بندرعباس یکی از زیباترین و کمتر شناخته شده‌ترین شهرهای ایران است که همچون مرواریدی در سواحل خلیج فارس جا خوش کرده‌است. جاهای دیدنی بندرعباس آنقدر گسترده و متنوع است که شاید چندین روز زمان لازم باشد تا بتوانید تنها بخش کوچکی از جاهای تفریحی بندرعباس و دیدنیهای بندرعباس را از نزدیک ببینید.


تنوع بالای مناطق دیدنی بندرعباس باعث می‌شود تا قبل از سفر به این شهرستان زیبا، لامز باشد تا یک برنامه سفر دقیق را از قبل آماده کنید تا در حین سفر بتوانید همه‌ی جاهای دیدنی بندرعباس را بازدید کنید.


فرقی نمی‌کند که به دنبال یک آرامش در ساحل زیبا باشید و یا به دنبال کشف آثار تاریخی بکر و یا آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم جنوبی باشید، بندرعباس تمام این جاذبه‌ها را در خودش جای داده و سفر و به بندرعباس می‌تواند یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین سفرهای زندگی شما باشد.


جاهای دیدنی تاریخی بندرعباس


بندرعباس از گذشته یکی از مهمترین شهرهای ایران بوده و تمامی حکومت‌ها در دوره‌های مختلف تاریخی، توجه ویژه‌ای به این شهر داشته اند.


از زمانی که دریانوردی که کشتی‌رانی در ایران رواج پیدا کرد، بندرعباس به عنوان یکی از مهمترین راه‌های ارتباطی با دیگر نقاط دنیا شناخته می‌شد.


به همین علت بخش مهمی از جاهای دیدنی بندرعباس را جذبه‌های تاریخی تشکیل می‌دهد.


در ادامه با تعدادی از هیجان‌انگیزترین دیدنیهای بندرعباس بیشتر آشنا می‌شویم.


حمام گله‌ داری بندرعباس


حمام گله داری بندرعباس یکی از مهمترین آثار تاریخی و فرهنگی این شهر است که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده‌است.


موزه مردم شناسی استان هرمزگان هم در این حمام تاریخی قرار دارد. این حمام تاریخی توسط شیخ احمد گله داری که یکی از خیران و تاجران هرمزگان بود ساخته شده و آن را وقف مسجد گله داری کرده‌است. این حمام تا چندسال پیش که حمام‌های اختصاصی در خانه‌ها وجود نداشت، همیشه شلوغ بود و گاهی اوقات از قبل باید نوبت گرفته می‌شد.


اگرچه که حمام گله داری در حدود سال‌های 1333 تا 1338 بازسازی شد، اما در دهه 40 و با لوله کشی آب شهری و ورود حمام به خانه‌های مردم، کم کم از رونق افتاد و متروکه شد.


حمام گله داری در دهه 70 به اداره میراث فرهنگی واگذار شد و پس از مرمت در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و به عنوان یکی از جاهای دیدنی بندرعباس شناخته می‌شود.


آب مصرفی این حمام از طریق یک چاه تامین می‌شده که این آب پس از عبور از محفظه آتش دان، گرم می‌شده و برای استفاده، وارد محیط حمام می‌شده‌است.


همچنین روشنایی این حمام از طریق روزنه‌های تعبیه شده در سقف تامین می‌شده‌است.


برای بازدید از حمام گله داری به عنوان یکی از جاهای تفریحی بندرعباس و همچنین موزه مردم شناسی، می‌توانید همه روزه به جز تعطیلات رسمی، از ساعت 9:30 صبح تا 17:30 شب به حمام گله داری بندرعباس واقع در بلوار ساحلی، خیابان دلگشا مراجعه کنید؛ لطفا قبل از مراجعه به این حمام برای هماهنگی با شماره‌ای که در ادامه ذکر شده است تماس بگیرید 09391633300.


هزینه بلیط حمام گله داری 20 هزارتومان است.


جاهای دیدنی بندرعباس
حمام گله داری در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است

معبد هندوهای بندرعباس


در گذشته بندرعباس کانون تجارت ایران با کشورهای همسایه بود و کشور هندوستان یکی از اصلی‌ترین همکاران تجاری ایران بود.


روابط گسترده تجاری ایران و هند باعث شد تا تجار و بازرگانان زیادی به ایران و خصوصا بندرعباس بیایند و در آن‌جا ساکن شوند.


همین مسئله باعث شده تا ردپای هندوستانی‌ها در بخش زیادی از جاهای دیدنی بندرعباس به چشم بخورد.


یکی از مناطق دیدنی بندرعباس که مربوط به ارتباطات فرهنگی ایران و هند می‌شود، معبد هندوهای بندرعباس یا پرستشگاه بت گوران است.


بنای معبد هندوها در حدود سال 1270 ساخته شد. در آن زمان حدود 100 نفر از اهالی هندوستان در بندرعباس ساکن بودند که رفته رفته این عدد تا حدود سال 1340 به بیشترین میزان خود رسید.


این بنا که توسط تاجران هندی ساخته شد، رفته رفته و با خروج آن‌ها از بندرعباس و با خارج کردن بت‌ها و محراب اصلی، کم کم به یک بنای مخروبه تبدیل شد.


عدم شناخت کافی مردم بومی بندرعباس از این بنا باعث شد تا معبد هندوها تا مدت‌ها مخروبه باقی بماند.


این بنا که معماری آن برگرفته از معماری هندی است و دارای اتاق‌های کوچکی برای طلبه‌های مکتب برهمنی است، شکوه و عظمت بی‌نظیری دارد و می‌توان جنبه‌هایی از معماری ایرانی را به صورت آمیخته با معماری هندی در آن مشاهده کرد.


برای بازدید از این بنای شگفت انگیز و زیبا که یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی بندرعباس است، می‌توانید به بلوار امام خمینی، چهارراه برق، روبروی بازار روز بندرعباس مراجعه کنید.


ساعات بازدید از این جاذبه دیدنی بندرعباس همه روزه به جز تعطیلات رسمی و از ساعت 8 صبح تا 18 است.


قیمت بلیط مجموعه معبدهندوهای بندرعباس 5 هزار تومان است.مکان های دیدنی تاریخی بندر عباس
معبد هندوها توسط تاجران هندو بنا شده است

عمارت کلاه‌ فرنگی بندرعباس


عمارت کلاه فرنگی بندرعباس در گذشته به عنوان محل اصلی گمرک و کانون تجارت بندرعباس استفاده می‌شده‌است.


این عمارت دو طبقه که طبقه اول آن محل نگهداری وسایل و کالا و طبقه دوم آن محل قرارگیری دفاتر اداری بوده، عمدتا با استفاده از چوب ساخته شده‌است.


عمارت کلاه فرنگی که به دلیل شباهت به کلاه مردمان اروپایی به این نام مشهور شده، یکی از زیباترین جاهای دیدنی بندرعباس است. این عمارت در سال 1384 به عنوان اثر ملی در ایران ثبت شده‌است.


عمارت کلاه فرنگی بندرعباس مدتی به عنوان دارالحکومه بندرعباس و همچنین مدتی به عنوان گمرک استفاده می‌شده‌است.


این عمارت زیبا دارای 33 اتاق و چندین سالن کوچک و بزرگ است. عمارت کلاه فرنگی به عنوان یکی از مکان های دیدنی بندرعباس در بلوار آیت الله طالقانی، روبروی بندر مسافری شهید حقانی قرار دارد.


متاسفانه به دلیل آسیب به بخشی از این بنا، در حال حاضر امکان بازدید از فضای داخلی عمارت کلاه فرنگی ممکن نیست.


اگر به سمت جنوب ایران حرکت کردید از بندرعباس می‌توانید سری هم به قشم بزنید. در این صورت بهترین جاهای دیدنی قشم را اینجا ببینید.


جاهای تفریحی بندرعباس
عمارت کلاه فرنگی به دلیل آسیب شدید بنا در حال حاضر قابل بازدید نیست

مسجد جامع اهل سنت بندرعباس


اما یکی دیگر از جاهای دیدنی بندرعباس مسجد جامع دلگشا و یا مسجد جامع اهل سنت بندرعباس است. مسجد جامع اهل سنت بندرعباس به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین مساجد شهر بندرعباس، در حدود 250 سال پیش ساخته شده‌است.


معماری زیبا و جذاب این مسجد، آن را به یکی از مهمترین و زیباترین مناطق دیدنی بندرعباس تبدیل کرده‌است. حاج زین العابدین اوزی به عنوان سازنده و خیر این مسجد شناخته می‌شود.


فضای داخلی این مسجد حس آرامش و زیبایی را به صورت توامان منتقل می‌کند و بازدید از این مسجد می‌تواند یکی از به یاد ماندنی‌ترین تجارب شما از مناطق دیدنی بندرعباس باشد.


معماری مسجد جامع اهل سنت بندرعباس برگرفته از معماری ایرانی اسلامی است. این مسجد در فضایی به مساحت 4900 مترمربع و با داشتن 20 در یکی از بزرگترین مساجد بندرعباس است.


این مسجد تاکنون چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته‌است. مسجد جامع اهل سنت یا مسجد دلگشا بندرعباس به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


با توجه به این که در حال حاضر نماز جماعت در این مسجد برگزار می‌شود، در ساعاتی غیر از برگزاری نماز جماعت می‌توانید از این مسجد زیبا بازدید کنید. بازدید از این مسجد رایگان است.


مسجد جامع دلگشا در خیابان ساحلی، خیابان مسجد جامع، سه راهی دلگشا قرار دارد.


مناطق دیدنی بندرعباس
مسجد جامع بندرعباس به مسجد دلگشا هم معروف است

قلعه فین بندرعباس


در فاصله 95 کیلومتری بندرعباس می‌توانید یکی از زیباترین مکان های دیدنی بندرعباس را مشاهده کنید. قلعه فینکه بیشتر کاربرد نظامی داشته، تا چند سال اخیر هم مورد استفاده قرار می‌گرفته‌است.


این قلعه تاریخی که مربوط به دوره ایلخانی و تیموریان است، معماری اسرارآمیزی دارد.


در حال حاضر به دلیل آسیب‌های متعددی که به این قلعه وارد شده، بخش زیادی از آن باقی نمانده است، اما همچنان همان دیوارهای به جا مانده از این قلعه باعث شده که قلعه فین یکی از عجیب‌ترین و جذاب ترین جاهای دیدنی بندرعباس باشد.


اگر به تاریخ و بناهای قدیمی و نظامی علاقه دارید، احتمالا بازدید از قلعه فین بندرعباس یکی از زیباترین تجارب شما خواهد بود. قلعه فین در بخش فین واقع در 95 کیلومتری شهر بندرعباس قرار دارد.


بهترین جای بندرعباس
قلعه فین یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی بندرعباس است

حمام بزرگ (حمام گپ)


در دوران قاجار که سیستم لوله کشی وجود نداشته، حمام بزرگ یا حمام گپ بزرگترین حمام بندرعباس بوده‌است. نکته بسیار جالب این که حمام بزرگ از دوران قاجار تا حدود دهه 50 شمسی همچنان مورد استفاده قرار می‌گرفته است.


این حمام دارای دو قسمت زنانه و مردانه مجزا بوده که برای استفاده تمام مردم شهر بنا نهاده شده‌است.


این روزها حمام بزرگ یا حمام گپ به عنوان یکی از زیباترین جاهای دیدنی بندرعباس شناخته می‌شود.


حمام گپ بندرعباس در خیابان امام موسی صدر، نرسیده به چهارراه سازمان قرار دارد.


محله باستانی سورو


بافت تاریخی بندرعباس یکی از زیباترین و جذاب‌ترین جاذبه های بندرعباس است. محله باستانی سورو که در گذشته میزبان نخل‌های متعددی بوده، این روزها به عنوان یکی از جاهای دیدنی بندرعباس شناخته می‌شود.


با توجه به کشف مجموعه متنوعی از سکه‌های قدیمی در این منطقه، به نظر می‌رسد که محله باستانی سورو در گذشته به عنوان محل ضرب سکه در حکومت ملوک هرمز استفاده می‌شده است.


محله باستانی سورو بندرعباس از دیرباز به عنوان یکی از سکونت گاه‌های شهروندان شناخته شده و این روزها می‌توان آثار بسیار زیادی را از فرهنگ مردم بندرعباس در طول زمان مشاهده کرد.


اگر به زندگی و آداب و رسوم مردم بندرعباس در طول تاریخ علاقه دارید و دوست دارید بیشتر با تاریخ شهرنشینی در بندرعباس آشنا شوید، پیشنهاد ما به شما این است که حتما بازدید از محله باستانی سورو را به عنوان یکی از جاهای دیدنی بندرعباس در برنامه سفر خود قرار دهید.


جاهای دیدنی طبیعی بندرعباس
برای تماشای آداب و رسوم محلی‌ها از نزدیک به محله باستانی سورو بروید

موزه آب بندرعباس


یکی دیگر از جاهای دیدنی بندرعباس که در زمره حاذبه‌های فرهنگی و تاریخی این شهر به حساب می‌آید، موزه آب بندرعباس است.


این موزه که در دوران صفویان بنانهاده شده، وسایل و تجهیزات مورد استفاده در چاه‌ها و قنات‌های تاریخی و نحوه استخراج و انتقال آب در طی دوران صفویه تا زمان لوله کشی آب را به نمایش می‌گذارد.


موزه آب بندرعباس در خیابان 22 بهمن این شهر واقع شده‌است.


اگر گذرتان به جنوب ایران خورد، سری هم به جزیره هنگام بزنید و پیش از سفر راهنمای سفر به هنگام را در این مطلب در مجله جاباما بخوانید.


موزه آب بندرعباس

مسجد ناصری


یکی دیگر از جاهای دیدنی بسیار زیبای شهر بندرعباس مسجد ناصری است. این مسجد که در سال 1304 توسط محمدعلی ناصری ساخته شده، یکی از زیباترین مساجد شهر بندرعباس است.


نکته جالب درباره این مسجد، استفاده از چوب صندل در ساخت بنای این مسجد است که عمدتا از هندوستان وارد شده‌است.


گچبری‌های زیبای دیوار این مسجد، از جذابیت‌های دیگر مسجد ناصری بندرعباس است.


جاهای دیدنی قدیمی بندرعباس
مسجد ناصری عمدتا از چوب صندل که از هندوستان آورده شده، ساخته شده است

خانه احمدی


خانه احمدی که متعلق به حاج احمد گله داری از مالکان زمان قاجار است، یکی دیگر از جاهای دیدنی بندرعباس است. این بنا در حال حاضر نسبتا تخریب شده و بخش زیادی از از آن باقی نمانده است.


آب انبارهای برکه باران


آب انبارها همیشه از جذاب‌ترین مناطقی است که در سفر می‌توان از آن بازدید کرد. آب انبارهای برکه باران در بندرعباس که شامل 5 آب انبار مختلف است، یکی از جذاب ترین مناطق دیدنی بندرعباس است.


این آب انبارها که در گذشته از مهمترین مراکز ذخیره آب بوده اند، این روزها به یکی از زیباترین جاذبه های بندرعباس تبدیل شده‌اند.


در سال‌های اخیر یکی از این آب انبارها برای استفاده‌های فرهنگی به آمفی تئاتر تبدیل شده‌است.


برکه باران بندرعباس
برکه باران بندرعباس محل ذخیره آب در گذشته دور بوده است

موزه حیات‌ وحش بندرعباس


بندرعباس به دلیل داشتن اقلیم خاص خود، پذیرای گونه‌های مختلف جانوری است.


موزه حیات وحش بندرعباس با داشتن گونه‌های متعدد جانوری و پرندگان و خزندگان یکی از هیجان انگیزترین جاهای دیدنی بندرعباس برای کودکان و البته بزرگسالان است.


در این موزه انواع پستانداران، خزندگان، ماهی و دوزیستان، پرندگان و همچنین اسکلت نهنگ و جانواران وحشی دیگر نگهداری می‌شود. موزه حیات وحش بندرعباس در گلشهر جنوبی، خیابان آزادی، ساختمان مرکزی محیط زیست قرار دارد.پل لاتیدان


پل لاتیدان که یکی از طولانی‌ترین پل‌های تاریخی در ایران است، با قدمتی متعلق به دوره صفویان یکی از جاهای دیدنی بندرعباس است. این پل به روی رودخانه کول در مسیر غرب بندرعباس به لار قرار دارد.


این پل در زمان شاه عباس و برای نبرد بزرگ به منظور بیرون کردن پرتغالی‌ها ساخته شد. پس از اتمام این نبرد، پل لاتیدان به منظور حرکت کاروان‌های تجاری مورد استفاده قرار می‌گرفت.


این پل برخلاف اکثر پل‌های دوره صفوی که از آجر ساخته شده اند، از سنگ‌های مختلف ساخته شده است.


بهترین جاهای تاریخی بندر عباس

جاهای دیدنی و تفریحی طبیعی بندرعباس


بندرعباس یکی از شادترین و هیجان انگیزترین شهرهای ایران است که در آن می‌توانید حسابی تفریح کنید.


به غیر از ساحل و تفریحات دریایی که اولین گزینه جاهای دیدنی بندرعباس است، مناطق تفریحی بندرعباس تنوع بسیار زیادی دارد و می‌توانید انواع تفریحات را در بندرعباس تجربه کنید.


پارک ساحلی سورو


دریا اولین گزینه برای تفریح در بندرعباس است. سواحل متعددی در این شهر وجود دارد اما پارک ساحلی سورو یکی از بهترین جاهای دیدنی در بندرعباس است که می‌توانید در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس لحظات شاد و دل انگیزی را با خانواده و دوستان خود تجربه کنید.


پارک ساحلی سورو بندرعباس دارای امکانات کامل مانند میز و نیمکت، فضای بازی اختصاصی کودکان و تنوع بسیار بالایی از درختان مانند نخل، نارگیل، سیکاس، ختمی دریایی، گارم زنگی و پلومریا است.


همچنین وجود آلاچیق های متعدد در پارک ساحلی سورو باعث شده تا این پارک به عنوان یکی از مناطق دیدنی و تفریحی بندرعباس شناخته می‌شود. پارک ساحلی سورو در بندرعباس، بلوار جهانگردی واقع شده‌است.


جاهای دیدنی بندرعباس در عید

پارک ساحلی غدیر


پارک ساحلی غدیر یکی دیگر از جاهای دیدنی بندرعباس است که به دلیل وجود هتل و رستوران و تالار فرهنگی به عنوان یکی از مراکز تفریحی و فرهنگی بندرعباس شناخته می‌شود.


در پارک ساحلی غدیر می‌توانید تفریحاتی مانند شنا، قایق سواری و دوچرخه سواری را تجربه کنید. پارک ساحلی غدیر بندرعباس در بلوار ساحلی این شهر واقع شده‌است.


باغ پرندگان بندرعباس


گونه‌های متعددی جانوری یکی از جاذبه‌های دیدنی بندرعباس است که در شهرهای دیگر ایران دیده نمی‌شود. باغ پرندگان بندرعباس میزبان چندین متنوع از پرندگان است.


این مجموعه در فضایی با مساحت 6.2 هکتار میزبان نزدیک به 90 گونه پرنده متنوع است. انواع پرندگان، آبزی و کنارآبزی، شکاری، کبوتر، شترمرغ، طاووس و ماکیان در باغ پرندگان بندرعباس نگهداری می‌شود.


در باغ پرندگان بندرعباس فضاهای تفریحی، نشیمن‌گاه و استراحت گاه برای خانواده‌ها تدارک دیده شده‌است. لذت مشاهده گونه‌های مختلف پرندگان در این مجموعه می‌تواند یکی از جذاب ترین تفریحات سفر به بندرعباس باشد.


باغ پرندگان بندرعباس در جاده جیرفت بندرعباس و در نزدیکی دانشگاه هرمزگان قرار دارد.


بوستان دولت بندرعباس


یکی از قدیمی‌ترین پارک های بندرعباس بوستان دولت این شهر است.


این پارک قدیمی یکی از جاهای دیدنی این شهر است که در کنار فضای سبز، دارای امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، آلاچیق، وسایل بازی و میز پینگ پنگ است.


بوستان دولت بندرعباس برای استراحت‌ عصرگاهی در این شهر یکی از بهترین گزینه‌ها است.


چشمه آب گرم گنو


چشمه آب گرم گنو یکی از جاهای دیدنی بندرعباس است که می‌تواند برای یک تفریح درمانی انتخاب مناسبی باشد.


این چشمه که در منطقه حفاظت شده گنو و 30 کیلومتری شمال غرب بندرعباس و در دامنه کوه گنو واقع شده‌است، دارای خواص درمانی متعددی است.


آب این چشمه به دلیل داشتن مواد معدنی متنوع، برای درمان بیماری‌های پوستی، تنفسی و رماتیسم بسیار مناسب است. چشمه آب گرم گنو حدود 30 کیلومتر با بندرعباس فاصله دارد و به عنوان یکی از مناطق دیدنی بندرعباس گزینه بسیار مناسبی است.


جاهای دیدنی بندرعباس در بهار
اگر در عید به بندرعباس می‌روید گنو یکی از جاهای دیدنی این شهر است که حتما باید از آن بازدید کنید

آبشار تزرج


آبشار تزرج یکی از جاهای دیدنی بندرعباس است که درفاصله 170 کیلومتری شمال این شهر قرار دارد.


این آبشار در روستای تزرج وقاع شده و منطقه بسیار سرسبز و خوش آب و هوا در اطراف بندرعباس است.


این آبشار وارد یک نخلستان جذاب و زیبا می‌شود که تجربه بازدید از آن می‌تواند تا سال‌ها در ذهن شما باقی بماند.


جاهای دیدنی بندرعباس در تابستان
آبشار تزرج یکی از بهترین مکان های گردشگری بندرعباس در تابستان است

غار خرسین


غار نمکی خرسین یکی از جاذیه‌های طبیعی و دیدنی شهر بندرعباس است. این غار که به دلیل حجم بالای نمک در زمین‌های اطراف شکل گرفته، امکان رشد گیاه را در این منطقه غیرممکن کرده و فضای بسیار هیجان انگیزی را ایجاد کرده‌است.


این غار در نزدیکی روستای خرسین قرار دارد و حدود 100 کیلومتر تا بندرعباس فاصله دارد.


حتما در هنگام بازدید از غار خرسین، آب آشامیدنی و تجهیزات لازم را همراه خود داشته باشید.


بازارهای بندرعباس


اما یکی دیگر از جاهای دیدنی بندرعباس بازارهای محلی و سنتی این شهر است. یکی از مهمترین و شاید لذت بخش ترین بخش‌های سفر، خرید و حضور در بازارهای مختلف مقصد است.


بازارهای بندرعباس علاوه بر امکان خرید، به عنوان یکی از جاهای دیدنی این شهر، گزینه بسیار جذابی برای بازدید هستند.


بازار مرکزی سیتی سنتر بندرعباس


بازار مرکزی یا همان سیتی سنتر بندرعباس یکی از بازارهای اصلی بندرعباس است که با معماری زیبا و جذاب خود، در سال 1384 ساخته شد.


این مرکز خرید بزرگ، مغازه‌های متعددی از جمله پوشاک زنانه و مردانه، کالای دیجیتال، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی و سایر کالاهای خانه و آشپزخانه را در خود جای داده است.بازار قدیم بندرعباس


بازدید از بازارهای سنتی و قدیمی یکی از بهترین راه‌ها برای شناخت فرهنگ و آداب و رسوم مردم در شهرهای مختلف است.


همچنین در بازارهای سنتی می‌توانید سوغات و خوراکی‌های محلی را تهیه کنید. بازار قدیم بندرعباس یکی از مناطق دیدنی بندرعباس است که تمام این ویژگی‌ها را در خود جای داده است.


اما بازار قدیم بندرعباس یکی از جاهای دیدنی این شهر است که به نوعی هم فال و هم تماشا است. این بازار که به نام بازار سنتی هم شناخته می‌شود، در واقع مرکز اصلی تبادلات تجاری شهر بندرعباس است.


در این بازار سنتی و قدیمی می‌توانید به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را پیدا کنید. انواع صنایع دستی، خوراکی‌های محلی، پوشاک و لوازم مختلف در این بازار فروخته می‌شوند.


بازار قدیمی بندرعباس در بلوار طالقانی این شهر قرار دارد.


بازار ماهی فروشان بندرعباس


مگر ممکن است به سواحل نیلگون خلیج فارس سفر کنید و حداقل نصف وعده‌های غذایی را به ماهی و غذاهای دریایی اختصاص ندهید؟ خرید ماهی تازه در بندرعباس کار سختی نیست.


کافی است به سمت بازار ماهی فروشان بندرعباس حرکت کنید و به دنیای ماهی و آبزیان متنوع دریایی قدم بگذارید. بازار ماهی فروشان بندرعباس با مساحت حدود 11 مترمربع به عنوان بزرگترین بازار ماهی فروشان در کشور شناخته می‌شود.


در این بازار شما می‌توانید انواع ماهی، میگو و آبزیان متنوع را که همگی صید همان روز هستند، با بهترین کیفیت تهیه کنید. در این بازار می‌توانید ماهی‌هایی مانند شوریده، هوور، کفشک، سنگسر، حلوا سفید و میگو و سایر آبزیان دریایی را تهیه کنید.


بازار ماهی فروشان بندرعباس به عنوان یکی از هیجان انگیزترین و خوشمزه ترین جاهای دیدنی بندرعباس در بلوار طالقانی، محله پشت شهر قرار دارد.


بازار ماهی فروشان بندرعباس

بازار لاری ها و اوزی ها


در کنار بازار سنتی بندرعباس، بازار لاری ها و اوزی ها هم یکی دیگر از بازارهای سنتی و قدیمی شهر بندرعباس است.


این بازار به دلیل اجناس ارزان قیمت یکی از بهترین مقاصد گردشگری و جاهای دیدنی بندرعباس است.


این دو بازار در فاصله بسیار کمی از هم قرار دارند و می‌توانید در یک روز از هر دوی این دو بازار بازدید کنید.


اگر اهل بازارگردی هستید، اینجا لیستی از بهترین بازارهای سنتی ایران را ببینید.


بهترین فصل سفر به بندرعباس


بندرعباس با آب و هوای گرم و مرطوب خود، یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران است.


با توجه به گرما و رطوبت بالای هوا در فصل تابستان و اواخر بهار، بهترین زمان سفر به بندرعباس تقریبا از اواخر پاییز و آذر تا اوایل فروردین است.


در این زمان می‌توانید بهترین و مطبوع‌ترین آب و هوای بندرعباس را تجربه کنید.


سفر به بندرعباس در عید و جاهای دیدنی آن در این فصل


با توجه به هوای مطبوع و عالی در اوایل فروردین، سفر به بندرعباس می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های سفر نوروزی در عید باشد.


در عید نوروز شما می‌توانید انواع خوراکی‌ها و غذاهای متنوع بندرعباس را تجربه کنید. همچنین موزه‌های حیات وحش و مردم شناسی بندرعباس هم گزینه دیگری برای بازدید از بندرعباس در عید نوروز است.


همچنین جاهای دیدنی و تاریخی و فرهنگی بندرعباس گزینه دیگری برای بازدید در عید نوروز است.


بهترین جاهای دیدنی بندرعباس در شب


با توجه به گرمای هوا، معمولا شب‌های بندرعباس حال و هوای دیگری دارد. با غروب آفتاب و خنک شدن هوا، حال و هوای شهر در شب متفاوت می‌شود.


پارک ساحلی سورو و پارک ساحلی غدیر یکی از بهترین گزینه‌ها برای تفریح در شب بندرعباس است.


همچنین محله باستانی سورو یکی دیگر از گزینه‌ها برای بازدید از بندرعباس در شب است.


مکان های دیدنی بندرعباس

بهترین رستوران ها و غذاهای بندرعباس


اما غذا یکی از مهمترین بخش‌های هر سفر است که می‌تواند به تنهایی به عنوان یکی از جاذبه‌های بندرعباس شناخته شود.


غذاهای محلی بندرعباس تنوع بسیار بالایی دارند که اگر به این شهر سفر کنید و غذاهای محلی را امتحان نکنید، حتما ضرر کرده‌اید.


انواع ماهی‌ها، میگو، قلیه ماهی، از معروف‌ترین غذاهای محلی بندرعباس است. علاوه بر این، هواری، نان تمشی، مهیاوه، برنج دیشو و کوفته مومغ از هوشمزه‌ترین و جذاب‌ترین غذاهای بندرعباس است.


برای میل کردن یک وعده غذایی خوشمزه و جذاب در بندرعباس، می‌توانید به چند رستوران با کیفیت این شهر مراجعه کنید.


رستوران بادگیران در ابتدای جاده میناب یکی از بهترین گزینه‌ها است.


رستوران فانوس بندرعباس در میدان 17 شهریور یکی دیگر از بهترین رستوران‌های بندرعباس است که انواع غذاهای محلی را با کیفیت بالایی ارائه می‌کند.


رستوران سنتی داریوش در بزرگراه شهید رجایی هم انواع غذاهای محلی و ایرانی در فضایی جذاب و زیبا عرضه می‌کند.


سیاهو بندرعباس کجاست و چه جاهای دیدنی دارد؟


سیاهو یکی از مناطق دیدنی شهر بندرعباس است که برای یک سفر جاده‌ای یک روزه در اطراف بندرعباس بهترین گزینه است.


این روستا در فاصله 85 کیلومتری شمال بندرعباس قرار دارد. در این روستا می‌توانید در طی یک روز، چندین جاذبه تاریخی و فرهنگی و تفریحی را بازدید کنید.


در روستای سیاهو می‌توانید از جاذبه‌های قلعه کهنه، سلطان شاه احمد، نخلستان‌های بزرگ و باغات متنوع بازدید کنید.


روستای سیاهو بندرعباس امکانات رفاهی مورد نیاز مانند هتل، رستوران، پمپ بنزین، درمانگاه، سرویس بهداشتی و تمامی امکانات لازم برای سفر را در خود جای داده‌است.


در بازدید از سیاهو می‌توانید انواع نارنگی، پرتقال، گیلاس وحشی، خرما، زیتون، ترشی و همچنین انواع صنایع دستی مانند سبدبافی و حصیربافی را تهیه کنید.


در مسیر بندرعباس به سیاهو به عنوان یکی از جاهای دیدنی بندرعباس، شما از منطقه حفاظت شده گنو، دوراهی فین، دوراهی سیاهو عبور می‌کنید و به روستای زیبا سیاهو می‌رسید.


جاهای دیدنی سیاهو بندرعباس

دره داماش سیاهو


در دامنه کوه‌های هماگ، دره‌ای قرار دارد که رودخانه بسیار زیبایی از دل آن عبور می‌کندو دره داماش سیاهو یکی دیگر از جاهای دیدنی بندرعباس است که طبعیت بسیار چشم نوازی دارد. این منطقه برخلاف شهر بندرعباس، دارای آب و هوای بسیار معتدل و مطبوع است.


منظره‌های زیبا و هیجان انگیز دره داماش سیاهو می‌تواند خاطره بسیار زیبایی از سفر را برای شما تداعی کند.


برای دسترسی به دره داماش سیاهو کافی است از جاده بندرعباس به سیرجان، وارد شهرستان سیاهو شده و از مسیر جاده فرعی روستای سیاهو، به دره داماش برسید.


روستای ماشاری از توابع سیاهو


روستای ماشاری یکی دیگر از جاهای دیدنی بندرعباس است که در نزدیکی سیاهو قرار دارد. آب و هوای مطبوع و طبیعت و پوشش گیاهی زیبا، باعث می‌شود تا طبیعت گردان و گردشگرانی که به بندرعباس سفر می‌کنند، حتما بازدید از روستای ماشاری را در برنامه سفر خود بگنجانند.


در این روستا درختان نارنگی، پرتقال، خرما و انبه در به وفور پیدا می‌شود.


بخشی از مسیر دسترسی به روستای ماشاری به صورت خاکی است و لازم است تجهیزات لازم را در هنگام سفر به این روستای زیبا و جذاب، با خود به همراه داشته باشید.


در بندرعباس چطور اقامتگاه رزرو کنیم و کجا بمانیم؟


اقامت یکی از مهمترین بخش‌های سفر است. برای اقامت در بندرعباس شما گزینه‌های متعددی دارید. هتل‌های متعددی در شهر بندرعباس وجود دارد که شما می‌توانید برای اقامت از آن استفاده کنید.


هتل همای بندرعباس، هتل هرمز، هتل ایران و هتل آپادانا از بهترین هتل‌های شهر بندرعباس است. شما می‌توانید از طریق وب سایت جاباما، اتاق خود را در بهترین هتل‌های بندرعباس رزرو کنید.


اما گزینه جذاب‌تر برای اقامت در بندرعباس، اقامتگاه‌های بوم گردی است.


با اقامت در اقامتگاه‌های بوم گردی، شما می‌توانید با فرهنگ سنتی و آداب و رسوم مردم منطقه بندرعباس آشنا شوید. این اقامتگاه‌ها معمولا هزینه بسیار کمی دارند و توسط افراد بومی منطقه اداره می‌شود.


شما می‌توانید با رزرو اقامتگاه بوم گردی در بندرعباس، به اقتصاد منطقه کمک کنید و با جاهای دیدنی بکر منطقه بیشتر آشنا شوید.دیدنی های بندرعباس

پاسخ به سوالات متداول در مورد جاهای دیدنی بندرعباس


بهترین زمان سفر به بندرعباس کدام فصل است؟

با توجه به آب و هوای شرجی و گرم بندرعباس، بهترین زمان سفر به بندرعباس در اواخر ماه آذر و اوایل فروردین ماه است.

چرا حمام و مسجد گله‌داری یک اسم دارند؟

نام دیگر مسجد جامع بندرعباس چیست؟

آبگرم گنو کجاست و کدام مواد معدنی را دارد؟

بهترین ساحل بندرعباس کجاست؟

پارک های معروف بندرعباس کدامند؟

بازارهای معروف بندرعباس کدامند؟

بهترین جاهای دیدنی بندرعباس در تابستان کجاست؟

بهترین جاهای دیدنی بندرعباس در پاییز و زمستان کجاست؟

چطور از بندرعباس به قشم برویم؟

سوغات بندرعباس چیست؟