جاباما

بهترین جاها برای اجاره ویلا اطراف تهران کجاست؟

برای یک آخر هفته خوش‌آب‌وهوا که دلتان می‌خواهد به کوه و کمر بزنید و یکی دو روزی را استراحت کنید، اجاره ویلا اطراف تهران بهترین ایده است!

بین همه ایرانی‌ها مرسوم است که آخر هفته‌هایشان را در طبیعت بگذرانند. دراین‌بین، تهرانی‌ها رکوردهای عجیب‌وغریبی به‌جا گذاشته‌اند. از ترافیک‌های جاده‌ای عجیب‌وغریب گرفته تا جوجه‌کبابی‌های کنار رود عبارت‌هایی است که تقریباً این چند سال برای مردم این شهر استفاده می‌شود.

واقعاً آن‌ها به کجا می‌روند؟ مگر جاهای دیدنی اطراف تهران کجاست که چنین سیل عظیمی برای اجاره ویلا و استراحت‌های چندروزه روانه‌اش می‌شوند؟

برای پاسخ به این سؤال با من در مجله جاباما همراه باشید تا خدا را چه دیدی شاید شما هم روانه ویلا و طبیعت و اطراف این شهر شدید.  

جاهای ییلاقی اطراف تهران برای اجاره ویلا

از قدیم حتی خود تهران نیز روستایی ییلاقی و خوش‌آب‌وهوا بود که بیشتر مردم برای استراحت و تفریح سراغش را می‌گرفتند.

این منطقه به دلیل فاصله اندک تا شهرهای شمالی کشور، وجود رشته‌کوه‌های البرز و منابع آبی بسیار غنی همیشه باغات و روستاهای حاصلخیزی داشته که برای استراحت از آن‌ها استفاده می‌شد.

جاهای دیدنی اطراف تهران کم نیستند به همین دلیل در ادامه تعدادی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم. روستاهای سبز و غنی از گونه‌های گیاهی، کشتزارهای بزرگ گندم و باغ‌های میوه باعث شده تا نگاه مردمی که روزی خودشان باغ‌های فراوانی داشتند به سمتشان باشد.

تک‌تک روستاهای اطراف تهران پر از شگفتی هستند که شاید در منطقه دیگری نصیبتان نشود. برویم سراغ چند مورد از جاهای دیدنی اطراف تهران که برای اجاره ویلا عالی است!

رودخانه‌ای همراه با خانه‌های مردم در کرج

یکی از قدیمی‌ترین مناطق اطراف تهران به گواهی آثار و ابنیه باقیمانده در آن کرج است. شهری دیدنی و البته بزرگ که سال‌های سال همه سرش دعوا داشتند. روزی ضمیمه تهران می‌شد، روزی ضمیمه مازندران و حالا برای خود مرکز استان است.

منطقه کرج چند ویژگی دارد که محیطش را از دیگر روستاهای اطراف تهران متمایز می‌کند. اولین و مهم‌ترین آن‌ها وجود رودخانه بزرگ و دیدنی کرج است. رودی که صدها کیلومتر طول دارد و شهر و روستاهای زیادی را سیراب می‌کند تا به سد امیرکبیر برسد.

رودخانه کرج زمینه توسعه و ساخت‌وسازهای ویلایی را در این شهر فراهم کرده است پس شما می‌توانید در مناطق طبیعی اطراف کرج ویلاهای خوبی را ببینید که شاید در شمال ایران هم نباشند. خانه‌هایی که از وسطشان رودخانه عبور می‌کند، درخت میوه خودبه‌خود رشد و به ثمر می‌نشیند و از هر نظر که فکرش را بکنید خوب است.

اجاره ویلا اطراف تهران ارزان
در کرج ویلاهای متنوع و مجهزی می‌توانید پیدا کنید

برای اجاره ویلا اطراف تهران می‌توانید ویژگی‌های مختلفی مثل استخردار بودن یا قرار گرفتن وسط باغ را هم درنظر بگیرید، چون دستتان در انتخاب باز است.

