جاباما

برای سفر کردن به جزیره زیبای قشم چقدر باید هزینه کرد

خلیج همیشه فارس میزبان جزایری‌ است که زیبایی‌شان نفس در سینه حبس می‌کند و دیدن‌شان روح و روان آدم را جلا می‌دهد. اما سفر همیشه هزینه‌هایی دارد که امروزه شاید مهم‌ترین معضل سفر رفتن باشد و یکی از دلایلی است که به خاطر آن کمتر به سفر می‌رویم؛ به همین دلیل ما در این مقاله می‌خواهیم هزینه سفر به قشم را بررسی کنیم. با جاباما همراه باشید.

چرا جزیره قشم؟

قشم یکی از معدود جزایر استان هرمزگان است که با وجود پیشرفت روز به روز تکنولوژی، بافت سنتی، بومی و طبیعی خود را حفظ کرده است. این جزیره زیبا، عروس جزایر خلیج فارس است و عنوان بزرگترین جزیره ایران را متعلق به خود کرده است. همچنین نخستین ژئوپارک خاورمیانه در این جزیره قرار دارد.

مختصری از تاریخچه جزیره قشم

دوره ساسانیان، عصری بود که توجه ویژه‌ای به این جزیره شد و به این مکان «ابرکارون» می‌گفتند؛ اما جالب است بدانید تاریخچه این جزیره به دوران ساسانیان محدود نمی‌شود و می‌توان ردپایی از آن را در دوران ماد‌ها پیدا کرد. با پیدایش اسلام مسلمانان این جزیره را فتح کرده و کم کم قشم رنگ و بوی دیگری به خود می‌گیرد.

این جزیره در تاریخچه چند صد ساله خود فراز و نشیب‌های فراوانی را دیده است و شاهد حکومت‌های متفاوتی همچون آل بویه، مغولان و ایلخانیان بوده و تاثیر هر کدام از این حاکمان در گوشه به گوشه جزیره حس می‌شود.

در این بین، اروپاییان و مخصوصا پرتغالی‌ها نیز از این غافله عقب نمانده و به سراغ این جزیره زیبا آمدند و این سلطه تا شکل‌گیری حکومت قاجاریان ادامه پیدا کرد؛ پس از این شکل‌گیری بار دیگر قشم همچون فرزندی عزیز به آغوش ایران بازگشت.

هزینه سفر قشم

موقعیت جغرافیایی جزیره قشم

بخشی از هزینه سفر به قشم به خاطر موقعیت جغرافیای این جزیره است. جزیره قشم در جنوبی‌ترین نقطه ایران زمین و در استان هرمزگان واقع شده است و بزرگ‌ترین جزیره تنگه هرمز محسوب می‌شود. قشم از شمال به بندرعباس، از جنوب به جزیره هنگام، از شرق به جزیره لارک و از جنوب غربی به جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک منتهی می‌شود.

آب و هوای جزیره قشم

در هزینه سفر به قشم ،‌ فصل سفر حرف اول را می‌زند. با توجه به موقعیت جغرافیایی این منطقه، گرم و مرطوب بودن، دو ویژگی اصلی این جزیره است که با توجه به نوع فصل میزان آن متغیر است. ۱۰ تیر الی ۱۰ شهریور به عنوان گرم‌ترین روزهای جزیره شناخته می‌شوند و به جرات می‌توان گفت که در این روزها دمای هوا ۴۹ درجه سانتی‌گراد را نیز پشت سر خود جا می‌گذارد! اما از نظر هزینه می‌توان گفت که همه‌چیز در قشم آن هم در فصل تابستان ارزان است و قیمت‌ها در این روزهای گرم شکسته می‌شود.

اما به جای فصل تابستان، زمستان قشم دیدنی است و متوسط دما در این فصل ۱۶ درجه سانتی گراد است. اگر هدف شما از سفر به قشم ، دیدن جاذبه‌های این جزیره است، پاییز و زمستان قشم را از دست ندهید.

البته اگر به دنبال بهترین زمان برای سفر به قشم هستید، ما در مجله جاباما توضیح داده‌ایم که بهترین فصل سفر به قشم برای شما و با توجه به هدف سفرتان چه زمانی خواهد بود.

هزینه سفر به قشم

هزینه سفر به قشم

از هر آنچه بگذریم، صحبت از هزینه سفر به قشم نیکوست! پیش از شروع این بخش از مقاله، باید بگوییم در اکثر تخمین‌ها، ما مبدا را تهران در نظر گرفته‌ایم پس با توجه به دوری و نزدیکی شما از این جزیره، همچنین انتخاب شما از میان هتل های قشم، هزینه سفرتان متغیر خواهد بود.

برای سفر به این جزیره زیبا، چند راه وجود دارد که در ذیل به همه‌ی آن‌ها پرداخته‌ایم.

هزینه سفر به قشم با قطار

هزینه سفر به قشم با قطار به نسبت اقتصادی‌تر از دیگر انواع حمل و نقل است. برای رسیدن به ایستگاه قطار تهران، به خیابان ولیعصر، ضلع جنوبی میدان راه آهن بروید و از آنجا بلیط تهران به بندرعباس را تهیه کنید. هزینه این بلیط بسته به نوع یک طرفه یا دو طرفه بودن آن متغیر است. میانگین قیمت بلیط سفر یک طرفه ۹۳هزار تومان و برای کوپه ۶ نفر از ۱۴۱هزار تومان است؛ فراموش نکنید که این مقادیر با توجه به تعداد نفرات کوپه و فصل‌های محبوب گردشگری متغیر است پس برای تخمین درست هزینه‌ سفر به قشم ، پیش از حرکت حتما با راهنما و پشتیبانی راه‌آهن تماس بگیرید.

پس از رسیدن به بندرعباس با تاکسی یا ون به اسکله شهید حقانی بروید تا اتوبوس‌های دریایی شما را تا قشم همراهی کنند.

فراموش نکنید برای آنکه وقت‌تان تلف نشود ساعت حرکت خود را با اتوبوس دریایی بندرعباس هماهنگ کنید. ساعات کار این اتوبوس‌‌ها از ۶ صبح تا ۱۱:۳۰ شب است. متوسط زمانی که اتوبوس دریایی شما را به قشم می‌رساند ۵۰ دقیقه است و اگر بخواهید مستقیم به درگهان بروید این زمان ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. همچنین متوسط هزینه سفر به قشم با کشتی به ازای سفر یک طرفه ۲۰هزار تومان است.

یک نکته دیگر نیز درباره اتوبوس‌های دریایی وجود دارد و آن هم خود دریاست! در روزهای عادی که دریا با شما هم مسیر است، تاخیری در کار نیست اما اگر دریا طوفانی شود دیگر نمی‌توان با اتوبوس‌های دریایی به قشم رسید. پس حتما قبل از رسیدن به بندر عباس با اسکله شهید حقانی تماس بگیرید.

شماره تماس اسکله شهید حقانی بندرعباس: ۳۲۲۳۷۷۸۱-۰۷۶

زمان تقریبی سفر به قشم از تهران ۱۹ ساعت است.

هزینه سفر قشم قطار

هزینه سفر به قشم با هواپیما

وقتی بحث از هزینه‌های سفرهای هوایی به قشم است، قیمت‌ بلیط غیرقابل پیش‌بینی می‌شود و هزینه آن بر حسب روز و فصلی که در آن هستیم متغیر است؛ اما متوسط قیمت بلیط به مقصد قشم و آن هم از تهران ۳۰۰ الی ۴۰۰هزار تومان است. سفر هوایی از تهران به مقصد قشم بین ۱:۴۵ ساعت الی ۲ ساعت طول می‌کشد.

هزینه سفر به قشم با ماشین شخصی

اگر عاشق جاده و سفرهای زمینی هستید، سفر به قشم و با ماشین شخصی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما عزیزان است.

برای سفر به قشم با ماشین شخصی، شما به طور کلی دو انتخاب دارید:

مسیر کویری

در این مسیر باید یا از یزد خود را به بندرعباس برسانید یا از سیرجان، از مرکز بندر عباس تا بند پل نیم ساعت مسیر در پیش رو دارید. از آنجا با شناورهای خودروبر یا لندینگ کرافت می‌توانید به جزیره قشم بروید. فراموش نکنید که می‌توانید بدون ماشین نیز به جزیره قشم بروید. برای این کار کافی است ماشین را در پارکینگ اسکله شهید حقانی پارک کنید و با اتوبوس‌های دریایی خود را به قشم برسانید. هزینه حمل خودرو به قشم نیز به طور متوسط ۷۵هزار تومان است.

مسیر شهرهای تاریخی

در مسیر دوم باید از شهرهایی مانند: اصفهان، شیراز، جهرم و لار بگذرید تا به بندرعباس برسید و همانند مسیر اول به بندر پل بروید.

در انتخاب نوع مسیر هم باید ببینید کدام نوع را بیشتر دوست دارید؛ آیا شیفته سکوت کویر هستید یا از شلوغی جمعیت لذت می‌برید؟

تصمیم به سفر به قشم را گرفته‌اید؟ پس بهتر است همینجا با بهترین جاهای دیدنی قشم هم آشنا شوید!

سفر به قشم

هزینه سفر به قشم با اتوبوس

یکی از دیگر راه‌های سفر به قشم ، سفر با اتوبوس است. هزینه سفر به قشم با اتوبوس به مراتب ارزان‌تر از دیگر راه‌‌هاست و به طور متوسط هزینه بلیط یک طرفه به بندر عباس ۱۴۰هزار تومان است. برای آنکه بتوانید به قشم بروید باید به اسکله حقانی سری بزنید و از آن‌جا با اتوبوس‌های دریایی به قشم یا درگهان بروید.

گاهی اوقات پیش می‌آید که مقصد اصلی این اتوبوس‌های مسافربری بندرعباس نباشد پس پیش از سفر از مقصد دقیق این اتوبوس‌ها آگاه شوید.

هزینه سفر به قشم با تور

سفر به قشم و آن هم با تور بسیار شیوه جذاب و دلپذیری است و چه بسا در بسیاری موارد بسیار اقتصادی‌تر از دیگر راه‌های سفر است؛ اما دقت کنید که میزان تنوع تورها ممکن است شما را از هدفتان گمراه کند و نتوانید لذت تمام و عیار را از دیدن جاذبه‌های دیدنی قشم ببرید. پس در انتخاب تور مورد نظرتان احتیاط کنید.

هزینه حمل و نقل در قشم

در جزیره قشم عموما با تاکسی یا خودرو شخصی باید جا به جا شوید و از این نظر تاکسی‌های قشم کمی هزینه سفر شما را افزایش خواهند داد. اما می‌توانید برای اجاره خودرو نیز از طریق سایت‌ «اجاره ماشین» اقدام کنید. تعرفه اجاره خودرو نیز با توجه به مدل خودرو مورد نظرتان متفاوت خواهد بود.

حمل و نقل در قشم

هزینه اقامت در قشم

هزینه اجاره ویلا یا رزرو هتل در قشم آن هم در وب‌سایت جاباما بسیار متنوع است و با هر میزان بودجه می‌توانید از اقامت در این جزیره لذت ببرید. در ذیل ما به معرفی تعدادی از واحد‌های اقامتی قشم پرداخته‌ایم تا علاوه بر آشنایی با آن‌ها از میانگین هزینه اقامت در قشم نیز آگاه شوید.

البته ممکن است به نظرتان هزینه خرید غذا هم مهم باشد و البته که همینطور است. اما به هرحال توصیه می‌کنیم حداقل یک وعده را در یکی از این بهترین رستوران های قشم صرف کنید!

اقامتگاه بوم گردی تاخره

اگر به دنبال لذت بردن از جاذبه‌های دیدنی قشم و مخصوصا جنگل‌های حرا هستید، اقامتگاه‌ بوم گردی تاخره قشم برای شما عزیزان گزینه مناسبی محسوب می‌شود و متوسط هزینه آن به ازای هر نفر، شبی کمتر از ۱۰۰هزار تومان است.

مجتمع اقامتی امید

اگر به دنبال یک واحد اقامتی مستقل و تمیز با دسترسی مناسب هستید، مجتمع اقامتی امید قشم یکی از آن انتخاب‌های مناسب به شمار می‌آید. متوسط هزینه اقامت در این واحد، برای ۴ نفر و به ازای هر شب کمتر از ۳۰۰ هزار تومان است.

مجتمع اقامتی سام VIP

اگر به دنبال اقامتی لوکس اما اختصاصی در جزیره قشم هستید، مجتمع اقامتی سام را از دست ندهید. برای آگاهی هزینه اقامت در قشم و آن هم در این اقامتگاه به سایت جاباما سری بزنید.

اقامت در قشم

سفری اقتصادی به قشم

در پایان این مقاله این نکته را فراموش نکنید که فصل سفر سبب افزایش میزان هزینه‌های شما در سفر به قشم می‌شود، پس اگر به دنبال اقتصادی‌ترین راه برای سفر به این جزیره زیبا هستید، از کارشناسان جاباما کمک بگیرید.

هم چنین اگر تجربه‌ای از سفر به قشم و هزینه سفر به قشم دارید حتما در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

پریا اطمینان مقدم

مهندسی هستم نویسنده که از دنیای برنامه‌نویسی بار سفر بسته‌ام و در دنیای تولید محتوا غرق شده‌ام. سفر کردن بزرگ‌ترین لذت من است و در این راه سعی در به اشتراک‌گذاری تجربیاتم دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا