گاهی اوقات مشکلات مالی مانع از سفر و تفریح می‌شود، این در حالی است که یک سفر کوتاه و ساده می‎‌تواند تا حد زیادی تنش‌ها و خستگی‌هایمان را کم کند. خب در این شرایط چه باید کرد؟ توصیه ما این است که به خاطر مشکلات مالی، از سفر صرف‌نظر نکنید؛ بلکه هزینه‌های سفر را کاهش دهید. برای کاهش هزینه سفر می‌توانید مقاصد نزدیک را انتخاب کنید. علاوه بر این، می‌توانید اقامتگاه ارزان اجاره کنید تا بخش عمده‌ای از مخارج‌تان کم شود. در این نوشتار راهکارهایی را برای پیدا کردن اقامتگاه ارزان و کاهش هزینه‌ اقامت در اختیارتان می‌گذاریم.


جستجو و اجاره اقامتگاه در جاباما


1- حواستان به زمان سفر باشد


اقامتگاه ارزان زمان سفر
یکی از اصلی‌ترین راهکارها برای کاهش هزینه‎‌های سفر از جمله اقامتگاه، زمان سفر است. در نوروز و تعطیلات رسمی، تعداد سفرها زیاد می‌شود. به همین نسبت تقاضا برای اقامتگاه هم بیشتر می‌شود. در این شرایط اگر به سفر بروید، با قیمت‌های بالا و نجومی اقامتگاه مواجه خواهید شد. اما بالعکس در روزهای غیرتعطیل، راحت‌تر اقامتگاه ارزان پیدا می‌کنید. گاهی اوقات این اختلاف قیمت آن قدر زیاد است که می‌تواند مخارج سفرتان را نصف کند. فقط کافی است برای سفر چند روزی مرخصی بگیرید.
علاوه بر هزینه اقامتگاه، در تعطیلات سایر هزینه‌ها هم بیشتر است. بنابراین این راهکار کلا مخارج شما را کاهش می‌دهد.

2- فقط مرکز شهر خوش نمی‌گذرد


اجاره بومگردی
طبیعی است که هر چه محل اقامت‌تان شیک‌تر باشد، اجاره اقامتگاه‌ تان بیشتر می‌شود. شما می‌توانید با محل اقامت ساده‌تر، هزینه‌ها را کاهش دهید. مثلا اگر به شمال می‌روید، لازم نیست حتما در شهر اقامتگاه اجاره کنید. در شمال، اقامتگاه های فراوانی در جنگل و مناطق غیرشهری وجود دارند که اجاره‌شان چندان گران نیست.
ماندن در این اقامتگاه‌ها نه تنها هزینه‌ها را کاهش می‌دهد بلکه باعث تجربه‌های شیرینی برای شما می‌شود. با حضور در یک کلبه یا خانه جنگلی ساده و صمیمی، از طبیعت، آب و هوا و صدای پرندگان لذت خواهید برد. به این ترتیب هم اقامتگاه ارزان پیدا می‌کنید و هم سفرتان شیرین می‌شود.
در سایر شهرها (غیر از شمال) هم می‌توانید اقامتگاه های حومه شهر یا اقامتگاه روستایی، اجاره کنید.

جستجو و اجاره ویلا در شمال (مازندران، گلستان و گیلان) در جاباما


3- امکانات جاباما به کمک شما می‌آیند


امکانات جاباما اقامتگاه ارزان
هنگام رزرو اقامتگاه در جاباما، با استفاده از گزینه‌های سایت، می‌توانید اقامتگاه ارزان پیدا کنید. یکی از این امکانات، پنجره‌ای است که در سمت راست صفحه وجود دارد و عبارت «بر اساس قیمت» بالای آن نوشته شده است. در این پنجره شما می‌توانید یکی از گزینه‌های قیمتی را تیک بزنید تا اقامتگاه ها بر اساس این قیمت تنظیم شوند. با انتخاب رنج قیمتی پایین، احتمال پیدا کردن اقامتگاه ارزان افزایش پیدا می‌کند.
ضمنا در پنجره «بر اساس منطقه»، انتخاب یکی از گزینه‌های روستایی، جنگلی و... هم به شما کمک می‌کند تا اقامتگاه ارزان را راحت‌تر پیدا کنید.

4- انتظارات‌تان را پایین بیاورید


اقامتگاه ارزان سفر ارزان
اگر واقعا به دنبال اقامتگاه ارزان می‌گردید، باید کمی توقعات‌تان را کم کنید. البته شما نباید به شرایط نامطلوب تن بدهید تا هزینه‌تان کاهش پیدا کند، بلکه کافی است از برخی امکانات لوکس صرف‌نظر کنید. مثلا اگر در اقامتگاه تان کتری برقی وجود ندارد، شرایط را تحمل کنید.
برای اینکه از رفاه و آرامش‌تان در سفر کم نشود، بهتر است یک سری وسیله و تجهیزات را از خانه با خود ببرید. به همراه داشتن وسایلی مانند فلاسک چای، چای کیسه‌ای، ملحفه، انواع شوینده و... باعث می‌شود که کم و کسری‌های یک اقامتگاه ارزان کمتر به چشم‌تان بیاید.

5- دسته‌جمعی سفر کنید


سفر دسته جمعی
زمانی که با دوستان و اقوام‌تان سفر می‌کنید، باز هم امکان کاهش هزینه‌ها وجود دارد. اگر اقامتگاهی بزرگ اجاره کنید و با تعداد زیاد دوستان و اقوام در آن بمانید، هزینه بین همه شما تقسیم می‌شود. مدیریت درست، انتخاب عاقلانه و حساب و کتاب دقیق باعث می‌شود سفر دسته‌جمعی‌تان مقرون‌به‌صرفه به پایان برسد. اگر با توجه به نکات بالا اقامتگاه ارزان هم پیدا کنید، باز هم مخارج‌تان کمتر خواهد شد.

اقامتگاه ارزان یا رفاه کامل؟


بهترین اقامتگاه های شمال
شاید رعایت تمام نکاتی که ذکر شد، برایتان راحت نباشد. اما اگر به دنبال اقامتگاه ارزان می‌گردید، بعید است راه دیگری داشته باشید. در واقع باید بین هزینه کمتر و رفاه کامل، یکی را انتخاب کنید. اگر از آن دست افرادی هستید که دوست دارید اقامتگاه‌تان امکاناتی عالی داشته باشد یا در مناطق خوب شهر واقع شده باشد، دنبال اقامتگاه ارزان نگردید. در صورتی که با این شرایط اقامتگاهی ارزان پیدا کردید، احتمالا خیلی خوش‌شانس بوده‌اید.