شنا کردن و خود را به خنکی آب سپردن همیشه از محبوب‌ترین تفریحات همه مردم بوده است. حالا این تفریح با وجود پارک های آبی تهران بسیار ساده‌تر شده است. در چندین سال اخیر، امکانات تفریحی شهرهای بزرگ کشور و به‌خصوص، ‌تهران، پیشرفت چشم‌گیری داشته است.


یکی از مهم‌ترین تفریحات جدیدی که به شهرها اضافه شده‌اند، پارک های آبی هستند. این پارک‌ها، انواع تفریحات آبی را در کنار امکانات و خدماتی کامل به مردم ارائه می‌دهند.


این پارک‌ها فقط مختص آقایان و یا کودکان نیستند؛ بلکه بانوان نیز می‌توانند در روزها و ساعت‌های خاصی با خیالی راحت از این پارک‌ها استفاده کنند.


در این مطلب قرار است سری بزنیم به تک‌تک پارک های آبی تهران و با امکانات و تفریحات همه آن‌ها آشنا شویم. حالا که فصل گرما نزدیک است و محدودیت‌های کرونایی نیز کاهش پیدا کرده‌اند، رفتن به یک پارک آبی می‌تواند گزینه خوبی برای داشتن روزی پرنشاط و خاطره‌انگیز باشد.


پیش از هر چیز بیایید نگاهی بیندازیم به جذاب‌ترین تفریحات تهران که در فصل گرما هم لذت‌بخش هستند.


دهکده آبی پارس


آدرس: تهران، کیلومتر ۲۲ اتوبان تهران - کرج، روبه‌روی ایستگاه مترو گرم‌دره، خیابان شهدا، دهکده آبی پارس.


 • کافی‌شاپ
 • رستوران
 • مرکز خرید
 • پارکینگ

سانس‌های پارک:


بانوان: یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۷.


آقایان: یکشنبه، دوشنبه  و پنج‌شنبه از ۱۸ تا ۲۴. چهارشنبه از ۹ تا ۲۳. جمعه از ۹ تا ۲۲.


دهکده آبی پارس جزو اولین پارک های آبی بود که در نزدیک تهران افتتاح شد. تمام تفریحات و تجهیزات یان پارک مطابق با به‌روزترین استانداردها طراحی و انتخاب شده‌اند. این مجموعه در سال ۱۳۸۹ و در نزدیکی تهران شروع به کار کرد. دهکده آبی پارس از سه بخش تشکیل شده است. پارک آبی، وی آی پی و مرکز خرید، این سه بخش پارک هستند.


دهکده آبی پارس از بهترین پارک های آبی تهران

در بخش پارک آبی، انواع تفریحات آبی مانند سرسره‌های یو و پیچشی، سرسره‌های سرعتی، چاله فضایی، دریاچه امواج و رودخانه وحشی وجود دارند. هرکدام از این بازی‌ها، به نحوی باعث هیجان و تفریح شما می‌شوند. اگر هم زیاد اهل ریسک‌کردن و تجربه بازی‌های خطرناک نیستید، ‌ می‌توانید به قسمت استخر معمولی پارک آبی مراجعه کنید.


 بخش وی آی پی از امکانات بیشتری برخوردار است و برای استفاده از آن‌ها لازم است که بلیت وی آی پی تهیه کنید. امکانات این بخش شامل سونا خشک، سونا بخار، سالن بدن‌سازی، ‌ مهدکودک، اتاق ماساژ، حمام ترکی و اتاق برف هستند.


در بخش مرکز خرید مجموعه نیز امکاناتی مانند کافی‌شاپ، رستوران و مغازه‌های متنوع وجود دارند که روز شما را به بعد از ساعت‌ها تفریح و شنا در پارک، ‌ کامل می‌کنند.پارک آبی آزادگان


آدرس: تهران، انتهای بزرگراه آزادگان، بزرگراه بسیج، پارک آبی آزادگان.


 • فروشگاه لوازم شنا
 • کافی‌شاپ
 • رستوران
 • پارکینگ اختصاصی

لقب قدیمی‌ترین پارک در میان پارک های آبی روباز تهران نیز متعلق به پارک آبی آزادگان است که در سال ۱۳۷۷ و در منطقه ۱۵ شهرداری افتتاح شد. این پارک در ابتدا مختص آقایان بود؛ اما حالا در دست بازسازی است تا همه امکان استفاده از آن را داشته باشند.


 در این پارک قدیمی، سرسره‌هایی طولانی و دریاچه‌هایی با امکان تولید هشت نوع موج مختلف وجود دارند. این پارک با الهام گرفتن از پارک های آبی کانادا طراحی و ساخته شد.


تمام این مجموعه به‌صورت روباز ساخته شده است و  به همین دلیل در فصول سرد و هنگام بارندگی نمی‌توان از آن استفاده کرد.


پارک آبی آزادگان

مساحت این مجموعه در کل ۶۰۰۰ مترمربع است که امکانات و تفریحات متنوع و متفاوتی را در خود جای‌داده است. تفریحاتی مانند ساحل  مصنوعی، استخر کم‌عمق برای کودکان، ‌ سرسره گرداب و تخته دایو از جمله این امکانات است.


در طرح جدیدی که برای پارک آزادگان در نظر گرفته شده است، بخش‌هایی از آن قرار است سرپوشیده شود و امکانات نوین و جدید دیگری نیز به آن اضافه می‌شوند. در پارک جدید، امکان استفاده در تمام فصول سال و برای همه مردم وجود خواهد داشت.


اگر دنبال برنامه جذاب برای یک آخر هفته در تهران هستید؛ به شما گفته‌ایم که برای تهران گردی کجا بریم؟


پارک آبی جماران


آدرس: تهران، نیاوران، خیابان یاسر، انتهای خیابان جماران، کوچه ششم، پارک آبی جماران.


 • پارکینگ
 • امکانات درمانی
 • کلاس‌های آموزش شنا
 • تجهیزات TRX
 • مربی‌های حرفه‌ای

سانس‌های پارک:


بانوان: روزهای زوج از ساعت ۹ تا ۱۸، روزهای فرد و جمعه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۶.


آقایان: روزهای زوج از ساعت ۱۹ تا ۲۴، روزهای فرد و جمعه‌ها از ساعت ۱۷ تا ۲۴.


اگر در منطقه‌ای نزدیک به جماران ساکن هستید، رفتن به پارک آبی جماران در یک بعدازظهر تابستانی می‌تواند حال شما را ازاین‌رو به آن رو کند.


این پارک کوچک و جمع‌وجور، استخر و سرسره‌های کوچکی دارد که می‌توانند شما را برای چند ساعت سرگرم کنند. در واقع این مجموعه فقط به استخر و تفریحات آبی اختصاص ندارد. امکانات آموزشی و درمانی نیز در این مجموعه وجود دارند. مربی‌هایی در این مجموعه حاضر هستند که می‌توانند به شما شنا، ایروبیک و ورزش TRX آموزش دهند.


پارک آبی جماران

 در بخشی از این مجموعه، امکانات درمانی نیز وجود دارند. فیش اسپا، اتاق ماساژ، حمام سنتی و سایر خدمات ویژه از جمله امکانات این بخش هستند. باوجوداینکه پارک آبی جماران، ‌ مجموعه‌ای کوچک است؛ اما امکان انجام‌دادن انواع ورزش‌های مختلف در این مکان وجود دارند.


حتی اگر به دنبال مکانی برای گذران وقت هستید، می‌توانید به سالن بیلیارد، پینگ‌پونگ، دارت و یا ایرهاکی  این مجموعه سر بزنید. خلاصه اینکه پارک جماران برای همه سنین مناسب است و حتی اگر شنا هم بلد نیستید، می‌توانید به کلاس‌های آموزشی این مجموعه اعتماد کنید.پارک آبی اکباتان


آدرس: تهران، شهرک اکباتان، خیابان نفیسی، فاز سه، خیابان شکوری شرقی، پارک آبی اکباتان.


 • استخر روباز
 • خدمات ماساژ
 • فروشگاه لوازم شنا
 • خدمات پوست
 • ساحل شنی

سانس‌های پارک: همه‌روزه از ساعت ۸ الی ۱۸.


پارک آبی اکباتان یکی از بهترین پارک‌ های آبی تهران برای بانوان است. این پارک، انواع خدمات و تفریحات آبی و سرگرمی‌های متنوع را دارد که برای ساختن یک روز پرانرژی و هیجان‌انگیز، کافی است. در این مجموعه، ‌ استخری روباز با ابعاد ۵۰ در ۳۰ متر وجود دارد که مهم‌ترین بخش این پارک است.


پارک آبی اکباتان با استخر روباز

در اطراف استخر نیز، ساحل‌های شنی و تخت‌هایی برای آفتاب گرفتن در نظر گرفته شده‌اند. با رفتن به این پارک، ‌ انگار که واقعاً در یکی از سواحل کشور هستید و تفاوتی احساس نخواهید کرد. علاوه بر استخر، تفریحات و سرگرمی‌های دیگری نیز در این پارک وجود دارند. تفریحاتی مانند پارک آبی مخصوص کودکان، ‌ سرسره آبی، سونا خشک، سونا سرد، حوضچه آب سرد و استخر آب‌درمانی نمونه‌هایی از این تفریحات هستند.


خدمات درمانی نیز در این مجموعه ارائه می‌شوند. برای آفتاب گرفتن در این مکان، دیگر لازم نیست نگران سلامت پوستتان باشید؛ چراکه متخصصینی حرفه‌ای در این مجموعه حاضر هستند که به شما کمک می‌کنند از پوستتان مراقبت کنید.


برای یک آب تنی خنک تابستانی، می‌توانید از شهر بیرون بروید و در دریاچه های اطراف تهران تنی به آب بزنید.


پارک آبی اُپارک تهران


آدرس: تهران، بزرگراه تهران - کرج، بعد از آزادگان، خروجی شهرک گلستان، انتهای خیابان شمیم، پارک آبی اُپارک.


 • پارکینگ
 • خدمات ماساژ
 • فروشگاه لوازم شنا
 • تیم عکاسی
 • اینترنت رایگان
 • بوفه
 • کافی‌شاپ
 • فست‌فود

سانس‌های پارک:


سانس‌های آقایان: روزهای یکشنبه و سه‌شنبه از ۹ صبح تا ۱۰ شب


روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از ۵ بعدازظهر تا ‍۱۲ شب


روزهای جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب


سانس‌های بانوان: روزهای شنبه و دوشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب


روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۳:۳۰ بعد از ظهر


پارک آبی اُپارک را می‌توان در لیست بزرگ‌ترین پارک های آبی تهران قرار داد. این پارک در مجموعه‌ای به مساحت ۵۵۰۰۰ مترمربع ساخته شده است و در سال ۱۳۹۶ نیز افتتاح شد. همه تفریحات و امکاناتی که در پارک مشاهده می‌کنید، همگی تخت نظارت مهندسین کانادایی ساخته و طراحی شده‌اند.


پارک آبی اُپارک تهران

 همین نکته باعث می‌شود که خیالتان از بابت امنیت و استانداردهای این وسایل، راحت باشد. عجیب‌ترین و نوین‌ترین تفریحات آبی در اُپارک وجود دارند. انواع سرسره‌های آبی مانند رالی شیب، ابر شیب، ابیس، اُرنگ، اُپیچ، آکوالوپ، گردالوپ، گوگولیا، بومرنگ، جزیره الوپیا، استخر موج، چاله فضایی، رودخانه خروشان و جکوزی در این پارک وجود دارند.


 با رفتن به این پارک و مشاهده وسعت امکانات و تفریحات آن، نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید. نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که ممکن است برخی تفریحات هیجان‌انگیز، ‌ برای کودکان مناسب نباشد؛ بنابراین پیش از استفاده، راهنمای وسیله و محدوده سنی آن را مطالعه کنید. علاوه بر تفریحات هیجان‌انگیز، ‌ خدمات درمانی و خدمات ماساژ نیز در این مجموعه در نظر گرفته شده‌اند.


 در اُپارک‌،‌ می‌توانید انواع ماساژهای مختلف مانند ماساژهای تایلندی، ریلکسی، پرفورمنس، فوت ماساژ، شمع داغ و شکلات را تجربه کنید.پارک آبی سوپارک (پارک آبی ساحل خلیج فارس) تهران


آدرس: تهران، شهر جدید اندیشه، بلوار ولایت، بلوار راغب، خیابان بهاره شرقی، روبه‌روی هلال احمر، سوپارک.


 • پارکینگ
 • مغازه‌های متنوع
 • خدمات درمانی
 • کافی شاپ
 • بوفه
 • رستوران
 • شهربازی

سانس‌های پارک:


سانس‌های بانوان: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۶:۳۰ و شنبه به‌صورت تمام‌وقت از ساعت ۹ صبح الی ۲۴.


سانس‌های آقایان: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۸ الی ۲۴ و جمعه‌ها به‌صورت تمام‌وقت از ساعت ۹ صبح الی ۲۴.


سوپارک یک مجموعه هیجان‌انگیز است که نه‌تنها امکانات تفریحی کاملی دارد؛ بلکه خدمات درمانی نوینی نیز ارائه می‌دهد. در این مجموعه، سه نوع استخر وجود دارد. یک استخر معمولی برای بزرگسالان، استخری کوچک برای کودکان و یک استخر شیرجه که تنها استخر شیرجه منطقه است.


پارک آبی سوپارک

ارتفاع تخته شیرجه در این بخش، ‌ ۴ متر است. جالب است که بدانید در این مجموعه، ‌ قسمتی به نام غار نمک وجود دارد که اولین غار نمک در پارک های آبی تهران است. در این قسمت می‌توانید روی شن‌های نمکی راه بروید تا پاهایتان احساس آرامش بکنند. آب‌نمک نیز در این مجموعه وجود دارد که با گذاشتن پاهایتان در آن، به درمان درد مفاصل و رفع بوی بد پا کمک می‌کنید.


 در این مجموعه، امکانات درمانی دیگری نیز وجود دارد که همه آن‌ها از نوین‌ترین روش‌ها و امکانات استفاده می‌کنند. حمام ترکی، اتاق ریلکسیشن و آب‌نمک درمانی، دیگر خدمات درمانی این مجموعه هستند. در کنار این خدمات درمانی، مانند هر پارک آبی دیگری، انواع تفریحات و سرگرمی‌های مختلف نیز در این پارک وجود دارند.


 انواع سرسره‌های هیجان‌انگیز، رودخانه خروشان، غار و صخره‌های مصنوعی، اتاق مه سرد، سونا و ... تنها بخشی از تفریحات موجود در این مجموعه هستند.


در پایتخت شلوغ، برای گذران یک تعطیلات دلچسب چیزی بهتر از داشتن یک لیست کامل از جاهای دیدنی تهران نیست!


پارک آبی افق هلان تهران


آدرس: تهران، حکیمیه، سازمان آب، ۱۵ متری شیرازی، پلاک ۸،پارک آبی افق هلان تهران.


 • پارکینگ اختصاصی
 • فوتبال دستی
 • بوفه
 • کافی‌شاپ

سانس‌های پارک:


سانس‌های بانوان: شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۶ و جمعه‌ها از ساعت ۸ تا ۱۴.


سانس‌های آقایان: شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۷ تا ۲۳:۳۰ و جمعه‌ها از ساعت ۱۵ تا ۲۳:۳۰.


پارک آبی افق هلان تهران، جزو پارک های آبی سرپوشیده تهران است که در محدوده شمال شرقی تهران قرار گرفته است. این پارک، هم برای آقایان و هم برای بانوان، قابل‌استفاده است. در این مجموعه، استخر هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان در نظر گرفته شده است.


تفریحات متنوع دیگری نیز در این مجموعه وجود دارند که می‌توانند تمام روز شما را سرگرم کنند. تفریحاتی مانند سونای خشک، سرسره‌های مختلف، سونای بخار، جکوزی و حوضچه آب سرد، از جمله امکانات و سرگرمی‌های این مجموعه هستند.


پارک آبی افق هلان تهران

پارک آبی ارم سبز


آدرس: تهران، کیلومتر ۴ بزرگراه تهران - کرج، پارک آبی ارم.


 • آموزش ایروبیک
 • فروشگاه لوازم شنا
 • آب‌درمانی
 • خدمات ماساژ
 • پارکینگ اختصاصی

بهترین پارک آبی تهران آن هم برای بانوان، پارک آبی ارم است. این پارک، مساحتی حدود ۴۰۰۰ مترمربع دارد و فضایی امن و آرام برای تفریح آزادانه بانوان فراهم کرده است. در این مجموعه می‌توانید با خیالی راحت، در استخرهای روباز و در فضای آزاد شناکردن را تجربه کنید.


در این مجموعه نیز استخرهایی هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان در نظر گرفته شده‌اند. استخر روباز این مجموعه، ‌ ابعادی به‌اندازه ۷۰ در ۳۰ متر دارد. در اطراف استخر نیز، صندلی‌هایی در نظر گرفته شده‌اند که می‌توانید با نشستن روی آن‌ها، آفتاب بگیرید و برنزه شوید.


علاوه بر امکانات تفریحی، اینجا یکی از پارک های آبی تهران است که در آن امکانات آموزشی مانند ایروبیک و حرکات موزون داخل آب نیز وجود دارند. خدمات درمانی مانند آب‌درمانی، خدمات ماساژ و ریلکسیشن نیز از دیگر امکانات این مجموعه فوق‌العاده هستند.پارک آبی ارم سبز

دیگر تفریحات تهران


حالا که به‌صورت کامل، لیست پارک های آبی تهران را بررسی کردیم، وقت آن است که سری بزنیم به سایر تفریحات تهران و ببینیم در این شهر شلوغ چه خبر است. تهران، شهری است که هرجای آن که باشید، امکان ندارد جایی برای تخلیه انرژی و یا سرگرمی پیدا نکنید. در هر گوشه‌ این شهر، امکانات تفریحی، پارک های متنوع، مراکز تجاری بزرگ و معتبر و کافه‌ها و رستوران‌های مختلف ساخته شده‌اند.


اگر اهل کتاب  هستید و دوست دارید در کافه‌ای دنج به مطالعه بپردازید، به محله انقلاب تهران بروید. در این محله، بعد از یک گشت حسابی میان کتاب‌فروشی‌ها، قطعاً کافه‌ای دنج برای استراحت پیدا خواهید کرد. اگر می‌خواهید کوه‌نوردی در تهران را تجربه کنید، به توچال، ‌ درکه و یا دربند سر بزنید.


البته که اگر لیست کاملی از کافه های تهران را می‌خواهید، آن را اینجا می‌توانید پیدا کنید.


اگر هم می‌خواهید هیجان و آدرنالین بالا را تجربه کنید، ‌ نباید شهربازی ارم و یا بازی‌های متنوع دریاچه خلیج‌فارس را از یاد ببرید. خلاصه آنکه، تهران، شهری است برای همه سلیقه‌ها و همه افراد. تفریحات و شگفتی‌های این شهر تمامی ندارند و هر روز می‌توانند شما را با جاهای جالب و دیدنی، شگفت‌زده کنند.


یکی از جذاب‌ترین تفریحات تهران، گردش در پارک ها است. در این مطلب بهترین پارک های تهران را برای پیاده‌روی، گردش و پیک‌نیک معرفی کرده‌ایم.


بهترین تفریحات تهران در تابستان

اجاره اقامتگاه و اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران


در تهران می‌توانید به سراغ هر نوع اقامتگاهی که می‌خواهید، بروید. در تمام سایت‌های رزرو آنلاین اقامتگاه، ‌ می‌توانید انواع هتل، مسافرخانه، ‌ آپارتمان مبله و خانه‌ها و ویلاهای متنوعی را مشاهده کنید. کافی است تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید تا اقامتگاه‌های در دسترس، برای شما به نمایش دربیایند.


اگر هم در اطراف تهران دنبال اقامتگاهی برای یک سفر کوتاه و دلچسب می‌گردید، از اینجا بهترین ویلاها و اقامتگاه های اطراف تهران را رزرو کنید.


اجاره اقامتگاه و اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

پاسخ به سوالات متداول درباره پارک های آبی تهران


بهترین پارک آبی بانوان تهران کدام است؟

پارک آبی اکباتان و پارک آبی ارم سبز از جمله بهترین پارک های آبی تهران برای بانوان هستند.

بزرگترین پارک آبی تهران کدام است؟

قدیمی ترین پارک آبی تهران کدام است؟

بهترین پارک آبی روباز تهران کدام است؟