جاباما

معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت؛ زمردی در میان ابرها

کلاردشت به‌عنوان بهشت گمشده ایران، جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد که در هر فصلی از سال برای شما یک شگفتی جدید دارند. این بهشت زیبا با آب‌وهوایی ییلاقی بهترین انتخاب برای سفر در فصل تابستان خواهد بود. زمانی‌که با معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت آشنا شوید، می‌توانید مقصد سفر را راحت‌تر انتخاب کنید. کلاردشت در هر فصلی زیبایی‌های خاص خود را دارد بنابراین اگر به‌دنبال رقص زیبای رنگ‌ها میان برگ‌های درختان هستید، فصل پاییز به این منطقه سفر کنید تا زیبایی واقعی را ببینید.

جاهای دیدنی و مکان های گردشگری در طبیعت کلاردشت و اطراف آن

از جاده کلاردشت که عبور می‌کنید جاهای دیدنی و مکان های گردشگری کلاردشت شروع می‌شوند. این شهر زیبا علاوه‌بر جاده‌ها و دریاچه‌هایی که با درخت‌های قدیمی و تنومند احاطه شده‌اند، روستاهای بسیار زیبایی دارد که برای اقامت بهترین انتخاب خواهند بود. در ادامه به معرفی و بررسی بهترین و زیباترین جاهای دیدنی کلاردشت می‌پردازیم.

جاذبه های کلاردشت

جاده کلاردشت عباس آباد

جاده کلاردشت عباس آباد یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت است که در آن درختان سرسبز دو طرف جاده را پوشانده و وجود چشمه‌های پُر آب مانند چشمه سیز گینه در روستای “کل‌کته” روح و جانی تازه به شما می‌بخشد. این جاده زیبا تنها یکی از جاهای دیدنی عباس آباد کلاردشت است که می‌توانید از دیدن آن لذت ببرید.

این جاده جنگلی آنقدر زیباست که عبور از آن می‌تواند یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر شما باشد. بنابراین فقط به فکر رسیدن به مقصد نباشید و از مسیر جاده کلاردشت عباس آباد لذت ببرید. در مسیر می‌توانید توقف کرده و از میوه‌های جنگلی شامل ازگیل، انار، تمشک، ولیک، عشقه و آلوچه بچینید.

آدرس جاده کلاردشت عباس آباد

ایران، مازندران، عباس آباد به سمت کلاردشت

آبشار هریجان کلاردشت

آبشار هریجان

تمامی فرعی‌های جاده چالوس به مناطق دیدنی دست‌نخورده و بکری ختم می‌شوند که یکی از آن‌ها روستای “هریجان” است. آبشار هریجان در این روستا واقع شده که از بالای کوهی زیبا به پایین می‌ریزد. آبشار هریجان با جاده چالوس حدود ۱۰ کیلومتر فاصله دارد و برای رسیدن به آن می‌توانید از خودروی شخصی استفاده کنید.

برای دسترسی به آبشار هریجان، وارد جاده چالوس شده و سپس به سمت سیاه‌بیشه برانید. ۴ کیلومتر بعد از سیاه‌بیشه و در اولین پیچ سمت راست، می‌توانید تابلوی یک رستوران (جعفر میردار سلطانی) را ببینید. از فرعی رستوران تا روستای هریجان حدود ۵ کیلومتر دیگر باید برانید. خاطرتان باشد که این جاده خاکی، پُر از شیب است و باید در زمان رانندگی احتیاط کنید. پس از یک ربع رانندگی در این جاده خاکی به روستای هریجان می‌رسید.

آبشار باریک و بلند هریجان در بخش غربی روستا قرار دارد و با راهنمایی محلی‌‌ها می‌توانید به آن برسید. از داخل روستا تا جوی آبی که به واسطه آبشار شکل گرفته تنها یک ربع فاصله دارید. این مسیر را باید پیاده بروید و در انتهای آن به آبشار می‌رسید.

آدرس آبشار هریجان

مازندران، شهرستان چالوس، بخش کلاردشت، روستای هریجان، آبشار هریجان

اگر دنبال یک مقصد ییلاقی عالی در اطراف تهران هستید، این مطلب را درباره جاهای دیدنی اطراف تهران بخوانید.

دریاچه ولشت کلاردشت

دریاچه ولشت

دریاچه ولشت یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت و جاهای گردشگری کلاردشت است که جنوب غربی چالوس و شمال شرقی کلاردشت واقع شده است. این دریاچه کوهستانی یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعت کلاردشت است.

دریاچه ولشت در ارتفاع ۹۳۵ متری از سطح دریا قرار گرفته و یکی از ۱۰ دریاچه آب شیرین ایران است. این دریاچه محیطی مناسب برای زیست آبزیان و پرندگان با گونه‌های مختلف فراهم کرده‌ است. شنا، ماهیگیری، دوچرخه سواری، قایق سواری و پیاده‌روی از جمله تفریحات ولشت به‌عنوان یکی از زیباترین دیدنیهای کلاردشت است.

این دریاچه در تمامی فصول سال زیبایی‌های خاص خود را دارد اما به دلیل سردی هوا شاید بهتر باشد در فصل بهار و تابستان به این منطقه سفر کنید. وسعت دریاچه ولشت ۱۵ هکتار است میزان آب آن نیز حدود ۲ میلیون مترمکعب تخمین زده‌ شده است.

درباره دریاچه ولشت و جاذبه‌های طبیعی آن بیشتر بخوانید.

آدرس دریاچه ولشت

مازندران، جنوب غربی چالوس و شمال شرقی منطقه کلاردشت، نزدیک مرزن‌آباد

روستای مازیچال کلاردشت

مازیچال

مازیچال یکی از دهکده‌های زیبای کلاردشت است که در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و به همین دلیل نیز ابرها آن را احاطه کرده‌اند. مازیچال یکی از زیباترین جاهای دیدنی کلاردشت در بهار است که با ایستادن در ارتفاعات آن احساس می‌کنید روی ابرها هستید.

وجه تسمیه مازیچال از آنجا آمده که در زبان محلی به “ماز” و “مازی” درخت بلوط گفته می‌شود و “چال” نیز به معنای گودال است. بنابراین مازیچال، گودالی پُر از درخت بلوط خواهد بود. البته تعابیر دیگری نیز وجود دارد اما نزدیک‌ترین آن‌ها همیت گودال پُر از درخت بلوط است.

مازیچال یکی از زیباترین مکان های دیدنی کلاردشت است که در فصل بهار از گل‌های متنوع پوشیده می‌شود. بنابراین اگر جوشش زندگی در رگ‌های طبیعت را دوست دارید، بهار بهترین زمان برای سفر به مازیچال خواهد بود. زمانی‌که هنوز بخشی از قله‌ها پوشیده از برف است اما روی که برمی‌گردانید، دشتی از گلهای بهاری را خواهید دید.

آدرس مازیچال

مازندران، نزدیک به کلاردشت، ۴۸ کیلومتری چالوس

مرداب دیوک

مرداب دیوک

دیوک یکی از مرداب‌های عجیب و گاهی ترسناک ایران است که در نزدیکی روستای پیمبور واقع شده و یکی از مناطق دیدنی کلاردشت است. مرداب دیوک در مسیری جنگلی واقع شده و درختان پُر شاخ و برگ آن را احاطه کرده‌اند. مرداب دیوک شباهت زیادی به فیلم‌های اسرارآمیز و وهم‌انگیز دارد و به دلیل اینکه آنچنان شناخته شده نیست برای برخی گردشگران بسیار محبوب است.

مرداب دیوک در اصل آبگیری است که سطح آن را خزه پوشانده و با درختانی متنوع و انبوه آن را محاصره کرده‌اند. تنه درختی بزرگ خود را به داخل مرداب انداخته و محلی شده برای مسافران و گردشگران تا روی آن بیایستند و عکس بگیرند.

بهترین زمان سفر به مرداب دیوک به‌عنوان یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت، فصل بهار و تابستان است که درختان قبای سبز پوشیده و نور خورشید از لابلای برگ‌ها به سطح مرداب می‌تابد.

آدرس مرداب دیوک

مازندران، شهرستان کلاردشت، نزدیک روستای پیمبور

علم کوه کلاردشت

علم کوه

علم کوه قله‌ای با ارتفاع ۴۸۵۰ متر است که در منطقه تخت سلیمان استان مازندران واقع شده و یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت برای کوهنوردان است. علم کوه بعد از دماوند بلندترین قله ایران است. جالب است بدانید که ارتفاع بلند به‌عنوان دومین قله بلند ایران، دلیل اصلی شهرت این کوه نیست. دامنه شمالی علم کوه دیواره‌ای بلند دارد که یکی از سخت‌ترین مسیرها برای دیوارنوردی و سنگ‌نوردی در کشور است. همین امر باعث شده تا علم کوه میان ورزشکاران به شهرت برسد.

آدرس علم کوه

مازندران، کلاردشت، منطقه تخت سلیمان

شمال جاهای دیدنی بی‌شماری دارد، اما این روزها همه دنبال یک جای خلوت و دنج در شمال ایران هستند. بهترین جاهای دیدنی خلوت و دنج شمال را در این نوشته در مجله جاباما معرفی کرده‌ایم.

مناطق دیدنی کلاردشت

جنگل مجل

جنگل مجل روی تپه‌ای قرار گرفته که مشرف به روستایی به نام مجل در فاصله ۶ کیلومتری غربی شهر حسن‌کف است. این جنگل تابستان‌های کم‌آبی دارد، بنابراین بهتر است زمان دیگری را برای سفر انتخاب کنید. بیشتر گردشگرانی که برای دیدن جنگل مجل اقدام می‌کنند پس از گشت و گذار در جنگل به سمت روستای رودبارک حرکت می‌کنند.

این جنگل پوشیده از درختان متنوع و گونه‌های گیاهی و جانوری بسیار است. با توجه به وسعت جنگل مجل پیشنهاد می‌کنید برای گردش در آن از راهنما کمک بگیرید.

آدرس جنگل مجل کلاردشت

مازندران، کلاردشت، روستای مجل

اگر اهل سفر به جاهای زیبا با طبیعت بکر هستید، این مطلب را درباره زیباترین جاذبه های رامسر بخوانید.

طبیعت کلاردشت

جنگل آزو

جنگل آزو یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت است که در دل خود جاذبه‌‌های بسیاری دارد که از آن جمله می‌توان به دشت جو پشت، مازیگاسر و عسلک اشاره کرد. این جنگل در کنار کوه گرگ واقع شده و از جمله گونه‌های جانوری آن می‌توان به شامل خوک، گرگ، خرس و پلنگ اشاره کرد.

آدرس جنگل آزو

مازندران، کلاردشت، ۱ کیلومتری غربی حسن‌کیف

دیدنیهای کلاردشت

دریاچه حصارچال

دریاچه حصارچال یکی دیگر از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت است که در ضلع شرقی قله علم کوه و در ارتفاع ۳۸۰۰ متری این قله قرار گرفته است. این دریاچه که به‌صورت طبیعی و از ذوب شدن برف‌های زمستانی قله کوه تشکیل می‌شود چهره‌ زیبایی به این منطقه بخشیده و باعث شکل‌گیری فضایی سبز شده است.

آب دریاچه حصارچال بسیار سرد است بنابراین اگر قصد شنا دارید، این موضوع را در نظر داشته باشید. با توجه به ارتفاعات علم کوه و کوهستانی بودن منطقه، شب‌ها هوا سرد خواهد بود، بنابراین اگر برای یک شب اقامت برنامه‌ریزی کرده‌اید، حتماً لباس گرم همراه داشته باشید.

آدرس دریاچه حصارچال

مازندران، كلاردشت، ضلع شرقی قله علم کوه

آبشار اکاپل

آبشار اکاپل به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی کلاردشت در جنگل کوهستانی سردی‌چال واقع شده و چشم‌اندازی زیبا و مناظری غیرقابل وصف دارد. این آبشار در کلاردشت و در نزدیکی دریاچه ولشت قرار دارد بنابراین غیر از بازدید از اکاپل می‌توانید از دشت ولشت نیز بازدید کنید. بهترین فصل سفر بهار و تابستان خواهد بود و در نظر داشته باشید که برای رسیدن به آبشار باید حدود ۹۰۰ متر مسیر خاکی را پیاده‌روی کنید که از دامنه کوه و دره‌های اطراف می‌گذرد. در فصل زمستان که آبشار یخ می‌زند می‌تواند بهترین انتخاب برای یخ‌نوردان باشد.

آدرس آبشار اکاپل

مازندران، کلاردشت، جنگل کوهستانی سردی‌چال

سیاه بیشه کلاردشت

سیاه بیشه

سیاه بیشه یک منطقه شکار ممنوع یا وسعتی حدود ۹ هزار هکتار است که یکی از بهترین و معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت برای یک گردش خارق‌العاده خواهد بود. سیاه بیشه جاهای دیدنی و تماشایی بسیاری دارد که می‌توانید در ایام تعطیلات از سفر به این منطقه لذت ببرید. از جمله جاهای دیدنی سیاه بیشه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • جنگل‌های هیرکانی
  • چهار باغ
  • دره کمجل
  • ارتفاعات نقره‌سر
  • آبشار هریجان

بهترین زمان سفر به سیاه بیشه بهار و تابستان است که هوا بسیار مطبوع خواهد بود. اما اگر از دیدن بازی رنگ‌ها در میان درختان انبوه لذت می‌برید، پاییز بهترین زمان سفر خواهد بود.

آدرس سیاه بیشه

مازندران، چالوس، کلاردشت

شمال یکی از جذاب‌ترین شهرهای ایران برای خرید سوغاتی است. درباره سوغات شمال بیشتر بخوانید.

تپه کلار کلاردشت

تپه کلار

تپه کلار به هزاره دوم پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد که در روستای لاهو از بخش کلاردشت و ضلع شرقی دشت مرکزی کلاردشت واقع شده است. این تپه زیبا و تاریخی، پستی بلندی‌های زیادی در دشت داشته که ارتفاع آن‌ها از ۷ تا ۱۲ متر خواهد بود. برخی از این تپه‌ها به شکل بیضی هستند و در سراسر کلار پخش شده‌اند. مساحت تپه کلار حدود ۵ هکتار و قطر آن نیز ۳۰۰ متر است. در بخش جنوب غربی تپه کلار به‌عنوان یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت، تپه کوچکی قرار دارد که به نظر می‌رسد بقایای یک قصر قدیمی است. مساحت این قصر ۱۰۰ متر مربع بوده و “گنبد گلی” یا “گل گمبه” نامیده می‌شود. روی این تپه زیبا حفاری‌‌هایی صورت گرفته که وجود آثاری از شهری قدیمی را تأیید می‌کند.

آدرس تپه کلار

مازندران، شهرستان کلاردشت، بخش کلاردشت، روستای لاهو

اگر به شمال سفر می‌کنید و مسیرتان از جاده چالوس می‌گذرد، این مطلب را درباره این جاده تقریبا صد ساله و جاذبه‌های خاص آن بخوانید.

مناطق دیدنی تاریخی کلاردشت

کلاردشت مناطق دیدنی بسیاری دارد که شامل دشت و جنگل، روستا و اماکن تاریخی و مذهبی است. در ادامه برخی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت را به شما معرفی خواهیم کرد.

جاهای گردشگری کلاردشت

کاخ اجابت

کاخ اجابت که در دوره سلطنت پهلوی ساخته شده در روستایی به همین نام از توابع کلاردشت قرار دارد. کاخ اجابت در حال حاضر یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت است که مشرف به منطقه کلاردشت بوده و تزئینات و گچ‌بری‌های بسیار زیبایی دارد. این گچ‌بری‌ها به شیوه معماری بناهای اروپایی هستند و در سراسر کاخ اجابت انجام شده‌اند. یکی از اشیای نفیس و گرانقیمت این کاخ، لوسترهایی که در جای جای فضای داخلی نصب شده‌اند. حیاط کاخ بسیار زیباست و انبوهی از درختان سرو دارد. کاخ اجابت در حال حاضر به‌عنوان اقامتگاه کاربرد دارد. از جمله جاذبه‌های اطراف کاخ اجابت می‌توان به مسجد اجابت و روستای اجابت در فاصله ۲ کیلومتری اشاره کرد. توجه داشته باشید که در حال حاضر کاخ اجابت در دست نهاد ریاست جمهوری است و به همین دلیل نیز برای بازدید عموم باز نخواهد بود.

آدرس کاخ اجابت

مازندران، کلاردشت، روستای اجابت

امامزاده سه تن کلاردشت

آستان مقدس امامزادگان سیدحسین، سیده خیرالنساء و سید حسن (ع) که در شهر کلاردشت و در روستای والت منطقه کردیچال قرار گرفته یکی از اماکن زیارتی و از جمله معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت است. این امام‌زادگان از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند. بنای فعلی امامزاده سه تن کلاردشت در سال ۱۳۷۵ بازسازی شده و برخی امکانات رفاهی برای گردشگران به آن اضافه شده‌ است که از آن جمله می‌توان به فضای سبز، زائرسرا و سرویس بهداشتی اشاره کرد.

آدرس امام‌زاده سه تن کلاردشت

مازندران، شهرستان چالوس، بخش کلاردشت، روستای والت

پنجشنبه بازار کلاردشت

پنجشنبه بازار کلاردشت

پنجشنبه بازار کلاردشت یکی از جاذبه های گردشگری کلاردشت است که می‌توانید در سفری یک روزه نیز به آن سر بزنید. تقریباً همه کسانی که به کلاردشت سفر می‌کنند و روزهای سفر آن‌ها مصادف با پنجشنبه است، حتماً از پنجشنبه بازار کلاردشت دیدن می‌کنند. در این بازار که در زمینی به مساحت ۱۱ هزار متر مربع دایر می‌شود محصولات مختلفی عرضه خواهد شد. بنابراین می‌توانید بخشی از مایحتاج سفر یا حتی سوغات کلاردشت شامل سوغات خوراکی و صنایع دستی را نیز از این بازار خریداری کنید.

آدرس پنجشنبه بازار کلاردشت

مازندران، مرزن آباد، کلاردشت، نرسیده با ارشک

جاهای دیدنی کلاردشت در بهار

روستای کردیچال کلاردشت کجاست؟

روستای کردیچال یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت در تابستان است که در نزدیکی چالوس واقع شده و بسیاری از گردشگران آن را با نان مروارید کلاردشت می‌شناسند. این منطقع وسیع و زییا، در دشتی سراسر سبز واقع شده و آب‌‌وهوای آن مانند سایر مناطق کلاردشت است. روستای کردیچال یک منطقه کوهستانی است و به همین دلیل نیز پاییز و زمستان سردی دارد. بنابراین اگر قصد بازدید از این روستای زیبا را دارید، بهترین فصل برای سفر، بهار و تابستان خواهد بود. بالاترین دمای هوا در کردیچال در تابستان، ۳۰ درجه است به همین دلیل این منطقه بهترین انتخاب برای سفر تابستانی است.

آدرس روستای کردیچال

مازندران، جاده مرزن‌آباد-کلاردشت، روستای کردیچال

روستای رودبارک کلاردشت

روستای رودبارک کجاست؟

یکی از جاهای دیدنی کلاردشت رودبارک است که برای زندگی در کلاردشت بهترین انتخاب خواهد بود. روستای رودبارک مهدیشهر یکی از زیباترین روستاهای کلاردشت است که در دامنه علم کوه واقع شده و آب‌وهوایی معتدل و کوهستانی دارد. از میان این روستا رودهای پُرآبی عبور می‌کنند و اقامتگاه‌های بسیاری نیز ساخته شده که می‌توانید در آن‌ها اقامت داشته باشید. از جمله جاذبه‌های اطراف روستای رودبارک می‌توان به جنگل رودبارک اشاره کرد. در این روستا می‌توانید به کوه‌نوردی بپردازید چرا که رودبارک در اطراف خود ۴۳ قله با ارتفاعی بیش از ۴ هزار متر وجود دارد. از دیگر جاذبه‌های اطراف روستای رودبارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • علم کوه
  • رودخانه سردآبرود
  • آبشار اکاپل
  • دریاچه ولشت

آدرس روستای رودبارک

مازندران، شهرستان کلاردشت، ۴۸ کیلومتری چالوس

پارک جنگلی رودبارک

پارک جنگلی رودبارک که به آن تفرجگاه جنگلی چمن رودبارک نیز گفته می‌شود، یکی از جاهای دیدنی کلاردشت در پاییز است. این پارک جنگلی پوشیده از انواع درختان مختلف است و از میان آن رودی خروشان می‌گذرد. این پارک یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت است که می‌توانید برای کمپینگ به آن سفر کنید. از جمله امکانات رفاهی این پارک برای گردشگران می‌توانن به سکو، آلاچیق، اجاره اتاقک، سرویس بهداشتی، وسایل بازی، رستوران و سوپرمارکت و کافی‌شاپ اشاره کرد.

اگر اهل روستاگردی هستید، درباره زیباترین روستاهای ایران بیشتر بخوانید.

جاهای دیدنی کلاردشت شمال

روستای مکارود کجاست؟

روستای مکارود یکی دیگر از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت شمال است که طبیعتی زیبا، بکر و دست‌نخورده دارد. این روستای خوش آب‌وهوا بهترین انتخاب برای سفری کوتاه و اقامت در خانه‌های روستایی است. روستای مکارود چشم‌انداز بسیاری زیبایی به کوه و دشت‌های سرسبز داشته و در هر فصلی از سال زیبایی‌های خاص خود را دارد. آب‌وهوایی مطبوع و معتدل در بهار و تابستان باعث شده تا این روستا مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر ایران باشد. از جمله مهم‌ترین جاهای دیدنی روستای مکارود می‌توان به جنگل سرسبز و پوشیده از درخت این منطقه اشاره کرد.

روستای هریجان کلاردشت

روستای هریجان کجاست؟

روستای هریجان یکی از جاهای دیدنی اطراف کلاردشت و از خوش آب‌وهواترین مناطق استان مازندران است. این روستا علاوه‌بر طبیعتی زیبا و مسحورکننده، جمعیت کمی داشته و بنابراین اگر برای چند روز نیاز به آرامش در طبیعت دارید، روستای هریجان بهترین انتخاب خواهد بود. آبشار زیبایی در قسمت غربی روستا وجود دارد که قبلاً به آن‌ اشاره کردیم، نام این آبشار هریجان است که وجود آن باعث شکل‌گیری طبیعتی سرسبز و پُر از گل در بهار و تابستان می‌شود. در کنار صدای دلنشین آب می‌توانید صدای پرنده‌های مختلف را بشنوید که در جای جای دشت در حال پرواز هستند. بهترین زمان سفر به هریجان فصل بهار خواهد بود، زمانی‌که گل‌های وحشی سر از خاک برداشته و دشت را رنگین کرده‌اند.

بهترین فصل و زمان برای سفر به کلاردشت

آب‌وهوای کلاردشت ییلاقی است بنابراین بهترین زمان سفر فصل بهار و تابستان خواهد بود. هر چند که این منطقه در پاییز و زمستان هم زیبایی‌های خیره‌کننده‌ای دارد، اما اگر تحمل سرمای سخت شمال کشور برای شما دشوار است، می‌توانید فصل بهار و تابستان را برای سفر انتخاب کنید. در فصل بهار دشت‌ها و روستاهای کلاردشت با گل‌های وحشی رنگین می‌شوند و در تابستان درختان میوه، ثمر می‌دهند و می‌توانید میوه‌های جنگلی بخورید. در فصل پاییز جنگل‌های کلاردشت به رنگ زرد، نارنجی و قرمز درآمده و تصویری زیبا و خارق‌العاده از طبیعت را به نمایش می‌گذارند. در فصل زمستان اما تمامی مناطق کلاردشت پوشیده در برف خواهد بود.

یکی دیگر از زیباترین و بکرترین جاهای شمال کلاردشت است. درباره جاذبه های کلاردشت بیشتر بخوانید.

بهترین رستوران های کلاردشت

بهترین رستوران ها و غذاخوری های کلاردشت کجا هستند؟

کلاردشت یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری است و به همین دلیل نیز امکانات رفاهی و تفریحی فراوانی برای گردشگران در نظر گرفته شده است. از جمله مهم‌ترین امکانات رفاهی کلاردشت می‌توان به رستوارن‌ها، غذاخوری‌ها و اقامت‌‌گاه‌ها اشاره کرد. از جمله بهترین رستوران‌های کلاردشت می‌توان به رستوران اسماعیل آشپز اشاره کرد که در مرزن آباد، جاده مرزن آباد-کلاردشت، جنب شهرداری کلاردشت قرار دارد. اکبر جوجه کلاردشت یکی دیگر از بهترین رستوران‌های این منطقه است که در ابتدای جاده عباس آباد و جنب کوتون قرار دارد.

رستوران آرش کلاردشت محیطی آرام و دلنشین داشته و زبانزد بومیان و گردشگران است. این رستوران در بلوار امام خمینی، بن‌بست مخابرات قرار دارد. رستوران البرز کلاردشت یکی دیگر از رستوران‌های محبوب این منطقه است که در بلوار پاسداران، نرسیده به دوراهی رودبارک قرار دارد. از جمله رستوران‌های محلی کلاردشت می‌توان به رستوران محلی گیلدا اشاره کرد که در لامو، روبه‌روی پمپ بنزین قرار دارد. یکی از محبوب‌ترین فست‌فودهای کلاردشت پیتزا سیزلر است که بلوار پاسداران، بین نارون و میثاق واقع شده است.

معروف ترین خوراکی های کلاردشت چیست؟

غذاهای مازندرانی در خوشمزگی زبان‌زد است. کلاردشت از آنجایی که در دل مازندران قرار گرفته است، معدنی مملو از غذاهای سنتی و خوشمزه و لذیذ محسوب می‌شود. در سفر به این شهر باید برای یک‌بار هم که شده از خوراک‌های محلی کلاردشت بچشید.

کباب ترش، میرزا قاسمی، باقلاقاتق و … از جمله خوراک‌هایی هستند که لنگه‌اش در هیچ‌ جا پیدا نمی‌شود!

سوغات معروف کلاردشت

 سوغات معروف کلاردشت چیست؟

لواشک‌ها و آلوچه‌هایی که آب دهان را به راه می‌اندازند، کلوچه‌هایی که عطر دارچین و هل را به یدک می‌کشند، ترشی‌ها و مرباهایی که با میوه‌ها و سبزیجات محلی و ارگانیک تهیه شدند و … از جمله سوغات‌های خوشمزه کلاردشت است.

سوغات‌های دیگری نیز مانند کلاه‌ها و محصولات حصیری وجود دارد که ساخته دست بومی‌ها و محلی‌های کلاردشت است و هنر این مردمان غیور را می‌توان در لابه‌لای تاروپود‌های آن دیده می‌شود.

در کلاردشت کجا اقامتگاه رزرو کنیم؟

در سفر به کلاردشت می‌توانید هتل رزرو کنید یا در یکی از اقامتگاه‌های بومگردی اقامت کنید. اقامتگاه‌های بومگردی در دل روستا قرار گرفته‌اند و این فرصت را فراهم می‌کنند که تا با محلی‌ها بیشتر آشنا شده و از طرفی غذای محلی و خانگی بخورید. اگر قصد سفر به کلاردشت را دارید می‌توانید برای اجاره ویلا، سوییت و اقامتگاه در کلاردشت در جاباما پیش از سفر اقدام کنید.

 چرا به کلاردشت سفر کنیم؟

جاهای دیدنی کلاردشت به ویژه طبیعت این منطقه سبز تمامی ندارد. ما در این مقاله سعی کردیم تا اصلی‌ترین جاهای دیدنی کلاردشت را برای شما عزیزان گردآوری کنیم؛ اما همگی می‌دانیم که این نگین زمردین مازندران مملو از جاذبه‌هایی است که برای دیدن آن‌ها باید دل به دریا بزنید و راهی سفر شوید.

برای اقامت نیز نگران نباشید زیرا جاباما در اکثر مناطق این شهر زیبا، اقامتگاه‌های فراوانی دارد. پس همین حالا به سایت جاباما سر بزنید و اقامتگاه مورد نظرتان را رزرو کنید.

پاسخ به سوالات متداول درباره جاهای دیدنی کلاردشت

کلاردشت کجاست؟

کلاردشت یکی از زیباترین شهرهای استان مازندران و مرکز شهرستان کلاردشت است. کلاردشت در فاصله ۴۸ کیلومتری از شهر چالوس قرار گرفته و حدود ۱۳۰ کیلومتر با تهران فاصله دارد.

بهترین فصل برای سفر به کلاردشت کی است؟

بهترین فصل برای سفر به کلاردشت، بهار و تابستان است، زمانی‌که دشت‌‌ها پوشیده از گل‌های وحشی شده‌اند و درختان به بار نشسته‌اند.

بهترین منطقه کلاردشت کجاست؟

از جمله بهترین مناطق کلاردشت برای سفر می‌توان به روستای رودبارک، روستای سیاه بیشه، کاخ اجابت، روستای هریجان، جنگل مجل، روستای کردیچال، تپه کلار، دهکده مازیچال، جاده عباس آباد و دریاچه ولشت اشاره کرد.

کلاردشت برای زندگی چطور جایی است؟

کلاردشت مناطق بسیار خوبی برای زندگی دارد و می‌توانید زندگی آرام و شیرینی را در این منطقه تجربه کنید. اگر می‌خواهید از شلوغی شهرهای بزرگ خلاص شوید، روستاهای کلاردشت بهترین انتخاب هستند.

کلاردشت به چه معروف است و چه لقبی دارد؟

کلاردشت به دلیل آب‌وهوایی بسیار مطبوق و ییلاقی در بهار و تابستان به بهشت گمشده معروف است.

در کدام دهکده کلاردشت اقیانوس ابر پیدا می‌شود؟

مازیچال یکی از دهکده‌های زیبای کلاردشت است که به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع زیاد می‌توانید اقیانوس ابر را در آن ببینید.

دریاچه ولشت کجاست؟

دریاچه ولشت در مازندران، جنوب غربی چالوس و شمال شرقی منطقه کلاردشت، نزدیک مرزن‌آباد واقع شده است.

بهترین جاهای دیدنی کلاردشت در بهار و تابستان کجا هستند؟

بهترین جاهای دیدنی کلاردشت در بهار و تابستان دریاچه ولشت، روستا و آبشار هریجان، روستای مازیچال، مرداب دیوک، علم کوه و دریاچه حصارچال است.

بهترین جاهای کلاردشت در پاییز و زمستان کدامند؟

بهترین جاهای دیدنی کلاردشت در پاییز و زمستان جنگل آزو، کاج اجابت، جنگل مجل، آبشار اکاپل، منطقه شکار ممنوعه سیاه بیشه و روستای مکارود است.

روستای مجل کجاست؟

روستای مجل کلاردشت یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت است که در نزدیکی روستای رودبارک قرار دارد.

جاهای دیدنی عباس آباد کدامند؟

از جمله محبوب‌ترین جاهای دیدنی عباس آباد می‌توان به پارک ملی خشکه داران، دریاچه عباس آباد، جنگل مازیچال، غار دهچال و جاده کلاردشت به عباس آباد اشاره کرد.

فرحناز احمدزاده

من نویسنده‌ام، بیشتر از ۵ ساله که کلمات همچون رقصنده‌هایی روی صفحه سفید کاغذ، همراه من هستند. عاشق محتوا هستم و بازاریابی محتوایی زندگی من است. آنقدر به آیین نگارش فارسی علاقمند هستم و بهش تعصب دارم که موقع فکر کردن هم به نیم‌فاصله توجه می‌کنم!!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن