مراکز خرید تبریز بخش جدانشدنی از سفر به این شهر است؛ بعضی از سفرها که کلا به قصد خرید کردن است و در بین پاساژگردی‌ها اگر فرصتی باشد، جاذبه‌های دیدنی هم در ادامه لیست گشت و گذار قرار می‌گیرند. اگر هم از افرادی باشید که لذت گشتن در بین جاذبه‌های توریستی را به همه چیز ترجیح می‌‌دهید، بازهم بدون شک گذرتان به مراکز خرید تبریز و به ویژه بازار تاریخی آن می‌افتد. مخصوصا در شهرهایی که از هر آنچه بتوانید، بگذرید، محال است دور خرید کردن را خط بکشید. یکی از این شهرها، تبریز است که به واسطه قدمت خود پر از بازارهای قدیمی است و عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده دنیا را یدک می‌کشد و به واسطه نزدیکی با ترکیه می‌توانید انواع و اقسام مراکز خرید تبریز را ببینید.


بازار سنتی تبریز

بهترین مراکز خرید لوکس تبریز


اگر اهل برندهای مختلف باشید، قطعا خرید کردن در تبریز اولویت اول و آخر شما خواهد بود. شهری که به واسطه نزدیکی به ترکیه حجم واردات بالایی از برندهای مختلف را دارد و در نتیجه مراکز خرید لوکس و مدرنی در آنجا تاسیس شده است. شناخته شده‌ترین مراکز خرید لوکس تبریز بی‌شمارند که از جمله آن‌ها می‌توان مراکز زیر را معرفی کرد:


 مرکز خرید لوکس لاله پارک تبریز


یک مجموعه کامل و مدرن که امکان اقامت و تفریح را در اختیار شما قرار می‌دهد. مجموعه‌ای که شامل هتل، مرکز خرید، فودکورت، سینما، شهربازی و… است. مرکز خرید لوکس لاله پارک در ۶ طبقه با ۱۲۰ فروشگاه تاسیس شده است که طبقات بالای آن فودکورت با انواع غذاهای ایرانی و فرنگی و همچنین سینما  شهربازی است. در این مرکز خرید می‌توانید از بیشتر برندهای مشهور مثل کوتون، ال‌سی‌واکیکی، دیفکتو، منگو، تراست، فندی و… خرید کنید.


آدرس: میدان شهید فهمیده، بزرگراه پاسداران، مجتمع تجاری لاله پارکمرکز خرید اطلس


در خیابان‌های مختلف تبریز می‌توانید تا دلتان بخواهد در فروشگاه‌های بزرگ و مراکز خرید قدم بزنید و از برندهای معتبر خرید کنید. مرکز خرید اطلس، یک برج ۱۸ طبقه است که ۹ طبقه آن تجاری است و بیش از ۱۶۰ فروشگاه دارد. اگر هم فقط قصد گشتن در یک مرکز لوکس را دارید، باز هم اینجا گزینه‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد.  فودکورت، هایپر مارکت، کافی‌شاپ، شهربازی می‌تواند یک عصر فوق العاده را برای شما رقم بزند. در حین خرید هم می‌توانید در کافی شاپ‌های مجموعه خستگی در کنید و حسابی لذت ببرید.


آدرس: تبریز، خیابان نگین پارک، همافر


هر اطلاعات دیگری که درباره شهر تبریز نیاز دارید در صفحه ویژه تبریز در مجله جاباما موجود است.


 مرکز خرید رویال


برخلاف گذشته مراکز خرید، یک مجموعه کامل برای تفریح هستند. مراکزی که می‌توانید علاوه‌بر لذت خرید کردن از فروشگاه‌های مختلف، تفریحاتی مثل شهربازی، خوردن یک غذای خوشمزه در فودکورت یا نوشیدن یک قهوه را تجربه کنید. مرکز خرید رویال علاوه بر تمامی این امکانات دارای سالن بولینگ است و می‌تواند حسابی شما را سرگرم کند. مرکز خریدی که خیلی از تبریزی‌ها به قصد بازی بولینگ به آنجا می‌روند.


آدرس: تبریز، بزرگراه آذربایجان(روگذر نصف راه)، بزرگراه آذربایجان


مراکز خرید تبریز برج بلور


برج بلور ۲۵ طبقه تبریز یکی از مرتفع‌ترین سازه‌های این شهر است. این برج تمام عیار که واحد‌های اداری، تجاری و خدماتی را در دل خود جا داده است برای گشت و گذار و پاساژگردی، انتخاب رستوران و کافه‌های شیک، گزینه بسیار مناسبی است. ۳ طبقه این برج کاربری تجاری دارند و انواع برندها را می‌توانید در آنجا پیدا کنید. رستوران گردان این برج در طبقه ۲۵ هم می‌تواند یک خاطره فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند.


آدرس: خیابان امام خمینی، چهارراه آبرسان، ابتدای بلوار شهریار، برج بلور


مرکز خرید ستاره باران


از دیگر مراکز خرید تبریز که بسیار مدرن و لوکس طراحی شده است، می‌توان مرکز خرید ستاره باران را معرفی کرد. برجی ۱۴ طبقه، شامل ۴ طبقه تجاری با فروشگاه‌های لوکس و برندهای ایرانی و خارجی. این مرکز خرید همچنین دارای فودکورت، پردیس سینمایی، هاپیر مارکت، کافی شاپ و اتاق فرار است.


یکی دیگر از ویژگی‌های این مرکز خرید، طبقه مادر و کودک است که در آن انواع وسایل سیسمونی، آتلیه کودک و پوشاک نوزاد را می‌توانید، پیدا کنید.


آدرس: تبریز، بزرگراه آذربایجان(روگذر نصف راه)، بزرگراه آذربایجان، ستاره بارانبرج شهر تبریز


اگر بخواهید یک خرید حسابی را تجربه کنید، انتخاب‌های زیادی در مراکز تجاری تبریز خواهید داشت. برج شهر یکی از مراکز خرید لوکس تبریز است که بدون شک در اوایل لیست مراکز خرید تبریز قرار می‌گیرد. برج ۱۴ طبقه‌ای که شامل فروشگاه‌های مختلف با انواع برندها، فوردکورت با رستوران‌های ایرانی و فرنگی، کافی‌شاپ و شهربازی است.


طراحی داخلی و معماری این برج آن را تبدیل به یکی از منحصر به‌فردترین برج‌های این شهر کرده است. به‌صورتی که بدون پله و در یک مسیر مارپیچ به طبقات مختلف می‌رسید.


آدرس:  تبریز، جام جم، بلوار 2٩ بهمن(راهنمایی)، بعد از کوی جام جم


مرکز خرید جواهر تبریز


در خیابان‌های اصلی تبریز می‌توانید مجتع‌های تجاری زیادی را ببینید. مجتمع‌هایی که علاوه بر مراکز خرید تبریز به عنوان مکان مناسبی برای تفریح به‌شمار می‌روند. یکی از شاخص‌ترین مراکز خرید تبریز، مجتمع جواهر است که با الهام از بازار سنتی تبریز طراحی شده است. این مجتمع که یک پل بازار به شمار می‌رود بین  بلوار ۲۹ بهمن و استاد شهریار قرار گرفته است.


اولین پل بازار ایران که رودخانه میدان چای از آن می‌گذرد، یکی از جاذبه‌های شهر تبریز است. در این مرکز خرید با بیش از ۶۰ واحد تجاری می‌توانید علاوه بر خرید از برندهای مختلف، از فضاهای دیگر رستوران‌ها، فودکورت، شهربازی و کافی شاپ هم استفاده کنید.


آدرس:  تبریز، بزرگراه استاد شهریار


بهترین مراکز خرید ارزان و با قیمت مناسب در تبریز


تبریز یکی از شهرهایی است که برای هر سلیقه و بودجه‌ای مراکز خرید مختلفی را پیشنهاد می‌دهد. در این شهر می‌توانید در مراکز خرید لوکس از انواع برندهای خارجی خرید کنید و در دل بازارهای قدیمی هم سوغات تبریز را به خانه ببرید. در این بین هم مراکز خرید ارزان و با قیمت مناسب را حتما در لیست خود قرار دهید تا لطف سفر را کامل کنید. مراکز خرید تبریز که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن پیدا می‌شود.


برای اینکه لیست مراکز خرید تبریز را کامل کنید، چند مرکز خرید ارزان و با قیمت مناسب را هم به شما معرفی می‌کنیم:


مجتمع تجاری پردیس


یکی از پاساژهای محلی در خیابان تربیت‌، مجتمع تجاری پردیس است. پاساژی ۳ طبقه‌ای که دارای ۱۵۵ واحد تجاری است و می‌توانید انواع پوشاک با قیمت‌های مختلف را در این پاساژ پیدا کنید.


آدرس: تبریز، امام خمینی، بؤیوک تربیت - تربیت شرقی، بین بن بست پناهی و کرباسی


اگر هدف شما از خرید در تبریز سوغاتی است پیشنهاد می‌کنیم مقاله سوغاتی تبریز چیست را هم بخوانید


مرکز خرید رشدیه تبریز


طراحی خاص مرکز خرید رشدیه آن را به یکی از خاص‌ترین مراکز خرید تبریز تبدیل کرده است. این مجتمع تجاری در ۳ طبقه و به شکل هرمی طراحی شده است. در این مرکز می‌توانید انواع پوشاک و لباس‌های ژورنالی را با قیمت مناسب و مقرون به‌صرفه پیدا کنید.


مرکز خرید رشدیه دارای ۲۵۰ فروشگاه مختلف است که علاوه بر لباس مجلسی، زیورآلات و بدلیجات، محصولات آرایشی و بهداشتی، انواع شال و روسری و… را عرضه می‌کنند.


شهربازی، رستوران، کافی شاپ، فست فود و… از دیگر امکانات این مرکز خرید تبریز هستند.


آدرس: تبریز، بلوار گلدیس، بین میدان فهمیده و بلوار کوهسار


والمان


یکی از عجیب‌ترین مراکز خرید تبریز را نه روی زمین بلکه باید در مسیر زیرزمینی پیدا کنید. مرکز خرید والمان که در همین خیابان واقع شده، با معماری خاص، طولانی‌ترین مرکز خرید تبریز است. این مجتمع تجاری که یکی از بزرگترین مراکز تجاری تبریز به شمار می‌رود، ۴۰۰ واحد تجاری دارد.


مرکز خریدی کامل با انواع رستوران و کافی شاپ‌ها، کتابخانه، کافی‌نت، فروشگاه‌های مختلف از جمله کتابفروشی و….


با هر قصدی که به تبریز سفر کرده باشید، باید مرکز خرید والمان را در اول لیست خود قرار دهید. مرکز تجاری که یکی از جاذبه‌های این شهر به‌شمار می‌رود و دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.


آدرس: تبریز، والمان، بین شریعتی و مستشار


مرکز خرید والمان

پیاده‌راه‌های معروف تبریز


با سفر به تبریز حتما قدم زدن در خیابان‌های مختلف را در اولویت قرار دهید، آن هم در شب که می‌توانید مغازه‌های چراغانی شده و سنگفرش‌ها و هیاهوی مردم را بیش از هر زمان دیگری ببینید.


در تبریز پیاده‌راه‌هایی طراحی شده است که می‌تواند لذت قدم زدن در شب را چندین برابر کند. خیابان‌هایی که در آن‌ها هیچ ماشینی عبور و مرور ندارد و در دو طرف آن می‌توانید ویترین مغازه‌ها را ببینید و از خرید کردن هم لذت ببرید. گاهی هم در یکی از کافه‌ها قهوه نوشیده یا خود را در یکی از رستوران‌ها به شام دعوت کنید.


پیاده‌راه تجاری تربیت


تبریز در گذشته یکی از شاهراه‌های جاده ابریشم بوده است، با قدم گذاشتن به پیاده‌راه تجاری تربیت، خود را در دل جاده ابریشم پیدا خواهید کرد. خیابان سنگ‌فرش شده که در دو طرف آن می‌توانید مغازه‌های مختلفی را ببینید.


در این گذرگاه می‌توانید فروشگاه‌های پوشاک، کفش و کیف، آجیل و ادویه های مرغوب، شیرینی، پارچه فروشی و چرم فروشی را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا خریداری کنید. این خیابان به سبک قدیمی بازسازی شده است و پاساژهای کوچکی دارد که سایر ملزومات را می‌توانید در آنجا پیدا کنید.


آدرس: خیابان امام خمینی، بالاتر از میدان ساعت، پیاده‌راه سنگ‌فرش تربیتپیاده روی تربیت

پیاده‌ راه شهریار و فلکه ولیعصر


با سفر به تبریز لطف خیابان‌گردی‌ها و لذت خرید را پیاده راه شهریار کامل کنید. خیابانی که یک مسیر پیاده‌روی عریض و طویل دارد و بدون گذر ماشین‌ها می‌توانید با خیال راحت در آن گشت بزنید و از مغازه‌های مختلف، اجناس مورد نظر خود را با قیمت مناسب خریداری کنید. تبریزی‌ها این پیاده راه را به نام شانزلیزه می‌شناسند و شهرداری هم تابلو خیابان شهریار را بر آن نصب کرده است.


شب‌های خیابان شهریار و فلکه ولیعصر را از دست ندهید. رستوران‌ها هم میزبان خوبی بعد از یک گشت حسابی در این خیابان هستند.


آدرس: تبریز، بلوار ولى عصر، نرسیده به سنگ فرش


بهترین مراکز خرید کیف و کفش در تبریز


چرم تبریز نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا مشهور است. پس چندان دور از ذهن نیست که این شهر را قطب تولید کیف و کفش در ایران بدانیم. تولیدات و فروشگاه‌های کیف و کفش چرم بی‌نظیر با کیفیت فوق‌العاده که در تمام ایران نمایندگی دارند و حالا به مهد آن در مراکز خرید تبریز خواهیم رفت.


به این مجموعه بی‌نظیر، فروشگاه‌های مختلفی که کیف و کفش‌های ترک را عرضه می‌کنند را هم اضافه کنید. در تمامی مراکز خرید لوکس و بازارهای سنتی تبریز می‌توانید انواع کیف و کفش را با کیفیت و قیمت‌های مختلف خریداری کنید.


علاوه بر مراکز خریدی مثل برج بلور، مرکز خرید رشدیه، مرکز خرید لاله پارک، مجتمع تجاری پردیس، برج شهر، مرکز خرید رویال، مرکز خرید اطلس و… می‌توانید در فروشگاه‌هایی که در پیاده‌راه شهریار و پیاده راه تربیت قرار دارند هم کیف و کفش‌های متنوعی را پیدا کنید.


به این موارد نمایندگی‌های مختلف کیف و کفش چرم را هم اضافه کنید.


و اما بهترین نقطه تبریز که قلب همیشه تپنده آن است بازار تاریخی تبریز است. جایی که علاوه بر کیف و کفش می‌توانید، نقش و رنگ فرش‌ها، انواع خوراکی‌ها و هر آنچه را که فکرش را می‌کنید، به سادگی در تیمچه‌های مختلف پیدا کنید.


بازار بزرگ تبریز


لذت خرید تبریز را در دل طولانی‌ترین سازه سرپوشیده دنیا با بیش از یک کیلومتر در بازار تاریخی تبریز تجربه کنید. جایی که قلب تجاری شهر تبریز و البته ایران است. تاریخی که خود را به آینده رسانده تا همچنان به رگ‌های حیاتی این شهر زندگی بدهد.


بدون شک در تبریز از هر چه بتوانید بگذرید از بازار سنتی آن، محال است به سادگی عبور کنید. چرا که سازه بازار هم به عنوان یک جاذبه بی‌نظیر تاریخی و یک شاهکار معماری به شمار می‌رود و یکی از جاذبه‌های به ثبت رسیده ایران در فهرست سازمان جهانی یونسکو است.


یکی از لذت‌های بعد از خرید خوردن غذاهای آن شهر است. جاباما بهترین رستوران های تبریز را هم به شما معرفی می‌کند، این مطلب را اینجا بخوانید.


معماری بازار تاریخی تبریز


طولانی‌ترین سازه آجری به‌هم پیوسته دنیا، فقط شامل مغازه‌های مختلف نیست. در این جاذبه تاریخی  ۵,۵۰۰ حجره، ۲۰ راسته، ۲۵ تیمچه و ۳۵ سرا، مدرسه، حمام، مسجد و کاروان‌سرا هم طراحی شده است.


بیش از ۵ هزار حجره‌ای که در سراهای مختلف این بازار قرار گرفته‌اند. سراهای معروفی مثل بازار امیر، بازار حلاجان، راسته کهنه، بازار حاج محمد حسین، صفی، بازار امیر ابوالحسن، سرای حاج میرزا علی نقی، تیمچه حاج صفرعلی، تیمچه و دالان میرزا شفیع.


اوج زیبایی و شکوه معماری را می‌توانید در  تیمچه مظفریه و راسته قیصریه ببینید و از این همه زیبایی حظ ببرید.


خرید از بازار سنتی تبریز


در بازار تاریخی تبریز می‌توانید محصولات مختلف را با قیمت مناسب تهیه کنید. محصولاتی که در بیشتر حجره‌ها به دل تاریخ و هنر این شهر گره خورده‌اند. از فرش‌های بی‌نظیر دست‌بافت و ماشینی تا انواع محصولات چرمی و خوراکی‌های سنتی، ادویه، پارچه، محصولات گیاهی، پوشاک، طلا و زیورآلات و… هم در سراهای مختلف این بازار وجود دارد.


در گشت و گذار بازار تبریز انتظار دیدن وسایل مدرن را نداشته باشید و اگر به دنبال خرید تجهیزات کامپیوتری و موبایل هستید، مراکز خرید تبریز در مناطق دیگر انتخاب بهتری خواهد بود.


لیست هفته بازارهای تبریز


یکی دیگر از  جذابیت خرید تبریز را می‌توانید در بازارهای محلی که در روزهای خاصی برپا می‌شود، تجربه کنید. هفته بازارهایی که در همه شهرها رایج است و در تبریز هم می‌توانید شاهد آن را در روزهای مختلف باشید.


هفته بازارهایی که در روزهای مختلف هفته و بیشتر در شهرهای اطراف تبریز برگزار می‌شود. انواع مواد غذایی تازه، خشکبار، صنایع دستی و تولیدات محلی را می‌توانید در این بازارها پیدا کنید.


در سفر به تبریز حتما در مورد بازارهای محلی از افراد بومی سوال کنید تا در یکی از روزهای اقامت خود حتما سری به آنجا بزنید.


راهنمای سفر به تبریز


پیش از برنامه‌ریزی برای سفر به تبریز، فصل مناسبی را انتخاب کنید. اگر قصد خرید کردن را دارید، طوری برنامه‌ریزی کنید که در فصل حراجی به این شهر بیایید و لذت خرید را بیش از اندازه بچشید. گرچه که حراجی زمستانی، فرصت گشت و گذار در خیابان‌های تبریز را به دلیل سردی هوا از شما می‌گیرد.


اما حراج تابستانی، بهترین زمان سفر برای خرید است که همه چیز دست به دست هم می‌دهد تا هم خرید به صرفه‌تری داشته باشید هم از آب و هوای بی‌نظیر آن لذت ببرید.


فقط حواستان به شلوغی شهر باشد و پیش از سفر حتما اقامتگاه خود را رزرو کنید.بهترین زمان سفر به تبریز


تبریز همیشه در اول لیست سفر قرار خواهد داشت؛ شهری که با جاذبه‌های بی‌شمار برای هر کسی یک سفر فراموش نشدنی را رقم می‌زند. شهری مدرن، توسعه یافته و البته بسیار اصیل و تمیز. در تبریز چهره‌ای متفاوت از شهرهای بزرگ ایران را خواهید دید؛ ترکیبی از مدرنیته و سنت در اصیل‌ترین شکل ممکن خود!


شهری که از طرفی معماری و فرهنگ آن هوش از سر شما خواهد برد و از طرف دیگر پاکی و توسعه‌یافتگی این شهر شما را شگفت زده خواهد کرد. این مجموعه بی‌نظیر را به آب و هوای خنک تبریز و طبیعت فوق‌العاده آن اضافه کنید.


بازار سنتی تبریز

آب و هوای تبریز


تبریز از جمله شهرهای سردسیر ایران است که بهار‌ آن از اواخر فروردین تا اواخر شهریور است. پس بهترین فصل سفر به تبریز هم در بهار و تابستان است. آب و هوای لطیف بهار که درختان در پیاده‌روهای تبریز شکوفه می‌کنند تا خنکی تابستانی که با روزهای بلند لذت گشت و گذار در این شهر را به اوج خود می‌رساند.


در شهریور هم می‌توانید با سفر به تبریز، از حراجی‌های تابستان استفاده کنید و از برندهای مختلف با قیمت بسیار مناسب خرید کنید و زمان مناسبی برای سر زدن به مراکز خرید تبریز است.


اجاره اقامتگاه در تبریز


در تبریز می‌توانید بهترین اقامتگاه‌ها را با توجه به بودجه و سلیقه خود انتخاب کنید. از هتل‌های چند ستاره تا انواع سوئیت‌ و ویلا. شهری که در شلوغ‌ترین وضعیت خود در ماه‌های پرسفر گزینه‌های متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.


فقط پیش از سفر اقامتگاه خود را رزرو کنید تا از این بابت دغدغه‌ای نداشته باشید.


هتل‌های تبریز


تبریز به عنوان یکی از مدرن‌ترین شهرهای ایران، هتل‌های زیادی دارد. هتل‌های لوکس و چند ستاره تا هتل‌های اقتصادی.


یکی از مشهورترین هتل‌های تبریز هتل لاله پارک تبریز است که در نزدیکی مرکز خرید آن، قرار گرفته است و در اقامت در این هتل می‌توانید، علاوه بر اقامت در یک هتل لوکس، در کم‌ترین زمان خود را به مرکز خرید رسانده و از امکانات مختلف تفریحی آن استفاده کنید.


از دیگر هتل‌های تبریز عبارت‌اند از:


  • هتل پارس ائل گلی تبریز
  • هتل شهریار
  • هتل لاله کندوان
  • هتل بین‌المللی تبریز
  • هتل گسترش تبریز
  • هتل آزادی تبریز
  • هتل سارای تبریز
  • هتل اهراب
  • هتل کاسپین
  • و…

اقامتگاه‌های تبریز


اگر خانوادگی به تبریز سفر می‌کنید و تمایل چندانی برای رفتن به هتل ندارید یا به دلیل پر بودن هتل‌ها می‌خواهید، اقامتگاه‌ رزرو کنید، تبریز گزینه‌های مختلفی را پیش روی شما می‌گذارد.


انواع سوئیت‌ها با امکانات مختلف و همچنین ویلاهای لوکس از جمله گزینه‌هایی هستند که می‌توانید روی آن حساب باز کنید.


ارزان ترین هتل های تبریز را می‌توانید در همین جا پیدا کنید.


تبریز؛ شهر همه چیز تمام


بدون شک با سفر به تبریز دست خالی بیرون نخواهید رفت؛ تجربه خرید کردن در یکی از مدرن‌ترین و شیک‌ترین شهرهای ایران با وجود مراکز خرید تبریز، تجربه بی‌نظیری است. لذت دیدن جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این شهر هم مجموعه سفر را تبریز را کامل خواهد کرد.


در تبریز حتما خوراکی‌های این شهر را هم امتحان کنید و آن‌ها را علاوه‌بر محصولات چرمی و قالیچه‌های دست‌بافت، به عنوان سوغاتی با خود ببرید.


پاسخ به سوالات رایج در مورد مراکز خرید تبریزبهترین مرکز خرید تبریز برای خرید لباس مجلسی کجاست؟

مرکز خرید رشدیه یکی از بهترین مراکز خرید تبریز است که می‌توانید لباس مجلی‌های خوبی در آنجا پیدا کنید.

 بازار بزرگ تاریخی تبریز کجاست؟

مرکز خرید رویال تبریز کجاست؟

مرکز خرید نصف راه تبریز کجاست؟

بهترین مرکز خریدهای اقتصادی و ارزان تبریز کجاست؟