جاباما

زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران برای یک سفر ییلاقی یک روزه!

بازدید از ییلاق های اطراف تهران می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که دوست دارند مدت کوتاهی را به دور از زندگی شهری و مشکلات آن سپری کنند. وقتی ساکن یک کلان‌شهر باشی، بیشتر از قبل دلت می‌خواهد زمان‌هایی را به تنهایی و به دور از کار، زندگی ماشینی و نوتیفیکیشن‌های پیامرسان‌های موبایلت سپری کنی. و از همه مهم‌تر: کمی نفس بکشی! در این نوشته بهترین جاهای دیدنی اطراف تهران برای یک سفر کوتاه دلچسب را به شما معرفی می‌کنیم.

برای افرادی که هم عاشق سفرند و هم شغل و زندگی شهری دست و پای آن‌ها را بسته است، سفرهای کوتاه مدت به اطراف شهر می‌تواند گزینه خوبی برای تجدید قوای جسمی و روحی باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با دوازده تا از خوش آب و هواترین ییلاق‌ها و جاهای دنج اطراف تهران آشنا کنیم.

با ما در این مقاصد جذاب برای سفر یک روزه اطراف تهران همراه باشید.

زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران برای طبیعت‌گردی و کوه‌نوردی

تنگه واشی، حداقل یک بار باید ببینید!

یکی از جذاب‌ترین مقاصد طبیعت گردی و جاهای دیدنی اطراف تهران برای سفر یک روزه «تنگه واشی» است. این تنگه که در بیست کیلومتری فیروزکوه قرار گرفته است به آبشار زیبایی به نام آبشار «ساواشی» ختم می‌شود.

در واقع این منطقه شامل دو تنگه به نام‌های تنگه «سا» و تنگه «واشی» است. به همین دلیل به آبشار انتهای مسیر تنگه ساواشی گفته می‌شود.

برای اینکه به آبشار برسید، ابتدا باید حدود ۲۵۰ متر در تنگه اول پیاده‌روی کنید تا به دشت «ساواشی» برسید. از آنجا حدود ۱۷۰۰ متر در دشت پیاده‌روی دارید تا به تنگه دوم برسید. مسیر تنگه دوم تا رسیدن به آبشار ساواشی هم حدود ۸۰۰ متر است.

همانطور که متوجه شدید رسیدن به آبشار نیازمند یک پیاده‌روی طولانی است که بخش قابل توجهی از آن در آب است. بنابراین تنگه واشی گزینه مناسبی برای تعطیلات آخر هفته سالمندان و افرادی که مشکلات جسمی دارند نخواهد بود.

بهترین فصل سفر به تنگه واشی تابستان است. در زمستان و پاییز به علت کوهستانی بودن منطقه، هوا بسیار سرد است و عبور از آب سرد تنگه تقریبا غیر ممکن است.

پیشنهاد خاص ما برای کسانی که بیش از یک روز برای سفر آخر هفته‌ای وقت دارند این است که حداقل یک شب را در فیروزکوه که در نزدیکی این تنگه است، سپری کنند. به ویژه برای تابستان، تجربه یک شب خوابیدن زیر پتو و بیدار شدن در هوای دلچسب و مطبوع خنکای دم دمای صبح لذتی عجیب دارد! در فیروزکوه می‌توانید کلبه‌های چوبی و اقامتگاه‌های خاص و جذابی هم در سایت جاباما پیدا و آنلاین رزرو کنید.

جاهای دیدنی اطراف تهران

آبشار کمرد، پیاده‌روی دلنشین در کنار رود و با منظره کوه

آبشار زیبای کمرد در منطقه منوچهرآباد، در فاصله ۲۰ کیلومتری با تهران قرار دارد و از جاده منتهی به رودهن می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. اگرچه روستای کمرد فاصله بسیار کمی با تهران دارد، اما افراد محدودی با آن آشنایی دارند و در بین جاهای دیدنی اطراف تهران یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسانی است که دنبال جایی خلوت و دنج می‌گردند.

دیدن آبشار کمرد در هر چهار فصل سال توصیه می‌شود اما در بهار و تابستان که فصل پرآبی آن است، دیدنش لطف دیگری دارد. اگر هم در فصل کم بارانی به منطقه کمرد بروید، می‌توانید غارهای کوچکی که در دل کوه به وجود آمده‌اند را ببینید.

برای دسترسی به روستا و آبشار کمرد، یک مسیر پیاده‌روی حدودا یک ساعته از کنار زیباترین طبیعت ییلاقی اطراف تهران را دارید. اگر در فصل کم آب‌تر آبشار را ببینید، می‌توانید غار چهل دختر پشت آن را هم تماشا کنید، غاری که به گفته یک افسانه محلی، روزی چهل دختر وارد آن شدند و هرگز برنگشتند.

روستای ده تنگه و آبشار چهل پله، برای یک پیاده‌روی حسابی در خنک‌ترین جای اطراف تهران

محله اوشان را همه ما می‌شناسیم، یکی از مناطق ییلاقی خوش آب و هوا که در صدر فهرست جاهای دیدنی اطراف تهران قرار می‌گیرد. این منطقه دره‌های چشم‌نواز و سرسبز فراوانی دارد کهدر دل یکی از آن‌ها، روستای ده تنگه با آبشار بی‌نظیر چهل پله واقع شده است.

برای رسیدن به روستای ده تنگه از تهران به سمت آهار حرکت کنید. ادامه را برای رسیدن به ده تنگه با یک پیاده‌روی دلچسب یک ساعته طی می‌شود. اگر در فصلش به ده تنگه بروید، در این مسیر پیاده‌‌روی، دست که دراز کنید، به شاخه‌های فراوان و پربار آلبالو و گیلاس برخورد می‌کنید.

می‌توانید از همین زیبایی‌ها لذت ببرید، یا مثل یک طبیعت‌گرد واقعی مسیر را تا انتها و تا رسیدن به قله قلعه دختر از مسیر پاکوب داخل روستا ادامه دهید. هر جای راه که خسته شدید، کفش را دربیاورید و پایتان را در آب خنک رودخانه بشویید! ادامه که دهید، آب سرازیر از آبشار چهل پله را می‌بینید. برای رسیدن به خود قلعه دختر یک زمان حدودا ۶ ساعته را برای رفت و برگشت باید در نظر بگیرید.

آبنیک، با آبشار یخی برای چهار فصل سال

باز هم اوشان فشم و یک روستای خوش آب و هوای ییلاقی دیگر. روستای «آبنیک» که در فاصله دوازده کیلومتری فشم قرار گرفته است، آب و هوای این روستا به گونه‌ای است که هر سال بهار و تابستان میزبان افراد زیادی از تهران و سایر شهرها است که می‌خواهند از گرمای هوا فرار کنند و کمی آرام بگیرند.

مهم‌ترین جاذبه طبیعی این روستا «آبشار یخی» است که در زمستان محل تمرین علاقه‌مندان به یخ نوردی است. همچنین چشمه آبنیک در این روستا دارای شهرت تاریخی است. آبنیک را هم می‌توانید در لیست زمستانی و هم تابستانی سفر یک روزه اطراف تهران خود قرار دهید.

روستای افجه، دشت درخشان و زیبا هویج در نزدیکی تهران

از لواسان به سمت شمال شرق حدود پنج کیلومتر که آن طرف‌تر بروید به روستای «افجه» خواهید رسید. روستایی که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و به همین دلیل آب و هوای سردی دارد.

مردم این روستا هم مانند بسیاری از روستاییان به کشاورزی، باغداری و دامداری مشغول هستند. یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های طبیعی این روستا «دشت هویج» است.

با شنیدن نام دشت هویج احتمالاً یک دشت نارنجی پوشیده از هویج در ذهنتان نقش می‌بندد. اما باید بگوییم که در گذشته در این دشت هویج کشت می‌شد، اما امروزه هویجی در آن دیده نمی‌شود.

دشت هویج بالای روستای افجه قرار دارد و یک جای دیدنی خوش آب و هوا و دنج برای یک سفر یک روزه اطراف تهران است.

‌آبشار پسچویك

اگر اهل پیاده‌روی و طبیعت‌نوردی باشید، دشت هویج برایتان ایده‌آل است! یک کوهنوردی سبک در مسیری تقریبا ۵ کیلومتری از روستای افجه و در میان دشت هویج، شما را به آبشار پر آب پسچویک و منظره زیبای چشمه‌هایی با آب گوارا در اطراف آن می‌رساند.

روستای افجه دشت هویج کجاست

آهار، از ییلاق‌های اطراف تهران ایده‌آل برای کوهنوردان

در فاصله چهل کیلومتری از شمال تهران روستایی به نام «آهار» قرار دارد. آهار در واقع نام امروزی «اوهر» است. اوهار که ترکیب «او» به معنی آب و «هر» به معنی آسیاب است، به معنی محل پر آبی است که برای ساخت آسیای آبی مناسب است.

این روستا در منطقه اوشان فشم قرار دارد. اگر می‌خواهید آخر هفته خود را در یک جای دنج اطراف تهران سپری کنید، این روستا می‌تواند توفعات شما را برآورده کند.

رودخانه «شکرآب»، باغ‌های میوه و آبشار شکرآب از جمله جاذبه‌های طبیعی گردشگری این منطقه هستند. همچنین قله‌های توچال، سی چال، قله باوریک و کوه قلعه دختر از جمله ارتفاعات اطراف این منطقه هستند که هر هفته کوهنوردان زیادی را به خود می‌خوانند.

اگر اهل طبیعت‌گردی در اطراف تهران هستید یا گرمای تابستان باعث شده آخر هفته را از شهر فراری باشید، حتما دریاچه‌های اطراف تهران برایتان مقصدهای ایده‌آلی برای سفر آخرهفته‌ای است. ما در مجله جاباما بهترین دریاچه‌ های نزدیک تهران برای ماهی‌گیری، شنا، قایق‌سواری یا هر تفریح دیگری مانند پیک نیک و کمپ و پیاده‌روی را لیست کرده‌ایم.

زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران برای استراحت و آرامش

لواسان، یک آخر هفته آرام برای در کردن خستگی تمام هفته!

یکی دیگر از جاهای دیدنی اطراف تهران «لواسان» است که در جنوب رشته‌کوه‌های البرز قرار دارد. نام لواسان ترکیب دو کلمه «لو» به معنی تیزی کوه و «آسان» به معنی بالا آمدن است. لواسان در گویش محلی مردم این منطقه به معنی «محل بالا آمدن خورشید» است.

ییلاق خوش آب و هوای لواسان یا همان «لواسون» در زبان عامیانه، دارای مناظر زیبایی از رودخانه جاجرود و دریاچه سد لتیان است که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. از جمله جاذبه‌های طبیعی این ییلاق می‌توان به گردنه قوچک، پارک جنگلی تلو و پارک جنگلی لتیان اشاره کرد.

لواسان که یکی از جاهای دنج اطراف تهران است، در فاصله هفت کیلومتری از شهر قرار گرفته است. بنابراین اگر در تهران سکونت دارید و قصد دارید یکی از ییلاق های اطراف تهران را برای یک سفر یک روزه آخر هفته‌ای انتخاب کنید، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به لواسان برسانید.

شب مانی در یکی از ویلاهای لواسان هم لطف خودش را دارد و می‌تواند انرژی‌تان را برای شروع یک هفته تازه به حداکثر برساند! جاباما برای اقامت در اطراف تهران انتخاب‌های متنوعی دارد که قطعا می‌تواند انتخابتان برای همین آخر هفته پیش رو باشد!

شهرستانک، یک ییلاق تاریخی اطراف تهران

جالب است که در فاصله نه چندان دوری از شهر دودگرفته تهران، می‌توان چنین مکان‌های طبیعی زیبایی را پیدا کرد. «شهرستانک» نام یک روستای دیگر در فاصله ۵۵ کیلومتری شمال شرق کرج است.

مانند بقیه جاهای دیدنی اطراف تهران، شهرستانک هم آب و هوای فوق‌العاده‌ای دارد و برای یک سفر دو روزه اطراف تهران انتخاب خوبی است.

این روستا آنچنان طبیعت دست و دل بازی دارد که در هر فصلی به مهمان‌هایش چشم‌انداز زیبایی را نشان می‌دهد. چه در فصل بهار سفر کنید و به دیدن شکوفه درختان میوه بروید و چه در فصل پاییز به این روستای زیبا بروید و به تماشای خزان طلایی رنگ بنشینید.

علاوه بر طبیعت زیبا و چشم‌نواز، وجود آثار تاریخی مختلف در این روستا آن را خاص کرده است. کاخ شهرستانک که روزگاری محل استراحت ناصرالدین شاه قاجار بوده است در این روستا قرار دارد.

کتیبه ناصری، درخت اورس و قلعه دزدبند از دیگر مکان‌های تاریخی این روستا هستند.

شهرستانک برای سفر یک روزه اطراف تهران

‌فشم، آرامش ابدی در یکی از زیباترین جاهای اطراف تهران

«رودبار قصران»، «اوشان فشم میگون» یا «اوشون فشم» یکی دیگر از روستاهای ییلاقی اطراف تهران است.

کوهستانی بودن منطقه و آب و هوای سردسیری آن باعث شده در زمستان برف زیادی در این منطقه ببارد. همین بارش بی‌اندازه برف باعث احداث پیست‌های اسکی در این منطقه شده است.

این منطقه طبیعت بسیار زیبایی دارد. آبشارهای «لاوان» و «لارمحله» در فاصله نزدیکی از این روستا قرار دارند. همچنین به علت توریستی بودن این منطقه رستوران‌ها و اقامتگاه‌های مختلفی هم در آن تاسیس شده است.

آبشارهای زیبا در فصل بهار،‌باغ‌های رنگارنگ آلبالو و گیلاس در تابستان، خش‌خش برگ‌ها زرد و نارنجی در پاییز و پیست اسکی سفیدپوش از برف در زمستان چشم انتظار شما هستند.

در این منطقه ویلاها، هتل‌ها و اقامتگاه‌های زیادی ساخته شده است که می‌توانید با اجاره یکی از آن‌ها، از سفر چند روزه خود به این منطقه لذت ببرید.

برغان، لذت قدم زدن در میان درختان چندهزار ساله!

روستای زیبای «برغان» در استان البرز یک گزینه مناسب برای یک سفر دو روزه به یکی از بهترین جاهای دیدنی اطراف تهران به همراه خانواده است. این روستا در ۱۳ کیلومتری شمال غرب کرج قرار دارد.

عبور دو رودخانه «شاهرود» و «سنج» از کنار این روستا باعث به وجود آمدن طبیعت زیبا، باغ‌های میوه و درختان کهنسال فراوان شده است. این روستا هم درست مثل روستای شهرستانک دارای پیشینه تاریخی است.

در روستای برغان می‌توانید درخت‌هایی با عمر بیش‌تر از هزار سال پیدا کنید. همچنین آثار تاریخی منحصر به فردی هم در این روستا وجود دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به خانه‌های باقی مانده از دوران قاجار، حسینیه اعظم با قدمتی برابر با بیش از پنج قرن، پل رودخانه شاهرود، مسجد جامع و درخت چنار هزار ساله در حیاط آن، بقایای قلعه تاریخی کش کلا و زیارتگاه چهل دختر اشاره کرد.

‌«آلوی برغان» هم که حتماً نام آن را شنیده‌اید، سوغات این روستا است.

به اینجا که رسیدیم می‌توانیم یادآوری کنیم که اگر اهل دیدنی‌های طبیعی و خاص و کمیاب هستید، حتما مجله جاباما را دنبال کنید، نشانی بهترین جاهای دیدنی را اینجا به شما می‌دهیم!

برغان از ییلاق های اطراف تهران

دشت لار، بهشت ییلاق های اطراف تهران

منطقه حفاظت شده «دشت لار» یکی دیگر از جاهای دیدنی اطراف تهران است که در استان‌های تهران و مازندران قرار دارد. در واقع شمال این دشت با آمل و جنوب آن با لواسان در استان تهران هم مرز است.

اکثر افرادی که نام دشت لار را شنیده‌اند، آن را با گل‌های زرد و شقایق‌های قرمز معروفش می‌شناسند. به همین دلیل است که در فصل بهار و هنگام رویش گل‌ها، بازدید از این منطقه بیش از پیش می‌شود.

علاوه بر پوشش گیاهی زیبای این منطقه، پوشش جانوری آن هم به دلیل زندگی حیواناتی مثل پلنگ، روباه، عقاب، افعی، فلامینگو، آهو، خرس قهوه‌ای و … خاص است.

دلیل اصلی ثبت این منطقه به عنوان پارک ملی حفاظت شده هم حفاظت از گونه‌های گیاهی و جانوری خاص آن است.

همچنین گیاهان خوراکی و دارویی متنوعی مثل مریم گلی، گون، زرشک، چای کوهی، بومادران، بابونه، شیرین بیان، کاسنی و … در این منطقه یافت می‌شوند.

دشت لار

طالقان، بهشتی برای پیک نیک آخر هفته‌ای

طالقان یکی از شهرهای استان البرز است. این منطقه ییلاقی در میان دره قرار گرفته و کمتر کسی را می‌توان یافت که آوازه آب و هوای ییلاقی آن را نشنیده باشد. به خصوص از زمان ساخت سد طالقان، این ییلاق زیبا یکی از محبوبترین مقاصد برای سفر یک روزه اطراف تهران بوده است.

این ییلاق هم دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری است. اگر برای سپری کردن تعطیلات آخر هفته خود قصد سفر به طالقان را دارید می‌توانید با لوازم ماهی‌گیری و پیک‌نیک به چمنزارهای اطراف سد طالقان بروید و یک ناهار به یاد ماندنی را به همراه دوستان و خانواده‌تان میل کنید.

همچنین می‌توانید از آبشارهای زیبای اطراف طالقان از جمله آبشار «اورازان»، آبشار «کرکبود» و آبشار «شلبن» دیدن کنید.

اگر هم به مکان‌های تاریخی علاقه‌مند هستید، می‌توانید از قلعه باستانی «ارژنگ قلعه»، «امامزاده هارون» و خانه آیت‌الله طالقانی بازدید کنید.

تا یادمان نرفته باید بگوییم که در سفر به طالقان، پیاده‌روی در مسیرهای روستایی و باغ‌های زیبای این ییلاق را از دست ندهید. طالقان در بین جاهای دیدنی اطراف تهران به جرات یک بهشت گمشده است!

سفر یک روزه اطراف تهران به طالقان

‌‌کن سولقان، هم برای اهل رستوران و سفره‌خانه و هم برای اهل پیک نیک!

اگر ساکن تهران باشید حتماً اسم «کن سولقان» یا همان «کن سولوقون» را شنیده‌اید. اگر هم از شهرهای دیگر به تهران سفر کرده‌اید و می‌خواهید بیشتر با این ییلاق زیبا برای سفر یک روزه اطراف تهران آشنا شوید، ادامه این مطلب را بخوانید.

کن و سولقان در واقع نام دو روستای مجزا هستند که امروزه نام آن‌ها را با هم به کار می‌برند. روستای کن که در شمال غربی تهران قرار دارد، دارای قدمتی ۱۴۰۰ ساله است.

رود کن هم که از توچال سرازیر می‌شود از کنار این روستا عبور می‌کند. از دیگر جاذبه‌های مشهور این منطقه می‌توان به روستای سنگان، آبشار رندان، پارک کوهسار و روستای واریش اشاره کرد.

از همه مهم‌تر «امام‌زاده داوود» است که گردشگران زیادی را در تمام سال به خود جذب می‌کند.

رستوران‌های محلی، سفره‌خانه‌ها، باغ‌های میوه و توتستان‌هایی که در ییلاق کن سولقان قرار دارند، می‌توانند تجربه دلچسبی را از سفر به این منطقه برایتان رقم بزنند.

روستای کردان، تفریحی معروف در اطراف تهران

‌روستای زیبای کردان در استان البرز و فاصله بیست کیلومتری کرج قرار دارد. دلیل محبوب شدن این ییلاق باغ‌های میوه فراوان و عبور رودخانه کردان از این روستا است.

از آنجا که بسیاری از افراد ساکن تهران و کرج دوست دارند آخر هفته خود را در این روستای زیبا سپری کنند، این روزها ویلاسازی در آن رونق زیادی گرفته است. کردان اگرچه به ویلاهای لوکس استخردار معروف است اما برای طبیعت‌گردان هم مقصد محبوبی است. پس چه طرفدار آخر هفته هیجان‌انگیز در استخر و داخل یک ویلای شیک هستید و چه می‌خواهید در آرامش یک روستای سبز کمی پیاده‌روی کنید، کردان یک مقصد عالی برای سفر یک روزه اطراف تهران است.

روستای کردان کرج ویلا استخردار لاکچری

پاسخ به پرسش‌های متداول در باره جاهای دیدنی اطراف تهران

بهترین جاهای دیدنی اطراف تهران برای چیک نیک کدام است؟

اگر اهل پیک نیک در طبیعت هستید، فصل تابستان بهترین فصل برای پیک نیک در جاهای دیدنی اطراف تهران مانند دشت لار، طالقان و فشم است. روستای برگ جهان، آبنیک و فیلبند هم برای یک آخر هفته کوتاه و سفر یک روزه مقاصد مناسبی هستند.

روستاهای دیدنی اطراف تهران کدامند؟

روستاهای افجه، ارنگه و آهار در بین تهرانی‌ها به بهترین روستاهای ییلاقی برای سفر کوتاه و یک روزه یا دو روزه تابستانی معروفند! به این لیست برغان، فیلبند و طالقان را هم اضافه کنید! اما اگر می‌خواهید در یکی از این روستاها شب را بسر کنید، فیلبند و کردان و فیروزکوه بهترین گزینه‌ها را از ویلاهای لوکس تا کلبه چوبی و بوم‌گردی برای هر سلیقه‌ای دارند.

جاهای دیدنی اطراف تهران برای سفر دو روزه کدامند؟

اکر می‌خواهید شب را در جایی دلچسب با آب و هوایی مطبوع بمانید اما فرصت زیادی برای تعطیلات طولانی ندارید، می‌توانید یکی از روستاها و جاهای دیدنی اطراف تهران را انتخاب کنید. کردان، رودهن، لواسان، فشم و فیروزکوه برای یک سفر دو روزه در مقصدی اطراف تهران بهترین انتخاب‌ها هستند. ویلاها و اقامتگاه‌های نزدیک تهران و در این مناطق را می‌توانید از سایت جاباما آنلاین رزرو کنید.

در این مقاله دوازده ییلاق زیبا برای طبیعت گردی اطراف تهران را به شما معرفی کردیم. اما ییلاق های اطراف تهران تنها به این دوازده تا خلاصه نمی‌شوند.

هر کدام از این ییلاق‌ها دارای روستاها، آبشارها و مناظر طبیعی بکری هستند که فقط یک عاشق سفر و طبیعت‌گردی می‌تواند آن‌ها را کشف کند.

اگر شما هم تجربه سفر به ییلاق‌ها و جاهای دیدنی اطراف تهران را دارید، در کامنت‌ها با ما و سایر مخاطبان جاباما در میان بگذارید.

مهناز جلدی

من یک مهندس صنایع هستم. در دنیا هیچ چیز مثل نوشتن، خواندن، آموختن و هنر حالم را خوب نمی‌کند. روزی رویای کوله‌گردی و دور دنیا را چرخیدن داشتم و حالا به امید رسیدن به آن رویا، اینجا می‌نویسم.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

 1. می خواستم روستای زرنان در غرب تهران و دارای
  ورودی از کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج را خدمت شما معرفی کنم
  روستای زرنان دارای اب و هوای خوب
  و باغ ها و زمین کشاورزی می باشد در ضمن
  بعضی از امکانات و امتیازات زرنان عبارت است
  ۱- انشعاب گاز
  ۲- خانه بهداشت
  ۳- چمن ورزش مصنوعی
  ۴- مساجد ولی عصر وامیرالمومنین
  ۵- تالار و رستوران
  ۶- چند محل پرورش گل و گلخانه
  ۷- محل نگهداری و سوارکاری اسب
  ۸- مجموعه سینمایی و فیلم برداری
  ۹- فضای باز و طبیعت باغی و کشاورزی
  ۱۰- مزیت نزدیک بودن به تهران
  ۱۱- دسترسی به پنج بزرگراه تهران – کرج، فتح، جاده مخصوص، حکیم وهمت در عرض ۱۰-۱۵ دقیقه
  ۱۲- نزدیک بودن به دریاچه خلیج فارس

  1. من زرنان رفته ام روستای قشنگی وعالی هست یک رستوران مدرن و سنتی و باشگاه اسب سواری خوب دارد لطفا مطالب بیشتر و عکس هایی از زرنان بگذارید – زرنان در بهار و پاییز بسیار دیدنی هست و در بهار شکوفه های باغی درختان خیلی ادم را مسحور می کند و در پاییز می شود نقاشی رنگارنگ طبیعت را دید و باورکردنی نیست روستایی به این نزدیکی داخل تهران باشد – مهم ترین چیز دسترسی عالی و اسان جاده ای و نزدیک به دریاچه چیتگر هست . زرنان یک تابلوی زیبا طبیعت است که براحتی همه تهرانی می توانند با کمترین هزینه و صرف وقت از ان دیدن کنند، بنابراین اگر قصد دارید آخر هفته‌ ای آرام و به‌ دور از هیاهوی تهران را داشته باشید و در هوایی با اکسیژن خالص نفس بکشید و در ضمن گشت و گذار یک روزه در اطراف تهران را تجربه کنید پیشنهاد می‌کنیم حتما دیدن روستای زرنان را دربرنامه خود قرار دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن