این بار می‌خواهیم به یکی از زیباترین مناطق در استان مازندران برویم؛ به دشت دریاسر که در مدت اخیر به دلیل طبیعت بی‌نظیر و سرسبزش بین طبیعت‌گردان حسابی مشهور شده است.


راستش را بخواهید طبیعت بی‌نظیر شمال آن‌قدر زیبایی دارد که اگر بارهاوبارها هم به آن سفر کنید، باز هم در گوشه‌وکنار آن جذابیت‌های زیادی برای سفر وجود دارد.


این دشت زیبا در فصل بهار بسیار تماشایی است و علاوه بر کمپ و دیدن مناظر بی‌نظیر می‌توانید برای کوه‌پیمایی هم روی آن حساب کنید. پس برای یک سفر دو روز خود را آماده کنید.


می‌خواهیم با معرفی دشت دریاسر سری به این طبیعت زیبا که در فاصله کمی از تهران قرار دارد بزنیم و خود را به دل طبیعت بسپاریم. البته که سیری در اطراف آن خواهیم داشت و با دسترسی و امکاناتی که در سفر به آنجا نیاز داریم،‌بیشتر آشنا می‌شویم. ارتفاعات دریاسر
اگر در بهار در حوالی تنکابن بودید، خودتان را از این زیبایی محروم نکنید

دشت دریاسر کجاست؟


در جنوب تنکابن منطقه‌ای با چشم‌انداز رؤیایی به نام دشت دریاسر وجود دارد. چشم‌اندازی که با کوه‌ها خود را به رخ می‌کشد و در یک طرف کوه الموت را می‌توانید، ببینید.


از سه طرف دیگر هم این دشت، از غرب به گردنه سیالان، قله‌های خشچال و کندیگان و از شرق به طالقان ختم می‌شود.


دشت دریاسر تا تهران حدود ۲۸۸ کیلومتر فاصله دارد که با ۵ تا ۶ ساعت رانندگی می‌توانید خود را به آنجا برسانید. البته اگر در تعطیلات و آخر هفته برنامه رفتن به اینجا را دارید، زمانی هم که در ترافیک هستید را در نظر بگیرید.درصورتی‌که قصد رفتن به سایر شهرهای شمالی را دارید، این دشت تا  ساری ۲۵۹ کیلومتر، تا تنکابن ۳۵ کیلومتر، تا عباس‌آباد ۶۱ کیلومتر و تا رامسر ۶۳ کیلومتر است. بنابراین، برای اقامت در نزدیکی این ییلاق تابستانی جذاب، می‌توانید سراغ اجاره بهترین اقامتگاه‌های تنکابن، جایی مانند اقامتگاه جانا بروید!


اگر چنین جاهای بکر و زیبایی را دوست دارید، سری به این خلوت ترین جاهای دیدنی شمال بزنید.


روستای دریاسر
اینجا یک مقصد عالی برای سفر آخر هفته‌ای است

چگونه به دشت دریاسر برویم؟


مسیر خود را به سمت تنکابن تنظیم کنید. بعد از رسیدن به این شهر از جاده دو هزار مسیر خود را تا دوراهی امامزاده قاسم ادامه دهید. سمت چپ مسیری به سمت دره می‌رود که انتهای آن به منطقه‌ای به نام عسل محله می‌رسد. از اینجا باید خود را برای یک کوه‌پیمایی یک تا یک و نیم ساعته آماده کنید تا در نهایت از یک مسیر سبز زیبا به دشت دریاسر برسید.چرا به دشت دریاسر مازندران برویم و چطور خوش بگذرانیم؟


اگر در یک‌کلام می‌خواهید، بدانید که چرا به دشت دریاسر سفر کنیم باید بگوییم که هرآنچه از طبیعت انتظار داشته باشید به طور یکجا در این منطقه جمع شده است. دیدنی‌های دشت دریاسر انگار که تمامی ندارند، مخصوصاً اگر در فصل بهار به اینجا سفر کنید.


فصلی که تپه‌های سبز این دشت پر از گل‌های بابونه می‌شود و چشمه‌های مختلف در کف آن در بین سبزه‌ها می‌جوشد و جاری می‌شود. پس اگر قصد کمپ در اینجا را دارید حتماً در ارتفاع بیشتر باید به دنبال یک زمین خشک باشید.


در میانه دشت هم رودخانه‌ای که منشأ آن از کوه‌های سیالان است، جاری شده و صدای دلنوازی را ایجاد می‌کند. وجود درختان جنگلی، مناظر بی‌نظیر و آب‌وهوای دلچسب آن را هم باید به مجموعه زیبایی‌های دشت دریاسر اضافه کنید.


یکی دیگر از دلایل سفر شما به دشت دریاسر می‌تواند پیدا کردن آرامشی باشد که در سکوت و زیبایی این منطقه می‌توانید پیدا کنید. اگر دوست دارید یک سفر بی‌نظیر و آرامش‌بخش داشته باشید، در اقامتگاه بوم گردی تیکیش زیبا تنکابن بمانید که بر فراز جنگل‌های بکر و زیبای این منطقه قرار دارد.


 دریاسر تنکابن
برای خوشگذرانی در این دشت زیبا، کافیست بنشینید و به طبیعت اطراف برای ساعت‌ها خیره شوید

از جمله تفریحات دشت دریاسر هم کوهنوردی با مناظر شگفت‌انگیز و کمپینگ در یکی از زیباترین و خنک‌ترین مناطق شمال است. قله سیالان در نزدیکی این دشت یکی از قله‌های معروف در کنار یخچال‌های طبیعی با ارتفاع ۴,۱۸۵بین دره الموت و دره دو هزار قرار دارد.


دیدن آسمان شب هم از دیگر جذابیت‌های این منطقه است که در زمان بارش شهابی یا عکاسی در شب می‌توانید روی آن حساب کنید.


جایی که قطعاً برای فراغت از هیاهویی و آلودگی‌های شهر بهترین انتخاب ممکن است.


اگر دنبال سبزترین جاهای دیدنی مازندران هستید، پس سری هم باید به جاذبه های رامسر بزنید که بی‌نظیرند.


اقامتگاه دشت دریاسر
اقامتگاه‌های تنکابن در نزدیکی دشت دریاسر هستند

 چرا اینجا به بهشت اردیبهشت ایران معروف است؟


اردیبهشت فصل سفر در دل طبیعت است. ماهی که تمام ایران تبدیل به زیباترین جای دنیا می‌شود و می‌توانید در زیبایی‌ و شکوه آن غرق شوید. اما اگر می‌خواهید مقصد خود را به بهشت تغییر دهید، اردیبهشت دشت دریاسر را تجربه کنید.


تماشای طبیعتی که از چهار طرف با کوه‌های بلند محاصره شده و در دشت بزرگ آن میهمان گل‌های بابونه خواهید بود. نسیم خنکی که روی پوست صورت می‌وزد و صدای پرندگان شما را به رؤیا خواهد برد. موسیقی آب و جریان رودخانه‌ای که از وسط این دشت می‌گذرد را به این مجموعه بی‌نظیر اضافه کنید.


بدون شک دشت دریاسر یکی از زیباترین نقاط طبیعت است که در بهار و به‌ویژه اردیبهشت باید به آنجا سفر کنید و با تصویری متفاوت از شکوه طبیعت مواجه شوید.مسیر رفتن به دشت دریاسر
فصل بی‌نظیر دریاسر بهار است

تصاویری که در هر طرف یک جلوه متفاوت را به نمایش می‌گذارد. از طرفی دشت‌های پر از گل و چشمه‌های جوشان، از سویی دیگر ارتفاعات سرسبز با طیفی از رنگ‌ها و از طرف دیگر قله‌های صخره‌ای پربرف که انگار چندین فصل را در یک نقطه جمع کرده است.


یکی دیگر از جاهای دیدنی مازندران که برای یک سفر آخر هفته‌ای به ویژه در بهار توصیه می‌کنیم، شیرگاه مازندران است که اتفاقا قطار جالبی هم دارد!


 جاهای دیدنی اطراف دشت دریاسر


قطعاً با سفر به دشت دریاسر دلتان نمی‌خواهد از آنجا دل بکنید و برنامه سفر خود را برای چند روز دیگر تمدید خواهید کرد. مجموعه‌ای بی‌نظیر از طبیعت که آرامش خاصی دارد و با وجود شکوه و زیبایی بی‌اندازه از دیدن آن سیر نخواهید شد. درعین‌حال جاهای دیدنی اطراف دشت دریاسر هم شما را وسوسه می‌کند که سری هم به جاذبه‌های اطراف بزنید و سفر خود را تکمیل کنید. پس خود را برای یک طبیعت‌گردی حسابی آماده کنید.


آبشار سنگ بن چشمه


این آبشار که در منطقه دشت دریاسر و در روستای عسل محله قرار دارد با آب‌وهوای کوهستانی برای سفر در گرمای تابستان بسیار عالی است.


آبشار سنگ بن چشمه
آبشار سنگ بن چشمه

روستای عسل محله


آخرین روستایی که در مسیر رفتن به دشت دریاسر است و باید پیمایش خود را از آن آغاز کنید، همین‌جاست. روستای عسل محله با طبیعت سرسبز و کوهستانی در ارتفاعات دو هزار تنکابن است و برای دسترسی به آن باید از مسیر فرعی جاده دو هزار وارد شوید.


اگر دوست دارید به دل این روستاهای زیبا بزنید، پس در این مطلب آدرس زیباترین روستاهای ایران که بسیاریشان را نمی‌شناسید، پیدا کنید.


روستای عسل محله
روستای عسل محله

آبگرم فلکده


منبع آبگرم فلکده از چشمه‌های اطراف و رودخانه لیره تأمین می‌شود. دمای این آبگرم بین ۲۵ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد قرار دارد و آب آن عاری از گوگرد و سایر ترکیبات سمی است که می‌توانید برای آبتنی از آن استفاده کنید. برای بازدید از این آبگرم باید به جاده سه هزار بروید.


حالا که حرف از آبگرم شد، چرا سری به آبگرم سرعین نزنیم؟


 بهترین فصل بازدید از دشت دریاسر تنکابن


در بهشتی‌ترین فصل سال یعنی اردیبهشت حتماً باید دشت دریاسر را ببینید. فصلی که چهره‌ای متفاوت از طبیعت را پیش‌روی چشم شما قرار می‌دهد. اگر  هم در این از سال فرصت گشت‌وگذار در این دشت زیبا و دیدنی را نکرده‌اید، سایر ماه‌های بهار را برای بازدید از آنجا از دست ندهید. فصلی که گل‌های بابونه با نسیم خنک بهار زیبایی‌هایش را بیش از هر زمان دیگر به رخ می‌کشد.


 اما این منطقه رؤیایی در تابستان هم با وجود هوای خنک و دلچسب و درخت‌هایی که میوه آن‌ها به ثمر نشسته است، بهترین انتخاب برای سفر تابستانه و کمپ در طبیعت به شمار می‌رود. تصویر سرسبزی که در کوه‌های روبه‌رو می‌توانید آن را تماشا کنید و از آن لذت ببرید.


با این اوصاف و کوهستانی بودن منطقه برای پاییز و زمستان خیلی نمی‌توانید روی آن حساب کنید.آدرس دشت دریاسر
دریاسر در بهار غرق در مه است

 در سفر به دشت دریاسر چه چیزهایی با خود ببریم؟


سفرهای طبیعت‌گردی شکل متفاوتی از سایر سفرها دارند و اگر با تجهیزات کافی به آنجا سفر نکنید با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد و چه‌بسا هیچ خاطره خوشی از سفر برای شما باقی نماند. پس خیال خود را از بابت تجهیزات اولیه در سفر به دشت دریاسر راحت کنید تا سفر خوبی برای خود رقم بزنید.


اولین چیزی که در سفر طبیعت‌گردی به آن نیاز دارید، کفش مناسب است. مخصوصاً اگر بخواهید به دشت دریاسر بروید. به دلیل پیمایش در این منطقه شما حتماً به کفش مناسب نیاز خواهید داشت. اگر هم فکر کوهنوردی و رفتن به قله‌های اطراف هستید، کفش کوهنوردی از نان شب برای شما واجب‌تر است.


مورد دیگری که حتماً به آن نیاز پیدا خواهید کرد، آب‌معدنی است. چرا که فاصله آخرین روستا با شما نسبتاً زیاد است و در نتیجه بهتر است به‌اندازه کافی آب همراه خود داشته باشید تا به مشکل برنخورید. به‌ویژه اگر قصد کمپ و شب‌مانی در این منطقه را دارید.


بیایید همین حالا سری هم به یکی دیگر از جاذبه های بکر مازندران یعنی جواهرده بزنیم.


فاصله تهران تا دشت دریاسر
اگر به این منطقه رفتید، حواستان به زباله‌ها باشد و آلودگی صوتی ایجاد نکنید

اگر برنامه شما کمپ و شب‌مانی در این بهشت زیباست، وسایل موردنیاز کمپینگ هم برای شما در اولویت است. ضمن اینکه لباس گرم و کیسه‌خواب مناسب را فراموش نکنید تا در شب‌های سرد آنجا یخ نزنید.


آخرین و مهم‌ترین چیزی که به آن نیاز دارید، یک دوربین عکاسی است. به‌ویژه اگر برای رصد آسمان شب به این منطقه می‌آیید. اگر هم قصد شما تفریح و کمپینگ است، ثبت تصاویر بی‌نظیر در روز هم خالی‌ازلطف نخواهد بود؛ بهشتی که می‌تواند در قاب دوربین شما جای بگیرد.


البته که اگر آمادگی کمپینگ ندارید اما دوست دارید در سفرتان یک تجربه بکر و محلی‌تر داشته باشید، پیشنهاد ما اجاره خانه های روستایی شمال است


دشت دریاسر مازندران
مواظب زیبایی‌های این منطقه باشید تا همینطور زیبا پابرجا بماند

 اجاره اقامتگاه دشت دریاسر برای رؤیایی‌ترین سفر به شمال


سفر به شمال همیشه جذاب بوده است و کمتر کسی است که دست رد به آن بزند. حالا تصور کنید که در این سفر بی‌نظیر بخواهید به یک منطقه شگفت‌انگیز به نام دشت و ارتفاعات دریاسر هم بروید.


اگر به‌قصد طبیعت‌گردی و شب‌مانی به اینجا می‌آیید که حساب شما جداست ولی اگر می‌خواهید در کنار یک سفر خانوادگی یا دوستانه به شمال از طبیعت بی‌نظیر دشت دریاسر هم لذت ببرید، بهتر است یک اقامتگاه مناسب در اطراف آن یعنی در تنکابن یا سایر شهرهای نزدیک به آن در بین ویلاهای مازندران پیدا کرده و خیال خود را از بابت اقامت راحت کنید.


این کار در تعطیلات و آخر هفته‌ها چندان هم ساده نیست و با رفتن به این منطقه ممکن است با استرس زیاد سوئیت‌ها و خانه‌هایی که ظرفیت آن‌ها تکمیل شده است را مواجه شوید.


یک راه ساده برای اجاره اقامتگاه، رزرو آنلاین است که سایت جاباما در اختیار شما قرار می‌دهد. با ورود به سایت جاباما می‌توانید مقصد موردنظر خود را جستجو کرده و تمامی اقامتگاه‌ها مثل ویلا، سوئیت، اقامتگاه بوم‌گردی، هتل‌ها و… را به همراه عکس، امکانات و هزینه مشاهده و بررسی و در نهایت رزرو کنید.


اینجا برای کسانی که در سفرشان یک سلیقه خاص و متفاوت دارند، یک پیشنهاد اقامتی ویژه داریم! اقامتگاهی با استخر روباز، مدرن و زیبا و در عین حال اصیل در میان یک باغ میوه؛ اینجا کلبه امیدوار تنکابن است که چند شبی ماندن در آن مثل اقامتی در بهشت است!


دشت دریاسر شهسوار
برای دیدن این منطقه می‌توانید اقامتگاه های مازندران و تنکابن را انتخاب کنید

پاسخ به سوالات متداول درباره دشت دریاسر


ارتفاع دریاسر چقدر است؟

دشت دریاسر در ارتفاع بیش از ۲ هزارمتری از سطح دریا و بین چهار کوه محاصره شده است.

فاصله تهران تا دشت دریاسر چقدر است؟

مسیر عسل محله به دشت دریاسر چگونه است؟

روستای دریاسر کجاست؟