اهمیت و کاربرد سایت‌های اجاره ویلا و اپلیکیشن‌های درآمدزایی در زمینه اجاره ویلا و اقامتگاه در حال افزایش است.


آن‌ها هر روز میلیون‌ها بازدیدکننده را که به دنبال اقامتگاهی برای تعطیلات خود هستند، جذب می‌کنند. برای میزبانان، سایت‌های اجاره ویلا مکان مناسبی برای دستیابی به مخاطبان هدف در مکان و زمان مناسب است.


بنابراین اگر به دنبال راه‌های جدیدی برای به حداکثر رساندن تعداد رزرو و افزایش مهمانان اقامتگاه یا اقامتگاه بوم گردی خود هستید، با تبلیغ در این اپلیکیشن‌ها و درآمدزایی با سایت‌های اجاره می‌توانید به نتایج خوبی برسید.


استفاده از این پلتفرم‌ها فقط به نفع میزبان‌ها نیست؛ بلکه مسافران هم با استفاده از آن‌ها می‌توانند دسترسی آسانی به اقامتگاه مورد نظر خود داشته باشند.


ما در این مقاله بهترین سایت‌های اجاره ویلا برای تعطیلات را بررسی کرده‌ایم. تجربیات و خدمات ارائه شده در این سایت‌های خارجی می‌تواند راهنمای بسیار مناسبی برای ارتقا پلتفرم‌های داخلی در این حوزه باشد.


اگر می‌خواهید با بهترین این سایت‌ها در جهان و ویژگی‌های هریک آشنا شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.


معرفی سایت های معروف جهان برای اجاره اقامتگاه


معرفی سایت های معروف جهان برای اجاره اقامتگاه

با گسترش تکنولوژی و امکانات آنلاین برای دسترسی آسان‌تر مردم به خدمات مورد نیاز خود، روز به روز بر تعداد و کیفیت سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خدماتی افزوده می‌شود.


یکی از مهم‌ترین حوزه‌های خدماتی که در این زمینه پیشرو است، سایت‌های اجاره ویلا و اقامتگاه به‌صورت آنلاین در سراسر جهان هستند.


با وجود این که هر روز بر تعداد چنین سایت‌هایی اضافه می‌شود، اما برخی از آن‌ها از شهرت و محبوبیت بیش‌تری بین کاربران برخوردارند. در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین سایت‌های اجاره ویلا و اقامتگاه خارجی می‌پردازیم.


سایت Airbnb محبوب و پرطرفدار


سایت Airbnb محبوب و پرطرفدار

Airbnb از جمله معتبرترین سایت‌های اجاره ویلا و یکی از شناخته‌شده‌ترین پلتفرم‌های درآمدزایی در زمینه گردشگری است. این سایت به میزبانان فرصت می‌دهد تا از املاک و شرایط موجود با اجاره کوتاه‌مدت به کسب درآمد برسند.   


 Airbnb به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اجاره اقامتگاه، حدود شش میلیون ملک را در بیش از صد هزار شهر و شهرستان در ۲۲۰ منطقه و کشور پوشش داده و از این طریق به مهمانان خدمت می‌کند.


این تعداد اقامتگاه برای مسافران و کاربران به معنی گزینه‌های زیادی برای انتخاب است.


املاک اجاره‌ای این سایت شامل اقامتگاه‌های خصوصی و مستقل، فضاهای اشتراکی، اتاق‌ها و... هستند. میزبان‌ها هیچ هزینه‌ای بابت قرار دادن ملک خود در این سایت برای اجاره نمی‌پردازند.


اما بسته به محل ملک، هر میزبان بین ۳ تا ۱۶ درصد اجاره دریافتی را به‌عنوان کارمزد باید پرداخت کند.


این سایت از سال ۲۰۰۷ یعنی زمان تأسیس خود تا امروز به بیش از یک میلیارد نفر خدمات اقامتی ارائه کرده است. از سوی دیگر، بیش از چهار میلیون نفر هم به‌عنوان میزبان از Airbnb برای کسب درآمد استفاده کرده‌اند.


Booking برای رزرو فوری اقامتگاه


Booking برای رزرو فوری اقامتگاه

تاکنون بیش از ۲۸ میلیون ملک در این پلتفرم فهرست شده‌اند و تجربه روزانه بیش از یک و نیم میلیون رزرو را داشته است. در حال حاضر بیش از ۳۵۰ هزار مکان اقامتی در نقاط مختلف جهان از طریق این سایت قابل رزرو کردن است.


Booking  در ابتدا به‌عنوان یک سایت رزرو هتل شناخته می‌شد و فقط اتاق‌های موجود در هتل‌های درخواست شده را فهرست می‌کرد.


اما در سال‌های اخیر با افزایش چشمگیر تعداد اقامتگاه‌های اجاره‌ای در نقاط مختلف جهان، Booking هم وارد بازی سایت‌های اجاره ویلا شده است.


این سایت به میزبان‌ها اجازه می‌دهد تا گزینه‌های پرداختی را که ترجیح می‌دهند انتخاب کنند. شما به‌عنوان میزبان بابت هر رزرو ملک خود، ۱۵ درصد از مبلغ اجاره را به‌عنوان کمیسیون به این سایت می‌پردازید.


از مهم‌ترین ویژگی‌های این سایت این است که مهمانان مجبور نیستند در هنگام رزرو، کمیسیون اضافی یا هزینه رزرو بپردازند.


میزبانان هم تا زمانی که رزروی برای ملک آن‌ها ثبت نشده، هیچ هزینه‌ای به این سایت پرداخت نمی‌کنند و ثبت ملک در آن کاملاً رایگان است.


TripAdvisor، یک تیر و دو نشان


TripAdvisor، یک تیر و دو نشان

این سایت در سال ۲۰۰۰ تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین و بهترین سایت‌های خارجی برای اجاره ویلا است؛ بنابراین می‌توان آن را یک نام تجاری بزرگ برای درآمدزایی با سایت‌های اجاره ویلا دانست.


این سایت با بیش از سی میلیون کاربر واقعی از اعتبار شگفت‌انگیزی در میان کاربران برخوردار است و امکان اجاره اقامتگاه را در بیش از سی کشور جهان در اختیار شما قرار می‌دهد.


 TripAdvisor یک وب‌سایت مقایسه معروف هم هست. حدود یک میلیارد بررسی در مورد هتل‌ها، رستوران‌ها، اقامتگاه‌های اجاره‌ای و جاذبه‌های توریستی در آن ثبت شده است.


این سایت برای هر رزرو ۳ درصد کمیسیون از میزبان دریافت می‌کند. از سوی دیگر هنگامی که ملک خود را در TripAdvisor ثبت می‌کنید، به‌صورت خودکار در FlipKey (یکی از سایت‌های اجاره ویلا) هم نمایش داده می‌شوید.


این به معنی بازدید بیش‌تر و قرار گرفتن در معرض دید کاربران زیادتری است و شانس ملک شما را برای اجاره بالاتر می‌برد.


از مهم‌ترین ویژگی‌های TripAdvisor  این است که میزبان‌ها می‌توانند اقامتگاه خود را به‌صورت رایگان در این سایت ثبت کنند و نرخ کمیسیون کمی هم بابت هر رزرو بپردازند.


VRBO، بهترین پلتفرم برای اقامتگاه ‌های خصوصی


VRBO، بهترین پلتفرم برای اقامتگاه ‌های خصوصی

این سایت که در سال ۲۰۰۶ با سایت HomeAway ادغام و مجدداً راه‌اندازی شده است، از حدود ۸ سال قبل به‌عنوان بخشی از گروه Expedia شناخته می‌شود.


این سامانه در ارائه خدمات اجاره ویلا در ایالات متحده تخصص دارد. ادغام آن با هوم اِوِی باعث شده تا VRBO به عنوان بهترین راهکار برای درآمدزایی با سایت‌های اجاره ویلا در ایالات متحده و جهان شناخته شود.


در این سایت امکان دسترسی کاربران به بیش از دو میلیون ملک در نقاط مختلف جهان فراهم شده است. برای اجاره ملک به‌عنوان میزبان در این سایت می‌توانید اشتراک سالانه ۴۹۹ دلاری پرداخت کنید.


اگر تمایلی به این کار ندارید، با انتخاب گزینه پرداخت به‌ازای هر رزرو، ۵ درصد کمیسیون با سه درصد هزینه کارت اعتباری در هر رزرو می‌پردازید. شما به‌عنوان میزبان می‌توانید بین اشتراک سالانه یا پرداخت به‌ازای هر رزرو، یکی را انتخاب کنید.


اگرچه VRBO اشتراکات زیادی با Airbnb  دارد، اما مهم‌ترین تفاوت این دو پلتفرم را می‌توان در این دانست که در VRBO  فقط امکان ثبت آپارتمان‌ها و اقامتگاه‌های کاملاً مستقل و خصوصی وجود دارد.


یعنی اگر شما قصد دارید یکی از اتاق‌های اضافی یا فضای اضافه شده به خانه خود را برای اجاره ثبت کنید، VRBO گزینه مناسبی برای این کار نیست.


تفاوت دیگر این دو پلتفرم در نوع مخاطبان آن است. با توجه به این که VRBO فقط اقامتگاه‌های خصوصی برای اجاره دارد، مخاطبان مسن‌تر یا خانواده‌هایی که با تعدادی کودک سفر می‌کنند، بیش‌تر به سراغ آن می‌روند.


این سایت اقامتگاه‌های مناسبی برای گروه‌های سفری بزرگ فراهم می‌کند و ممکن است هر میزبان با توجه به ویژگی‌های اقامتگاه خود مبلغ اضافه‌ای بابت هزینه حیوان خانگی، تمیز کردن و... دریافت کند.


Homestay  اجاره اقامتگاه به سبکی متفاوت


Homestay که یکی از سایت‌های معروف اجاره اقامتگاه در بیش از ۱۶۰ کشور جهان است، بالغ بر ۵۵ هزار اقامتگاه در کشورهای مختلف را پوشش می‌دهد. از سال ۲۰۱۳ تا امروز بیش از ۲۰۰ هزار نفر از طریق این سایت اقامتگاه مورد نظر خود را پیدا و رزرو کرده‌اند.


تفاوت اصلی این وب سایت با سایر سایت‌های اجاره ویلا در این است که مهمانان می‌توانند بدون پرداخت پول در اقامتگاه اجاره شده از طریق Homestay اسکان داشته باشند.


تعجب نکنید! این یک شیوه اجاره مبادله‌ای است که بر اساس آن، مهمان و میزبان توافق می‌کنند خانه‌های خود را برای اقامت موقت با هم مبادله کنند.


در مواردی هم مهمانان در ازای کار در خانه یا ملک میزبان می‌تواند به‌صورت رایگان برای مدتی در آن اقامت داشته باشد.


 میزبانان بابت هر بار رزرو اقامتگاه خود حدود ۳ درصد هزینه خدمات به سایت می‌پردازند. اگر میزبان خدمات دیگری مثل نظافت اقامتگاه و... را به مهمانان ارائه می‌کند، باید قبل از تصمیم‌گیری برای رزرو در مورد هزینه آن با مهمانان به توافق برسد.


Atraveo محبوب اروپایی‌ها


Atraveo محبوب اروپایی‌ها

این سایت یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های اجاره ویلا و اقامتگاه‌های توریستی در سراسر قاره اروپا است. محبوبیت این وب‌سایت به این دلیل است که با در اختیار داشتن بیش از ۳۰۰ هزار ملک اجاره‌ای، فرصت انتخاب زیادی برای کاربران خود فراهم می‌کند.


شما به‌عنوان میزبان برای وارد کردن اطلاعات اقامتگاه خود در این سایت هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. بلکه برای رزروهای تأیید شده، مبلغ ۱۵ درصد هزینه خدمات به این سایت می‌پردازید.


از مهم‌ترین ویژگی‌های اجاره ملک در سایت  atraveo این است که پس از ثبت نام، ملک شما در بیش از هزار وب سایت وابسته در سراسر اروپا نمایش داده می‌شود.


پس استفاده از این سایت شانس دیده شدن اقامتگاه شما را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود مسافران بیش‌تری برای آن پیدا کنید.


atraveo در واقع به‌عنوان یک واسطه خدمات اقامتی و توریستی فعالیت می‌کند و هر میزبان بابت تراکنش‌های تجاری انجام شده، هزینه کمیسیون را به این سایت می‌پردازد.


OneFineStay سایتی برای لوکس‌پسندان


OneFineStay سایتی برای لوکس‌پسندان

این یک سایت اجاره اقامتگاه است که توسط هتل‌های زنجیره‌ای آکور (Accor) پشتیبانی می‌شود. OneFineStay در حال حاضر بیش از پنج هزار اقامتگاه با کیفیت بالا در شهرهای توریستی محبوب مثل لندن، پاریس، رم، سانفرانسیسکو، نیویورک و... دارد.


شما به‌عنوان میزبان برای اجاره اقامتگاه خود در این سایت باید یک برنامه کاربردی به آن ارسال کنید. تیم OneFineStay برنامه شما رو مورد بررسی قرار می‌دهند و تصمیم می‌گیرند که آیا اقامتگاه شما قابلیت نمایش در این سایت را دارد یا خیر.


OneFineStay  بر اساس یک مدل تقسیم درآمد عمل می‌کند. درآمد میزبانی به عوامل مختلفی مثل اندازه، طراحی و موقعیت مکانی ملک بستگی دارد.


استفاده از این سایت به شما امکان می‌دهد تا ملک خود را از طریق سایت‌ها و کانال‌های بازاریابی دیگر هم تبلیغ کنید.


در نتیجه دسترسی شما به مخاطبان بیش‌تر با کمک OneFineStay فراهم می‌شود و مسافرانی که به دنبال اقامتگاه‌های لوکس هستند، برای رزرو به سراغ ملک شما می‌آیند.


از مهم‌ترین ویژگی‌های این سایت این است که تنها اقامتگاه‌های لوکس و شیک را در شهرهای بزرگ جهان پوشش می‌دهد و مدیریت خدمات کامل را برای صاحبان املاک فراهم می‌کند.


هر چه ملک بزرگ‌تر باشد و طراحی شیک‌تری داشته باشد، هزینه اقامت در آن هم بالاتر است. در نهایت مبلغی که کاربران بابت رزرو این املاک می‌پردازند به تعداد روزهای رزرو بستگی دارد و هیچ هزینه اضافه‌ای از مهمانان در هنگام رزرو دریافت نمی‌شود.


میزان درآمد سایت های مخصوص اجاره اقامتگاه


پیش بینی‌ها نشان می‌دهند که درآمدزایی با سایت‌های اجاره ویلا هر سال بیش‌تر می‌شود. مطابق آمارها این عدد در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۹۶ میلیارد دلار می‌رسد.


انتظار می‌رود که درآمد نرخ رشد سالانه آن بیش از ۲.۵ درصد باشد که منجر به ۱۰۷.۷۰ میلیارد دلار درآمد تا سال ۲۰۲۷ خواهد بود.


با توجه به این اعداد و ارقام، تخمین زده می‌شود که تعداد کاربران سایت‌های مخصوص اجاره اقامتگاه تا سال ۲۰۲۷ به بیش از ۰.۹ میلیارد نفر و ضریب نفوذ آن‌ها به حدود ۱۱ درصد برسد.


انتظار می‌رود میانگین درآمد هر میزبان فعال در این سایت‌ها به ۱۱۵.۵۰ دلار آمریکا برسد؛ بنابراین اجاره ویلا و اقامتگاه در نقاط مختلف جهان می‌تواند یک روش مناسب و پایدار کسب درآمد باشد.


با توجه به این پیش بینی‌ها، تا سال ۲۰۲۷ حدود ۷۵ درصد از کل درآمد اجاره ویلا به صورت آنلاین خواهد بود و این خبر خوبی برای میزبان‌هایی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند.


علاقه مردم به انجام آنلاین کارها روز به روز بیش‌تر می‌شود و کسب و کارها برای باقی‌ ماندن در فضای رقابتی، لازم است به این سمت حرکت کنند.


 اگرچه این آمار مربوط به سایت‌های خارجی است، اما در حال حاضر پلتفرم‌های داخلی باکیفیتی مثل جاباما خدمات مشابهی به کاربران ارائه می‌دهند.


اگر به دنبال کسب درآمد پایدار و مطمئن از طریق اجاره ویلا و اقامتگاه در شهرهای مختلف ایران هستید، می‌توانید به‌صورت آنلاین اقدام به ثبت اقامتگاه خود در جاباما کنید.


آمارها نشان می‌دهند که میزبانان اقامتگاه‌های داخلی با توجه به کیفیت و امکانات اقامتگاه خود بین پنجاه تا پانصد میلیون تومان در سال درآمد دارند.


به همین دلیل اجاره ویلا به ویژه در شهرهای توریستی به یکی از کسب و کارهای پررونق تبدیل شده است.


جاباما، پلتفرمی برای اجاره اقامتگاه ها


جاباما، پلتفرمی برای اجاره اقامتگاه ها

اگر تصور می‌کنید که درآمدزایی با سایت‌های اجاره فقط در کشورهای دیگر امکان‌پذیر است، سخت در اشتباه هستید! پلتفرم جاباما به‌عنوان مرجع تخصصی اجاره اقامتگاه در ایران یکی از معتبرترین سایت‌های داخلی برای این کار است که سال‌هاست در این حوزه فعالیت می‌کند.


شما با طراحی اقامتگاه خود به شکلی مطلوب و ثبت در سایت جاباما برای اجاره، آن را به یک منبع درآمد مطمئن برای خود تبدیل می‌کنید.


موقعیت مکانی، امکانات و خدماتی که شما به‌عنوان میزبان در اقامتگاه خود به مهمانان ارائه می‌کنید، شانس افزایش رزرو و به دنبال آن، افزایش درآمدتان را بالا می‌برد.


قرار گرفتن یک اقامتگاه در لیست اقامتگاه‌های سایت‌های معتبری مثل جاباما به کاربران اطمینان می‌دهد که یک مکان خوب و باکیفیت را که مورد تأیید این سایت است، رزرو می‌کنند.


این کاربران بعد از مراجعه به اقامتگاه و اسکان در آن، با توجه به تجربیات خود در طول اقامت می‌توانند مبلغان خوبی برای اقامتگاه شما هم باشند.


اگر امکانات و خدمات دریافتی توسط مهمانان دقیقاً همان مواردی باشد که در سایت ذکر شده است، آن‌ها با ثبت نظر و تأیید اقامتگاه شما، به‌صورت غیرمستقیم آن را به سایر کاربران سایت پیشنهاد می‌کنند.


پس علاوه بر اعتبار و کیفیت سایت اجاره ویلا، هر چه خدمات ارائه شده توسط میزبان با آنچه در سایت اشاره شده هماهنگ‌تر باشد، میزان رضایت کاربران هم بالاتر خواهد رفت.


پلتفرم‌هایی مثل جاباما به کاربران امکان می‌دهند تا بدون نیاز به مراجعه حضوری، اقامتگاه مورد نظر خود را بر اساس اطلاعات دقیقی که در سایت ذکر شده رزرو کنند.


این خدمات بدون تعطیلی به صورت ۲۴ ساعته و در تمام روزهای هفته برای کاربران سایت فراهم است. ضمناً مسافران می‌توانند بعد از رسیدن به شهر مقصد، به‌سرعت در اقامتگاه رزرو شده اسکان پیدا کرده و خستگی سفر را از تن در کنند.


پاسخ به سوالات متداول درباره بهترین اپلیکیشن های درآمدزایی جهان برای اجاره ویلا و اقامتگاه


معروف ترین سایت های خارجی برای اجاره  انواع اقامتگاه چیست؟

در حال حاضر صدها سایت معتبر خارجی در کشورهای مختلف به اجاره ویلا و اقامتگاه در سراسر جهان مشغول هستند. در این میان سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی مثل booking، airbnb، TripAdvisor و VRBO به‌عنوان محبوب‌ترین و پرطرفدارترین پلتفرم‌های اجاره ویلا در جهان شناخته می‌شود. برخی از این شرکت‌ها به برندهای بزرگ تجاری تبدیل شده‌اند.

نمونه سایت ایرانی برای اجاره اقامتگاه چیست؟

آیا از سایت جاباما می‌توان به درآمدزایی رسید؟