جاباما

در سفر چگونه عرق نکنیم

حتما برای شما این سوال پیش آمده که در سفر چگونه عرق نکنیم شاید خودتان هم به این موضوع پی برده باشید که در سفرهایتان چه بخواهید و چه نخواهید بعضی وقت‌ها بدنتان بوی بدی می‌گیرد که با هر دلیل و منطقی برایتان عجیب است که چرا باید این اتفاق برای شما بیافتد.

شاید جالب باشد بدانید که دلایل زیادی وجود دارد که باعث رخ دادن این موضوع می‌شود.

در این مقاله جاباما قصد داریم تا به این سوال مهم پاسخ دهیم؛ در سفر چگونه عرق نکنیم ؟

دلایل بوی بد عرق و عرق کردن بیش از حد در سفر

عرق کردن راه‌حل طبیعی بدن برای تنظیم دما است. زمانی‌که درجه حرارت بدن به‌دلیل فعالیت بدنی، داشتن استرس یا اضطراب بیش‌ازحد یا قرار گرفتن در محیطی گرم افزایش می‌یابد، عرق کردن به خنک شدن بدن کمک می‌کند. در زمان سفر، عرق کردن بیش از حد و بوی بد عرق دردسرهایی برای شما به‌همراه خواهد داشت؛ در ادامه هفت دلیل مهم عرق کردن بیش از حد و بوی بد عرق در سفر را بررسی کرده‌ایم.

جلوگیری از عرق کردن
در سفر چگونه عرق نکنیم

کمبود آب

یکی از مهمترین و شاید اصلی‌ترین دلایل تغییر بوی عرق، کمبود آب بدن است. تغییرات آب و هوایی و جوی سبب می‌شود تا بدنمان تحت‌تاثیر قرار ‌گیرد و بدن تعریق بیشتری انجام دهد؛ در نتیجه با کمتر شدن آب بدن و به خاطر خشک شدن پوست و کاهش تعریق، ناخودآگاه بدن بوی بدی خواهد گرفت.

کاهش میزان تعریق با شدت گرفتن بوی نامطبوع عرق همراه است بنابراین هرچه آب بدن کم شود، عرق بوی نامطبوع‌تری دارد.

یکی از نکات مهمی که اگر اهل سفر رفتن هستید باید رعایت کنید، داشتن یک لیست از وسایل ضروری سفر است. در همین مجله ما یک مطلب را به چک لیست وسایل سفر اختصاص داده‌ایم.

دلایل عرق کردن
آب‎رسانی به بدن، باعث کاهش بوی بد عرق می‌شود

پوشیدن مکرر کفش‌ها

کاملا طبیعی است که در رفتن به سفر از یک جفت کفش استفاده کنید اما به این موضوع دقت کنید که پوشیدن یک جفت کفش به صورت مداوم و در مسافرت باعث می‌شود که بوی بدی از سمت کفش و پاهایتان ساطع شود.

سعی کنید که به جز یک جفت کفش، جفتی دیگر نیز همراه خود بردارید که در صورت پوشیدن بیش از حد یک جفت، برای مدتی به آن کفش استراحت دهید تا هوای داخل آن عوض شود و از کفش دیگری استفاده کنید.

البته راه حل دیگر این است که هر شب کفش خود را بشویید و تمیز کنید که با توجه به زحمت زیاد آن توصیه می‌کنیم از همان روش دو کفش همراه استفاده کنید که منطقی‌تر و البته باعث تفاوت در تیپ و استایل سفرتان می‌شود. اگر برای سفر خود اقدام به اجاره اقامتگاه یا رزرو هتل کرده‌اید، نگرانی شما کمتر است چرا که بیشتر هتل‌ها شامل خدمات لاندری هستند و شستشوی کفش و لباس‌های شما را انجام می‌دهند.

یکی از مشکلات سفر برای خانم‌ها این است که باید وسایل خاصی را حتما به همراه داشته باشند و گاهی آن را جا می‌گذارند. با این چک لیست وسایل ضروری سفر برای خانم ها دیگر با این مشکل مواجه نمی‌شوید.

جلوگیری از بوی بد بدن در سفر
از پوشیدن مکرر یک کفش اجتناب کنید

عرق استرس

اگر فردی باشید که زیاد سفر می‌کنید و خصوصا هواپیما یا کشتی را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنید، قطعا به یاد دارید که معمولا استفاده از هواپیما یا کشتی شما را دچار استرس خاصی می‌کند که این استرس در نهایت با تعریق همراه است؛ البته این استرس تنها شامل نحوه جابه‌جایی این وسایل نقلیه نبوده و بعضی اوقات دلایل دیگری نیز دارد.

نکته قابل توجه این است که داشتن استرس در حین مسافرت و عرق کردن ناشی از آن باعث می‌شود که بدن شما بوی بدی بگیرد. هنگام سفر تمام تلاش خود را برای داشتن سفری آرامش‌بخش و بی‌استرس بکنید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

دلایل تغییر بوی عرق
استرس نداشته باشید

تغییر رژیم غذایی

اگر به دنبال راهی هستید تا بدانید در سفر چگونه عرق نکنیم تغییر رژیم غذایی در سفر را جدی بگیرید. اصولاً همه افراد در روزهای عادی که به مسافرت نرفته‌اند و در شهر خودشان هستند، یک استاندارد خاصی را به عنوان رژیم غذایی در نظر می‌گیرند.

وقتی از یک رژیم غذایی تقریبا ثابت استفاده می‌کنیم، بدن ما به یک سوخت و ساز استاندارد و همیشگی عادت می‌کند و در صورت تغییر آن، اصولاً استاندارد سوخت و ساز بدن نیز با این تغییرات، عوض خواهد شد.

زمانی‌که به سفر می‌رویم، رژیم غذایی ما تغییر می‌کند؛ چرا که در سفر دوست داریم غذاهای سنتی و معروف شهرهای مختلف را تست کنیم و کمی تنوع در رژیم غذایی خود ایجاد کنیم.

این تنوع در رژیم غذایی سبب می‌شود که سوخت و ساز بدنمان نیز تغییر و تحولاتی را شاهد باشد و در نهایت این تغییرات ممکن است باعث به وجود آمدن بوی بدن از سمت بدنمان شود.

البته کمی غیرمنطقی است که در سفرمان غذاهای خوشمزه محلی را به خاطر یک بوی بد تجربه نکنیم اما بهتر است بدانید که تجربه این غذاها ممکن است باعث به وجود آمدن این مشکلات نیز بشود.

یک سبک سفر ماجراجویانه و خاص، سفر هیچهایکری است. اما هیچهایک چیست و به چه کسی هیچهایکر می‌گویند؟ پاسخ را همین جا بخوانید.

تاثیر رژیم غذایی در بوی بدن
به تغییر رژیم غذایی در سفر توجه کنید

نوشیدنی‌های غیراستاندارد

هر چیزی که سوخت و ساز بدن را به هم بریزد، به‌راحتی می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند بوی نامطبوع تعریق، سردرد و بدخوابی شود. توجه داشته باشید که خیلی از نوشیدنی‌هایی که در سفر تجربه می‌کنیم باعث می‌شود که سوخت و ساز بدن ما بدون این که حتی خودمان متوجه آن بشویم تغییرات منفی داشته باشد.

در طول سفر نوشیدنی‌های استاندارد بنوشید و از خوردن نوشیدنی‌هایی که احساس می‌کنید از استانداردهای بهداشتی دور هستند خودداری کنید. این موضوع نه تنها باعث می‌شود بدنتان بوی بدی بگیرد، بلکه می‌تواند باعث مریضی شما در طول سفر نیز بشود.

تاثیر تغذیه در تغییر بوی بدن
نوشیدنی‌های استاندارد بنوشید

 از دست دادن وعده غذایی

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند رژیم غذایی شما و در نهایت سوخت و ساز شما را به هم بریزد، از دست دادن وعده غذایی است. در مسافرت شاید امری طبیعی باشد که به یک وعده غذایی نرسیم؛ به عنوان مثال به خاطر رسیدن به یک پرواز و یا درگیری‌هایی که در مسافرت به وجود می‌آید، وقت کافی برای خوردن یک وعده غذایی نداشته باشیم اما این موضوع سوخت و سازمان را برهم می‌ریزد و باعث می‌شود که بدنمان رایحه بدی از خود ساطع کند.

وقتی به دنبال پاسخ برای سوال در سفر چگونه عرق نکنیم می‌گردیم، گاهی راه‌حل‌ها بسیار ساده هستند. مهمترین کاری که در طول سفر باید انجام دهید این است که از خودتان مراقبت کنید.

یکی از سوالات برای زوج‌های جوانی که به تازگی صاحب کودک شده‌اند این است که مسافرت با نوزاد زیر یک سال یا کودک نوپا چطور ممکن است. در این نوشته یک راهنمای کامل برای سفر با نوزادان کودکان را داریم.

چطور از بوی بد بدن جلوگیری کنیم
وعده‌های غذایی را جدی بگیرید

خیلی ساده؛ شما مریض شده‌اید

بعضی وقت‌ها شاید هیچ‌کدام از موارد بالا برای شما پیش نیامده باشد اما کماکان احساس کنید که بدنتان بوی خوبی نمی‌دهد. در این زمان به یک موضوع ساده فکر کنید؛ شاید شما مریض شده‌اید و علائم اولیه آن برای شما این است که بدنتان بوی نامطبوعی می‌گیرد. در این زمان حتما به پزشک مراجعه کرده تا اوقات خوب سفرتان خراب نشود.

توجه کنید که اکثر اوقات خودتان متوجه نخواهید شد که مریض شده‌اید و این علائم اولین چیزهایی هستند که برای مریضی‌تان حس خواهید کرد؛ بنابراین بوی بد عرق را در سفر جدی بگیرید.

یکی از نگرانی‌های این روزها ابتلا به کرونا در سفر است. اما ما در این مجله گفته‌ایم که چطور یک سفر امن با نکات پیشگیری از کرونا در سفر را تجربه کنید.

مریض شدن در سفر
در طول سفر مراقب سلامتی خود باشید

در سفر چگونه عرق نکنیم ؟

برای هر مشکلی راه‌حلی می‌تواند وجود داشته باشد؛ جلوگیری از عرق کردن در سفر نیز راه‌حل‌های زیادی دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان از تعریق زیاد در سفر جلوگیری کرد.

جنس لباسی که می‌پوشید، میزان مصرف آب و نوشیدنی‌های دیگر، کنترل استرس و غذایی که میل می‌کنید، در جلوگیری از تعریق بدن شما موثر است. در ادامه چند راهکار کابردی برای جلوگیری از عرق کردن در سفر آورده‌ایم.

لباس نخی و کفش چرم بپوشید

لباس‌هایی که الیاف طبیعی مانند کتان یا پنبه دارند، عرق را به خوبی به خود جذب می‌کنند؛ در حالی که الیاف مصنوعی آن را جذب نمی‌کند و باعث رطوبت بیشتر آن ناحیه و بوی بد عرق می‌شود؛ بنابراین بهتر است در سفر، لباس‌های نخی نازک و روشن بپوشید که نور خورشید را کمتر جذب می‌کنند، خنک‌تر هستند و از عرق کردن جلوگیری می‌کنند.

بهتر است از کفش‌های چرم در سفر استفاده کنید؛ زیرا کفش‌هایی که از چرم مصنوعی ساخته می‌شوند، سبب تعریق بیشتر پا و بوی نامطبوع آن می‌شوند.

آب فراوان بخورید

در طول سفر یک فلاسک یا بطری آب با خود به همراه داشته باشید که در صورت نیاز، آب بدن خود را شارژ کرده تا بدنتان بوی بدی نگیرد. البته با کم آبی بدن، تنها بدن نیست که بوی بدی می‌گیرد بلکه ممکن است دهانتان نیز دچار بدبویی شود و به خاطر خشک شدن نواحی دور مغز، سردردهای شدیدی را نیز متحمل شوید؛ بنابراین یکی از راه‌حل‌ها برای اینکه بدانیم در سفر چگونه عرق نکنیم نوشیدن آب در حین سفر است که نباید فراموش کنید.

نوشیدن آب در سفر
نوشیدن آب فراموش نشود

استرستان را کم کنید

همان‌طور که اشاره کردیم، استرس موجب تعریق بدن می‌شود؛ بنابراین برای آرامش بیشتر و لذت بردن از سفر تمام تلاش خود را به‌کار بگیرید که از استرس دوری کنید. برای جلوگیری از بوی بد عرق استرس خود را کنترل کنید.

از عصاره مریم گلی استفاده کنید

مریم‌گلی یکی‌از گیاهان دارویی است که می‌تواند ترشح عرق بدن را مهار می‌کند. این گیاه که خواص دارویی بسیاری دارد در جلوگیری از تعریق بیش‌ از حد بدن بسیار موثر است. در طول سفر خود می‌توانید از عصاره مریم گلی استفاده کنید. توجه داشته باشید قبل از مصرف این عصاره بهتر است ممنوعیت‌های استفاده از آن را حتما مطالعه کنید.

برای سفرروهای حرفه‌ای اینجا یک راهنمای ویژه برای عکاسی در سفر و ابزار و اپلیکیشن هایی که برای گرفتن عکس حرفه‌ای نیاز دارید، آماده کرده‌ایم.

عصاره مریم گلی
عصاره مریم گلی

دئودورانت و اسپری همراهتان داشته باشید

دیودورانت و اسپری‌های ضدتعریق محصولاتی هستند که برای کنترل بوی بد ناشی از عرق بدن به کار می‌روند. دئودورانت‌ها به عنوان پوششی برای جلوگیری از بوی بد بدن بکار می‌روند و به طور مستقیم بر روی پوست بدن استفاده می‌شوند.

نوشیدنی کافئین دار کمتر بنوشید

مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار موجب افزایش تعریق بدن می‌شود؛ بنابراین برای جلوگیری از بوی بد عرق تلاش کنید در سفرهای خود نوشیدنی کافئین‌دار کمتر بنوشید.

لباس کافی با خود بردارید

وقتی عرق می‌کنید و لباس‌های شما بوی عرق می‌گیرند، بهتر است لباس‌های خود را زود به زود تعویض کنید تا از بوی بد عرق در امان بمانید؛ بنابراین در مسافرت‌ها لباس کافی با خود به همراه داشته باشید.

چگونه در سفر عرق نکنیم و خوشبو باشیم
لباس کافی به همراه داشته باشید

غذاهای کم ادویه بخورید

مصرف غذاهایی که ادویه زیاد دارند، موجب افزایش تعریق بدن می‌شود؛ در طول سفر سعی کنید غذاهای کم ادویه میل کنید.

در این مقاله جاباما تلاش کردیم تا راهکارهای جلوگیری از عرق کردن در سفر را به شما ارائه کنیم. به نظر شما در سفر چگونه عرق نکنیم؟ پاسخ‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخ به سوالات متداول درباره اینکه در سفر چگونه عرق نکنیم ؟

دلایل تغییر بوی بدن چیست؟

در صورت تعریق بیش‌ازحد بدن، شرایط محیطی، مصرف داروها و رژیم‌های مختلف غذایی بوی بدن می‌تواند تغییر کند.

چرا در سفر بیشتر عرق می‌کنیم؟

در مسافرت‌ها به دلیل تغییر موقتی فعالیت‌ها، خورد و خوراک و شرایط آب و هوایی، تعریق بدن افزایش می‌یابد.

روش جلوگیری از بوی بد عرق در سفر چیست؟

برای جلوگیری از بوی بد عرق سعی کنید آب فراوان بنوشید، از استرس دوری کنید، لباس‌های خود را مرتب عوض کنید و از مصرف نوشیدنی کافئین دار و ادویه‌ها جلوگیری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن