جاباما

سفر خارجی ارزان با جاباما

کسانی که اهل سفر و تفرج باشند، می‌دانند که سفر به یک مقصد را می‌توان با هزینه‌های مختلفی به اتمام رساند. اگر شما قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید، نگران نباشید، با کمی مدیریت می‌توانید هزینه سفرتان را تا حد زیادی کاهش دهید. هزینه رزرو هتل خارجی، یکی از اصلی‌ترین محورهایی است که با کاهش آن می‌توانید، هزینه سفرتان را تا حد قابل توجهی پایین بیاورید. در مجموع برای رزرو هتل، باید کمی دقت داشته باشید و در عین حال آگاهی‌های‌تان را افزایش دهید.

سایت‌‌های رزرو آنلاین هتل خارجی، مانند جاباما، با جمع‌آوری اطلاعات درباره هتل‌هایی در سراسر جهان، دست شما را در انتخاب باز می‌گذارند. از این رو شما کار ساده‌تری برای یافتن هتل خارجی در پیش خواهید داشت.

اما ابزارهای جاباما برای پیدا کردن هتل‌های خارجی ارزان قیمت چیست؟

ابزارهای جاباما

ابزارهای جابامادر جاباما چندین ابزار وجود دارد که به کمک آنها می‌توانید، هتل‌های ارزان‌تری در شهرهای خارجی برای اقامت بیابید. زمانی که نام شهر و زمان سفرتان را در جاباما مشخص می‌کنید، صفحه‌ای را مشاهده می‌کنید که چندین هتل را در مقصد به شما معرفی کرده است.

در گوشه این صفحه چندین پنجره وجود دارد که با کمک آنها می‌توانید دقت بیشتری به انتخاب‌تان بدهید. یکی از این پنجره‌ها، نموداری افقی قیمت‌ها را نشان می‌دهد که بر اساس قیمت‌های هتل در آن شهر طراحی شده است. شما با حرکت نشانگر این نمودار به سمت منتهی‌الیه حداقلی، می‌توانید ارزان‌ترین هتل‌های آن شهر را بیابید.

مثلاً در یک نمونه حداقل قیمت ۱۳۸ هزار تومان را برای یک شب اقامت در یکی از هتل‌های استانبول یافتیم.

یکی دیگر از ابزارهایی که برای کاهش قیمت اقامت در هتل‌های خارجی در جاباما وجود دارد، تعداد ستاره‌های هتل‌هاست. طبیعی است که هزینه اقامت در یک هتل ۵ ستاره بیشتر از یک هتل ۳ ستاره است. بنابراین شما پس از مشخص شدن عنوان هتل‌ها، می‌توانید انتخاب‌های‌تان را به هتل‌های ۳ یا ۲ ستاره محدود کنید تا هزینه کمتری برای اقامت بپردازید.

در ادامه و پس از ستاره‌ها، به معیار امتیازدهی سایت Trip Adviser می‌رسیم. احتمالاً هتلی که بیشتر مخاطبان این سایت خارجی امتیاز بالایی به آن داده‌اند، گران قیمت‌تر هم هستند. بنابراین اگر الگوی امتیاز کمتر را انتخاب کنید، هتل ارزان‌تری می‌یابید.

البته مخاطبان Trip Adviser معیارهای متفاوت‌تری را هم در نظر می‌گیرند که ممکن است کمی با معیارهای امتیازدهی معمول متفاوت باشند. در ادامه این موضوع را بیشتر توضیح می‌دهیم.


 برای رزرو هتل و اقامتگاه، اینجا کلیک کنید.


هتل خارجی ارزان یا مقرون‌به‌صرفه؟

هتل خارجی ارزان یا مقرون‌به‌صرفه؟اما یکی از نکاتی که در رزرو هتل خارجی مهم به نظر می‌رسد این است که صرفاً پایین بودن قیمت اقامت، به کاهش هزینه‌های سفر خارجی شما کمک نمی‌کند.

گاهی اوقات شما می‌توانید کمی بیشتر هزینه کنید اما اقامت آسوده‌تری داشته باشید، اقامتی که بیشتر از ارزان بودن، مقرون به صرفه خواهد بود.

Trip Adviser از آنجایی که مخاطبان متعددی از سراسر دنیا و با سلیقه‌های مختلف دارد، می‌تواند راهنمای خوبی باشد. امتیازاتی که کاربران این سایت به هتل‌های خارجی داده‌اند، (و در جاباما آمده) نشان می‌دهد که کیفیت اقامتگاه‌ها در چه حدی است. شما با استفاده از نظرات این کاربران می‌توانید سفرتان را بیشتر از آنکه ارزان تمام شود، مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی سازید.


بیشتر بخوانید: ۷ سوال متداول در رزرو هتل خارجی


هزینه‌های دیگر

هزینه‌های دیگریادتان باشد هزینه اقامت در هتل تنها شامل هزینه‌ای نمی‌شود که بابت هر شب اقامت پرداخت می‌کنید.

گاهی اوقات برخی خدمات و هزینه‌های جانبی نیز به هزینه اقامت‌تان اضافه می‌شود. بنابراین هنگام رزرو هتل خارجی به این موضوع دقت کنید که هتل‌تان چه خدماتی را به شما ارائه می‌کند.

برخی اوقات به قدری این خدمات اندک است که شما مجبور می‌شوید، دست به خرید کالا یا خدمات دیگر بزنید و همین موضوع باعث افزایش هزینه اقامت‌تان می‌شود. در صورتی که شاید اگر هتلی انتخاب کرده بودید که هزینه هر شب اقامتش بیشتر بود اما خدمات بهتری ارائه می‌داد، مجبور به این کار نمی‌شدید. و در نهایت هزینه اقامت‌تان کمتر تمام می‌شد.

مورد دیگری در همین راستا، هزینه‌های حمل‌ونقل است؛ گاهی اوقات هزینه‌های حمل‌و‌نقل از هتل به مرکز شهر و مکان‌های تفریحی آن‌قدر زیاد است که کم بودن هزینه اقامت را جبران می‌کند. بنابراین هنگام رزرو هتل خارجی به موقعیت مکانی هتل‌تان دقت کنید. ممکن است اقامت در هتلی در مرکز شهر یا نزدیک به مراکز تفریحی و گردشگری و کمی گران‌قیمت‌تر، باصرفه‌تر از اقامت در هتلی ارزان‌قیمت اما خارج از شهر باشد. (هزینه حمل‌ونقل در بسیاری از کشورهای خارجی گران است).

در جاباما در صفحه هر هتل اطلاعات کامل و جامعی درباره آن هتل ذکر شده است. ضمناً موقعیت مکانی هتل‌ها نیز مشخص شده است. حتی در نقشه‌ای که در صفحه نام هتل‌ها آمده می‌توانید انتخاب‌تان را به یک منطقه از شهر محدود کنید.

بنابراین شما با دقت در این موارد و با کمک گرفتن از راهنمایی‌های جاباما می‌توانید انتخابی درست و در نهایت سفری کم‌هزینه داشته باشید.

زهرا علی‌دوست

من زهرا علی دوست هستم، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان فرانسه. به‌طورکلی به زبان، زبان‌شناسی، ادبیات و شعر ارادت خاصی دارم! با کار کردن در جاباما حالم خوب است؛ مخصوصاً با نوشتن برای جاباما. سفر، موسیقی، مطالعه و فیلم دیدن را هم دوست دارم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا