گردشگری هرمزگان در طول سفر رئیس‌جمهور به این استان یکی از موضوعات اصلی مطرح شده بود. در نهایت مجموع ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبارات دولتی برای توسعه گردشگری، ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی و تاسیس پارک آبی بندرعباس اختصاص داده شد.


۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای زیرساخت‌های گردشگری بندرعباس


هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به استان هرمزگان، جلسه‌ای با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان، فرماندار بندرعباس و نمایندگان اقشار مختلف مردم برگزار شد.


جواد واحدی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در طول این جلسه درباره اعتبارات خاص دولتی برای توسعه گردشگری در استان هرمزگان مطالبی را عنوان کرد: «در حوزه گردشگری ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای زیرساخت‌ها مصوبه گرفتیم که شهردار و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان باهم به هماهنگی برسند و به مدت یک هفته این پروژه‌ها را اعلام کنند.»واحدی درباره راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع دستی نیز صحبت‌هایی را مطرح کرد و افزود: «در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تقریباً ۱۵۰۰۰ میلیارد ریال در تبصره ۱۸ فقط به این وزارتخانه اختصاص‌یافته است و بیشترین اعتبار هم به وزارت صنعت داده شده است. برای ایجاد بازارچه صنایع‌دستی آمادگی داریم در هر شهرستان و هر بخشی اگر تصمیم به این کار گرفته شد، شهرداران به ما زمین اختصاص دهند، ما ساخت آن را انجام می‌دهیم و در این مورد مشکلی در بحث تامین اعتبار نداریم.»۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای پارک آبی بندرعباس


جواد واحدی درباره اعتبارات اختصاص داده شده به پارک آبی بندرعباس گفت:« مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار به دستور وزیر میراث فرهنگی به پروژه پارک آبی بندرعباس برای راه دسترسی، گازرسانی، رمپ ورود و خروج و مشکل‌های مسیر دسترسی اختصاص دادیم.»


دیدنی های بندرعباس
پارک آبی بندرعباس ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

قرار است پارک آبی بزرگ استان هرمزگان در شهر بندرعباس مرکز این استان تاسیس شود.  این پارک با اعتباری بالغ بر ‌بر ۲ هزار میلیارد ریال در مساحت ۲۶ هزار مترمربع در دست ساخت است و ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


استان هرمزگان با در اختیار داشتن جزایری مانند قشم، کیش و هرمز یکی از قطب‌های گردشگری ایران به ویژه در فصول سرد است.