موضوعات داغ

شرایط فعالیت مجدد اماکن اقامتی در دوران کرونا و راهنمای کسب مجوز از وزارت بهداشت

با استناد به ابلاغیه دادستانی محترم کشور، امکان رزرو آنلاین برای آن دسته از اقامتگاه‌هایی که موفق به کسب مجوز بهداشتی لازم از سوی وزارت بهداشت شده‌اند، بر روی سایت جاباما فعال شده‌است. در این مطلب راهنمای جدید دریافت مجوز بوم گردی و ثبت اقامتگاه در دوران کرونا را می‌خوانید.

همان‌گونه که پیش‌تر به اطلاع رساندیم، در پی اقدامات گسترده جهت پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا در سطح کلان و تاکید مکرر کارشناسان بهداشتی بر خودداری از سفر، جاباما به منظور حفظ سلامتی هموطنان گرامی و با توجه به درخواست دادستانی محترم، فعالیت خود را تا امروز به تعلیق درآورده بود.

از آنجایی که گسترش این بیماری به صورت کامل مهار نشده و در شرایط صد در صد مطلوبی قرار نداریم، باز هم توصیه می‌شود که هموطنان عزیز حتی‌الامکان از هرگونه سفرهای غیرضروری به شدت پرهیز کنند، اما با توجه به آغاز به کار اصناف و صنایع کم‌خطر در کشور و از سرگیری روند فعالیت‌های اقتصادی در روزهای اخیر، احتمال آن‌که برخی از افراد ناچار به انجام سفرهای کاری یا پزشکی اجباری باشند قوت می‌گیرد.

از این رو، وزارت بهداشت امکانی را میسر کرده‌است تا اقامتگاه‌های واجد شرایط بهداشتی مطلوب که در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا قرار می‌گیرند، بتوانند با دریافت مجوز بوم گردی و اقامتگاه فعالیت خود را از سرگیرند.

کلیه میزبانان محترم لازم است تا از طریق ثبت نام در سامانه اصناف و صنایع و تکمیل اطلاعات مربوطه، نسبت به دریافت مجوز فعالیت اقدام کنند.در ادامه، چگونگی روند اخذ مجوزبوم گردی و اقامتگاه را به صورت گام‌به‌گام شرح داده‌ایم:

۱- ثبت نام جدید در سامانه برای دریافت مجوز بوم گردی و اقامتگاه

با کلیک بر روی این لینک، وارد سامانه اصناف و صنایع شده و در صورتی که تا به حال ثبت نام نکرده‌اید، گزینه ثبت نام جدید را انتخاب کرده و مطابق با تصویر زیر اطلاعات مقام مسئول را وارد کنید.

نحوه دریافت مجوز بوم گردی و اقامتگاه در دوران کرونا

در مرحله بعد کد تایید ارسال شده به تلفن همراه را وارد کنید.

مجوز بوم گردی و اقامتگاه محلی برای ثبت در جاباما

۲– ثبت واحد جدید

در صفحه بعد گزینه ثبت‌نام واحد جدید را انتخاب کرده و اطلاعات مورد نیاز در تصویر زیر را مطابق با واحد اقامتی خود تکمیل کنید.

۳– انتخاب فعالیت

در این مرحله پس از کلیک بر گزینه جستجوی پیشرفته، فعالیت واحد اقامتی خود را در سطح ۱، فعالیت‌های خدماتی مربوط به تامین جا و غذا و در سطوح بعدی مطابق با تصاویر زیر انتخاب کرده و بر روی گزینه ثبت اطلاعات کلیک کنید.

مجوز بوم گردی و اقامتگاه را از وزارت بهداشت دریافت کنید
مجوز بوم گردی و اقامتگاه را در دوران کرونا چطور کسب کنیم؟

بعد از ثبت اطلاعات، پیامکی مشابه زیر و شامل دستورالعمل‌های ضروری برای شما ارسال خواهد شد و لازم است تا مطابق ضوابط آن اقدام کنید.

چنانچه برای انجام روند مذکور نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید، می‌توانید فایل راهنمای کامل ثبت واحد در سامانه اصناف را که توسط وزارت بهداشت تهیه شده‌است، از لینک زیر دانلود کنید.

در آخر، به شما پیشنهاد می‌کنیم برای فعالیت حرفه‌ای در دوران کرونا و کسب درآمد بیشتر به جمع اقامتگاه‌های جاباما پلاس هم بپیوندید. اقامتگاه‌های ثبت شده در سرویس جاباما پلاس از نظر بهداشتی از درجه اطمینان بالاتری برخوردارند و از سوی مشتریان جاباما با استقبال بیشتری مواجه می‌شوند. در این مطلب در مورد سرویس جاباما پلاس بیشتر بخوانید.

با آرزوی سلامتی برای یکایک هموطنان عزیز

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا