گزارش سال ۱۴۰۱ جاباما منتشر شد. جاباما در این گزارش با هدف شفاف‌سازی، به بررسی وضعیت کسب‌وکار خود به‌عنوان بزرگ‌ترین فعال حوزه اقامت در ایران در سال ۱۴۰۱ پرداخته است.


گزارش سال ۱۴۰۱ جاباما علاوه بر معرفی وضعیت بازار اقامت در ایران، اطلاعاتی در بخش‌های مختلف کسب‌وکار شامل کاربران، میزبانان، اقامتگاه‌ها و شهرها، پشتیبانی، بازاریابی، منابع انسانی، برنامه‌های توسعه گردشگری و فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی را در بر می‌گیرد.


جاباما در مسیر هشت ساله خود، از سال ۱۳۹۴ تا به امروز تغییرات مختلفی را تجربه کرده‌ و توانسته است با تمرکز بر رزرو اقامتگاه‌های غیر هتلی از سال ۱۳۹۸، سمت‌وسویی تازه به کسب‌وکار خود ببخشد.


جاباما ۷۰٪ سهم بازار آنلاین در حوزه رزرو آنلاین اقامتگاه‌های ایران را در اختیار دارد و ناگفته پیداست در این سال‌ها توانسته به رهبر بازار صنعت خود تبدیل شود.


هر دری یه قصه‌ای داره


هر دری یه قصه‌ای داره

جاباما قصه درها و خاطره‌هاست. قصه‌هایی که از پشت درهای اقامتگاه‌ها شروع می‌شوند و خاطراتی در ذهن مسافران می‌سازند که هرگز فراموش نخواهند شد. با جاباما خانه‌ای به وسعت ایران دارید. حالا در این گزارش قصه همه کسانی را روایت می‌کنیم که هر کدام به‌نوعی نقشی در ساختن جاباما دارند.


ما از مهمان‌نوازی مردم ایران حکایت‌ها داریم و میزبانان جاباما، همه آن‌ها که در شهرها و روستاهای دور و نزدیک در اقامتگاه و کاشانه‌هایشان پذیرای کاربران جاباما می‌شوند، مهما‌ن‌نوازترین‌ها هستند. این میزبانان اگر نبودند، قصه‌های ما این همه خواندنی و شنیدنی نمی‌شد.


کاربران جاباما که آن‌ها را مهمانان خود می‌دانیم و در تمام این چند سال به ما اعتماد کرده و جاباما را برای تجربه سفر خود انتخاب می‌کنند و همکارانمان که هر روز با همه‌ توان خود جاباما را بهتر از روز قبل ساختند و می‌سازند. چه کسانی که روزی در این سفر با ما همراه بودند و چه کسانی که هنوز هم کنار ما هستند.


 ما در جاباما باور داریم که قصه‌ها به‌اندازه اعداد و ارقام مهم و شنیدنی هستند و این بار از شما دعوت می‌کنیم که مهمان قصه ما باشید.


دانلود نسخه کامل گزارش سال ۱۴۰۱ جاباما


همه جای ایران سرای من است


همه جای ایران سرای من است

جاباما در ۳۶۱ شهر ایران اقامتگاه فعال دارد؛ این یعنی از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب ایران، هزاران اقامتگاه (بوم گردی، کلبه، ویلا، سوئیت، آپارتمان، هتل آپارتمان، بوتیک هتل، مهمان‌پذیر، مجتمع اقامتی، هاستل) وجود دارد که می‌توانید روزها و شب‌های سفرتان را در آن‌ها سر کنید.


در جاباما بیش ۸۶۰۰ نفر، میزبان ۲.۳ میلیون مسافری بودند که با اعتمادشان، ما را در قصه سفر خود سهیم کردند.


«ترین»‌های جاباما در سال ۱۴۰۱


«ترین»‌های جاباما در سال ۱۴۰۱

یکی از کاربران جاباما در سال گذشته ۱۱۹ سفارش در ۱۱ اقامتگاه مختلف ثبت کرده است.


کاربر دیگری برای ۲۸۴ شب رزرو، مبلغ ۴۱۸ میلیون تومان پرداخته و مدال بیش‌ترین مبلغ رزرو را نصیب خود کرده است.


یکی از مهمان جاباما با اقامت در ۱۳ شهر مختلف و دیگری با اقامت در  ۳۳ اقامتگاه مختلف در ۵ شهر متفاوت، به ترتیب لقب «سفربروترین» و «ماجراجوترین» مهمان جاباما را از آن خود کرده‌اند.


دانلود نسخه کامل گزارش سال ۱۴۰۱ جاباما


بیش‌ترین تعداد اقامتگاه به یکی از میزبانان تهرانی تعلق دارد؛ این میزبان با ۶۳ اقامتگاه، رکورد تعداد اقامتگاه‌های جاباما را در اختیار دارد.


اما پر درآمدترین میزبان، یک خانم تهرانی است که توانسته در طول سال ۱۴۰۱ تعداد اقامتگاه‌های خود را به ۱۱ عدد و درآمد خود را در مجموع به ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برساند!


ویلا دوخوابه استخردار آبگرم آسنا در منطقه کردان، بیشترین تعداد رزرو و ویلا سه خوابه استخردار آبگرم عمارت مادر در شهر رامسر رکورد بیشترین فروش را در سال ۱۴۰۱ زده‌اند.


پشتیبانی جاباما، تیم همیشه در صحنه


تیم پشتیبانی جاباما در سال ۱۴۰۱ به ترتیب ۲۱۶,۳۶۴ و ۹,۴۶۹ ساعت به تماس‌های مهمانان و میزبانان پاسخ داده و توانسته‌اند در هر دو بخش عملکرد رضایت‌بخشی داشته باشند. امتیاز مهمانان و میزبانان به تیم پشتیبانی جاباما به‌طور میانگین ۴.۷۹ و ۴.۸۸ بوده است.


برنامه‌های توسعه جاباما در سالی که گذشت


  • توسعه و ساخت اقامتگاه‌های جدید
  • مشارکت با میزبانان برای توسعه زیرساخت اقامتگاه‌های فعلی و «تجربه»
  • توانمندسازی میزبانانی که مشکل فروش دارند
  • تحریک تقاضای سفر

جابامایی‌ها، جوان، پرانگیزه و توانمند


بیش از ۱۵۰ کارمند در ۶۸ عنوان شغلی مختلف در جاباما مشغول به کارند. میانگین سنی ۲۷.۵ کارمندان این شرکت نشان می‌دهد جاباما تیمی جوان و پویا دارد که از عهده سخت‌ترین چالش‌ها برمی‌آیند.


گردشگری مسئولانه، بزرگ‌ترین دغدغه جاباما


جاباما، «مسئولیت اجتماعی آگاهانه و پایدار» و «گردشگری مسئولانه» را سرلوحه فعالیت‌های اجتماعی خود قرار داده و در سال‌های اخیر تلاش کرده است تا در چهار بخش زیر، فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی خود را افزایش دهد:


۱- توسعه عدالت اجتماعی


۲- سرمایه‌گذاری اجتماعی و توانمندسازی میزبانان


۳- گردشگری مسئولانه و اشتغال‌زایی برای جوامع محلی


۴- سفرهای درمانی


حرف آخر، سخن مدیرعامل


تعهد ما، شروع قصه‌هایی است که بدون ما قرار نبود روایت شود…


بیش از ۸ سال از حضور کسب‌وکارهای آنلاین در صنعت اجاره اقامتگاه می‌گذرد. علی‌رغم سهم بازار ۷ درصدی آنلاین و تلاش‌های ما در جاباما برای چند برابر شدن این سهم، معتقدیم که هنوز راه زیادی را برای ارائه ارزش واقعی و تحول‌‌سازی برای مهمانان و میزبانان در پیش داریم.


در سال‌های اخیر تمام سعی ما در جاباما، کمک به جامعه میزبانانمان برای ارائه خدمات شایسته به مهمانان خود از طریق توانمندسازی آنها در بستر تکنولوژی بوده است؛ افزایش و ایجاد تقاضا، آموزش به میزبانان، سرمایه‌گذاری در توسعه اقامتگاه‌های باکیفیت و... از جمله اقداماتی است که در این حوزه انجام داده‌ایم.


تعهد ما در جاباما، امکان دسترسی مقرون‌به‌صرفه سفر در هر سبک و انتخابی برای همه مردم ایران و ایجاد درآمد پایدار برای جامعه میزبانانمان است. معتقدیم که هر سفر یک قصه تازه‌ است و ما برای همین قصه‌ها هر روز به جاهای بیشتری سرک می‌کشیم. اما می‌دانیم که هنوز این سفر ادامه دارد و راه زیادی در پیش است.


گمان مبر که به پایان رسید کار مغان


هزار باده نخورده در رگ تاک است


دانلود نسخه کامل گزارش سال ۱۴۰۱ جاباما