بین شهرهای ییلاقی اطراف تهران کرج و کردان هستند که ویلاهای لوکس و درجه یک از نظر امکانات دارند. اگر می‌خواهید گزینه‌ای درخور برای میهمانی‌ها، جشن‌های عروسی و… اجاره کنید یکی از گزینه‌های مطلوب کرج است که هم نزدیک تهران است و هم آب‌وهوای نابی دارد.

این شهر از نظر آب‌وهوایی نیز شرایط خوبی دارد. جو کرج همیشه سالم‌تر از تهران بوده است. دلیل آن قرارگیری کرج در منطقه‌ای بالاتر از تهران، وجود درختان بسیار زیاد و کوه‌های اطرافش است پس پیشنهاد می‌کنم این هدیه خدایی را از دست ندهید.

کردان شهر ویلا و میهمانی‌های لوکس

کردان شهر ورزش، طبیعت و کمپ‌های طبیعت‌گردی است. شهری زیبا و دیدنی از توابع شهرستان ساوجبلاغ ۲۰ کیلومتری کرج و کنار تمام جاذبه‌های گردشگری که مطمئنم دوست دارید ببینید.

چند سالی می‌شود که کردان را با مهمانی‌ها و ویلاهای لوکسش می‌شناسند. این شهر از هر نظر در بخش سفر و طبیعت‌گردی که نگاهش کنید سرآمد است.

درباره کردان و دیدنی‌های آن بیشتر بخوانید.

اگر سرچ کوچکی در باکس گوگل با عبارت کردان انجام دهید خواهید دید که در این روستا بیشتر از خانه‌های مردم عادی و اهالی آن منطقه ویلاهای لوکس برای اجاره وجود دارد. کردان از نظر توریستی چند ویژگی بارز دارد. اولین مسئله فاصله اندکش تا تهران و کرج است. کافی است سوار خودرو خود شوید و فقط ۲۰ کیلومتر رانندگی کنید تا از کرج به کردان برسید.

ویژگی بعدی رشته‌کوه‌های البرز است که این شهر روی دامانش تکیه داده و مثل کودکی در دامن مادر خوابیده است. امتداد کوه‌های کردان از طالقان تا کرج باعث شده تا کمپ‌های طبیعت‌گردی، گروه‌های ورزشی و دوستداران پیاده‌روی انتخابی جز منطقه کردان نداشته باشند.

اجاره ویلا اطراف تهران استخردار
کردان پرطرفدارترین مقصد در اطراف تهران است

کردان نیز مثل کرج رودخانه، مناطق بکر طبیعی، باغات و مناطق گردشگری و… دارد، اما چیزی که روستای تابع ساوجبلاغ را متمایز می‌کند معماری و ساخت‌وسازهای خود روستا است که هنوز رنگ و بوی شهری به خود نگرفته‌اند.

برای اجاره ویلا اطراف تهران یک روزه، کردان یک مقصد بی‌نظیر است.

خوابیده به دامان مادر گیتی، دماوند روی بام ایران

همان‌طور که از اسمش هم می‌توان فهمید باید شهری نزدیک به بام ایران باشد. دماوند نامی تأثیرگذار و عجیب‌وغریب برای ما ایرانی‌هاست.

هنوز هم هستند کسانی که با آوردن نامش یاد اشعار فردوسی درباره کاوه آهنگر یا شعر ملک‌الشعرا می‌افتند. مادر گیتی یعنی دماوند شهری را در دامان خود پروراند که حالا به منطقه‌ای امن برای گردشگران تبدیل شده است.

دماوند پر از سرچشمه‌های طبیعی برای طبیعت‌گردان، کوه‌های کوچک و بزرگ برای کوهنوردان و ویلاهای خوب برای مسافران است.

شاید از دور شهری صنعتی به نظر برسد یا عکسش را که ببینید فکر کنید کوچه‌هایش مثل تهران دود گرفته است، اما واقعیت با چیزی که می‌بینید تفاوت‌های زیادی دارد.

اجاره ویلا اطراف تهران یک روزه
دماوند ویلاهای متنوعی دارد

این شهر جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد که حالا به درمانگاهی برای ریه‌های سیاه شده از دود تهرانی‌ها تبدیل شده است.

ویلاهای دماوند کنار هر جاذبه گردشگری که فکرش را بکنید ساخته شده‌اند. ویژگی بارز این منطقه نسبت به دیگر شهرها، خانه‌های بوم گردی و نوستالژی است که به اقامتگاهی برای مسافران تبدیل شده‌اند. در دل طبیعت کنار سرچشمه‌ها یا درختان تنومند چای نوشیدن لذت‌بخش است پس از خودتان دریغ نکنید.

حتی در زمستان هم می‌توانید از بین جاهای اطراف تهران برای اجاره ویلا سراغ دماوند بروید و ویلاهای استخردار را که به استخر آبگرم و جکوزی مجهز هستند، اجاره کنید.

دور دور در باغشهر فشم

فشم، نامی آشنا برای پیرهای پول‌داری است که در گذشته‌های نه‌چندان دور این باغشهر را آباد کرده و ساختند. باغشهر دیدنی و زیبای فشم یکی از بهترین گزینه‌ها برای تعطیلات آخر هفته است. شهری دیدنی و جذاب که هرچه بخواهید دارد و از بودن در آن خسته نمی‌شوید.

لذت تنفس بی‌انتها بین باغ‌های اوشان فشم یا روی کوه‌های این باغشهر، آن‌قدر وصف‌ناشدنی است که حتی در دنیای بی‌پایان کلمه‌ها نمی‌گنجد.

درگذشته نیز منطقه فشم مکانی برای خوشگذرانی خصوصاً برای مجردهای معروف بوده. مَثَل رفته بودم اوشان فشم را حتماً شنیده‌اید این مثل آن زمانی باب شد که از هرکسی می‌پرسیدی آخر هفته کجا بودی؟ می‌گفتم: به فشم رفتم.

درباره جاهای دیدنی اطراف تهران بیشتر بخوانید.

اجاره ويلا اطراف تهران روزانه
فشم برای خوش‌گذرانی بهترین مقصد است

شهر فشم سه منطقه با نام‌های اوشان، فشم و میگون دارد که زبان عامیانه آن را به اوشان فشم تغییر داد.

از هر ده خودرویی که به سمت فشم روانه است ۹ خودرو برای رسیدن به پیست اسکی می‌رانند. این منطقه بسیار پربارش است. خصوصاً در ماه‌های سرد سال و زمستان بارش‌های بی‌کران آسمان تمام کوه‌های اطرافش را سپیدپوش می‌کنند. همین مسئله موجب شده سه پیست اسکی دیزین، دربند سر و شمشک در محیط این منطقه ایجاد شود.

بهترین زمان سفر به فشم تابستان است که هوای آن معتدل و بسیار مطبوع است. نسیم خنک شبانه فشم، ریه‌های دود گرفته در تهران را پالایش می‌کند و تنفسی عمیق را برایتان رقم می‌زند.

برای یک خوش‌گذرانی خانوادگی در آخر هفته، اجاره ویلا اطراف تهران در فشم با قیمت مناسب و ارزان امکان‌پذیر است.

شمشک، مشهور به باغشهر خصوصی تهران

به ادعای بسیاری از مسافران این منطقه شمشک، یکی از بهترین مناطق گردشگری است که هر مسافری می‌تواند انتخاب کند. منطقه شمشک قسمت‌های زیادی برای تفریح و گردش دارد.

خیلی‌ها این شهر را شهر زوری می‌نامند، زیرا از ترکیب روستاهای زیادی با یکدیگر شهر شده است. واقعیت این است که با دستور حکومتی یا علاقه مردم، شمشک شهری تشکیل شده از چند روستای به‌هم‌چسبیده است.

وقتی اسم از شهر می‌آید همه فکر می‌کنند که منطقه پر از ساختمان‌های بلند یا حالت شهری دارد. شمشک این‌طور نیست. کوچه و خانه‌های این شهر پر از نشانه‌های زیبا از روستاهای به‌هم‌پیوسته ایست که هزاران زیبایی غیرقابل‌تصور دارد.

اگر اهل اسکی رفتن هستید، آدرس بهترین پیست اسکی های ایران را اینجا ببینید.

هتل شمشک
در شمشک علاوه بر ویلا، هتل هم می‌توانید رزرو کنید

شمشک واقعاً زیبا است، پر از دیدنی‌های غیرقابل‌تصور و نماهای مختلف از طبیعت. جاهایی از این شهر، بیشه و قسمت‌هایی از آن درختستان‌های قدیمی است. باغ‌های شمشک اغلب خصوصی‌اند، اما قسمت‌هایی از این شهر هست که می‌توان برای استراحت انتخاب کرد.

بنابراین اگر قصد اجاره ویلا اطراف تهران برای مراسم را دارید، می‌توانید سراغ شمشک بروید.

لواسان، تفرجگاهی ناب پر از ویلاهای دوبلکس

همه شهرهای اطراف تهران را که بگردیم در آخر می‌رسیم به یکی از نام آشناترین مناطق یعنی لواسان. لواسان برای آن‌ها که اهل گذر و شب‌نشینی و خوشی هستند خیلی معنا دارد.

آن‌ها که شب را با صبح گره زده‌اند و همیشه دنبال مهمانی و شب‌نشینی هستند، بهترین گزینشان لواسان است.

لواسان نزدیک‌ترین دره و منطقه گردشگری به تهران است. اگر می‌خواهید جشن تولد، عروسی یا میهمانی‌های خود را در باغ تالارهای مجلل برگزار کنید، می‌توانید این شهر را انتخاب کنید.

رودخانه جاجرود میزبانتان است و برای هر لحظه از خوش‌نشینی شما برنامه‌ای دارد.

در لواسان می‌توانید اجاره ویلا باغ دار در اطراف تهران را تجربه کنید.

درباره جاذبه های لواسان، در این مطلب بیشتر بخوانید.

اجاره ویلا اطراف تهران برای تولد
در لواسان می‌توانید برای برگزاری مراسم مختلف ویلا پیدا کنید

طالقان، آرامش زیر درختانی قدیمی

طالقان منطقه‌ای خوش‌آب‌وهوا و فرهنگی است. چرا فرهنگی، زیرا افراد فهیم و دانشمندی از این شهر به علم معرفی شده‌اند.

شهر طالقان برای قدیمی‌های تهران محل آرامشی قدیمی بوده است و برای جدیدی‌ها محل تفریح. اگر راهی این شهر شدید بهتر است بدانید که از قدیم ویلا و اقامتگاه‌های تفریحی، پذیرایی مردم را برعهده داشتند.

طالقان برای کسانی که ویلای اجاره‌ای می‌خواهند، مرگ ندارد. هر کوی و برزن این شهر پر از خانه‌های خالی است که خصوصاً در فصول سرد سال به مردم اجاره داده می‌شود.

اگر نگاهی به گذشته طالقان کنید، متوجه می‌شوید که این شهر نه برای دوستداران طبیعت که برای افراد مختلف به محلی برای تفریح تبدیل شده است.

طالقان
طالقان برای کمپ کردن هم یک مقصد عالی است

کنار دریاچه طالقان جای خوبی است که دقیقه‌ای کمپ کنید، مشکلات خود را به آب بسپارید، آتشی درست کنید و کباب یا نان و ماست ساده‌ای بخورید.

برای اجاره ویلا اطراف تهران ، طالقان یکی از بکرترین و بومی‌ترین جاهای ممکن است.

افجه، حضور در دشت بی‌انتهای سبز

اگر دنبال جای خاص و دیدنی می‌گردید فقط کافی است درباره افجه پرس‌وجو کنید. افجه یکی از روستاهای اطراف تهران است که تقریباً هیچ نمونه دیگری ندارد. به‌جرئت می‌توان گفت مرغزارهای این روستا چشم‌اندازی از بهشت را جلوی چشمانتان ظاهر می‌کند. فکر کنم بک‌گراند ویندوز xp را بشناسید.

تصویری از تپه‌های سبز با آسمانی آبی آسمانی. افجه چمنزارهایی دارد که چیزی شبیه آن را برایتان در دنیای واقعی و نه بک‌گراند دسکتاپ نمایش می‌دهد.

ازجمله جاهای دیدنی این روستا می‌توان به دشت هویج و چندین چشمه اشاره کرد که همه جزو زیباترین مکان‌هاست.

اگر می‌خواهید یک سفر به قصد به در کردن خستگی‌های تن داشته باشید، آبگرم رینه هم یک مقصد عالی است.

جاهای دیدنی اطراف تهران
افجه از جمله جاهایی است که دیدنی های زیادی در اطراف تهران دارد

افجه از نظر اقامتگاه‌ها و ویلا هنوز توسعه‌یافته نیست، اما فاصله بسیار اندکش تا لواسان کوچک این کمبود را جبران می‌کند.

اگر برای یک آخر هفته کوتاه به فکر اجاره ویلا اطراف تهران هستید، افجه یکی از مناطق بسیار خوش‌آب‌وهوا در هر چهار فصل سال است.

رودهن، شهر خوش‌آب‌وهوای و پر امکانات

شنیده‌اید که هرکه دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش؟ رودهن تقریباً چنین وضعیتی دارد. روستایی با تبدیل شده به شمایل شهری که هنوز رگه‌هایی از طبیعت درونش چشم‌نوازی می‌کند.

نمی‌دانم تاکنون تجربه سفر به این شهر را داشته‌اید یا نه اما مطمئنم اگر بروید دیگر دست‌بردارش نیستید.

رودهن همیشه شهری دیدنی بوده خصوصاً که رگ‌های برش خورده تاریخ رد پای خودش را در این شهر جا گذاشته است.

به‌راحتی می‌توانید جاهای دیدنی رودهن را ببینید و لذت ببرید. مکان‌های دیدنی و بنا‌های تاریخی. البته این شهری شدن رودهن هر بدی برایش داشته از نظر اقامتگاه‌ها و امکانات رفاهی چنین وضعیتی ندارد.

هرچه بخواهید در این شهر است، برای اجاره روزانه ویلاهای لوکس اطراف تهران و نزدیک به جاهای دیدنی طبیعی بی‌نظیر رودهن یک مقصد عالی است.

اگر در حد یک نیمه‌روز می‌خواهید از تهران بیرون بزنید، به درکه بروید و کمی کوهنوردی کنید.

اجاره ویلا اطراف تهران برای مهمانی
رودهن یکی از خوش‌آب‌وهواترین جاهای دیدنی اطراف تهران است

ملارد و آبسرد، میهمانی بدون دردسر با ویلاهای مبله

بعد از کرج به سمت غرب تهران که برویم سروکله نسیم‌های خنک، هوای پاک و روستایی رنگ عوض کرده به نام ملارد پیدا می‌شود.

شهری دیدنی به دلیل وجود نقش‌رستم در آن و خوش‌آب‌وهوا به دلیل قرارگیری در منطقه‌ای بکر. اگر فاصله ۵۰ کیلومتری آن تا تهران برایتان مهم نباشد، ملارد می‌تواند گزینه خوبی برای بودن، ماندن و میهمانی‌های دوستانه باشد. شهری دور از هیاهو با آب‌وهوایی بکر و البته خیابان‌های طبیعت زده.

نگاهتان به هر سمت این شهر که بچرخد درخت و سبزه و چمن می‌بینید پس اصلاً نگران نبود فضای جنگلی و پارک و طبیعت نباشید.

اجاره ویلاهای لوکس اطراف تهران

اگر بخواهم شهرهایی که ویلاهای لوکس و بی‌عیب‌ونقص دارند را برایتان معرفی کنم تنها گزینه کردان است. برای خواندن درباره آن می‌توانید پاراگراف‌های بالا را بخوانید، زیرا اینجا فقط برای بررسی ویلاهای این شهر و ویژگی‌هایش است.

کردان ویلاهای لوکس زیادی دارد. ویلاهایی که تفریح لاکچری را برایتان رقم می‌زند. یخچال‌های پر، استخر و شومینه درصورتی‌که در ویلا نباشید سه گزینه متضاد با یکدیگر هستند، اما درصورتی‌که باشید نمی‌توان ننوشید، و شنا نکرد و کنار شومینه ننشست.

اگر دوست دارید لذت بودن در ویلاهای باکیفیت را به معنی واقعی کلمه بچشید، موقعیت سفر کنار آب و محیط طبیعی را هم برای خود فراهم کنید، بهتر است برنامه سفری به کردان را ترتیب دهید و البته از قبل ویلایش را هم رزرو کنید.

جاباما امکان انتخاب بین صدها ویلای مجهز و لوکس را به شما می‌دهد.

ویلا لوکس اطراف تهران
ویلاهای لوکس به امکاناتی مانند استخر چهار فصل، میز بیلیارد، باربیکیو و … مجهز هستند

اجاره ویلا برای برگزاری مراسم

جاهای دیدنی اطراف تهران کم نیستند. شاید صد برابر جاهای دیدنی، تعداد ویلاهای مناسب برای برگزاری مراسم و شادی اطراف تهران باشد. ویلاهای بسیار زیادی که هرچه هم در آن باشید خسته نمی‌شوید.

شاید برای یک یا دو شب بودن و برگزاری مراسمی قیمت این ویلاها بالا باشد، اما واقعاً ارزشش را دارد.

شبی را با سربلندی برابر مهمان‌ها می‌گذرانید در آخر همه به خانه‌هایشان برمی‌گردند، خوش و خرم در حال تعریف و تمجید از شما.

خوبی انتخاب این ویلا در جاهای دیدنی اطراف تهران این است که تعدد بسیار زیادی دارند. ویلا با هر ظرفیت، هر امکانات و هر شمایلی که بخواهید هست. بزرگ با ده اتاق مبله با چند دست وسیله چوبی یا سنگی هرچه بخواهید دستتان برای انتخاب باز است.

در سایت جاباما می‌توانید با انتخاب فیلتر «امکان برگزاری مراسم» ویلاهای مناسب برای این کار را پیدا کنید.

اجاره ویلا اطراف تهران برای مراسم
اگر امکان برگزاری مراسم در ویلایی وجود داشته باشد، در ویژگی‌های ویلا آورده شده است

پاسخ به سوالات متداول درباره اجاره ویلا اطراف تهران

اطراف تهران کجا ویلا اجاره کنیم؟

لواسان، کردان و فشم از بهترین جاهای اطراف تهران برای اجاره ویلا هستند، دماوند هم ویلاهای استخردار جذابی دارد که برای سفرهای خانوادگی و دوستانه می‌توانید آن‌ها را اجاره کنید.

از کجا اجاره ویلا استخردار اطراف تهران را با قیمت ارزان اجاره کنیم؟

سایت جاباما امکان انتخاب ویلاهای اطراف تهران در مناطق مختلف و با قیمت‌های متنوع را در اختیار شما می‌گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا