چابهار طرح‌های جدیدی برای سفرهای دریایی در نوروز پیش رو دارد. مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان‌و‌بلوچستان به اجرای طرح سفرهایی دریایی ویژه نوروز سال جدید ۱۴۰۱ اشاره کرد و عملیاتی شدن آن را منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا دانست.


اجرای طرح سفرهایی دریایی ویژه نوروز


بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان‌و‌بلوچستان به اجرای طرح سفرهایی دریایی ویژه نوروز سال جدید ۱۴۰۱ اشاره کرد و عملیاتی شدن آن را منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا دانست؛  همچنین به لزوم توجه مسافران نوروزی به هشدارهای مکرر مبنی بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای جلوگیری از گسترش انواع جدید کرونا اشاره کرد.بهروز آقایی در توضیح ‌اقدامات و تدابیر استان برای گردشگری دریایی گفت:


 اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی خود اقدام به تشکیل کمیته ساماندهی سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱ کرده است.


وی در ادامه به نحوه ساز و کار این کمیته‌ها اشاره و عنوان داشت:


سه کار گروه برای موارد درون‌سازمانی و برون‌سازمانی با هدف تمرکز بیشتر روی مباحث مرتبط با آموزش قایقرانان و ایمنی مسافران که از قایق‌ها استفاده می‌کنند، تشکیل شده است. این ۳ گروه عبارتند از کارگروه ایمنی، کارگروه نظارت و کارگروه آموزش؛ طی مکاتبات انجام شده با ادارات داخلی این اداره کل نمایندگان آن اداره معرفی شده‌اند و افراد مربوط به کمیته اصلی نیز در حال معرفی شدن هستند.


ظرفیت‌های گردشگری چابهار بسیار بالا است


در ادامه مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان‌و‌بلوچستان درباره ظرفیت‌های گردشگری چابهار صحبت کرد. او در این‌باره گفت:


بندر چابهار فرصت خوبی برای انجام سفر‌ها و تفریحات دریایی، ورزش‌های آبی ساحلی و گردشگری دریایی است و می‌تواند برای هر مسافری جذاب و دیدنی باشد.آقایی به این موضوع اشاره کرد که اجرای نهایی طرح نوروزی منوط به تایید ستاد ملی کرونا است و اقدامات لازم در خصوص هماهنگی با این ستاد صورت گرفته است و منتظر اعلام نتیجه هستند.


چابهار
چابهار