دیدن گونه‌های مختلف پرندگان، آن هم در یک فضای اختصاصی، تجربه جذابی است که می‌توانید در باغ پرندگان کرج داشته باشید. باغی که با گونه‌های کمیاب و نادر انواع پرندگان حسابی جذاب است و برای کودکان هم هیجان‌انگیز خواهد بود.


پس اگر به پرندگان مختلف علاقه دارید، خود را باغ پرندگان کرج برسانید. اینجا یکی از بهترین‌ها در خاورمیانه است و چند هزار پرنده مختلف در آن نگهداری می‌شود.


با هم گشتی در فضای باغ بزنیم و با بخش‌های مختلف، نحوه دسترسی و سایر جاذبه‌های آن بیشتر آشنا شویم.


اگر دنبال جایی برای طبیعت گردی در اطراف تهران می‌گردید، این باغ را برای یک برنامه نیم‌روزه انتخاب کنید.


باغ پرندگان کرج، اینجا چه بر سرمان پرواز می‌کند؟


باغ پرندگان کرج که به باغ پرندگان چهارباغ هم معروف است، ۱۰ هزار مترمربع وسعت دارد و در چند طبقه ساخته شده است. در این باغ گونه‌های متفاوتی از پرندگان مثل انواع آبزی، شکاری، طوطی، کبوترها و… را تماشا کنید. ضمن اینکه تعداد زیادی از پرندگان در حال انقراض هم در اینجا وجود دارند.


در باغ پرندگان کرج انواع و اقسام پرندگان را از سراسر دنیا تماشا خواهید کرد. پس خود را برای گونه‌هایی که حتی نام آن‌ها را نشنیده‌اید، آماده کنید. بسیاری از این پرندگان از کشورهای مختلف دنیا جمع‌آوری شده‌اند و گونه‌های بومی آن کشورها هستند.اینجا باید کمی سر به هوا باشید، چرا که ناگهان پرنده‌ای را خواهید دید که از بالای سر شما پرواز می‌کند و با بال‌های زیبای خود، شما را محو تماشا خواهد کرد.


با وجود اینکه باغ پرندگان چهار باغ کرج قدمت طولانی ندارد و در سال ۱۳۸۹ ساخته شده ولی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی کرج به‌شمار می‌رود.


جاذبه های باغ پرندگان کرج
در این باغ گاهی سرتان را بالا بگیرید و پرواز زیباترین گونه‌های پرندگان را تماشا کنید

بخش‌های مختلف باغ پرندگان، از کتابخانه تا بانک پروانه‌ها!


باغ پرندگان در چند طبقه ساخته شده و دارای بخش‌های مختلف است که چندین ساعت را باید به آنجا اختصاص دهید. در ادامه با گشت و گذار در باغ پرندگان با نقشه اینجا بیشتر آشنا خواهیم شد.


نمایشگاه‌های سرپوشیده فراوان با سالن‌های سرپوشیده، برکه‌ها و جزایر مختلف بخشی از این باغ بزرگ هستند. در کنار این مجموعه کتابخانه پرنده‌شناسی و بزرگ‌ترین کلکسیون ماکیان و کبوتران در خاورمیانه در اینجا وجود دارد.


داخل کتابخانه پرنده‌شناسی بیش از ۷ هزار جلد کتاب ارزشمند در خصوص پرنده‌شناسی هست که برای انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی اهمیت زیادی دارند.


بخش جذاب دیگر این مجموعه مربوط به پروانه شناسی است. در واقع بیش از ۵۰ هزار گونه پروانه در فاز اول نمایشگاه پروانه‌شناسی این باغ نگهداری می‌شود. فاز دوم این نمایشگاه هم تعدادی نزدیک به فاز اول دارد. مجموعه‌ای که در واقع یک بانک پروانه شناسی جامع و کامل به شمار می‌رود و ارزش مطالعاتی زیادی دارد.


واقعا اینجا یکی از کامل‌ترین جاهای دیدنی کرج برای هر سن و سال و سلیقه‌ای است، اگر برای یک روز تفریحی دیگر مقصد دومی می‌خواهید، پیشنهاد ما آتشگاه کرج است که آن هم زیبایی‌های طبیعی خاص خودش را دارد.


باغ پرندگان کرج گوهرشهر
باغ پرندگان دارای بخش‌های مختلفی است که جالب‌ترین اطلاعات را در اختیارتان قرار می‌دهد

انواع پرندگان مختلف باغ پرندگان کرج


اینجا می‌توانید بیش از ۲ هزار گونه پرنده مختلف را تماشا کنید. از پرنده‌های معروف و شناخته شده تا انواع کمیاب و حتی رو به انقراض که در بخش‌های مختلف باغ نگهداری می‌شوند.


از جمله پرندگان نادر در این باغ، غاز هاوایی است که تنها ۴۰ گونه آن در دنیا وجود دارد و ۳ نوع از این غاز در باغ پرندگان کرج است. کبوتر یال دار، کبوتر بلغاری، خروس سلطانی، انواع پرندگان سخنگو و… از دیگر گونه‌های موجود در باغ پرندگان هستند.


در بخش پرندگان شکاری هم می‌توانید انواع مختلف عقاب‌ها و شاهین‌های تیزپرواز را ببینید.


در برکه‌ها هم می‌توانید گونه‌های مختلف پرندگان آبزی را مشاهده کنید. البته حواستان باشد که به هیچ یک از پرندگان غذا و خوراکی ندهید. تمامی پرندگان غذای مخصوصی دارند که می‌توانید با هماهنگی مسئولان به آن‌ها غذا بدهید.


اگر ساکن کرج نیستید و خواستید سفرتان را کمی طولانی‌تر کنید، سراغ اجاره ویلا در کرج بروید.


انواع پرندگان مختلف باغ پرندگان کرج
این پارک برای کودکان هم بسیار جذاب است

آدرس و مسیر دسترسی باغ پرندگان


آدرس باغ پرندگان کرج: استان البرز، اتوبان کرج - قزوین، خروجی کردان، شهر چهارباغ، نبش گلستان پنجم


دسترسی به باغ پرندگان با ماشین شخصی، مترو و تاکسی امکان‌پذیر است. در قدم اول با هرآنچه می‌آیید، ابتدا خود را به کرج و منطقه چهارباغ برسانید. اینجا کار برای شما ساده خواهد بود. باغ پرندگان در چند قدمی شما قرار گرفته است.


اگر می‌خواهید از تاکسی استفاده کنید، کافی است نام باغ پرندگان را به راننده بگویید تا شما را مستقیم جلوی در باغ برساند.


اگر با مترو به این منطقه می‌روید، پس حتما جدیدترین نقشه مترو تهران را ببینید و خط درست را انتخاب کنید.


آدرس باغ پرندگان کرج
مسیر رسیدن به این باغ سرراست و آسان است

ساعت کاری باغ پرندگان کرج


این باغ جذاب و زیبا هر روز یعنی شنبه الی پنج‌شنبه از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب فعال است ولی روزهای تعطیل، نمی‌توانید به اینجا بیایید و باغ بسته است.قیمت بلیط باغ پرندگان کرج


هزینه ورودی باغ پرندگان کرج ۱۰ هزار تومان است. برای کودکان زیر ۴ سال هم رایگان خواهد بود.امکانات باغ پرندگان کرج


در چند ساعت گشت و گذار شما در محوطه باغ پرندگان، امکانات اولیه که به آن نیاز دارید، فراهم است. پس اگر با کودکان خود هم به اینجا می‌آیید، چندان نگران نباشید. بچه‌ها اینجا آنقدر سرگرم خواهند شد که سخت می‌توانید، آن‌ها را به خانه برگردانید.


از جمله امکانات موجود در باغ پرندگان کرج، پارکینگ، سرویس بهداشتی، نیمکت، فضای سبز، آبخوری و… است.


باغ پرندگان کرج چهارباغ

شرایط اهدا پرنده به این باغ


ممکن است شما هم از جمله افرادی باشید که پرنده‌ای را در خانه نگهداری می‌کنید اما می‌خواهید آن را به یک جای مطمئن بسپارید. یا اینکه پرنده‌ای را پیدا کرده و نگران سلامت آن هستید.


باغ پرندگان بهترین گزینه‌ای است که برای اهدای پرنده می‌توانید روی آن حساب کنید. اینجا پرنده‌های مختلف را از شما تحویل گرفته و پس از معاینات اولیه با شرایط مختص پرنده، از آن نگهداری خواهند کرد.


فکر می‌کنید اینجا عاشق پرندگان و باغ زیبایی که در آن قدم می‌زنید، شوید؟ پس حتما باید سری هم به باغ گیاه شناسی تهران بزنید که در مسیر کرج است.


پرنده فروشی باغ پرندگان چهارباغ


برخی از پرندگان خانگی را هم می‌توانید از پرده فروشی کرج خریداری کنید. البته اگر واقعاً شرایط نگهداری پرندگان را دارید، آن‌ها را انتخاب کرده و به خانه ببرید. پرنده‌ها موجودات حساسی هستند و نگهداری آن‌ها در یک محیط بسته، آسیب زیادی برای آن‌ها خواهد داشت.


پرنده فروشی باغ پرندگان چهارباغ

رستوران های خوب اطراف باغ پرندگان کرج


پس از گشت و گذار در فضای باغ پرندگان می‌توانید خود را برای ناهار یا شام آماده کنید. در اطراف باغ رستوران‌های مختلفی هست که می‌تواند یک شکم‌گردی جذاب برای شما به یادگار بگذارد.


 • رستوران باغ پرندگان کرج
 • رستوران هوبره
 • رستوران بین المللی بهار

اگر کیفیت غذا برایتان اولویت است، ما به شما بهترین رستوران های کرج را معرفی کرده‌ایم.


رستوران های خوب باغ پرندگان کرج

دیگر جاذبه‌های کرج


اگر یک روز را برای گشت و گذار در یک منطقه انتخاب می‌کنید، بهتر است که تمام و کمال از آن استفاده کنید. پس با دیدن باغ پرندگان کرج، به خانه برنگردید.


در کرج جاهای دیدنی زیادی وجود دارد که برای تفریح و سپری کردن یک روز به یاد ماندنی طراحی شده است. لیستی از جاذبه‌های دیدنی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا گشت و گذار خود را تکمیل کنید:


 • آبشار هفت چشمه
 • آبشار سپه سالار
 • بام کرج
 • پارک چمران
 • باغ فاتح
 • روستای شهرستانک
 • دریاچه سد کرج
 • پارک جنگلی جهان نما
 • پل دختر
 • کاخ مروارید
 • مراکز خرید (پاساژ مهستان، مرکز خرید طالقانی، مرکز خرید ملاصدرا)

یکی دیگر از جاذبه‌های کرج روستای کردان است، اینجا می‌توانید با اجاره ویلا کردان با جکوزی چند ساعت خوشی را با دوستان یا خانواده سپری کنید.


دیگر جاذبه‌های کرج

اجاره روزانه ویلا و آپارتمان مبله در کرج


اگر قصد اجاره ویلا یا آپارتمان مبله در کرج و اقامت یک روزه را دارید، نگرانی از این بابت نخواهید داشت. انواع اقامتگاه‌های مختلف مثل ویلا، آپارتمان را می‌توانید به‌سادگی از سایت جاباما رزرو کنید. با ورود به سایت مقصد خود را جستجو کنید تا لیست بلند و بالایی از اقامتگاه‌های مختلف در اختیار شما قرار بگیرد.


تمامی این گزینه‌ها دارای عکس هستند که می‌توانید بخش‌های مختلف آپارتمان و ویلا را ببینید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید. امکانات موجود آن‌ها هم درج شده که با مقایسه قیمت می‌توانید اقامتگاه مورد نظر خود را با توجه به بودجه و سلیقه خود رزرو کنید.


اجاره روزانه ویلا و آپارتمان مبله در کرج

پاسخ به سوالات متداول درباره باغ پرندگان


آیا باغ پرندگان کرج باز است؟


 آیا به باغ پرندگان کرج می‌توان پرنده اهدا کرد؟

بله شما می‌توانید، پرندگان مختلف را به باغ پرندگان اهدا کنید.

آیا باغ پرندگان کرج باز است؟

ورودی باغ پرندگان کرج کجاست؟