دیگر باید به مقصد خود بازگردید! البته اعتراف می‌کنم که شاید این موضوع کمی ناراحت‌کننده باشد، اما از جا ماندن از قطار یا اتوبوس و هواپیمایتان بهتر است!

اپلیکیشن تقویم فارسی گوگل پلی
اپلیکیشن تقویم فارسی کافه بازار
اپلیکیشن تقویم فارسی سیب اپ

اپلیکیشن وضعیت آب و هوا: AccuWeather

البته این اپلیکیشن کاربردی سفر تقریبا روی تمامی گوشی‌های هوشمند به نوعی فعال است چرا که یکی از ابزارک‌های جانبی و مهم اندروید و آی او اس محسوب می‌شود. برای این که به سفر خود بروید و بتوانید از نهایت جذابیت آن محیط استفاده کنید، بهتر است که ابتدا از مساعد بودن وضعیت آب و هوای آن شهر مطمئن شوید و این اپلیکیشن بهترین گزینه ممکن برای مطمئن شدن است. پس اگر به هر نحوی، این اپلیکیشن را نداشتید، آن را روی گوشی خود نصب کنید.

اپلیکیشن AccuWeather گوگل پلی
اپلیکیشن AccuWeather کافه بازار
اپلیکیشن AccuWeather سیب اپ

اپلیکیشن ارسال بنزین: پیدو

اگر با ماشین شخصی خود به مسافرت رفته‌اید، حتما این اپلیکیشن را در گوشی خود نصب کنید. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که آمپر بنزینتان کمتر از حد معمول باشد و نگران این موضوع شوید که نکند در میان راه بنزنین خودروتان تمام شود. تیم خوب پیدو با ارایه یک سرویس جذاب، به شما کمک می‌کند تا هر کجا که بنزنیتان رو به اتمام بود، به وسیله ماشین‌های حمل بنزین پیدو، مقدار بنزین درخواستی خود را به دست آورید.

اپلیکیشن پیدو Google Play
اپلیکیشن پیدو Sibapp

سخن پایانی

با به همراه داشتن این اپلیکیشن کاربردی سفر ه راحتی می‌توانید در سفرهای خود با خیال راحت با خانواده یا دوستان خود به گردش بپردازید و در هر مرحله سفر، مطمئن باشید که می‌توانید نیازهای خود را برطرف کنید. به لطف پیشرفت تکنولوژی، این اپلیکیشن‌ها بهترین راه‌های ممکن برای گذر از مشکلات سفر هستند. پس نصب این اپلیکیشن‌ها را فراموش نکنید.

امیرحسین والی

شب و روز من به نوشتن می‌گذرد!

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا