کردان یکی از مناطق خوش آب‌وهوا در نزدیکی تهران و کرج است که در چند دهه اخیر به‌عنوان یک گنج پنهان سر از خاک درآورده و تبدیل به یک از مناطق ویلایی‌نشین اهالی تهران و کرج شده است. باغات سرسبز و آباد، هوای خنک و تمیز و فاصله کم به پایتخت همگی دست‌به‌دست هم داده‌اند که از کردان کرج یک منطقه بی‌نظیر برای تعطیلات و استراحت‌های آخر هفته‌ای پایتخت‌نشینان بسازد. اگر قصد دارید، تعطیلات را در یک ویلای لوکس بگذرانید یا می‌خواهید برای یک دورهمی برنامه‌ریزی کنید، ویلاهای کردان بهترین مقصد است که در نزدیکی شما قرار دارد. در این مقاله قصد داریم سری به بهترین شهرک‌های ویلایی در کردان کرج بزنیم و با انواع ویلاها و همچنین بهترین زمان سفر آشنا شویم.


کردان دقیقا کجاست؟


کردان با طبیعت زیبا و هوای خنک در ۱۵ کیلومتری کرج جای خوش کرده و از توابع کوهسار در


شهرستان ساوجبلاغ به‌شمار می‌رود. این منطقه ۶۵ کیلومتر با تهران فاصله دارد و در چند


چند دههٔ اخیر تبدیل به یکی از تفرجگاه‌های اهالی تهران و کرج برای گذران آخر هفته‌ها و تعطیلات شده است.


یکی از دلایل سرسبزی و زیبایی این منطقه، وجود رودخانه است که باعث حاصل‌خیزی کردان و رشد درختان و باغات میوه در اینجا شده است.


مسیر دسترسی


برای دسترسی به کردان می‌توانید وارد اتوبان تهران- کرج شوید و پس از رسیدن به کرج مسیر خود را در اتوبان کرج- قزوین ادامه دهید تا حدود ۲۰ کیلومتر بعد تابلوی کردان را ببینید و خود را به مقصد برسانید.


کردان به چند بخش مختلف تقسیم می‌شود که آب‌وهوا، جمعیت و دسترسی‌های متفاوتی نسبت به هم دارند. در ادامه هر یک از این مناطق و انواع ویلاهایی که در آن قرار دارند را معرفی خواهیم کرد.نقشه دسترسی به کردان


آشنایی با بهترین مناطق ویلایی در کردان


کردان تا چند دههٔ پیش یک روستای خوش آب‌وهوا در نزدیکی تهران و کرج بود که به دلیل وجود رودخانه، باغات سرسبزی داشت و بیشتر مردم به کشاورزی، دامداری و ساخت صنایع دستی مشغول بودند. با مهاجرت برخی از پایتخت‌نشینان در طول جنگ تحمیلی به کردان، در بخش‌هایی از این منطقه، کارگاه‌ها و کارخانه‌های مختلفی در آن احداث شد و کم کم شکل روستایی خود را در بخش‌های مختلف از دست داد. پس از ویلاسازی‌های انبوه هم مناطقی از آن شکل لوکسی به‌خود گرفتند. در حال حاضر برخی از این ویلاها در مناطق شهری و برخی دیگر در مناطق روستایی قرار دارند. در ادامه بهترین مناطق ویلایی را به شما معرفی خواهیم کرد.


آغشت


اغشت یک منطقهٔ سرسبز با باغ‌های انبوه است که آب‌وهوا و چشم‌انداز بی‌نظیری دارد. این منطقه به‌دلیل امکانات کافی مثل دسترسی به آب‌وگاز یکی از بهترین شهرک‌های ویلایی در کردان کرج است. تا جایی‌که بسیاری از مردم به‌صورت دائمی در آن زندگی می‌کنند. در آغشت با صدای پرندگان از خواب بیدار خواهید شد و تازگی هوای روی پوست شما می‌نشیند.
تهراندشت


یکی از لوکس‌ترین و بهترین شهرک‌های ویلایی در کردان کرج را می‌توانید در تهراندشت پیدا کنید. البته تصور نکنید که مستقیم شما را به یک شهر جدید خواهیم برد؛ نه، در تهراندشت هم هنوز در یک بافت روستایی هستید با این تفاوت که اطراف شما پر از ویلاهای لوکس و زیبایی‌ست که در یک منطقهٔ خوش آب‌وهوا قرار گرفته است. این ویلاها دارای امکانات کامل هستند و از بابت دسترسی‌ها هم خیال شما راحت خواهد بود.
سهیلیه


ویلا در منطقه سهیلیه کردان

منطقه سهیلیه فاصله بسیار کمی با کردان دارد با این تفاوت که دقیقا شرایط و آب‌وهوای آن مانند کردان کرج است و شهرک‌های ویلایی زیادی در آن ساخته شده است. تا جایی که بسیاری از افرادی که قصد اقامت در ویلاهای لوکس را دارند، سری به شهرک سهیلیه می‌زنند.
باغبان کلاچی


این منطقه از بخش‌های روستایی و نسبتاً بکر کردان به‌شمار می‌رود که سرسبز است و ویلاهایی در قسمت‌های مختلف آن ساخته شده که چشم‌اندازهای بی‌نظیری دارد. اگر قصد اجاره ویلا در یکی از مناطق خوش آب‌وهوا و آرام در نزدیکی تهران را دارید، اینجا بهترین انتخاب برای شماست.
چلنگدار


یکی دیگر از مناطق بکر در کردان، چلنگدار است. همان طور که از نام این منطقه پیداست، اطراف آن پر از درختان کهنسال و همچنین رودخانه‌های خروشان است. در این منطقه هم ویلاهای زیادی وجود دارد که علاوه‌بر یک اقامت لوکس، شما را به آرامش و سکوت دعوت می‌کند. اینجا خبری از دود و صدای ماشین نیست و در عوض می‌توانید مهمان صدای طبیعت و پرندگان باشید. چلنگدار به دلیل سرسبزی و زیبایی که منطقه تفریحی برای طبیعت‌گردان هم به‌شمار می‌رود.
بانو صحرا


از جمله قدیمی‌ترین بخش‌های کردان را می‌توان همین منطقه دانست. در اینجا آثار تاریخی کشف شده و یک پل قدیمی از دوران صفویه هم در آن وجود دارد که خبر از قدمت طولانی بانوصحرا می‌دهد.


 طبیعت زیبا و سرسبز اینجا باعث شده، ویلاهای زیادی در این منطقه ساخته شوند و یکی از بهترین مناطق ویلایی در کردان کرج باشد که در آن خبری از هیاهوی شهر نیست و می‌توانید چند روزی را در دل طبیعت با امکانات کامل سپری کنید.
ولیان


منطقه روستایی دیگری که نسبت به سایر مناطقی که معرفی کردیم کمی شلوغ‌تر و البته با امکانات بیشتر است. ولیان علاوه‌بر طبیعت زیبا، یکی از بهترین مناطق برای تفریح و گشت‌وگذار است. همچنین به‌دلیل وجود ویلاهای متنوع یک اقامت راحت را در دل منطقه‌ای سرسبز و زیبا برای شما فراهم می‌کند.
بهترین شهرک های ویلایی کردان را بشناسیم


حالا نوبت به معرفی شهرک‌های ویلایی در کردان کرج می‌رسد. شهرک‌هایی که بیشتر در مناطق شهری کردان هستند و دسترسی و امکانات تمام و کمالی را در اختیار شما قرار می‌دهند. در این مناطق گرچه همچنان آب‌وهوا عالی‌ست و خبری از دود و شلوغی‌های تهران و کرج در آن نخواهد بود ولی فقط اطراف شما باغ است و دیگر مثل مناطق روستایی در دل طبیعت نیستید.


در ادامه بهترین شهرک‌های ویلایی در کردان کرج را به شما معرفی خواهیم کرد.


چهارباغ


ویلا در منطقه چهارباغ کردان

منطقه چهارباغ از نظر تقسیمات شهری و روستایی متعلق به کرج است ولی با وجود فاصله کمی که با کردان دارد، به چهارباغ کردان هم معروف است. این منطقه با داشتن امکانات تمام‌وکمال و تفرجگاه‌های مختلف به دهکده چهارباغ معروف شده که شهرک‌های ویلایی زیادی در آن ساخته شده و یکی از بهترین شهرک‌های ویلایی در کردان کرج به‌شمار می‌رود که برای اجاره ویلا در کردان و اقامت یک تا چند روزه بی‌نظیر است.
شهرک افشاریه


در شهرک افشاریه ویلاها به‌صورت مهندسی و با فاصله استانداردی از هم ساخته شده‌اند و تمامی شهرک با ویلاهای لوکس و سازه‌های معماری زیبا پر شده است. این شهرک دارای کوچه‌بندی و خیابان‌کشی زیباست چرا که تمامی سازه‌ها در یک ردیف قرار گرفته‌اند و به‌صورت اصولی ساخته شده‌اند. شهرک افشاریه به ویلاهای مدرن و لوکس معروف است.
شهرک طاووسیه


این شهرک هم از مناطق لوکس و مدرن به‌شمار می‌رود و یکی از بهترین شهرک‌های ویلایی کردان است. ویلاهای این منطقه علاوه‌بر سازه‌های زیبا امکانات کاملی دارند و به‌دلیل اینکه همه آن‌ها سنددار هستند، از مناطق پرطرفدار برای خرید و فروش و همچنین اجاره ویلای استخردار در کردان به‌شمار می‌روند.
شهرک الهیه


این شهرک نسبت به شهرک‌های طاووسیه و افشاریه، طبیعت بکرتر و زیباتری دارد. به همین دلیل معمولاً در بین گزینه‌های اول برای انتخاب افرادی قرار می‌گیرد که آخر هفته‌ها می‌خواهند در سکوت و آرامش باشند. در عین حال فاصله کم و دسترسی بهتر به تهران شهرک الهیه را به یکی از شهرک‌هایی ویلایی پرطرفدار در کرج تبدیل کرده است.
شهرک حمیدیه


شهرک حمیدیه بسیار آرام و نسبت به سایر شهرک‌های ویلایی خلوت‌تر است و برای گذران آخر هفته در یک سکوت و آرامش مناسب است. البته این منطقه امنیت بالایی دارد و در زمان اقامت خیال شما را از هر بابت راحت می‌کند. 
آشنایی با ویلاهای استخردار و پرطرفدار کردان


پس از آشنایی با کردان و مناطقی که می‌توانید ویلاهای مختلف را در آن اجاره کنید، حالا نوبت به معرفی ویلاها در هر یک از این مناطق می‌رسد. کردان به‌دلیل موقعیت جغرافیایی خود و طبیعت بی‌نظیری که دارد، یکی از حاشیه‌های امن اهالی تهران و کرج برای اوقات فراغت است. به‌همین دلیل هم ویلاهای لاکچری زیادی در آن ساخته شده که نه تنها سازه‌های بی‌نظیری دارند بلکه مجهز و با امکانات کامل هستند.


برای رزرو ویلا در کردان هم می‌توانید سری به سایت جاباما بزنید تا لیستی از ویلاهای کردان در اختیار شما قرار بگیرد. تمامی گزینه‌ها دارای عکس هستند و می‌توانید امکانات آن را بررسی و هزینه آن‌ها را با هم مقایسه کنید. در نهایت هم جاباما امکان رزرو آنلاین را در اختیار شما قرار می‌دهد.


این ویلاها بیشتر در بافت شهری کردان قرار دارند ولی می‌توانید در روستاها هم بهترین شهرک‌ های ویلایی در کردان کرج را پیدا کنید. در ادامه برخی از مناطقی که ویلاهای لوکسی دارند را به شما معرفی خواهیم کرد. البته برخی از آن‌ها احتمالاً در لیست بالا باشند ولی به‌صورت اختصاصی در مورد ویلاهای آن توضیح خواهیم داد.


کوهسار


ویلا در منطقه کوهسار کردان

کردان بخشی از کوهسار به‌شمار می‌رود، منطقه‌ای که وسعت زیاد و بخش‌های مختلفی دارد. ویلاهایی که در کوهسار هستند از لحاظ معماری و طراحی خاص بسیار معروف و پرطرفدارند و یکی از زیباترین ویلاهای کردان به‌شمار می‌روند.
شهرک افشاریه


ویلاهای شهرک افشاریه یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین ویلاهای کردان به‌شمار می‌روند و امکانات آن‌ها کامل و سازه‌های معماری بی‌نظیری دارند. تقریباً تمامی ویلاهای این منطقه استخردار و با امکانات رفاهی و تفریحی ساخته شده‌اند و یک گزینه مناسب برای اقامت به‌شمار می‌روند.


شهرک الهیه


ویلاهای این شهرک نه تنها از لحاظ سازه معماری جذاب هستند بلکه شما را در اطراف خود مهمان طبیعت می‌کنند. در شهرک الهیه نیز خیالتان از بابت استخر و سایر امکانات موجود در ویلا راحت خواهد بود. با این تفاوت که چند روزی از هیاهوی شهر هم دور می‌شوید.


بهترین فصل سفر به کردان


بهترین زمان سفر به کردان

کردان یکی از مناطق ییلاقی اطراف تهران است که آب‌وهوای سردی دارد. به‌همین دلیل اگر قصد سفر یا اقامت چند روزه را در آنجا دارید، بهتر است از اوایل بهار تا اواسط پاییز را انتخاب کنید.


در واقع این منطقه در تابستان‌ها هم خنک است و یکی از جاهایی است که می‌توانید از گرمای مردادماه تهران به آن پناه ببرید و علاوه‌بر خنکی هوا از دود، ترافیک و آلودگی صوتی دور شوید.


اما زمستان‌های این منطقه بسیار سرد است و چندان توصیه نمی‌شود.


بهترین شهرک های ویلایی کردان کجاست؟

شهرک افشاریه، شهرک الهیه، شهرک طاووسیه و شهرک حمیدیه از جمله بهترین شهرک‌های ویلایی کردان کرج هستند.

بهترین مناطق کردان برای اجاره ویلا کجاست؟

بهترین زمان سفر به کردان چه موقعی است؟