با انتشار نسخه جدید جاباما، طرح آفتابگردون هم تحت نام «سرویس جاباما پلاس» با یک به‌روزرسانی بهتر و پوشش گسترده‌تر در ایران، به فعالیت خود ادامه می‌دهد


از آنجایی جلب اعتماد و حس رضایت مهمانان عزیز برای ما یک اولویت بسیار حائز اهمیت است، تمام اقداماتی که در جاباما صورت می‌گیرد در جهت افزایش میزان رضایتمندی مهمانان است.


«جاباما پلاس» هم به همین دلیل شکل گرفته است. هدف ما از این طرح، ارتقای کیفیت اقامت، جلب رضایت حداکثری و خلق یک تجربه بی‌نظیر از اقامت برای مهمانان است. اما با توجه به بحران کرونا و لزوم نظارت بیشتر بر نظافت اقامتگاه‌ها و امکانات بهداشتی، در «جاباما پلاس»، تمرکز بیشتری بر روی ارائه خدمات بهداشتی ویژه و رایگان به مهمانان عزیز صورت گرفته است.خدمات «جاباما پلاس» چیست؟


  • تهیه پکیج بهداشتی رایگان به تعداد نفرات
  • ضدعفونی کامل اقامتگاه پیش از ورود هر مهمان و پلمپ قسمت‌های ضدعفونی شده پس از بررسی کیفی و تایید نماینده جاباما
  • تضمین میزبانی حرفه‌ای و براساس استانداردهای مصوب از طریق مشاوره‌های کیفیتی اقامتگاه (ایمنی، بهداشت، نگهداشت)
  • تضمین ارتقای اقامتگاه یا بازگشت وجه در صورت عدم رضایت مهمان
  • پشتیبانی لحظه‌ای تا پایان سفر


چرا جاباما پلاس ایجاد شد؟


براساس ارزیابی‌ها و بررسی‌های متعدد، دریافتیم که رضایتمندی مهمانان از روند رزرو اقامتگاه و قطعی کردن درخواست بسیار بالا است و این رضایتمندی، پس از ورود به اقامتگاه و در طول اقامت به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. به همین علت ضروری دیدیم تا از طریق پشتیبانی صفر تا صد از مهمانان از لحظه رزرو تا پایان اقامت و خروج از اقامتگاه، تمرکز بیشتری بر بهبود استانداردهای میزبانی و ارتقای کیفیت اقامت مهمانان داشته باشیم.


از سوی دیگر، نتایج به دست آمده از نظرسنجی‌های مختلف جاباما، نشان داد که در حال حاضر دغدغه اصلی افراد برای انتخاب اقامتگاه، کیفیت بهداشت و نظافت محل اقامت است.


به همین دلیل ما «جاباما پلاس» را ارائه کردیم تا در آن،علاوه بر ارتقای کیفیت اقامت مهمان، توجه ویژه‌ای نیز بر وجود امکانات بهداشتی و نظافت مخصوص اقامتگاه صورت گیرد.


در حال حاضر جاباما پلاس در اقامتگاه‌های شمال، جزیره کیش و تهران فعال شده‌ است و تا پایان سال اقامتگاه‌های قشم و کردان نیز به این سرویس مجهز خواهند شد. اما ما به دنبال آن هستیم تا با پوشش گسترده جاباما پلاس در تمامی اقامتگاه‌های مناطق منتخب گردشگری، یک تجربه درخشان و به معنای واقعی بی‌نظیر از سفر را در کنار اقامتی امن‌تر و سالم‌تر برای مهمانان رقم بزنیم.


خدمات بهداشتی جاباما پلاس چیست؟


مهم‌ترین بخش جاباما پلاس، ارائه خدمات بهداشتی ویژه و رایگان به مهمانان است. اگرچه توجه به رعایت نظافت و اصول بهداشتی اقامتگاه‌های جاباما همیشه جزو اولویت‌های مجموعه و میزبان‌های محترم بوده است، اما پس از کرونا، پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا، نسبت به اصول اولیه، شامل تغییراتی شده است؛ ما نیز برای آرامش خاطر مهمانان گرامی و حفظ سلامتی آن‌ها، شیوه نظارت بر پاکیزگی و امکانات بهداشتی را همسو با این جریان به روز رسانی کرده‌ و پکیج ویژه‌ بهداشتی را به تعداد افراد و به صورت کاملا رایگان فراهم کرده‌ایم.


پکیج بهداشتی نیز شامل سرویس رو بالشتی و روتختی یک‌بارمصرف،  پد الکی، ماسک، شامپو، صابون و دمپایی هتلی است که پیش از ورود مهمانان گرامی به تعداد نفرات در داخل اقامتگاه قرار می‌گیرد.


همچنین، کلیه قسمت‌های اقامتگاه مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، اتاق‌ خواب‌ها و کف سالن با مواد ضدعفونی کننده ویژه، نظافت شده و با استفاده از برچسب پلمپ نظافت جاباما، تا ورود مهمانان پلمپ خواهند شد.اقلام مصرفی پکیج بهداشتی جاباما پلاس


سرویس رو بالشتی و روتختی یک‌بارمصرف


شرایط و مزایای حضور میزبانان در جاباما پلاس چیست؟


حضور میزبان‌هایی که از لحاظ کیفیت میزبانی، پاکیزگی و بهداشت اقامتگاه، تامین حداکثری درخواست‌های رزرو و درمجموع جلب رضایت مهمانان و کسب امتیاز بالاتر، شرایط مطلوبی دارند، در جاباما پلاس از سوی جاباما تایید خواهد شد. شرط ماندگاری اقامتگاه در جاباما پلاس، حفظ کیفیت شرایط اقامت و جلب رضایت مهمانان است که این موارد به صورت ماهانه توسط تیم ارزیابی جاباما، بررسی خواهد شد.


اقامتگاه‌های عضو این سرویس، علاوه بر دریافت مزایا و امکانات بهداشتی رایگان که منجر به افزایش رضایتمندی مهمانان خواهد شد، در صفحه اول سایت و اپلیکیشن جاباما قرار گرفته و بازدید بیشتری از سوی کاربران کسب خواهند کرد.


این امر، افزایش درخواست رزرو و درآمدزایی بالاتر برای این افراد را به دنبال خواهد داشت.شیوه نظارت و ضمانت چگونه است؟


ناظر کیفی جاباما، پیش از ورود هر مهمان، با بازدید کامل از اقامتگاه و تایید کیفیت نظافت، بخش‌های ضدعفونی شده را پلمپ خواهد کرد.


تیم پشتیبانی جاباما نیز صبح ورود به اقامتگاه، جهت اطلاع از تعداد دقیق نفرات و ساعت تقریبی رسیدن به مقصد با شما تماس می‌گیرد.


بعد از آن‌، هماهنگی‌های لازم را برای تهیه پکیج‌های بهداشتی به تعداد مورد نیاز و همچنین پیگیری نظافت کامل اقامتگاه با میزبان انجام خواهد داد.


پشتیبان شما، یک ساعت بعد از رسیدن‌تان به اقامتگاه، برای تایید موارد مذکور توسط شما و همچنین برطرف کردن مشکلات احتمالی، مجددا با شما تماس می‌گیرد.


در پایان سفر نیز برای اطمینان بیشتر از رعایت تمام خدماتی که جاباما پلاس ضمانت کرده است، لینک پرسشنامه آنلاین برای شما ارسال خواهد شد.در صورت مشاهده هرگونه عدم تطابق شرایط اقامتگاه با موارد ضمانت شده، در همان لحظه ورود، بلافاصله پیگیری‌های لازم جهت ارتقای واحد اقامتی صورت خواهد گرفت. چنانچه این امر منجر به جلب رضایت مهمان نشود، وجه پرداخت شده، به صورت کامل و بدون قید شرط به ایشان عودت داده خواهد شد.


اگرچه خودداری از سفر و رعایت قرنطینه خانگی برای کنترل گسترش کرونا و پیشگیری از ابتلا به این بیماری بسیار ضروری است، اما با این وجود برخی از افراد، به اجبار و بنابر ضرورت ناچار به سفر هستند و یا به هر دلیلی سفر را انتخاب می‌کنند.


ما به این انتخاب احترام می‌گذاریم و در تلاشیم تا با «جاباما پلاس»، بیش از پیش حافظ سلامتی مهمانان عزیز باشیم و یک تجربه بی‌نظیر از اقامت را برای آن‌ها رقم بزنیم.


اگر می‌خواهید آقامتگاه خود را در جاباما ثبت کنید یا نیاز به داشتن اطلاعات بیشتر راجع به فعالیت اماکن اقامتی در کرونا دارید، شرایط فعالیت مجدد اماکن اقامتی در دوران کرونا و راهنمای کسب مجوز از وزارت بهداشت را در مجله جاباما بخوانید.