جاباما

جنگل دوهزار و سه هزار تنکابن چه دارد که معروف است؟

در ابتدای لیست جنگل‌های زیبا و البته با امکان اقامت و تفریح، حتماً به جنگل دوهزار و جنگل سه هزار برمی‌خورید. مناطق زیبا و بی‌نظیری که در تنکابن مازندران هستند و هر آنچه برای یک تفریح و استراحت در آخر هفته بخواهید در اختیار شما قرار می‌دهد.

طبیعت سرسبز و زیبا که وقتی در دل آن قدم می‌زنید، کم‌کم ارتفاع می‌گیرد و اگر در فصل بارندگی به آنجا سفر کرده باشید، خود را در مه خواهید دید. اینجا برای هر نوع سفری بهترین گزینه است، اگر اهل ماجراجویی باشید، می‌توانید در دل جنگل‌ها به دنبال ماجرایی تازه باشید.

اگر هم هوس یک سفر با امکانات اقامتی و رفاهی کرده‌اید، با وجود هتل، کلبه و پارک جنگلی یک سفر بی‌نظیر پیش رو داشته باشید. مثلا یکی از پیشنهادهای خاص ما برای اقامت در تنکابن اجاره اقامتگاه بوم گردی جانا است که یکی از باصفاترین بوم‌گردی‌های این منطقه است.

جنگل دوهزار سه هزار کجاست؟

در طبیعت زیبای تنکابن مازندران جنگل‌های دوهزار و سه هزار جا خوش کرده است. جنگل‌هایی که در دل کوه قرار گرفته‌اند و به طرز شگفت‌انگیزی درهم‌آمیخته شده‌اند. در عین حال وجود کوه‌های بلند میان این دو جنگل آن‌ها را از همدیگر جدا کرده است. به صورتی که مسیر دسترسی آن‌ها هم با یکدیگر تفاوت دارد.این جنگل به اسم جنگل دوهزار عباس آباد هم معروف است چرا که در نزدیکی این شهر قرار دارد.

جنگل دو هزار سه هزار کجاست؟

مسیر دسترسی به جنگل دوهزار

برای دسترسی به جنگل دوهزار باید به ارتفاعات جنوبی تنکابن بروید. در واقع فاصله تنکابن تا جنگل دوهزار زیاد نیست و دسترسی به ورودی این جنگل‌ها از سمت منطقه‌ای به نام خرم‌آباد امکان‌پذیر است.برای رسیدن به خرم‌آباد به سمت جنوب تنکابن بروید و پس از روستای قلعه گردن به منطقه خشکه رود می‌رسید.  از اینجا تابلوهای جنگل دو هزار را می‌بینید که می‌توانید در مسیر آن حرکت کنید.

از سمت روستای چلاسر هم باید در سه‌راه سلیمان آباد با دیدن تابلوی ورودی جاده دوهزار مسیر خود را به این سمت ادامه دهید.یک مسیر دیگر برای دسترسی به این منطقه، جاده الموت به جنگل سه هزار است که بیشتر برای پیمایش و کوهنوردی است. ضمن اینکه به دلیل خاکی بودن جاده معمولاً مسیر دسترسی آفرود سواران هم هست.

آدرس: مازندران، تنکابن، خرم‌آباد، روستای خشکه رود، جاده دوهزار، جنگل‌های دوهزار و سه هزار

البته که جنگل های دوهزار و سه هزار جزو شناخته‌شده‌ترین مناطق شمال است، اما اگر دنبال جاهای بکرترین می‌گردید، آدرس خلوت ترین جاهای دیدنی شمال را به شما داده‌ایم!

اگر هم دوست دارید در یکی از این مناطق بکر اقامت داشته باشید، سراغ اجاره اقامتگاه بوم گردی تیکیش زیبا تنکابن بروید که به این جنگل‌ها هم نزدیک است و هر روز صبح غرق در یک مه دلنشین و زیبا می‌شود.

مسیر دسترسی به جنگل دو هزار

نقشه جنگل دوهزار و سه هزار

اگر از روی نقشه به جنگل‌های دوهزار و سه هزار نگاه کنید، در جنوب تنکابن جنگل‌های وسیعی را می‌بینید که با دو جاده از دو طرف محاصره شده‌اند. دلیل این دسترسی متفاوت‌ هم وجود کوه‌ها در بین این دو جنگل است که آن‌ها را به دو جنگل تقسیم کرده است.

مازندران جنگل بکر و زیبا کم ندارد! از اینجا که بازدید کردید سری هم به جنگل دالخانی بزنید که دیدنش خالی از لطف نیست.

نقشه جنگل دو هزار و سه هزار

تفاوت جاده‌های دوهزار و سه هزار

جاده‌های دو هزار و سه هزار به‌صورت موازی و در امتداد هم قرار دارند که در یک بخش جنگل‌های دو هزار و سه هزار را به هم می‌رسانند.جاده دوهزار یکی از زیباترین جاده‌های جنگلی با امکانات رفاهی و تفریحی مختلف مثل پارک جنگلی و مجموعه‌های اقامتی است. این جاده  از جنوب تنکابن شروع و حدود تا ارتفاع ۲ هزارمتری ادامه دارد.

ابتدای جاده دوهزار یک رودخانه وجود دارد که با ادامه مسیر کم‌کم از آن فاصله می‌گیرید و دوباره در ارتفاع بالاتر و رسیدن به جنگل سه هزار به رودخانه نزدیک می‌شوید. این رودخانه به اسم «چشمه کیله» معروف است.

جاده دوهزار و سه هزار به وسیله پلی که بر روی رودخانه است از هم جدا می‌شوند. وجود رودخانه در نزدیکی این جاده باعث شده که رفت و آمد از آن در فصل‌های سرد چندان ساده نباشد. اما رودخانه‌ دو هزار و سه هزار که در مرز این دو جنگل به هم می‌رسند که در حدود ۱۰ کیلومتر از ابتدای جاده دوهزار فاصله دارد.

جاده و جنگل دوهزار بیشتر مناسب سفرهای دوستانه و خانوادگی برای گذراندن چند روزی در دل طبیعت و با امکانات رفاهی و اقامتی مناسب است. اما جنگل‌ سه هزار با طبیعت بکر برای طبیعت‌گردی و پیمایش در دل جنگل‌ها مناسب است.

برای خیلی‌ها نیمی از جذابیت این جنگل‌ها به رانندگی کردن در جاده‌های زیبای آن‌ها است. اگر شما هم از همان دسته افراد هستید، پس خوب است لیستی از زیباترین جاده های ایران را داشته باشید.

تفاوت جاده‌های دو هزار و سه هزار

جنگل دوهزار و سه هزار؛ در اعماق شگفتی‌های سبز

سفر به شمال ایران همیشه جذاب و دوست‌داشتنی است؛ حالا تصور کنید که به منطقه در ییلاقات مازندران با سرسبزی و خنکی بیش از تصور خود بروید. منطقه جنگل دوهزار و سه هزار در استان مازندران دقیقاً چنین جایی است.

منطقه‌ای سرسبز با درختان سربه فلک کشیده که صدای رودخانه‌های از یک طرف و آواز پرنده‌ها از طرف دیگر شما را به اعماق شگفتی‌ها می‌برد.جنگل‌هایی که در ارتفاعات قرار دارند و هر چه پیش بروید، هوای مه‌آلود را بیشتر روی پوست خود احساس خواهید کرد.

اگر قصد شب‌مانی و طبیعت‌گردی در این جنگل را داشته باشید، در مسیر خود طبیعت‌گردان و کوهنوردانی را می‌بینید که رفتن به قله سیالان از این منطقه عبور می‌کنند.کلبه‌هایی که در بخش‌های مختلف این جنگل وجود دارد و مسیرهایی که دیگر جای عبور ماشین در آن نیست، از جذابیت‌های دیگر این جنگل‌های بکر و زیباست.

حالا که حرف از طبیعت بکر مازندران است، حیف است مسافر این استان باشید و از زیبایی‌های شیرگاه بی‌خبر بمانید!

جنگل دو هزار و سه هزار

دلیل نام‌گذاری جنگل دوهزار و سه هزار

شاید نام این جنگل‌ها کمی برای شما هم عجیب به نظر برسد. این‌طور که به نظر می‌رسد یک دلیل برای نام‌گذاری این جنگل‌ها، ارتفاع آن از سطح دریاست.

به این صورت که جنگل‌های دوهزار و سه هزار هرکدام به ترتیب دو هزار و سه هزار متر از سطح دریا فاصله دارند.البته بعضی دیگر هم اعتقاد دارند که در ابتدا نام این جنگل‌ها دو هراز و سه هراز بوده که در گذر زمان به سمت دوهزار و سه هزار تغییر پیدا کرده است.

هراز در زبان محلی به معنی رود است و وجود سه رود معروف در جنگ سه هزار به نام «شلف رود»، «گرمارود» و «مرانرود» این منطقه را به همین نام معروف کرده است. رودهای مهمی که از کوهستان سرچشمه می‌گیرند و نقش اصلی در شکل‌گیری جلگه‌های مازندران دارند.

دلیل نام‌گذاری جنگل دو هزار و سه هزار

دیدنی‌های جنگل‌های دوهزار و سه هزار

در اطراف جنگل‌های دوهزار و سه هزار و حتی در دل جنگل‌ها، دیدنی‌های زیادی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها یک دلیل خوب برای سفر به این منطقه است. این لوکیشن‌ها که بیشتر مقصد طبیعت‌گردی به‌شمار می‌رود و در چند سال اخیر خیلی از آن‌ها حسابی معروف شده‌اند.

در ادامه سری به چند دیدنی در منطقه جنگل‌های دو و سه هزار خواهیم زد.از جمله حیوانات جنگل دوهزار می‌توان به  جانوران وحشی مثل گراز، خرس و پلنگ ایرانی اشاره کرد.

تنکابن شاید به طبیعتش معروف باشید، اما نوشهر تفریحگاه مسافران همیشگی شمال است! درباره پارک جنگلی سیسنگان نوشهر بیشتر بخوانید.

دیدنی های جنگل های دو هزار و سه هزار

پارک و هتل جنگلی چال دره

اگر قصد سفر به شمال و رفتن به یک منطقه با آب و هوای عالی و طبیعت بی‌نظیر دارید و از طرف دیگر امکانات اقامتی و رفاهی برای شما مهم است، جنگل دوهزار و پارک و هتل جنگلی چال دره همان جایی است که به دنبال آن هستید. این منطقه با طبیعت بکر و بی‌نظیرش شما را غرق صدای رود در میان درختان سربه فلک کشیده می‌کند.

این پارک جنگلی دارای امکاناتی مثل رستوران، کافی‌شاپ‌های مختلف، نمایشگاه اختصاصی آثار هنری، آلاچیق‌های جنگلی، میز و نیمکت‌ و… است. در پارک جنگلی چال دره انواع تفریحات مختلف مثل دوچرخه‌سواری، جنگل نوردی با راهنما، ماهیگیری، دارت و تخته‌نرد و شطرنج طراحی شده است.

برای اقامت در این منطقه هم می‌توانید روی هتل جنگلی یا همان کلبه‌ها استفاده کنید. کلبه‌های جنگلی که با طراحی زیبا و ویژه و امکانات کامل ساخته شده است. این کلبه‌ها مجهز به یخچال، تختخواب، سرویس بهداشتی و امکانات سرمایشی و گرمایشی هستند.

در مازندران جاذبه کم پیدا نمی‌کنید، اگر دلتان از جنگل‌های بکر و درندشت زده شد، سری به روستاهایش بزنید که زیبایی زندگی محلی در آن موج می‌زند! مثلا در این مطلب سراغ معرفی جواهرده رفته‌ایم که غرق در صمیمیت خالص روستایی است.

پارک و هتل جنگلی چال دره

استخرهای پرورش ماهی جنگل‌های دوهزار

یکی دیگر از جذابیت‌های جنگل‌های دوهزار، استخرهای پرورش ماهی است که با سفر به این منطقه می‌توانید علاوه بر بازدید از استخرها، ماهی تازه هم بخرید.

عاشق ماهی و ماهی‌گیری هستید؟ البته که ماهی گرفتن کار هر کسی نیست اما «تجربه» کردنش شیرین است و داستانی می‌شود فراموش نشدنی! شما هم می‌توانید ماهیگیری به روش سنتی و پختنش به روش اصیل شمالی را تجربه کنید؛ آن هم با یک محلی کاردرست و همراه! چطور؟ یک سانس از تجربه «ماجراجویی شکار و پخت ماهی با آقای پالاش» را رزرو کنید و شریک این تجربه ناب شوید!

استخرهای پرورش ماهی شمال

قله سیالان

یکی از قله‌های زیبا که بین استان مازندران و قزوین قرار دارد، قله سیالان است. قله‌ای که یک مسیر آن از جنگل دوهزار و سه هزار و یک مسیر آن از الموت قزوین است. این قله دارای یک جانپناه در سمت شمالی و یکی در سمت جنوبی است و به‌صورت کلی می‌توان از سه مسیر به سیالان صعود کرد.

اگر اهل کوهنوردی هستید و پایتخت‌نشین، ما بهترین مسیرهای کوهنوردی اطراف تهران را به شما معرفی کرده‌ایم.

قله سیالان

هتل سیالان جنگل دوهزار

با سفر به جنگل دوهزار و منطقه تنکابن خیال شما از بابت اقامت راحت خواهد بود. در این منطقه علاوه بر کلبه‌های جنگلی می‌توانید در هتل سیالان هم اقامت کنید. این هتل در تنکابن و در جاده دوهزار، جاده عسل محله واقع شده است و دارای تمامی امکانات رفاهی و اقامتی است.

اگرچه هتل امکانات کاملی دارد و وسایل آرامش شما در آن مهیا است، اما اگر می‌خواهید تجربه نابی از زندگی محلی داشته باشید و صبحتان را با تخم مرغ محلی و شیر تازه شروع کنید، به فکر رزرو اقامتگاه های بوم گردی تنکابن باشید!

هتل سیالان جنگل دو هزار

جاده جنگل دوهزار

جاده‌های جنگلی یکی از جذاب‌ترین جاده‌هایی هستند که می‌توانید برای سفر انتخاب کنید. به‌ویژه اگر در فصل بهار یا پاییز مسیر شما از این جاده‌ها بگذرد. جاده جنگل دوهزار در یک مسیر زیبا با درختان سربه فلک کشیده است که شما را به سمت ارتفاعات می‌برد و در بخش‌های از مسیر غرق مه خواهید شد.

این جاده زیبا و رؤیایی از جنوب تنکابن شروع می‌شود و به ارتفاعات مازندران ختم خواهد شد. در ابتدای مسیر هم‌صدای جریان رودخانه به گوش می‌رسد که جذابیت‌های آن را چندین برابر می‌کند.

برای طبیعت‌گردی شمال گزینه و انتخاب کم ندارد، اگر مسیرتان به این جنگل‌ها نخورد، سری بزنید به دریاچه ولشت که دیدنش مثل سفری کوتاه به بهشت است!

جاده جنگل دو هزار

روستای عسل محله

در ارتفاعات جاده دوهزار یکی از روستاهای سرسبز و خوش آب و هوا قرار گرفته که زیبایی‌های آن وصف نشدنی است. این روستا به دلیل فاصله از دریا و نزدیکی به کوه‌ها آب و هوا خنکی دارد که یک مقصد جذاب برای طبیعت‌گردی است. ضمن اینکه به دلیل نزدیکی به دشت دریاسر آخرین روستا و مبدأ پیمایش برای رفتن به این منطقه است.

روستای عسل محله

دشت دریاسر

سفر به بهشت اردیبهشت ایران در دشت دریاسر محقق می‌شود. دشتی که با کوه‌های بلند محاصره شده و  در آن چشم‌اندازی از کوه‌ها و یخچال‌ها و از طرف دیگر دشت‌های پرگل در فصل بهار خواهید دید.

چشمه‌هایی که از زمین می‌جوشد و اگر بخواهید برای کمپ این منطقه را انتخاب کنید حتماً باید حواستان باشد که زمین خشک باشد تا محل کمپ مناسب خود را پیدا کنید.دشت دریاسر یک طبیعت سبز تمام‌عیار با هوایی خنک و مطبوع است که بدون شک شما را تحت تأثیر زیبایی‌های بی‌اندازه‌اش قرار می‌دهد.

دشت دریاسر

آبگرم سه هزار

در مسیر جاده سه هزار و در انتهای دره آن، چشمه آبگرمی درون یک غار کوچک قرار دارد. چشمه‌ای که در نزدیکی روستای درجان، خرم‌آباد شهرستان تنکابن واقع شده است. این آبگرم شامل دو غار کوچک مجزاست و علاوه بر اینکه یک جاذبه دیدنی و گردشگری به شمار می‌رود، در بین افراد محلی یک مکان مقدس و بااهمیت است.

اهل آب‌تنی در چشمه‌های آبگرم هستید؟ حتما می‌دانید معروفترین‌شان آبگرم سرعین است! آن را بیشتر بشناسید.

آبگرم سه هزار

 ییلاق هرسنگ

شاید شما هم شمال را به‌عنوان یک منطقه پر رطوبت بشناسید که در فصل‌های گرم مثل تابستان اصلاً امکان سفر به آنجا را نداشته باشید. اما اگر می‌خواهید چهره متفاوتی از شمال را حتی در فصول گرم ببینید، پیشنهاد ما به شما مناطق ییلاقی است. ییلاق هرسنگ در منطقه جنگل دوهزار یکی از ییلاقات خوش آب و هوا و سرسبزی است که می‌توانید برای طبیعت‌گردی هم روی آن حساب کنید.

این منطقه بالای دشت دریا سر و در مسیر قله سیالان قرار دارد که یکی از اصلی‌ترین پاتوق‌های کوهنوردانی است که به این منطقه می‌آیند.

اگر ساکن پایتخت هستید و فرصتی برای سفر چند روزه ندارید، ما بهترین ییلاق های اطراف تهران را برای یک سفر آخر هفته‌ای کوتاه به شما معرفی کرده‌ایم.

 ییلاق هرسنگ

 ییلاق وینی

یکی دیگر از ییلاقات زیبا با طبیعت بی‌نظیر در نزدیکی جنگل دوهزار ییلاق وینی است که در علاوه بر آب و هوای بی‌نظیر در تابستان، شما را به صدای پرندگان و تصاویری که غرق در مه شده است، دعوت می‌کند. ییلاق وینی یکی از ییلاقات بکر و زیبا جنگل دوهزار است که در ارتفاعات قرار گرفته و یک مقصد بی‌نظیر برای دور شدن از هیاهوی شهر است. این ییلاق همچنین محل چرای دام‌ها در روستای الموت است. پس از عبور از این ییلاق، به مدت ۳ الی ۴ ساعت به قله سیالان خواهید رسید.

 ییلاق وینی

موزه مردم شناسی برسه دوهزار

در کنار جاذبه‌‌های طبیعی در جنگل‌های دوهزار جاذبه‌های فرهنگی مثل موزه مردم‌شناسی وجود دارد.  این موزه در دل جنگل‌های دوهزار است و در آن می‌توانید از تجهیزات قدیمی مورد استفاده مردم این مناطق به همراه معرفی آداب و رسوم آن‌هاست.

قله سیالان

منطقه دوهزار و سه هزار یکی از مناطق پرطرفدار در بین طبیعت‌گردان است. چرا که این جنگل‌ها در ارتفاعات مازندران قرار دارد و برای پیمایش و کوهنوردی مناسب هستند. قله سیالان با ارتفاع حدود ۴۲۵۰ متر، بلندترین کوه منطقه تنکابن است و کوهنوردان زیادی برای صعود به آن به این منطقه می‌آیند. مسیر کوهنوردی قله سیالان از روستای عسل محله شروع می‌شود  و با گذر از دشت دریاسر به منطقه هرسنگ و قله سیالان خواهید رسید.

از این دست طبیعت بکر در گیلان هم کم پیدا نمی‌شود! مثلا در این مطلب از جاذبه های املش گفته‌ایم که به بهشت گیلان می‌شناسندش.

امامزاده قاسم

یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی نزدیک جنگل دوهزار امامزاده قاسم است که

امامزاده قاسم

دیگر جاذبه های طبیعی و جنگلی تنکابن

در تنکابن و طبیعت اطراف آن می‌توانید از مناطق و جاذبه‌های زیادی دیگری هم دیدن کنید. از جمله جاذبه‌های طبیعی تنکابن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پل چشمه کیله
  • مرداب نشتارود
  • آبگرم فلکده
  • آبشار کوهسر
  • روستای قلعه گردن
  • پارک جنگلی خشکه داران
  • آبشار تودارک
  • آبشار سنگ بن چشمه
  • غار آبی دانیال
  • و …

البته اگر فرصت گشت‌وگذار در تمام مازندران را دارید، این لیست بهترین جاذبه های نوشهر را هم در کنار جاهای دیدنی این جنگل‌ها بگذارید و عیشتان را کامل کنید!

جاذبه های طبیعی و جنگلی تنکابن

چطور در جنگل دوهزار خوش بگذرانیم؟

جنگل دوهزار یکی از مناطقی است که با هر قصدی به آنجا سفر کنید، باب سلیقه شما خواهد بود. منطقه‌ای که به دلیل فاصله از دریا رطوبت کمی دارد و قرار گرفتن آن در ارتفاع علاوه بر آب و هوای بی‌نظیر، طبیعت بکر را به شما هدیه می‌دهد. پس اگر به‌قصد طبیعت‌گردی به این منطقه سفر می‌کنید، جای درستی آمده‌اید.

در واقع این منطقه فقط به جنگل ختم نمی‌شود و مسیر پیمایش و کوهنوردی بی‌نظیری دارد. ضمن اینکه برای شب‌مانی و کمپینگ هم می‌توانید در بخش‌های مختلف آن حساب کنید.اگر هم به دنبال یک مقصد با امکانات رفاهی و اقامتی مناسب هستید باز هم اینجا یکی از مقاصدی است که خواسته‌های شما را تمام‌وکمال برطرف می‌کند.

هتل و کلبه‌های جنگلی برای اقامت، پارک جنگلی، رستوران و کافی‌شاپ، تفریحات مختلف مثل دوچرخه‌سواری، جنگل‌نوردی با راهنما، ماهیگیری و… در این منطقه فراهم شده است.همچنین می‌توانید به جاذبه‌هایی که در اطراف شما قرار دارد مثل جنگل سه هزار، دشت دریاسر، قله سیالان و… بروید.

اگر می‌خواهید در نزدیکی این جنگل‌ها یک اقامت دلنشین داشته باشید، اجاره کلبه امیدوار تنکابن را به شما پیشنهاد می‌دهیم؛ یک کلبه شیک و مدرن با استخر روباز و در دل یک باغ میوه! چه بهتر از این؟

یکی دیگر از راه‌های خوشگذرانی در طبیعت کمپینگ است، البته یادتان باشد که شما مهمان طبیعت هستید و درختان و حیات وحش منطق صاحب‌خانه‌های آن! اگر برای کمپینگ تازه‌کارید، برایتان یک راهنمای کامل کمپینگ در طبیعت داریم.

امکانات تفریحی جنگل های دو هزار

بهترین زمان سفر به جنگل دوهزار و سه هزار

همیشه بهترین زمان سفر به شمال ایران، بهار است. فصلی که طبیعت انگار رنگ و بوی دیگری می‌گیرد و با سبزی و درخشانی بیشتر خود را نشان می‌دهد. جنگل‌های دوهزار و سه هزار هم در فصل بهار در اوج خود هستند. فصلی که علاوه بر سرسبزی و زیبایی، چشمه‌های آب زلال از زمین می‌جوشند و درختان پر از شکوفه مناظر رؤیایی را ایجاد می‌کنند. رودخانه‌های پر آب نیز بخشی دیگر از زیبایی‌های منطقه هستند که در دل جنگل جاری شده‌اند و صدای دل‌انگیزی را از آن‌ها به گوش می‌رسد.

اما به دلیل قرار گرفتن این در دل ارتفاعات، یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید برای فصل تابستان هم روی آن حساب کنید. فصلی که با وجود میوه‌های تابستانی و ییلاقات خنک شما را به طبیعت بکر و شگفت‌انگیز این منطقه دعوت می‌کند.

اما اگر می‌خواهید یک چهره شگفت‌انگیز از این منطقه ببینید، اوایل پاییز بهترین زمان سفر به جنگل‌ دوهزار است که شما را غرق رنگ‌ها کرده و به نقاشی طبیعت دعوت می‌کند.این منطقه در فصل زمستان با وجود آب و هوای سرد و بارندگی‌های زیاد چندان برای طبیعت‌گردی مناسب نیست. البته در اسفندماه با شکوفه زدن درختان بسیار تماشایی است و می‌توانید این منطقه را برای سفر انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به جنگل دوهزار و سه هزار

در سفر به جنگل دوهزار چه تجهیزاتی را ببریم و چه نکاتی را بدانیم؟

برای سفر به جنگل دوهزار مازندران با توجه به نوع سفر خود باید تجهیزات سفر را انتخاب کنید. اگر قصد استفاده از اقامتگاه‌های بوم‌گردی و هتل را دارید، به تجهیزات خاصی نیاز ندارید، فقط با توجه به فصل لباس مناسب همراه خود داشته باشید.

ولی اگر قصد طبیعت‌گردی یا کوهنوردی در این منطقه را دارید، حتماً با تجهیزات مناسب به این منطقه سفر و بعضی از نکات را رعایت کنید تا نهایت استفاده از سفر خود را ببرید.برای شب‌مانی می‌توانید از امکانات پارک جنگلی استفاده کنید ولی اگر قصد کمپ در مناطق بکر و جنگلی را دارید، حتماً تجهیزات کمپ همراه خود داشته باشید.

از کمپ در اطراف رودخانه پرهیز کنید؛ چرا که احتمالاً بالا آمدن سطح آب وجود دارد.برای پیمایش و جنگل نوردی حتماً از کفش، لباس، تجهیزات و غذای مناسب استفاده کنید و با راهنمایان محلی همراه شوید.حتما نقشه‌های آفلاین و جی‌پی‌اس برای پیدا کردن مسیر استفاده کنید.

دوربین عکاسی را فراموش نکنید. در مسیر مناظر تماشایی آنقدر زیاد است که شما را محو زیبایی خود خواهد کرد. اصلا اینجا یکی از بهترین جاها برای عکاسی در ایران است!

بیشتر از همیشه مراقب طبیعت باشید و تاحدامکان از وسایل تجدیدپذیر استفاده کرده و زباله‌ها خود را به شهر بیاورید و در مناطق روستایی رها نکنید.

تجهیزات لازم برای جنگل نوردی

 اجاره ویلا و کلبه جنگلی و چوبی در جنگل دو هزار

برای اقامت در سفر می‌توانید روی گزینه‌های مختلفی حساب کنید. در سفر به شمال کشور، ویلا و کلبه‌ یکی از جذاب‌ترین اقامتگاه‌هایی است که می‌توانید رزرو کنید. اما شاید پیداکردن چنین اقامتگاه‌هایی در نگاه اول چندان ساده هم به‌نظر نرسد. به‌ویژه اگر بخواهید آن را در یک منطقه خاص رزرو کنید.

سایت جاباما امکان رزرو آنلاین انواع ویلا و  اجاره کلبه‌ جنگلی دوهراز و سایر مناطق را در اختیار شما قرار می‌دهد. با ورود به سایت جاباما و جستجوی شهر موردنظر خود می‌توانید لیستی از اقامتگاه‌ها را مشاهده کنید. سپس با مقایسه عکس، امکانات و هزینه اقامت برای هر شب، اقامتگاه موردنظر خود را به‌سادگی رزرو کنید.

در جاباما برای اجاره ویلا در مازندران دستتان در انتخاب باز است! از اجاره ویلا ساحلی در مازندران تا اجاره اقامتگاه بومگردی در مازندران انتخاب دارید!

 اجاره ویلا در جنگل دو هزار

پاسخ به سوالات متداول درباره سفر به جنگل دوهزار

سوغات جنگل دوهزار سه هزار چیست؟

انواع صنایع‌دستی مردم محلی مثل  چادر شب، کلاه‌پشمی، چوخا، جاجیم، کول‌گیر، جوراب پشمی پوستین کلاه و مواد غذایی مثل بسیار گل گاو زبان کاشته می‌شود و فندق، گردو، سیب و گندم از جمله سوغات این منطقه هستند.

 آیا در جنگل دوهزار می‌توان کلبه چوبی اجاره کرد؟

بله، اجاره کلبه چوبی در جنگل دوهزار به‌صورت آنلاین و از طریق سایت جاباما امکان‌پذیر است.

  آب و هوای جنگل دوهزار چطور است؟

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع آب و هوای خنکی دارد و در فصل بهار و تابستان می‌توانید به آنجا سفر کنید.

 جنگل دوهزار و سه هزار چه فرقی با هم دارند؟

جنگل دوهزار امکانات اقامتی و رفاهی بیشتری دارد، ضمن اینکه در ارتفاع کمتری نسبت به جنگل سه هزار قرار گرفته است. جنگل سه هزار بکرتر است و برای طبیعت‌گردی و پیمایش مناسب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا