برای تو تجربه چه معنایی دارد؟ انجام کاری که برایت تازگی دارد؟ دور شدن از زندگی روزمره؟ ماجراجویی و خطر کردن؟ خارج شدن از دور کارهای تکراریِ همیشگی؟


«تجربه» جاباما همه این‌هاست و بیشتر از این‌ها! دیگر قرار نیست با جاباما فقط اقامتگاه و ویلا برای سفر را داشته باشی. حالا با «تجربه» در جاباما می‌توانی با میزبان‌های محلی و کاربلد همراه شوی تا پا از دایره یک روز معمولی یا یک سفر همیشگی  بیرون بگذاری!


اینجا مهمان بکرترین تجربه‌ها هستی، تجربه‌هایی که عادی نیستند و حتی همیشه و برای همه دردسترس نبوده‌اند؛ پختن نان کاکا با خانم بردبار که یک زن مهربان محلی است یا رفتن به مزرعه زنبورها و تجربه زنبورداری در جنگل هیرکانی با بهروز که کاربلد و مطمئن است و زنبورهای عسل را به اسم و رسم می‌شناسد.چرا در سفر تجربه کنیم؟ چرا از روزهای عادی خارج شویم؟


تا به حال شنیده‌ای که هر کسی به اندازه داستان‌هایی که دارد، زندگی کرده است؟ اگر اينطور باشد تا امروز چقدر زندگي كرده‌ايم؟


هر تجربه می‌تواند تبدیل به داستان زندگی تو شود؛ ما می‌خواهیم از این نقطه شروع کنیم و بیشتر زندگی کنیم، بیشتر ببینیم، بیشتر بچشیم، بیشتر بشنویم و بیشتر لذت ببریم! این‌طوری داستان‌های بیشتری هم برای گفتن داریم و چه لذتی بالاتر از غرق شدن در داستان‌هایی که خودت قهرمانشان هستی!


این بار که برای یک آخر هفته عادی برنامه‌ریزی می‌کردی، به جای یک لیوان چای در یک کافه آشنا به رفتن به مزرعه چای فکر کن، جایی که می‌توانی چای را با دستان خودت بچینی، خشک کنی و دم بیاوری! حالا داستان هر لیوان چای برایت متفاوت است.


این بار که هوس ماهی تازه کردی، می‌دانی که می‌توانی از سرخ کردن ماهی پای گاز خانه فراتر بروی، ماهی را بگیری و تازه تازه کباب کنی.


این بار که بوی خاطره‌انگیز آب و گِل را شنیدی، می‌توانی به داستان ساختن گمج با دست‌های خودت پیش عطیه خانوم فکر کنی که از هشت سالگی گمج می‌ساخته و صبور و با حوصله تو را با داستان این آب و گِل نرم و لطیف آشنا کرده است.


تجربه در جاباما

«تجربه» جاباما چیست؟


ما در جاباما به چیزی بیشتر از یک سفر یا اقامتگاه فکر می‌کنیم، به چیزی که تبدیل به خاطره‌ای خوش و بیشتر از آن تبدیل به داستانی منحصربه‌فرد می‌شود. اینجا می‌توانی مهمان بکرترین تجربه‌ها باشی و فرصت شرکت در فعالیت‌هایی را داری که یک بومی کاربلد، صبور و خوش‌ذوق آن‌ها را میزبانی می‌کند.


«تجربه» جاباما بهانه‌ای برای این است که پا را از یک روز عادی یا یک سفر معمولی فراتر بگذاریم و در بومی‌ترین گوشه‌های زندگی محلی، پنهان‌ترین زیر و بم شهری، جذاب‌ترین گوشه و کنارهای یک روستا یا هیجان‌انگیزترین تجربه‌ها سرک بکشیم.


اینجا این فرصت را داری که با لیدرهای بومی و راه‌آشنا به کوچه‌پس‌کوچه شهر و روستاها بروی و مقصدهایی که شاید بارها و بارها دیده‌ای را این بار از زاویه‌ای دیگر تجربه کنی. می‌توانی دست به کار شوی و دست در گل خیس یا خمیر نرم ببری یا سوزن به دست بگیری و شروع کنی به ساختن و پختن و بافتن. اینجا می‌توانی ماجراجویی کنی، ماجراجویی به معنای واقعی کلمه، به معنای انجام کاری که پیش از این دل و جرات نزدیک شدن به آن را نداشتی!


با «تجربه» نه فقط یک سفر بلکه داستان زندگی را می‌توانی از زاویه دیگری تجربه کنی.


تجربه چای چینی در جاباما

چطور با جاباما «تجربه» کنیم؟


در صفحه «تجربه» در جاباما، از بین دسته‌بندی‌های مختلف شامل کشف شهری، کشف طبیعت، آشپزی و چشیدن، هنر و صنعت، زندگی محلی و هیجان و ماجراجویی، تجربه مدنظرتان را پیدا کن. حالا تصاویر، اطلاعات کامل راجع به تجربه و میزبان آن در اختیار تو است.


بعد از این کار رزرو تجربه آسان است، درست مانند یک تور می‌توانی تجربه‌ها را در سانس‌های مختلف رزرو کنی یا یک سانس اختصاصی برای خودت در ساعت و روز دلخواه، تعریف کنی.


شاید همین حالا، یک میزبان بومی منتظر توست تا داستان تازه‌ای با هم بسازید؛ پس وارد جاباما شو و تجربه کردن را شروع کن!