از آنجایی که نظرات مسافران جاباما، مهمترین منبع برای کنترل کیفیت میزبانی، خدمات و اقامتگاه‌ها است، در تاریخ 24 فروردین 1401 یک نظرسنجی بین مهمانان جاباما انجام شد و طی قرعه‌کشی از بین تمامی پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی 5 نفر به عنوان برنده انتخاب شدند.


در این نظرسنجی که در مورد رضایت کاربران از فرایند رزرو اقامتگاه، کیفیت اقامتگاه، کیفیت میزبانی و خدمات ارائه شده بود، تلاش شد علاوه بر رتبه‌بندی، نظرات مفیدی از کاربران جمع‌آوری شود که در تصمیم‌گیری‌های آتی در جهت بهبود خدمات استفاده خواهد شد.


هر یک از برندگان این قرعه‌کشی یک اعتبار سفر به ارزش یک میلیون تومان برای رزرو اقامتگاه از جاباما دریافت می‌کنند.


ضمن سپاس از تمام شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، اسامی برندگان نهایی در زیر آمده است:


  1. منوچهر بورقی
  2. آیدین قاسمی
  3. میترا طاهری
  4. احسان خدادادی
  5. مجید خمسه

چرا در نظرسنجی‌های جاباما شرکت کنیم؟


بازخورد مسافران در هر سفر منبع ارزشمندی برای جاباما است، اما چرا؟


- این نظرات در چگونگی همکاری جاباما با میزبانان موثر است.هدف جاباما این است که پس از هر سفر «حال خوشی» در مسافر ایجاد شود که با سفرهای دیگر متفاوت است، طبیعتا این هدف دست‌یافتنی نخواهد بود اگر از حال مسافران پس از سفر باخبر نباشیم.


- نظرات مسافران در ارائه متفاوت خدمات و ابداع خدمات و امکانات بیشتر به جاباما کمک می‌کند. این نظرات، به جاباما ایده می‌دهد که چطور در ادامه این سفر، بیشتر و بیشتر در کنار مسافرانش باشد و خدمات بیشتری را برای رسیدن به یک حال خوش در اختیارشان بگذارد.


- نظرات مسافران نقشه راه جاباما می‌شود. جاباما از مسافران بازخورد می‌گیرید و به آن‌ها بازخورد می‌دهد. نظرات صادقانه شما که با حوصله و دقت در نظرسنجی منتقل می‌کنید، جاباما را در مسیر بهبود و پیشرفت هر روزه قرار می‌دهد.


پس از اتمام هر سفر با جاباما، برای شما یک لینک نظرسنجی ارسال می‌شود، پر کردن این نظرسنجی وقت چندانی نمی‌گیرد اما نتیجه آن می‌شود حال خوش سفر با جاباما، هر بار و همیشه!


از اینکه پس از سفر هم در این مسیر همراهمان هستید، سپاسگزاریم.