جاباما

سفر و اقامتی جانانه در تبریز + عکس

شاید باورتان نشود روزهایی که در تابستان تهران غرق در عرق می‌شوید و دوست دارید بطری آب را روی سرتان خالی کنید، همان روزها تبریزی‌ها دارند از خنکای تابستان لذت می‎برند. خنکای هوا در فصل‌های گرم تا جایی پیش می‌رود که تبریزی‌ها در فصل بهار هم برف می‌بینند. این‌ها را گفتیم که بدانید تبریز یکی از بهترین و خنک‌ترین شهرها برای سفرهای تابستانی است و با خواندن این مطلب همه چیز درباره سفر به تبریز از جاهای دیدنی تبریز تا بهترین اقامتگاه های اقتصادی این شهر را خواهید شناخت.

تبریز آن‌قدر حرف برای گفتن دارد که ما به چند جلوه از این شهر قناعت می‌کنیم. از کباب‌ها و کوفته‌های تبریزی و شیرینی‌ها و باقلواهایش باید برایتان بگویم یا از آثار تاریخی؟ از مراکز خرید مدرن و شهر شیک و تمیز آن یا خانه‌های تاریخی مردان و زنان شاعر و تاریخ سازش؟

خلاصه اینکه اگر تا حالا به شهر تبریز سفر نکرده‌اید، اینجا خیلی خلاصه این کلان‌شهر تاریخی و معروف ترین جاهای دیدنی تبریز را به شما معرفی می‌کنیم. اما برای شناختن بهتر این شهر و آشنایی با زیر و بم آن فقط باید به این شهر سفر کنید؛ شنیدن کی بود مانند دیدن؟

بازار تبریز، سرآمد بازارهای تاریخی

بازار تبریز_جاهای دیدنی تبریز_اقامت در هتل آپارتمان تبریز

بهتر است بدانید که اگر در بازار قدیمی تبریز قدم می‌گذارید، در بزرگترین بازار سرپوشیده دنیا قدم می‌زنید. در اصالت و کم‌نظیر بودن این بازار همین را به شما بگوییم که بازار تبریز وارد فهرست میراث جهانی یونسکو هم شده است. بازار تبریز بازارچه، تیمچه و سراهای مختلفی را در دل خود جا داده که مهمترین آن‌ها تیمچه طلای امیر است که بزرگترین گنبد بازار را دارد. بازار بلورفروشان، بازار کفاشان که همان کفش‌های چرم معروف تبریز در اینجا تولید و فروخته می‌شوند و بازار فرش تبریز است که مرکزی برای نمایش هنر قالیبافی تمام عیار تبریز است.

بافت قدیمی تبریز، اصالت از در و دیوار می‌بارد

بافت قدیمی تبریز در محله شهناز، نوبر، مقصودیه و سرخاب یا همان میدان ساعت و خیابان امام خمینی فعلی است. در هر یک از کوچه‌های این محله که قدم بگذارید، به یک موزه و خانه تاریخی می‌رسید. کاخ شهرداری تبریز و ساعتی که روی آن قرارگرفته، یکی از نمادهای این شهر است.

خانه‌های تاریخی تبریز، همنشینی با پروین و شهریار

خیلی از بزرگان شعر و تاریخ ایران از خاک آذربایجان برخاسته‌اند؛ اگر تا حالا فقط شعرهای آن‌ها را خوانده‌اید یا دورادور از دلاوری‌های آن‌ها شنیده‌اید حالا می‌توانید مهمان آنها در خانه‌هایشان در تبریز باشید. خانه استاد شهریار، خانه پروین اعتصامی، خانه مشروطه، خانه امیرنظام گروسی، خانه بهنام، خانه صرافلار و خانه لاله‌ای از جمله خانه‌های تاریخی شهر تبریز هستند که در سفر به تبریز نباید از آن‌ها غافل شوید.

موزه‌های تبریز، گواهی بر تاریخ و اصالت این دیار

طبیعی است که یک شهر تاریخی مانند تبریز و شهری که در تمام حوزه‌ها در کشور پیشگام بوده یادگاری‌های زیادی از تاریخ برای نمایش در موزه‌هایش داشته باشد. اکثر موزه‌های تبریز نزدیک به هم هستند و شما می‌توانید با اختصاص دادن یک روز به موزه‌گردی پشت سر هم از آن‌ها بازدید کنید. معروف‌ترین و بزرگترین موزه تبریز، موزه آذربایجان است. بعد از موزه آذربایجان می‌توانید به دیدن موزه سنجش، موزه سفال، موزه عصر آهن، موزه ارامنه تبریز، موزه قاجار و موزه تاریخ طبیعی تبریز بروید.

شاه گلی، همجواری تاریخ و طبیعت

شاه گلی هر چند از بافت تاریخی تبریز فاصله دارد، اما این عمارت کلاه فرنگی در دل دریاچه این پارک را بخشی جدایی ناپذیر از دیدنی‌های تبریز کرده است. تاریخ شکل‌گیری پارک شاه‌گلی یا ائل گلی به دوره آق‌قویون‌لوها برمی‌گردد، در دوره صفوی هم این دریاچه توسعه پیدا کرد، در دوره قاجار اطراف استخر خیابان و مسیرهای عبور و مرور ساخته شد و نهایتا در دوره پهلوی به شهرداری تبریز واگذار شد.

مقبره الشعرای تبریز، زیارتگاه شاعران آذربایجان

جاهای دیدنی تبریز_ در تبریز کجا بمانیم

مقبره‌العشرا یکی از گورستان‌های تاریخی شهر تبریز است و جای خود را در فهرست آثار ملی هم محکم کرده است. آنچه که این گورستان را خیلی معروف می‌کند، بنای یادبود استاد شهریار است. بیش از ۴۰۰ شاعر و بزرگ‌مرد در این گورستان به خاک سپرده شده‌اند.

در تبریز کجا بمانیم؟

حالا اگر قصد دارید به دیدن این همه زیبایی در تبریز بروید و چند روزی را در بزرگ‌ترین شهر آذربایجان غربی و شرقی بگذرانید، بهتر است با اقامتگاه‌های این شهر آشنا شوید. تبریز هتل‌های خوب هم برای اقامت زیاد دارد مثل هتل پارس، هتل شهریار، هتل گسترش و هتل بین‌المللی تبریز. اما اگر قرار باشد سفر مقرون به صرفه‌ای داشته باشد و بیشتر از یکی دو روز مهمان این شهر باشید بهتر است روی اقامت در هتل آپارتمان در تبریز حساب کنید.

هتل آپارتمان ائل‌آی

هتل آپارتمان ائل‌آی تبریز

موقعیت این هتل آپارتمان یکی از امتیازهای آن است. هر چند همه جای تبریز خوش آب و هواست اما این آپارتمان نوساز درست رو به روی کوه عون‌بن علی قرار دارد. یعنی همین که پنجره را باز کنید هوای خنک و پاک در سوئیت شما می‌پیچد. هتل آپارتمان آئل‌آی ۱۴ سوئیت مبله دارد که تمام امکانات لازم برای یک اقامت درست و حسابی را در اختیار شما قرار می‌دهد. اینجا امکان آشپزی هم دارد، یعنی اگر دلتان بیاید از غذاهای لذیذ و کباب‌ها و کوفته‌های تبریزی بگذرید خودتان می‌توانید اینجا آشپزی هم بکنید. صبحانه هم به صورت رایگان سرو می‌شود.

با اقامت در این آپارتمان به مرکز خرید معروف لاله پارک و رشدیه و هتل ائل گلی به راحتی دسترسی دارید.

مشاهده و رزرو هتل آپارتمان ایل‌آی در جاباما

هتل آپارتمان زیبا

این هتل آپارتمان در بافت تاریخی شهر تبریز قرار گرفته است. در نتیجه شما به بیشتر آثار تاریخی و دیدنی این شهر حتی می‌توانید پیاده بروید. هتل آپارتمان زیبا در سال ۹۱ افتتاح شده اما دوباره در سال ۹۶ بازسازی شده است. در سراسر هتل هم در اتاق‌ها و هم در لابی اینترنت رایگان دارید. رستوران هتل ‌آپارتمان ۲۴ ساعته باز است و صبحانه را هم مهمان هتل‌ آپارتمان زیبا هستید. سوئیت‌ها مبله هستند و تخت خواب، غذاخوری، یخچال و وسایل آشپزی هم در اختیار مهمانان است.

هتل آپارتمان زیبا_رزرو هتل اپارتمان در تبریز

موقعیت مکانی هتل‌ آپارتمان تبریز واقعا ایده‌آل است. هم به فرودگاه نزدیک است، هم به جاهای دیدنی و هم تمام مراکز خرید شهر. اگر با خودروی شخصی سفر کرده‌اید، می‌توانید ماشین‌تان را در پارکینگ هتل پارک کنید و دغدغه امنیت و جاپارک نداشته باشید. از طرف دیگر ایستگاه اتوبوس‌های شهری به راحتی قابل دسترسی است و شما را در امتداد خیابان امام و در ایستگاه‌های مختلف به منطقه‌ها و جاذبه‌های این شهر می‌رساند.

مشاهده و رزرو هتل آپارتمان زیبا در جاباما

هتل آپارتمان ایرانیان

سوئیت‌های هتل ‌آپارتمان ایرانیان هم برای اقامت زوج‌ها و هم برای سفرهای خانوادگی و دسته جمعی مناسب است. این سوئیت‌ها در ظرفیت‌های مختلف، میزبان ۲ تا ۱۴ مهمان می‌شوند. همه سوئیت‌ها مبله هستند و هر آنچه که از یک اقامت دنج و راحت انتظار دارید را در اختیارتان قرار می‌دهند از قبیل تخت خواب‌های نرم و راحت، تلوزیون ال‌سی‌دی، یخچال، میز غذا خوری، سرویس بهداشتی و حمام تر و تمیز. اگر سفرتان دسته جمعی است و می‌خواهید ارزان و مقرون به صرفه هم باشد در آشپزخانه سوئیت‌تان می‌توانید آشپزی هم بکنید.

اینترنت رایگان در سوئیت‌ها و لابی در اختیار شماست و همینطور پارکینگ اختصاصی. از هتل آپارتمان به خاطر نزدیکی به مرکز شهر، دسترسی هم به مراکز خرید، هم جاهای تاریخی و هم تفریحی بسیار راحت است. چهار راه معروف آبرسان هم که در نزدیکی شماست.

هتل ایرانیان - تبریز

مشاهده و رزرو هتل آپارتمان ایرانیان در جاباما

هتل آپارتمان بهبود

این هتل آپارتمان شیک و تمیز که قطعا خاطره خوشی از اقامت در تبریز را برایتان خواهد ساخت، در نزدیکی بافت تاریخی و اکثر جاهای دیدنی این شهر قرار دارد. با اقامت در این هتل تا میدان ساعت یک پیاده‌روی کوتاهی دارید و با دسترسی به ایستگاه مترو به هر جای شهر که دلتان بخواهد به راحتی می‌رسید.

هتل اپارتمان بهبود_رزرو هتل و هتل آپارتمان در تبریز

می‌توانید در سوئیت خودتان چای درست کنید، آشپزی کنید و در سفر هم از کیفیت غذاهای خانگی لذت ببرید. اما اگر حوصله آشپزی ندارید، می‌توانید روی رستوران و کافه هتل هم حساب کنید. کافه و رستوران هتل آپارتمان بهبود ۲۴ ساعته باز هستند و بعد از گشت و گذار شهری در زیبایی‌های تبریز با نوشیدنی و غذاهای لذیذ میزبان شما هستند.

مشاهده و رزرو هتل آپارتمان بهبود در جاباما

هتل آپارتمان پاک

تمام واحدهای هتل آپارتمان پاک با وسایل مدرن و شیک تجهیز شده‌اند و شما در سفر هم همان راحتی و آرامش خانه را دارید. آشپزخانه، هال و اتاق‌های مبله و سرویس بهداشتی و حمام تر و تمیز در تمام واحدها وجود دارد. علاوه بر ظرفیت اصلی مهمان‌ها، برای استراحت نفرات اضافه رختخواب در نظر گرفته شده است.
هتل آپارتمان پاک در منطقه باغ میشه تبریز قرار دارد. موقعیت این هتل‌آپارتمان هم از نظر دسترسی به مرکز شهر و مراکز خرید عالی است.

هتل آپارتمان پاک

مشاهده و رزرو هتل آپارتمان پاک در جاباما

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره سفر به تبریز چیست؟ کدام جاذبه‌های گردشگری تبریز را از همه بیشتر دوست دارید؟ کدام تصویر تبریز از همه ماندگارتر است؟ در کامنت‌ها برایمان بنویسید.

مینا عبدی

من مینا عبدی، کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی دارم و عاشق یادگرفتن زبان‌های مختلف و نوشتن هستم. کار کردن با واژه‌ها را دوست دارم و می‌توانم به زبان انگلیسی، فارسی و ترکی واژه‌ها را کنار هم بچینم و مطلب بنویسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن