جاباما

لمس حال و هوای سنتی کاشان در اقامتگاه‌های بوم‌گردی

کاشان را به گلاب، باغ فین و خانه‌های سنتی‌اش می‌شناسیم. همه جای شهر حال و هوای سنتی حاکم است. ماندن در اقامتگاه های بوم گردی کاشان، این حال و هوا را برای شما تقویت می‌کند. چند سالی است که تعدادی اقامتگاه بوم گردی در کاشان راه‌اندازی شده است. اقامتگاه‌هایی که با معماری قدیمی و البته با رعایت استانداردهای امروزی، مسافران را راضی می‌کنند. در این متن چند نمونه از بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان را به شما معرفی می‌کنیم تا انتخاب راحت‌تری داشته باشید.


جستجو و رزرو اقامتگاه در جاباما


بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان

بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان در نقاط مختلف شهر، آماده پذیرایی از مهمانان هستند. پیشتر نیز در ۱۰ اقامتگاه بوم گردی اصفهان، برخی از آنها را دیده‌ایم.

اقامتگاه سنتی یاسمین راهب کاشان

بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان

اقامتگاه سنتی یاسمین راهب، یک اقامتگاه بزرگ با فضایی بسیار دلپذیر و آرام است. این اقامتگاه یک خانه قدیمی و باقی مانده از دوران قاجار است. خانه با هنرمندی و دقت بالا بازسازی و مناسب زندگی شده است. این اقامتگاه ۲۰ واحد دارد. برخی از این واحدها اتاق و برخی دیگر سوئیت هستند.

سادگی اتاق‌ها، شیشه‌های رنگی پنجره‌ها و نور ملایمی که به داخل می‌آید، به مهمانان آرامش بی‌نظیری می‌بخشد. از جمله وسایلی که برای رفاه مهمانان در اتاق‌ها وجود دارد می‌توان به تختخواب، میز و صندلی، یخچال، کمد و اسپیلت اشاره کرد. ضمنا در تمام اتاق‌ها سرویس بهداشتی مستقل وجود دارد.

فضای حیاط اقامتگاه یاسمین راهب هم بسیار دل‌انگیز و خوشایند است. گلکاری‌ها و حوض بزرگ وسط حیاط صحنه دلنشینی به وجود آورده است. شما می‌توانید روی میز و صندلی‌های داخل حیاط بنشینید و از این فضا لذت ببرید. همین فضای معنوی و آرام باعث شده است که این اقامتگاه رتبه نخست را در بین بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان بگیرد.


رزرو اقامتگاه سنتی یاسمین راهب کاشان در جاباما


اقامتگاه سنتی ترنج کاشان

اقامتگاه سنتی ترنج کاشان

دیگر پیشنهاد ما در لیست بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان، اقامتگاه سنتی ترنج کاشان است. این اقامتگاه، یک خانه نقلی و صمیمی است. داخل خانه نیز فضایی آرام و دوست‌داشتنی دارد. پرده‌های گلدار، کرسی و بالشت‌های رنگی، فضای خانگی و جالبی به وجود آورده‌اند. این اقامتگاه در مجموع برای ۵۰ نفر گنجایش دارد. ۲ اتاق بزرگ این اقامتگاه برای خانواده‌های پرجمعیت و تورها در نظر گرفته شده است.

اگر بخواهید طبق سفارش شما، غذا در اتاق برای شما سرو می‌شود. علاوه بر این اقامتگاه یک آشپزخانه بزرگ هم دارد که می‌توانید خودتان در آنجا آشپزی کنید.

اجاره اقامتگاه بوم گردی در سایت جاباما

موقیعت مکانی اقامتگاه ترنج ایده‌آل است. این اقامتگاه در نزدیکی بسیاری از مکان‌های دیدنی و قدیمی کاشان واقع شده است. از جمله این مکان‌ها می‌توان به مسجد آقا بزرگ، قلعه جلالی و مرکز صنایع دستی کاشان اشاره کرد.

و دیگر اینکه در این اقامتگاه با وجود لباس‌های سنتی و دکوراسیون قدیمی امکان عکس گرفتن برای مهمانان فراهم شده است.


اقامتگاه سنتی سرای امیر کاشان

اقامتگاه سنتی سرای امیر کاشان

اقامتگاه سنتی سرای امیر، از دیگر موارد بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان است. عمر این اقامتگاه به بیش از ۱۵۰ سال قبل بازمی‌گردد. این اقامتگاه در مجموع ۸ اتاق دارد که از این تعداد، ۵ اتاق در طبقه اول و روبه‌روی حیاط ساخته شده‌اند. اگر دلتان می‌خواهد به حیاط و فضای باز نزدیک باشید، از اتاق‌های طبقه اول رزرو کنید.

دو نکته را باید پیش از رزرو این اقامتگاه بدانید. نخست اینکه اتاق‌ها سرویس بهداشتی و حمام مستقل ندارند. تعدادی سرویس بهداشتی و حمام مشترک در محوطه اقامتگاه برای مهمانان در نظر گرفته شده است. دیگر اینکه در اتاق‌ها یخچال و تلویزیون وجود ندارد.


اقامتگاه سنتی کوشک فردوس کاشان

اقامتگاه سنتی کوشک فردوس کاشان بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان

فضا و ساختمان اقامتگاه سنتی کوشک فردوس کاشان بسیار زیبا و دلنشین است. حیاط بزرگ، استفاده از رنگ‌های روشن در محیط و حوض آبی رنگ فضای فوق‌العاده‌ای را در این اقامتگاه به وجود آورده است. در حیاط اقامتگاه که با درخت و درختچه تزئین شده، میز و صندلی و تخت‌های چوبی چیده شده است. این فضا برای گپ و گفت‌های دوستانه و رمانتیک عالی است. خصوصا اینکه با نوشیدنی رایگان از شما پذیرایی می‌شود.

اتاقی که در طبقه بالا و وسط قرار گرفته شاه‌نشین است. تزئینات سنتی و پرده‌های گل‌گلی روی پنجره‌های چوبی، فضا را خوشایند ساخته است. جلوی شاه‌نشین هم یک بالکن وجود دارد که اتاق‌ها را به هم پیوند می‌دهد. پس اگر خواستید از بین بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان سراغ این مورد بروید، یادتان باشد که اتاق شاه‌نشین توقعتان را از یک اقامت بی‌نظیر پاسخ می‌دهد.


رزرو اقامتگاه سنتی کوشک فردوس کاشان در جاباما


اقامتگاه سنتی شاسوسا کاشان

بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان

دیگر مورد در فهرست بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان، اقامتگاه شاسوسا است. ساختمان این اقامتگاه هم کاملا سنتی است. این اقامتگاه در مجموع ۹ اتاق دارد که در ۳ طبقه ساخته شده‌اند. در سراسر این اقامتگاه در مقابل اتاق‌های یک بالکن با عرض نه چندان زیاد وجود دارد.

حیاط اگرچه هنوز حال و هوا و معماری قدیمی را حفظ کرده اما بازسازی شده و کاملا تمیز و زیباست. حوض آبی رنگ وسط حیاط و گلدان‌های رنگارنگ، فضای دلنشینی در این اقامتگاه به وجود آورده‌اند.

شیشه‌های پنجره‌ها رنگی است و زمانی که نور به داخل اتاق می‌افتد، تصاویر رنگارنگ جذابی به وجود می‌آید. از جمله امکانات موجود در اتاق‌ها می‌توان به تختخواب، میز و صندلی و تلویزیون اشاره کرد.


اقامتگاه سنتی خانه پارسی کاشان

اقامتگاه سنتی خانه پارسی کاشان

ساختمان اقامتگاه سنتی خانه پارسی کاشان بازمانده از دوران قاجار و پهلوی است. اما برای آنکه قابل سکونت باشد، مورد بازسازی قرار گرفته است. پس از بازسازی، اقامتگاه از نوروز ۹۷ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. طاق‌های هلالی، پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی و گلدان‌های شمعدانی فضا را بسیار زیبا و تماشایی کرده است.

صبحانه‌ای خوشمزه و طبیعی هر روز در حیاط اقامتگاه، سرو می‌شود. در رستوران اقامتگاه هم انواع غذاهای لذیذ را نوش جان خواهید کرد. در بام اقامتگاه هم کافه‌ای برای پذیرایی از مهمانان وجود دارد. بی‌شک یک خوراکی یا نوشیدنی خوشمزه در زیر آسمان پرستاره کویر لذت‌بخش‌تر خواهد بود.


رزرو اقامتگاه سنتی خانه پارسی کاشان در جاباما


اقامتگاه بوم گردی شاه تقی کاشان

اقامتگاه بوم گردی شاه تقی کاشان بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی کاشان

اقامتگاه بوم گردی شاه تقی کاشان، اقامتگاهی نوساز است که در ساخت آن از الگوهای معماری سنتی استفاده شده است. این اقامتگاه در یک باغ بزرگ و سرسبز ساخته شده است. داخل اتاق‌ها هم بسیار زیبا و دلپذیر طراحی شده است.

در این اقامتگاه برنامه‌های تفریحی متنوعی برای مهمانان در نظر گرفته شده است. مثلا شب‌ها در فضای باز اقامتگاه، دورهمی مهمانان دور آتش به پا می‌شود. یکی دیگر از تفریحاتی که برای مهمانان این اقامتگاه در نظر گرفته شده، گشت و گذار در کویر است.


شما با توجه به شرایط و امکانات خود، می‌توانید از بین اقامتگاه های کاشان دست به انتخاب بزنید. با حضور در  این اقامتگاه ها از سفر به کاشان بیشتر لذت خواهید برد.

زهرا علی‌دوست

من زهرا علی دوست هستم، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان فرانسه. به‌طورکلی به زبان، زبان‌شناسی، ادبیات و شعر ارادت خاصی دارم! با کار کردن در جاباما حالم خوب است؛ مخصوصاً با نوشتن برای جاباما. سفر، موسیقی، مطالعه و فیلم دیدن را هم دوست دارم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن