جاباما

قطار گردشگری شیرگاه مجدد راه‌اندازی شد

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همراه با مدیرعامل و جمعی از مدیران رجا، در مراسم  راه‌اندازی قطار گردشگری شیرگاه شرکت کرد.

شالبافیان توجه به زیرساخت‌ها و تقویت حمل و نقل ریلی را یکی از مواردی دانست که در برنامه هفتم توسعه به آن تاکید شده و زمینه‌ساز جذب گردشگر داخلی و خارجی و موجب رونق اقتصادی و نشاط اجتماعی است.

در همین راستا رضا عصاری، به افزایش تقاضای مسافران برای تداوم حرکت قطارهای گردشگری اشاره کرد. او در این باره گفت:

شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجا اقدام به راه‌اندازی مجدد قطار گردشگری شیرگاه با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی کرده است.

قطار شیرگاه با اجرای تور کوتاه‌مدت یک‌روزه، با هدف بازدید از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی طراحی شده است.

قطار شیرگاه
برنامه‌های تفریحی در طول سفر با قطار توریستی شیرگاه

قطار گردشگری شیرگاه از مسیر جاذبه‌هایی چون تپه میل شهرری، دشت کویر، کوه اژدها و تپه‌های مریخی، ایستگاه صد ساله بنکوه، دودکش‌های جنی و کوه‌های حیرت انگیز سیمین دشت و زرین دشت و کبوتر دره، حبله رود و باغات میوه استان سمنان، چشمه رنگی و روستای شوراب، جاده گدوک، سه خط طلا، پل ورسک، پل اوریم، غار اسپهبد خورشید، پل کلانتر یا دوآب و جنگل زیبای شیرگاه و… عبور می‌کند.

جزییات سفر با قطار گردشگری شیرگاه

قطار گردشگری شیرگاه ساعت ۷ صبح از ایستگاه راه آهن تهران به سمت ایستگاه بن کوه حرکت می‌کند و بعد از آن به ترتیب از ایستگاه‌های کبوتر دره، سیمین دشت و زرین دشت می‌گذرد. این قطار از مسیرهای زیبای شمال ایران می‌گذرد.

ظهر به ایستگاه ده شوراب می‌رسد و ایستگاه بعد، زیباترین جای راه‌آهن ایران یعنی ۳ خط طلائی و پل ورسک را خواهد بود. ایستگاه شیرگاه آخرین توقف این مسیر است و در راه بازگشت فقط در ایستگاه سیمین دشت توقف دارد. این قطار حوالی ساعت۲۳:۳۰ به تهران بر‌می‌گردد.

قطار گردشگری شیرگاه به‌دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا برای مدتی متوقف شده بود.

قطار شیرگاه
رعایت پرتکل‌های بهداشتی در طول سفر با قطار شیرگاه

طبق صحبت‌های معاون اجرایی شرکت حمل‌‌ونقل ریلی رجا همه شیوه نامه‌های بهداشتی در این قطار رعایت شده و قطار قبل از حرکت ضدغفونی خواهد شد. به‌ منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و برای سلامت حال گردشگران، در این قطار علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بین مسافران، بسته‌های بهداشتی شامل محلول ضدعفونی‌کننده و ماسک توزیع می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا