احتمالا شما هم بعد از مدتی، از سفرهای تکراری خسته می‌شوید و دلتان تنوع می‌خواهد. اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چه طور می‌توانید چنین تنوعی به وجود بیاورید؟ شاید انتخاب مقصدهای جدید برای سفر به جای شهرهای تکراری، راه‌حلی برای رفع این دلزدگی باشد. اما یک راه‌حل جذاب دیگر هم وجود دارد که می‌تواند سفر شما را شیرین و با تجربه‌هایی جدید همراه کند. این راه‌حل انتخاب اقامتگاه به جای رزرو هتل است. در این مقاله جاباما به طور مفصل درباره مزایای اقامتگاه بیشتر توضیح می‌دهیم تا شما هم انتخاب مطمئن‌تری داشته باشید.

جستجو و اجاره اقامتگاه در جاباما


تجربه‌ای جدید در اقامتگاه


اقامتگاه تجربه جدید
تا جایی که یادمان می‌آید، از کودکی، در سفرهایمان بیشتر در هتل اقامت می‌کردیم. حتی اگر به شهرهای مختلف سفر می‌کردیم، باز هم هتل برایمان تکراری می‌شد. اما اقامتگاه واقعا تجربه‌ای جدید است. شاید امکاناتی که در اقامتگاه ارائه می‌شود به اندازه هتل‌های چهار یا پنج ستاره نباشد، اما به مزایای دیگرش می‌ارزد. در واقع شما از خیر امکانات هتل می‌گذرید و در ازایش محیطی صمیمی‌تر را تجربه می‌کند.

قیمت مناسب اقامتگاه


قیمت اقامتگاه
یکی دیگر از مزایای اقامتگاه، قیمت مناسب آن است. نمی‌توان به طور قطع گفت همه اقامتگاه ها از همه هتل ها ارزان‌تر هستند، اما به طور نسبی قیمت اقامتگاه‌ ها مقرون ‌به‌صرفه‌تر است. از طرف دیگر برخی از اقامتگاه ها امکان پذیرایی از تعداد زیادی مهمان را دارند. بنابراین شما می‌توانید با خانواده، فامیل و دوستانتان به سفر بروید. سپس  هزینه اقامتگاه را بین خودتان تقسیم می‌کنید. به این ترتیب هزینه اقامتگاهتان کمتر می‌شود.
علاوه بر این شما با حضور در اقامتگاه می‌توانید سایر هزینه‌ها را هم کاهش دهید. مثلا می‌توانید برخی از وعده‌های غذایی را خودتان درست کنید و به رستوران نروید.

فضای سنتی اقامتگاه


فضای سنتی اقامتگاه
با شرایطی که زندگی امروزی دارد، دیگر نمی‌توانیم برای خانه‌هایمان محیطی سنتی به وجود بیاوریم. اما اگر دلتان می‌خواهد کمی سنتی زندگی کنید، کافی است چند روزی در یک اقامتگاه بوم گردی یا محلی بمانید. برخی از اقامتگاه ها فضای سنتی و قدیمی دارند. این فضا با استفاده از معماری سنتی، طراحی اصیل و وسایل قدیمی ایجاد می‌شوند. خانه‌های سنتی، از آرامش فوق‌العاده‌ای برخوردارند و این آرامش را به مهمانان هم منتقل می‌کنند.
اجاره اقامتگاه بوم گردی با بهترین قیمت از جاباما
رختخواب سنتی که شامل تشک، لحاف و بالش می‌شود از جمله وسایلی است که در بسیاری از اقامتگاه‌ها برای مهمانان در نظر گرفته شده است. زمانی که در جاباما اقامتگاه اجاره می‌کنید، می‌توانید ببینید در اقامتگاه مورد نظرتان رختخواب سنتی وجود دارد یا نه! استراحت در رختخواب‌های سنتی تمیز و مرتب، خاطره‌ای شیرین خواهد بود مخصوصا برای کودکان که احتمالا کمتر چنین تجربه‌ای داشته‌اند.

زندگی در دل طبیعت


عصرانه در اقامتگاه
بیشتر اقامتگاه ها در دل طبیعت ساخته شده‌اند. جنگل، شهر، روستا و کویر، محیط‌هایی هستند که برای ساخت بسیاری از اقامتگاه ها انتخاب می‌شوند. اگر دلتان می‌خواهد از موقعیت طبیعی و آب و هوای واقعی شهرهای مقصد بیشتر لذت ببرید، اقامتگاه، انتخاب مناسبی برای شماست.
زمانی که در هتل اقامت دارید، در نهایت بتوانید پنجره اتاقتان را باز کنید یا در حیاط هتل قدم بزنید! اما در اقامتگاه های محلی یا بومگردی ارتباط شما با طبعیت بسیار نزدیک است. صبح چشم باز کردن رو به سرسبزی‌ها، قدم زدن در فضای باز و نوشیدن چای عصرگاهی در حیاط، تنها بخشی از تجربیات شیرین حضور در اقامتگاه است.
علاوه بر این اگر اقامتگاه روستایی را برای ماندن انتخاب کنید، علاوه بر طبیعت، احتمالا حیوانات اهلی هم دور و بر شما زیاد هستند. به این ترتیب فرزندان شما می‌توانند از نزدیک حیوانات را ببینند و با آنها آشنا شوند.

آشنا شدن با مردم بومی


اقامتگاه بوم گردی
یکی دیگر از مزایای حضور در اقامتگاه در مقایسه با هتل، آشنا شدن با مردم بومی است. بومی‌ها، خصوصا روستایی‌ها بسیار خونگرم‌اند. آنها خیلی صمیمی و بی‌دغدغه برای شروع گفتگو پیشقدم می‌شوند. از خودشان و زندگی‌شان می‌گویند و شنونده خوبی برای حرف‌های شما هستند. بنابراین زمانی که در یک اقامتگاه روستایی می‌مانید، فرصت نشست و برخاست با این افراد را هم دارید.
حال کافی است به چند شهر و روستا در قسمت‌های مختلف کشور بروید و این همنشینی را در این نقاط نیز تجربه کنید. با این کار با رنگین‌کمانی از فرهنگ‌ها آشنا می‌شوید. با اقامت در هتل، احتمالا چنین تجربه‌ای را از دست خواهید داد.

لذت بردن از غذاهای محلی


غذای محلی در اقامتگاه
در برخی از اقامتگاه ها غذای محلی هم برای مهمانان سرو می‌شود. و به قول یک توریست باتجربه، زمانی سفر شما کامل خواهد شد که غذاهای محلی شهر مقصد را امتحان کنید. نان محلی، لبنیات سنتی، عسل و مربای خوشمزه، سبزی‌های تازه و تخم مرغ رسمی، صبحانه‌ای پرانرژی برای شروع یک روز بانشاط است. یا خوردن ناهار و شامی که با مواد اولیه تازه و توسط مردم بومی تهیه شده، باعث می‌شود تا مدت‌ها با یادآوری این سفر، دهنتان آب بیافتد.
اگر در هتل بمانید هم احتمالا می‌توانید غذاهای آن شهر را سفارش دهید، اما غذایی که به دست مردم بومی تهیه شود، رنگ و بوی دیگری دارد.

مقایسه اقامتگاه با هتل


اجاره اقامتگاه
حال شما با مقایسه میان مزایای اقامتگاه و امکانات هتل، می‌توانید با خیال آسوده برای سفر بعدی‌تان دست به انتخاب بزنید. از سوی دیگر تجربه‌های جدید مثل ماندن در اقامتگاه، تنوعی خوشایند در سفرهای شماست. بنابراین با خاطری آسوده، در جاباما اقامتگاهی مناسب انتخاب و سفری شیرین را شروع کنید.